Letty72 2012 febr. 19. - 15:20:44 Előzmény Pünkösdi Kató
(169/409)
Szia!

Angelo most bukkant fel a csere miatt - az újságokból tudta meg, és azt is, hogy a másik szülõk gazdagok - ezért hisz mindenki, még Regina is, hogy hátsó szándékai vannak.

Évekkel ezelõtt jelentkezett, ( lelepése után egy-két évvel, és csak levélben) hogy mégis csak õ nevelte 3 évig Daphnet, szeretné tartani a kapcsolatot.
Miután Regina visszaírta, hogy ne, mert Daphne már nem is emlékszik rá, nem is adott hírt magáról egészen mostanáig.

Ha olyan fontos lett volna neki a "lánya", nem adja fel, és tovább próbálkozik, lehet, hogy Regina is engedett volna, és része lehetett volna az életüknek.
9/10
napraforgó 2012 febr. 19. - 08:36:24 9/10
(168/409)
Hát elég nehéz lett volna egy 3 éves kislánynak megmagyarázni, hogy nem az én lányom vagy, "apád"-nak sincs semmi köze hozzád. Fõleg egy csaknem halálos betegségbõl történõ fölépülést követõen, mikor a gyerek ráadásul meg is süketült.
Aztán eleinte nem is igen tudhatott kommunikálni a lányával. Nem tudom, hogy a siketek jelbeszédét hány éves kortól kezdik tanítani. A gyerek nyilván már beszélt valamennyit, de ha nem hallotta a felnõttek beszédét, nem tudott továbbfejõdni a beszédkészsége sem.
Mellesleg Reginának akkoriban volt elég baja saját magával is, minek pakolt volna még a gyerekre is.

Az az ötlet, hogy majd késõbb elmagyarázza neki, ha már megérti, szintén nem nyerõ, mert nincs alkalmas idõ. Minél több idõ telt el, annál jobban kötõdik a gyerek az "anyjához", annál nehezebben tudná elfogadni, hogy nem az õ lánya. Mikor mondta volna el? 6 éves korában, 10 évesen, vagy 13-14 évesen? Vagy majd, ha nagykorú lesz? Miért akkor, miért nem elõbb, vagy késõbb? Biztos, hogy nincs rá jó recept.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 18. - 18:27:03 10/10 Előzmény Letty72
(167/409)
Ha kiderül, hogy Angelo vissza akart jönni, miután megtudta, hogy csere történhetett és Regina nem engedte vissza, miközben Daphne-tõl ezt elhallgatta, akkor még egyszer mérges lesz Daphne. Az is lehet, hoggy az Angelo utálatába Regina is besegített. Nem mintha nem lett volna igaza, nehéz azt megbocsátani, hogy az ura lelép, mert nem bízik meg benne, de ha már így esett, hogy csere történt, visszaengedhette volna, ha még tényleg szereti.
Letty72 2012 febr. 18. - 15:14:35
(166/409)
jav: múltban, Reginat meg sem hallgatva.
Letty72 2012 febr. 18. - 15:13:36
(165/409)
Angelo, svindlernek tûnik.

A múlt nyilvánvalóan nagy volt szerelem Regina részérõl biztosan, õt mélységesen megbántotta már azzal is, hogy meggyanúsította Reginat, azzal, hogy megcsalta, a DNS teszt ugyan igazolta a gyanúját, de Regina meg sem hallgatta, csak lelépett. Ezek után teljesen érthetõ ha évekig hallani sem akart róla.

Más kérdés, most, hogy újra felbukkant kiderülhet, hogy még mindig szereti. Ahol parázs van, ott még lehet tûz is.


Más:
Egyre jobban csodálom Katrynt. Az elején nem volt szimpatikus, amolyan mézes-mázas embernek tûnt. Most viszont õ az, aki mindig enged. Pl: Ha Johnon múlt volna, õ már rég kidobta volna Reginat és elperelte volna Daphne-t, és Baynek sem engedte volna a kapcsolattartást.
Nem lehet könnyû kezelni ezt a helyzetet: 16 év után kiderült, hogy nem a saját gyermekét neveli, megtalálja a vér szerinti gyermekét, annak anyjával. Próbál Daphnehez közeledni, de úgy, hogy ne bántsa meg Bayt.

Most pedig felbukkan a lánya biológia apja is. Érdekes, hogy Bay próbál annyira közelebb kerülni Reginahoz, Angeloért viszont teljesen odavan. Katryn ha az eszével meg is érti, hogy Bay a gyökereit keresi, de szíve mélyén biztos nagyon fájhat, hogy az a gyerek, akit annyi szeretettel nevelt fel, ennyire eltávolodott tõlük, és annyira kapcsolatot akar teremteni az "igazi szüleivel", legalábbis az apjával.
9/10
napraforgó 2012 febr. 18. - 14:36:45 9/10
(164/409)
Ez az Angelo téma nem hagy nyugodni. Egyre inkább az az érzésem, hogy a pasinak hátsó szándékai vannak.
9/10
offtopic
napraforgó 2012 febr. 18. - 14:35:24 9/10 Előzmény Letty72
(163/409)
OFF
Nagyon inteligensen viselkedett a barátnõd. De erre csak kevesen képesek.
Én nem hiszek a szép válásban, meg a meg tudjuk beszélni szépen történetekben. Mert akik olyan jóban vannak, hogy meg tudnak beszélni mindent szépen, így válni, azok képesek lennének továbbra is együtt maradni és késõbb is megbeszélni minden szépen. Nem hiszem, hogy csak lángoló nagy szerelemben lehet együtt élni, és ha az elmúlik, akkor már szét is kell menni. Nem lehet örökké lángolni (a szerelem tárgyát váltogatva).

OFF vége.
Letty72 2012 febr. 17. - 18:38:53
(162/409)
Regina-Angelo helyzetben Regina részérõl nagyon nehéz higgadtnak maradni. Egy ismerõsömmel hasonló helyzet történt, a férje szerelmes lett, és lelépett, a két kicsi gyerek nap mint nap sírt, az apja után (fél évig feléjük sem nézett, semmilyen anyagi támogatás nem adott), kérdezték az anyjukat, hogy apu már nem szeret minket, azért ment el, azért nem jön?

Az anyjuk soha egy rossz szót nem mondott, csak annyit, idõt kell neki adni, mert most bután viselkedik. Fél után jelentkezett, hogy el szeretné vinni a gyerekeket. A kollegina annyit engedett meg, hogy fél órára semleges helyen találkozzanak, úgy, hogy õ is ott van. Majd fokozatosan kialakították az helyzetet, hogy az apuka bármikor elviheti õket, akár hosszabb idõre is.

Azóta békében elvállak, de jó kapcsolatban maradt a volt férjével.

Én mondtam neki, hogy megemelem a kalapom! Ilyen helyzetben kevesen tudnák ezt ilyen bölcsen és higgadtan végigcsinálni.
9/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 18:09:20 9/10
(161/409)
Igazad van, tényleg volt erre valami utalás. Bár abszolút nem logikus, ha Angelo már tudta a DNS teszt alapján, hogy semmi köze Daphnéhoz, meg pár év már el is telt, mi a csudáért akarta volna akkor felvenni vele a kapcsolatot? Most meg már Reginához is vissza akarna jönni, mintha csak tegnap ment volna el.
Lehet, hogy kb 11 éve tényleg írt, vagy jelentkezett, de Regina elhajtotta, de talán okkal tette. Az a férfi talán visszarántotta volna a mélybe. Meg aztán Angelo nem kért felügyeleti jogot, láthatást, nem fizetett tartásdíjat, stb. Olyan nagyon nem kötõdhet Daphnéhoz. Mellesleg most se nagyon érdekli, csak a vér szerinti lánya. (na ezt egyébként valahogy megértem)

Bay a múltkor kikereste az összes Angelo Sorrentot, volt vagy 45, most miért nem néz utána ennek? Talán kiderülne róla egysmás.
Letty72 2012 febr. 17. - 17:22:05
(160/409)
Szia!

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha 1-2 évvel a történtek után (13 évvel ezelõtti DNS vizsgálat) után levélben felkereste Regina-t, hogy szeretné tartani a kapcsolatot Daphne-val, de Regina elhajtotta, mondván, hogy Daphne már úgysem emlékszik rá. Ezek után viszont már nem is forszírozta a kapcsolattartást. Az, hogy Daphne hallani sem akar az "apjáról", teljesen érthetõ, én sem lennék kíváncsi egy olyan alakra aki elhagyott.

Az biztos, hogy valami simli van a háttérben.

Angelo részérõl az lett volna a helyes lépes ha elõször Reginaval és Kenishék-kel veszi fel a kapcsolatot és engedélyt kér mindhárom szülõtõl, hogy találkozhasson a lányokkal.

Bay is pofátlan volt, hogy Angelot minden elõzetes bejelentés nélkül odavitte ráadásul vacsorára, derült égbõl villámcsapás.
9/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 15:11:44 9/10
(159/409)
Hát nem tudom. Angeloról semmit sem tudunk. Valaha gitározott, volt egy pengetõje. Na és? Hivatásos zenész volt, vagy csak mûkedvelõ? Volt valami foglalkozása?
Regina szerint a pasi is ivott anno, sokat veszekedtek. Vagyis nem volt egy biztos támasz a nõnek, aki le akart állni az alkohollal. Ez sikerült is neki, de Angelo mellett talán nem sikerült volna.
Ha Regina elmondja neki a gyerekcserét, a pasi biztos nyomult volna a kórház ellen már 13 évvel ezelõtt. Talán kaptak is volna valami kártérítést. És ha azt a férfi lenyúlja? A gyereket meg elveszik tõlük? Pontosabban a sajátjukat sem kapják meg?
És most mit akar? A lányát megismerni? És az a gyerek, akit ha csak 3 évig nevelt is, miért nem érdekli?

Végül is mit beszélt meg John Angeloval? Mert elõbb azt mondja, hogy visszamegy Chicagoba, de Reginának már azt mondja, hogy marad. Simlis a pacák, az biztos. Miért nem mondta meg Johnnak is, hogy nem megy el? Miért hitegeti?
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 17. - 14:57:32 10/10
(158/409)
Lehet, még Regina is sáros egy kicsit, még mindig van vmi, amit nem mondott el, mert Angelo utalt arra, hogy Regina felkereshette volna az eredénnyel, de nem tette. Biztos, sértettség miatt, ez is igaz. De nekem még gyanus Regina. Szerintem Albertot inkább a Kennish család pénze hozta haza, nem a lánya. Arról nem is beszélve, hogy nem érdekelte Daphne, egyáltalán. Daphne bezzeg dühös rá, de Angelotól teljesen érdektelen. Az nem magyarázat, hogy a tesztõl úgy tudta, semmi köze hozzá.
9/10
napraforgó 2012 febr. 17. - 14:26:47 9/10
(157/409)
Én egy kicsit csodálom, hogy Angelo-t, akirõl 13 évig nem hallott Regina sem, senki ki nem faggatta, hogy mivel foglalkozik, hol él, van-e családja, stb, stb.
Csak leugatták, hogy nem így kell a kapcsolatot fölvenni, elzavarták és aztán nem tisztáztak semmit. Sem Kennishék, sem Regina. Bár itt a végén a pasi elkezdte Reginát fûzni. De nagy link lehet a pacák. 13 évig nem akart tudni róluk, most meg hirtelen elõkerült. Meg hozta az ápolónõ vallomását is - ami vagy igaz, vagy sem. Mindenesetre a hitelkártyán nem az õ neve áll és ez már gyanús....

Elõkerül egy plusz apa és a két csaj is csak a közös lovag meghódításával foglalkozik, na ez sem életszerû. MÉg az autómosóban is elbohóckodnak és nem beszélnek a frissen megjelent atyáról... Nekem ez furcsa kissé. Én biztos meg akartam volna tudni, hogy miért ment el, hol volt, mit csinált, most mit csinál, iszik-e még, vagy õ is abbahagyta, mint Regina, stb, stb.

Viszont Kennish papa is próbált jelelni! Valaki nehezményezte, hogy meg sem próbálja, hát ez is változott. Mint ahogy Emmet is kimondta az elsõ szavakat.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 17. - 09:02:42 10/10
(156/409)
Bay apja nagyon kaméleon, úgy gondolom. Nem hittem neki, amikor a kiállításon találkoztak, épp, hogy el nem sírta magát, ráadásul a bankkártyája sem az õ nevére szól.
Bay-nek nem így kellett volna megismertetnie a szüleivel, illetve az apjának nemcsak Bay felé vannak kötelezettségei, hanem Daphne felé is.
Daphne nagyon haragszik Emmett miatt, lehet, hgoy elõtör belõle a sárkány?
Azért annak örülök, hogy egy részen belül össze is veszett Bay és Emmett, majd kibékültek, szóval, hogy nem húzták részekig, mint a brazilok...
Viszont a koncertre elmehetett volna Bay, mégiscsak egész nap hallók társaságában lesz Emmett, nehéz lesz neki.
Már korábban kellett volna a nagy beszélgetés Emmett és Daphne között között, de most már legalább tisztázták, aztán, hogy mi lesz a vége, az késõbb derül ki.
vikocia 2012 febr. 15. - 08:11:50
(155/409)
Csak annyiban vagyok illetékes hogy olyan városban lakom, ahol van siket iskola és elvégeztem már egy alapfokú tanfolyamot. Az egyik tanárom siket, a párja is az viszont a gyerekeik hallók, a másik tanárom családjában mindenki siket a szülõk és a gyerekek egyaránt.Úgyhogy gondolom attól függ milyen betegség miatt nem hall az adott ember. Van olyan ismerõsöm, aki egy éve lett siket egy fertõzés miatt. Egyébként szerintem ha két ember tolerálja egymást akkor nagy baj nem lehet. Az én hallásom sem az igazi, úgyhogy rá voltam kényszerítve hogy egy szinten tudjak szájról olvasni. Ez munka közben jól jön mert olyan helyen dolgozom, ahol nem lehet kiabálni a másiknak, a kollégáim viszont tudják hogyha beszélgetni akarunk és mellettem jönnek akkor pl. a jobb oldalamra kell álniuk.
Az ujjábécérõl nem tudok sokat gondolom azért használják mert több szó is ugyanolyannak hangzik amikor kimondják, de másképp írják. Nálunk ilyen nincs. A jeleléshez használod a kezed, a karod és a tested is , de ez nem pantomimszerû, viszont hülyén jön ki ha azt jeleled hogy tök jó napod van, de búskomor képet vágsz hozzá:)
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 14. - 12:27:05 10/10 Előzmény vikocia
(154/409)
Örülök, hogy van egy "illetékes" a fórumon, hogy jöttél. :) Engem az érdekelne, hogy valós az, hogy Melody és a férje is siket, illetve Emmett is? Nem gondolom, hogy örökölhetõ a siketség vagy tényleg nem értek hozzá. A másik, írtad, hogy a siket jobban megérti magát másik siket emberrel. De azért van kivétel? Kell, hogy legyen. Persze, csak idõvel derül ki, siket-sikettel vagy siket-hallóval tud boldog lenni.
Köszi a jeleléssel kapcsolatos hozzáfûznivalódat, szerintem is felesleges a filmbõl tanulni. Köszi a honlapot, nem mintha el szeretnék jelelést tanulni, de már korábban is érdekesnek és hasznosnak tartottam.
Írtad, hogy van ujj jelelés is. Akkor lehet "nagyban" jelelni, amikor lendül a kar, látunk mimikát is és a másik az ujj jelelés? Vagy keveredik? Ha bonyolult, ne menjünk bele, csak a film miatt kérdem, hogy mit is látunk idõnként.
vikocia 2012 febr. 13. - 14:21:32
(153/409)
Hali, látom megy az eszmecsere:)sokan nézitek a sorit. Csak két hozzáfûznivalóm lenne: 1. Nem tudom melyiktek volt már siket közösségben, minden esetre egy siket ember nagyrész egyet értene Melodyval, hogy inkább saját berkeken belül keressen kapcsolatot. Nagyon nehéz bármilyen kapcsolatot kialakítani egy siket és egy halló közt és most nem csak érzelmi kapcsolatról beszélek, hanem egy normális hétköznapi találkozáskor is sok probléma adódik. 2. Sumomo írta hogy próbál ellesni pár kézjelet. Ha valaki meg akar tanulni jelelni, akkor inkább menjen el egy jelnyelv tanfolyamra, ott megtanulhatja az alapokat aztán ha tetszik, akkor mehet haladóra is. Ne ebbõl próbáljatok jelelni tanulni, mert a filmben az amerikait használják és sokszor ott is az ujjábécét. A magyar jelnyelv teljesen más és még itthon is vannak "nyelvjárások", attól függõen melyik siket iskolába vagy közösségbe jár valaki + nagyon nehéz pontosan megtanulni egy jelet, csak egy ujjadat tartod rosszul és már más a jelentés. Lásd Bay és Emmett már egészen jól elbeszélgetnek, aztán Bay csak sasol amikor Melodyval vitatkoznak. Ha ismerkedni akartok a jelnyelvvel akkor ajánlanám a www.hallatlan.hu-t.
Ezüstliliom 2012 febr. 13. - 00:41:25
(152/409)
Szerintem a többiek örülni fognak, ha nem látnak többet minket ebben a topikban.:) Dehát ez van. Ízlések és pofonok... A következõ rész után még talán írok valamit, de aztán nem zavarom a rajongókat.:)
csincsilla72 2012 febr. 13. - 00:00:03
(151/409)
Ebbõl az alapszituációból sokkal érdekesebb sorozatot is ki lehetett volna hozni, de nem sikerült. Nyálas szappanopera lett belõle, ahol nemcsak az események elcsépeltek, de a szereplõk is szilikonból vannak.
Kár érte.
Én a legutóbbi rész (illetve a következõ beharangozója) után döntöttem el, hogy ebbõl ennyi is sok.
Letty72 2012 febr. 12. - 23:55:16
(150/409)
Jól van nem vitatkozom veled, neked nem szimpatikus Bay karaktere, nekem igen, de ettõl szép a világ!

Jó éjt+