9/10
napraforgó 2012 febr. 08. - 09:57:06 9/10
(109/409)
Direkt NEM válaszként és NEM neked címeztem a hozzászólásomat, annyira nagy köztünk a nézetkülönbség.
Te valamiért azt hiszed, hogy pusztán azért, mert valaki fölnevel, már olyan irtózatos hálát kell érezni iránta, hogy minden kritikai megjegyzés tilos.
Tudod, én nem azért neveltem föl a két fiam, hogy hálásak legyenek (persze alkalmanként jólesik, ha kimutatják). Vagyis ez nem adok-kapok viszony. A szülõ önzetlenül szereti a gyermekét és nem azért hogy az "meghálálja".

Van egy mondás: A szeretetet, amelyet a szüleidtõl kapsz, a gyermekeidnek add tovább.

Visszatérve a sorozathoz: miért ne lehetne a két lánynak saját véleménye a dolgokról? Hiszen már majdnem felnõttek, nem lehet õket csak úgy ide-oda rakosgatni, pláne nem megparancsolni, hogyan érezzenek, mit gondoljanak.
Ezüstliliom 2012 febr. 07. - 21:45:26 Előzmény napraforgó
(108/409)
És akkor már joguk van olyanokat mondani annak, aki tizenévig minden gondolatukat leste, hogy "nem vagy az anyám"??? Ugyan már! És most ne mondd nekem, hogy tinik, mert ez nem mentség a bunkóságra.
9/10
napraforgó 2012 febr. 07. - 18:16:29 9/10
(107/409)
Szerintem ha valakinek felborul az egész élete, az nem szimpla hiszti.

Itt két tinilánynak kétszer is felborult az élete. Elõször, amikor kiderült, hogy nem azok a szülei, akiket eddig annak hitt, és most másodszor, hogy nem is kellett volna ilyen sokáig ebben a helyzetben élniük.
Ezüstliliom 2012 febr. 06. - 23:38:55 Előzmény Sumomo
(106/409)
Lehet, hogy úgy érzik, hogy elárulták, elhagyták õket, de ez szimpla hiszti. Nem tudom megérteni õket.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 06. - 16:42:05 10/10
(105/409)
A gyerekek könnyen megszédülhetnek. Viszont Daphne mondta, hogy hiába medence, meg minden, inkább menne vissza.
9/10
napraforgó 2012 febr. 06. - 15:57:05 9/10
(104/409)
Egy gyerek, legalábbis egy normális gyerek nem így gondolkodik. Biztos nem azt nézné, hogy anyagilag hogy járt jobban. (Félelmetes lenne, ha úgy lenne)
Ez a kutakodás eléggé öncélú szokott lenni. "Csak" egyszerûen tudni akarja, hogy kik a szülei, esetleg azt, hogy miért nem maradhatott velük.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 06. - 15:49:49 10/10
(103/409)
Nyilván mindegyik gyerek keresné a valódi szüleit, lehet, rögtön haragudna is a nevelt szüleire, de miután rájönne, hogy "jól járt" vagy legalábbis jobban, ha történetesen lecsúszott családba született volna, akkor már magába nézne, hogy talán hasznára vált a családcsere.
7/10
Sumomo 2012 febr. 05. - 08:50:22 7/10
(102/409)
én nem vetek követ Reginára!
Ki tudja én milyen döntést hoztam volna...a bölcsesség nem nem a fiatalság erénye:))
De a lányok most bizony úgy érzik, hogy elárulták (Daphne), cserbenhagyták(Bay) õket.
3 évesen ezt biztosan nem érezték volna.

Regina renben lesz. Kérdés, hogy melyik lány hogyan dolgozza fel.
Daphné eléggé durván reagált "nekem õ nem az anyám". Mert nem bírja a hazugságot (én is ilyen vagyok, inkább átok , mint áldás ez néha:)
Kiváncsi vagyok Bay megtalálja-e az apját és az hogyan hat a történetre.
Ezüstliliom 2012 febr. 05. - 01:09:13 Előzmény Sumomo
(101/409)
Ha valaki, hát én megértelek. Én is így vagyok anyukámmal.:( És mégis úgy érzem, ez nem az a helyzet, ahol Regina bárkit is elárult volna. Persze, a lányok mostmár abban a korban voltak, amikor ezt el lehetett volna mondani nekik, ha nem így alakul a dolog, hogy Bay rájön. Igen, talán amikor ez megtörtént, akkor kellett volna Reginának tiszta vizet öntenie a pohárba. De amikor három évesek voltak, akkor ezt még nem érthette volna meg Daphne.
7/10
Sumomo 2012 febr. 04. - 13:33:06 7/10
(100/409)
nekem ez két lehetõség továbbra is
7/10
Sumomo 2012 febr. 04. - 13:32:11 7/10
(99/409)
a logikus nem szinonim a helyessel

és az élet igazolta, mert nem a másik anya, hanem az egyik gyermek kezdett el kutakodni.
Gyûlölöm a hazugságot, hiszem, hogy elõbb vagy utóbb kiderül az igazság.

értem én a Te logikádat , de az élet az emberek nem így mûködnek.

Az én gyerekeim feltétel nélkül bíznak bennem. Születésük óta tudatosan terelgettem õket, hogy tudják nekem bármit el lehet mondani, tõlem bármit lehet kérdezni.(tizenéves koromban anyukám visszaélt a bizalmammmal, és én soha többet nem bíztam meg benne, fal van közöttünk és én vagyok az aki ezt nem tudja lebontani)

Daphne sokkal rosszabbul járt kiderült hogy hazudott neki az "édesanyja".

Életem legagyobb kudarca lenne. ha ezt a bizalmat elveszíteném, ha legyenek bár akárhány évesek és bajba kerülnének, nem hozzám fordulnának segítségért, azért mert csalódtak bennem.
Ezüstliliom 2012 febr. 04. - 09:36:14
(98/409)
Azt mondod, Napraforgó, hogy nincs jó döntés. De valahogy csak dönteni kell, még az is döntés, ha nem döntünk sehogy. Én kifejezetten felháborodtam az újabb hisztirohamon, amit a két család Reginával szemben levágott. Mostmár nem csak Bay hisztizik, hanem átragadt a többiekre is. Kezd az egész egy szappanoperára hasonlítani.:( Regina a legpozitívabb figura az egész sorozatban, ezt már többször is bebizonyította azzal, ahogy a többiekkel viselkedett. (Bay öccse/bátyja volt az egyedüli, aki ezt elismerte.) És ahogy tizenéve kezelte a helyzetet, számomra az is teljesen helyénvalónak tûnik, mivel annál jobb megoldás sajnos nem volt. Abbahagyta az ivást, rendezte az életét, igyekezett a nem vérszerinti gyerekének a legjobb anyja lenni, közben figyelemmel kísérte a vérszerinti lánya fejlõdését (nem kevés pénzébe kerülhetett), de erõt vett magán, és nem vette fel a kapcsolatot vele. Igen, az egyik és legfontosabb oka tényleg az lehetett, hogy az akkori körülményei miatt elveszthette volna mindkét lányt, de másrészt nem akart fájdalmat okozni a többieknek, csak õ gyötrõdött, teljesen egyedül, még az anyjának sem mondta el. Ez borzasztóan nehéz lehetett. Az vesse rá az elsõ követ, aki jobb megoldást tud az adott helyzetben!
Ezüstliliom 2012 febr. 04. - 09:25:42
(97/409)
Az a vicces, hogy amellett, hogy tépitek egymást, tulajdonképpen ugyanazt mondjátok: ez volt a legkevésbé rossz döntés, hogy Regina nem vette fel a kapcsolatot annak idején a másik családdal. Csak annyiban különbözik a véleményetek, hogy Csincsilla nem is akart volna tudni a vérszerinti lányáról. Érdemes ezen így hajbakapni, könyörgöm? Mindketten lehettek/lehetnétek ettõl még jó anyák. Kár egymást sértegeni.
9/10
napraforgó 2012 febr. 04. - 06:07:03 9/10
(96/409)
És mindezek fényében már érthetõ Regina elsõ reakciója, miután Kennishék megkeresték. Összepakolt és el akart költözni jó messzire (Toledoba, vagy hová). Az a nõ már akkor tudta, hogyha kiderül minden, õ mindent elveszíthet. (elég emberi és teljesen érthetõ a reakciója)
És akkor jött a Kennish házaspár ajánlata - éppen Bay javaslatára - költözzenek a vendégházba. És nem tudott ellenállni a kísértésnek, hogy közel kerülhet a saját lányához, hogy nap-mint nap láthatja, beszélhet vele, megismerheti. És a lánya is megismerheti õt, idõvel megszereti és talán meg is érti, ha minden kiderül.
És eleinte így is alakultak a dolgok.
Bay jobban hasonlít Reginára, mint Kathrinre. Lázadó, szabad szellem, mûvészi hajlamokkal, tele kétségekkel, kérdésekkel. A Kennish házaspár nem ilyen bonyolult. Õk az elvárások, a konvenciók szerint élnek. A férfi ugyan kicsit hiú a baseball-os múltjára, a nõ a tökéletes háziasszony és mintafeleség poziciójára, de amúgy nincs bennük semmi különös. Regina sokkal összetettebb személyiség, talán többre vihette volna, ha jobb körülmények közül indul, ha nem rongálja az egészségét, ha a párkapcsolata jobban alakul, ha és ha...

Szóval én megértem Reginát is. De Kennishék is teljesen érthetõen reagálnak. Nem adják Bay-t, de kérik Daphnét is.

Nagyon érdekes sorozat és szerintem jó érzékkel kezelik a problémát. Tetszik, hogy nem foglalnak egyértelmûen állást egyik fél mellett sem, hagyják kbontakozni a történetet.
9/10
napraforgó 2012 febr. 04. - 05:47:44 9/10
(95/409)
Nem. Az egyik döntési lehetõség az lehetett volna, hogy idõben szól és akkor eldönthetik, hogy mi legyen. Pl. visszacserélik a gyerekeket. Ez nyilván mindenkinek nagyon fájdalmas lett volna (de 3 éves korban a gyerekek talán hamarabb feldolgozták volna, mint a szülõk). De sokkal nagyobb esélye lett volna arra, hogy Kennishék igényt tartanak mindkét gyerekre az anya alkalmatlansága okán. És végül amit tett, nem szólt, hallgatott. De azért volt annyira emberi, hogy érdekelte a saját gyermeke sorsa is. Idõrõl-idõre tájékozódott arról, hogy alakul a lánya élete. Szóval szerintem itt nem is csak az motiválta, hogy nem akarta elveszíteni a nevelt lányát, hanem az, hogy a sajátját se kapta volna vissza. Vagyis vagy megtartom ezt a gyereket, vagy nem lesz még ez sem.
Na ezért nem tudok egyetérteni csincsillával mág részben sem. Mert õ kinyilvánította, hogy egy ilyen esetben õneki bizony semmi köze se lenne a saját édes gyermekéhez, úgy tekintené, mintha nem is lenne. Nyilván egy gyermektelen nõ, aki nem érti, hogy micsoda kötõdés alakul ki egy anya és gyermeke között 9 hónap alatt... meg késõbb is. Ezt nem lehet csak úgy negligálni, semmisnek tekinteni a véletlenek szerencsétlen alakulása miatt.
Egy kiskutyát, vagy kismacskát is lehet nagyon szeretni, ragaszkodni hozzá. De azért a gyereked mégiscsak több ennél, itt nem érvényes a "nem kell másik" szabály.
csincsilla72 2012 febr. 04. - 01:46:04
(94/409)
Regina a létezõ leglogikusabb dolgot tette. Daphne már az õ lánya volt, természetes, hogy nem mondott le róla. Bay pedig már a másik családé. Én is pontosan ezt tettem volna. Az egyetlen dolog talán, hogy amikor másodszor is kiderült, akkor valszeg bevallottam volna, hogy tudom. Illetve el sem jutottam volna idáig, ha egy mód van rá, inkább visszautasítom a kapcsolatfelvételt. De nem mondok le a lányomról.
7/10
Sumomo 2012 febr. 03. - 22:17:20 7/10
(93/409)
Ezzel együtt nem tudok haragudni Reginára, nagyon emberi a karaktere
valami azt súgja, hogy Kathrin érti meg õt elsõnek. Aztán majd a lányok is megbocsátanak szép sorban.
9/10
napraforgó 2012 febr. 03. - 19:26:20 9/10
(92/409)
"Regina a két rossz közül a rosszabbat választotta."
Regina számításba vette a harmadik rosszat is. Azt, hogy egy gyereke sem marad.
Hát ezért hallgatott.
7/10
Sumomo 2012 febr. 03. - 19:11:42 7/10
(91/409)
tulajdonképpen egyetértek veled hogy nincs jó döntés.
Szerintem Regina a két rossz közül a rosszabbat választotta.
Azt mondják a szakemberek pl. váláskor, hogy minnél kisebb egy gyerek, annál hamarabb feldolgozza a traumát.

Felmerült bennem a kérdés, ha Bay rosszabb körülmények közé került volna, mint ahogy ill. mint amit Regina tudott volna neki nyújtani, akkor se tett volna semmit?
9/10
napraforgó 2012 febr. 03. - 18:52:35 9/10
(90/409)
"én arról az esetrõl beszéltem, amikor senki nem sejt semmit, amikor az elsõ pillanattól kezdve nevelik a hazavitt csecsemõt sajátukként."

Mond, te odafigyelsz erre a filmre egyáltalán? Itt is gyakorlatilag az elsõ perctõl elcserélte a kórház a csecsemõket. Pontosabban a szülést követõ 3 napon belül. Lehetett hallani, hogy elvitték az anyától a csecsemõosztályra, hogy az anya pihenhessen, aludhasson valamennyit. A kórházból már a másik babát vitték haza. És akkor még tényleg egyik pár sem sejtett semmit. Mert akkor még Angelo is a képben volt.

Regina tudomást szerzett a cserérõl már a gyerekek 3 éves korában. És döntött, ahogy döntött.
Ez a sorozat épp arról szól, hogy itt nem lehet jól dönteni. Sem 3, sem 16 éves korban nem lehet oda-vissza csereberélni a gyerekeket. De megtartani sem a másét! Mert az sem helyes. Ha annak a gyereknek a szülei nem mondtak le a gyerekükrõl, nem adták örökbe, vagy ilyesmi, akkor senkinek sincs joga elvenni tõlük, megtartani, stb. olyan alapon, hogy szeretem.

Ez olyan, mintha egy gyermektelen nõ elrabolna egy csecsemõt, vagy egy kisgyereket pl. egy szupermarketban, vagy egy nagyobb étteremben, pályaudvaron, vagy akárhol máshol, hazavinné és sajátjaként nevelgetné. Hiába szerette és bánt jól vele, azért az még bûncselekmény. (És az elrabolt gyerek szülei meg beleõrülhetnek a bánatba.)

És igen, Kennishék igen jó eséllyel megtarthatták volna mindkét gyereket. Ki tudja, hogy Regina akkor ki tudott-e volna mászni a gödörbõl?

Egyébként a korodtól már te is lehetsz anya bõven, bár nem hiszem, hogy valóban lenne gyereked. Mert ha lenne, te se így gondolkodnál.