togata 2011 ápr. 04. - 18:54:32 Előzmény quinnell
(41/81)
na ja az usa ,ott egy sima NCIS is rövidebben adnak le a TV.-ben mint a DVD.-én vagy a neten , pedig az igen lihgtos sorozat. :-))
togata 2011 ápr. 04. - 18:52:20
(40/81)
Mi az hogy nemzetközi verzió?
A zene végig szól,a jogdíjak tehát mindenhol csengetnek.
A kihagyott részek van ahol finoman és van ahol erõsebben árnyalják a történetet.(nem durvaság,nyugodtan leadható bárhol)
Inkább arról van szó,hogy adott egy idõkeret, és abba bele szorítják ,ha kell csonkítva is.
Ami viszont meggyalázza a mûvet.Az alkotókat is.
Mint ahogy utálom az újraírt "érthetõ nyelvezetû" rövidített klasszikus regényeket,úgy a csonkított filmeket is. :-(
togata 2011 ápr. 04. - 18:47:29
(39/81)
Tudjátok,most levettem egy helyrõl,az elsõ részt,rajta a hiányzó 7 perccel,ott szinkron helyett felirat van, abban a részekben, hála a jótevõnek,és szerintem igen is kell a történethez amit kihagytak.
Illeszkedik hozzá.Olyan nagyon- nagyon nem lesz hiányérzeted,ha nem látod,de nem teljes a történet, ha figyelsz akkor valami furcsa néha.
Pl.: mikor beérkezik az irodába az elsõ alkalommal,,és ott fogadja a felügyelõ ,beszél hozzá,és furcsa volt az hallani ahogy reagált rá, hogy fogja be!
Na a kihagyott rész alapján már érthetõ miért mondta amit mondott.
Ott idegenül hangzott,dramaturgilag nem volt indolt.
Visszanézve ez elsõ részt , már sokkal jobban élvezhetõ és érhetõ volt.
algi 2011 ápr. 04. - 06:11:36 Előzmény batagy
(38/81)
Az elsõ részben volt az a panorámakép, amikor a kamera körbefordult, akkor kicsit érzõdött, hogy a képességeik határát feszegetik az alkotók. Gyakorlatilag minden statisztának megvan a feladata, hogy X idõpontban induljon el Y pontból Z útvonalon, hogy a diffúz környezet látszatát keltsék. Persze ehhez olyan precíz sztoribord kell kameramozgással, meg mindennel, hogy csak na.

Ja, egyébként a Top Gearben volt egy rész, amikor Philip Glenistert meghívták, és persze Jeremy Clarkson darabokra szedte, hogy mennyire nem korhûek az autók. :)

http://www.youtube.com/watch?v=NGzo8X8yI5A
algi 2011 ápr. 04. - 06:06:32 Előzmény quinnell
(37/81)
Egyébként eddigi tapasztalataim szerint vágni általában azután szoktak a sorozatokból, hogy a dramaturg végzett vele (többek közt azért is, hogy a dramaturg jelezhesse, hogy melyik jelenetet érdemes kivágni), és én tanúsíthatom, hogy ugyanaz a verzió ment le eddig, mint ami a dramaturghoz került, úgyhogy a csatorna nem vágott meg semmit. Ilyen verziót kaptak a BBC-tõl.
algi 2011 ápr. 04. - 06:00:39 Előzmény togata
(36/81)
Gondolom, ez a nemzetközi verzió. A számok is mások – gondolom azért, mert a BBC-nek olcsóbb volt csak a brit verzióra megvenni a jogaikat, a nemzetközire meg nem.
batagy 2011 ápr. 02. - 01:12:11
(35/81)
A 70-es évek feeling jó ebben a sorozatban. Nem tudom hogy tudtak mindent így megcsinálni, mindenkin a ruházat, épületek, berendezések, környezet stb, nem lehet egyszerû.
quinnell 2011 ápr. 01. - 22:12:21
(34/81)
http://www.imdb.com/title/tt0478942/

Technical Specs
Runtime:
USA: 42 min (16 episodes) (cut) | 60 min (16 episodes)

A Dtv valami köztes verziót vett meg?
Hietetlen, olyan mint az AXN... annó a Csillagkapu valamelyik részét az elejétõl megfoszttav adta le... kérdés, miért, mikor annó a tv2-n az egész lement... válasz: akitõl a szinkront vették, annak így volt meg... most a V 2x17 részét adták le az elsõ 15 perc nélkül minden esetben... ott meg akitõl vették csak 32 perc volt meg neki a részbõl, vagy mi? érdekes hungarikum ez...
togata 2011 ápr. 01. - 17:50:37
(33/81)
Sziasztok!
Engem az is érdekelne,a Dunán leadott rész(ek) miért rövidebbek kb. 7 perccel az eredetihez képest?

Milyen jogon csorbítanak meg egy filmet?
A hulladékos tívíktõl már sajna ezt megszoktam,de hogy a Duna is ezt tegye!
algi 2011 ápr. 01. - 05:35:05 Előzmény THK
(32/81)
pps. Egyébként érdekelne, hogy az elsõ két részben konkrétan mitõl lett megfosztva a sorozat. Mert ha jól látom, eddig minden "poén" átjött.
offtopic
algi 2011 ápr. 01. - 05:32:01 Előzmény THK
(31/81)
ps. Emlékszem ám a Monty Python fliratozására. A poén közepén leállt az epizód, megjelent Galla Miklós, aki elmagyarázta a viccet, majd jött a csattanó.
offtopic
algi 2011 ápr. 01. - 05:29:49 Előzmény THK
(30/81)
Az egyik legkártékonyabb dolog?

Szerintem ezt gondold át alaposabban!
NANU..! NANU..! 2011 márc. 31. - 22:05:58 Előzmény algi
(29/81)
Na a mikrohullámot nem az ûrben találták föl, hanem ha tudni akarod, azt a II. Világháború idején, miközben a radart kutatta és találta fel a tudós, akinek most a neve nem jut az eszembe... :(
Egyébként sem a GPS és a mikrohullámú sütõvel van a bajom és gond... :(
NANU..! NANU..! 2011 márc. 31. - 22:00:40 Előzmény THK
(28/81)
Ez nem vicc volt, ezt komolyan is így gondolom. :(
10/10
THK 2011 márc. 30. - 22:48:29 10/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(27/81)
jó reggelt, ez szenzációs poén volt! :-(

(gy.k. az égvilágon semmi köze a Marshoz a sorozatnak... az csak utalás egy Bowie számra)

egyébként akármilyen pontos is egy fordítás, a világ egyik legkártékonyabb dolga egy ennyire a hangokra építõ filmet megfosztani egyik legfõbb értékétõl = herélés

csak fölirattal lenne szabad adni, mint pl. a Monty Python epizódokat is
offtopic
algi 2011 márc. 19. - 14:57:44
(26/81)
A "fölös távoli ûrhódítás" az éppen egy olyan _közös_ cél lehetne, ami elterelné a dollármilliárdokat az egymás _elleni_ fegyverkezésrõl, és rengeteg haszonnal is jár. Gondolom, te is használsz mikrohullámú sütõt, tépõzárat, GPS-t stb.
NANU..! NANU..! 2011 márc. 18. - 22:07:09
(25/81)
Nem kell már a marsra menni, itthon van a föld, amit épp tönkretettünk, inkább a föld megóvására és a globális pusztulás megakadlyozására költenék a sok milliárd $ -at amiket a fegyverkezésre és fölös távoli ûrhóditásokra költenek.... :(
pozsizsuzsi 2011 márc. 18. - 22:05:38
(24/81)
Eddig tetszik, már csak a kis személyes idõutazásom miatt is a tinikoromba.
Ghanima 2011 márc. 18. - 21:34:03
(23/81)
Nini! Az egyik operatõr magyar/származású?/
Sosem hallottam errõl a sorozatról, mi több az amerikai remakej-érõl sem, de az ötlet jónak látszik, kíváncsi vagyok, milyen lesz...
offtopic
jeffero 2011 márc. 18. - 20:33:42
(22/81)
Talán nem véletlenül adta le nemrégiben, március 13-án a Duna TV e sorozat fõszereplõjének egy korábbi filmjét, a Ki érti Jane-t? címût 1998-ból. Most jöttem rá, hogy onnan ismerem a fickót.