Téma: Életképek

napraforgó 2013 szept. 17. - 17:51:09
(468/548)
Most, hogy naponta ismétlik, elég sûrûn belefutok, fõleg hajnalonta.
Kicsit furcsa, hogy mindenki annyira jólszituált, fizikai munkás egy sincs a darabban. Titkárnõ is csak egy, Viola, de nem egy lepukkant cégnél, hanem egy neves ügyvédnél. És nem látni egy szál hajléktalant, vagy kéregetõt sem. Holott ilyet egyre többet lát az ember maga körül....
A Kosáry család eredetileg egy kétszintes családi házban lakott, valahol a Naphegy, vagy a Gellérthegy oldalában. Aztán Tibor elköltözött, az új nõjével kibérelt egy lakást (nem olcsót) Budán, kilátással a zöldre. Aztán úgy döntöttek, hogy megveszik a lakást (vagy másikat, nem is tudom), de az is luxus volt. Könyvespolcok a plafonig, értékes festmények a falakon, értékes mûtárgyak az értékes bútorokon. OK. Aztán ez a lakás hirtelen kertes házzá változott, ahol a szuterénben is volt egy lakás (na az nyilván a villa cselédeié lehetett eredetileg. Ezt kínálgatták a nagyobbik lánynak, némi bébiszitterkedésért cserébe). És Tiborék a nappalijában hirtelen egy kandalló is megjelent, ez eredetileg nem volt ott.
Felteszem nem ugyanott forgatták az egyes részeket. Bár az ilyen lakásbelsõs jeleneteket a világon mindenütt a stúdióban veszik fel (még a nagysikerû Downton Abbey c. sorozatban is.) Itt nyilván tellett a lakások kibérlésére, stáb odatelepítésére, stb.
Más: Tibor lecseréli az autóját (gondolom az is jó drága lehetett.) Küld egy gépkocsit az exnejének, és felajánlja az új nõjének is.
Szóval kõgazdag a pasi.
Eközben Éváék minden évben (!) megegyeznek, hogy karácsonyra nem vesznek egymásnak ajándékot, merthogy nincs pénzük. Aztán a végén mégis mindenki vesz. Ez a "szegény" család állandóan presszókba jár, ahol az üdítõ, meg a kávé sem olcsó. És változatlanul jajonganak, hogy nincs pénzük. Aztán lesz és elmennek bulizni. Mert a fiatalok örökké buliznak, gondolom az is pénzbe krül.
Mindeközben telik nekik két lakás és két kocsi fenntartására.

Nekem amúgy nem volt bajom a szellemeskedõ párbeszédekkel - habár kétlem, hogy a magyar családok 99,99 %-a valaha is így beszélne otthon.
Szóval a szerzõ-rendezõ kissé elszakadhatott a magyar valóságtól.
Xtrem 2013 júl. 07. - 15:28:15
(467/548)
Nem forgattak új részeket már évek óta, csak az ismétlések mennek évrõl évre.
Szomszédokhoz max annyi köze van, hogy néhány szereplõ ismerõs lehet onnan is.

Sajnos Garas Dezsõ sincs már köztünk (igaz õ nem volt a sorozat úgymond "fõszereplõje"), vagy a Szomszédokból lehetne említeni Komlós Jucit vagy éppen Zenthe Ferencet. Nélkülük nehéz lenne elképzelni a folytatást, bár gondolom elsõsorban az anyagiak játszottak közre, hogy nincsenek új részek.
Attila G. 2013 jún. 27. - 00:12:01
(466/548)
Na ácsi!
Azt akarjátok mondani, hogy még tavaly is forgattak epizódokat ehhez a sorozathoz... Vagy én értettem valamit félre? Mert még azt az alternatívát el tudom képzelni, hogy tavaly télen fejezõdött be a sorozat valahányadik ismétlése.
Én idén kezdtem el nézni, azért nem vagyok képben.
Amikor "élesben" ment; tehát elõször vetítették, valamiért irritált; s így volt a sorozat elsõ néhány ismétlésével is. Viszont mostanra valahogy megszerettem. Például nagyon csípem Hegyi Barbarát, Herrer Sárát - de Nemcsók Nórát is kedvem megkedvelni; illetve egyre jobban bírom Kulka Jánost - nemcsak eme sorozat miatt, ahogy HB-t se. S bár Gáti Oszkárt valamiért kifejezetten rühelltem - max a hangját bírtam -; õ is egyre tûrhetõbb fej.
A Garas-Szacsvay-Csûrös trió is olykor mulattató; de Váry Évának is vannak jobb pillanatai. Jó, tudom, felsoroltam majdnem az egész szereposztást.

Egyébként nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek; de jól tudom, hogy annak idején ezt a sorozatot a Szomszédok folytatásaként harangozták be? Vagy nem így van; s terveztek igazi folytatást a Szomszédokhoz? Valami ilyesmit hallottam pár éve.

Amúgy igazság szerint nekem hiányzik a Szomszédok; bár igaz, a régi nagy öregek nélkül; meg a mai agyonmodernizált világban már nem lenne az igazi. Én nem bántam volna, ha be sem fejezik; bár igaz, az utolsó elõtti néhány epizódot már én sem néztem anno; részben a kereskedelmi csatornák miatt. Bár igaz, már azt sem tudom, mi ment ezeken akkoriban.
Azt szerettem benne, hogy a szereplõi szinte családtagok voltak; s velünk egy idõben zajlott a történet. Milliónyi kikacsintgatás volt a nézõk felé, aktuális volt. S ebbõl a szempontból egyedi.

Míg az Életképek, s szinte minden más sorozat "befelé forduló". S bár van néhány hasonló (külföldi, de nem dél-amerikai) sorozat, amit nézek/néztem. Az valahogy "egy jobb világ volt".
Rosenfeld 2013 máj. 05. - 12:41:33
(465/548)
Úgy ahogy elkezdõdött, remélem pont úgy véget is ér ez a sorozat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zergiorsi 2012 dec. 14. - 19:42:24 Előzmény kornyezet
(464/548)
Hát! Nagyon úgy néz ki, hogy vége! Remélem jövõre folytatják!
kornyezet 2012 dec. 11. - 06:45:23
(463/548)
Ezen a héten pénteken vége a filmnek?
Mara1950 2012 dec. 07. - 23:04:11 Előzmény a napos oldal
(462/548)
Eléggé rossz reklám egy ortodontusnak (fogszabályozó szakorvosnak) a lánya szabálytalan fogazata.
Még akkor is, ha a szabálytalan ez esetben szebb.
a napos oldal 2012 dec. 01. - 10:43:41 Előzmény Kuenan
(461/548)
Teljesen egyetértek. Szerintem Judit karaktere ellenszenves, viszont Schell Juditot kedvelem, mint színésznõt.
Rossz hallgatni, ahogy flegmázik Tiborral és egy kedves szava sincs hozzá. Folyamatosan kioktatja valamiért vagy beszól neki és nem mellesleg teljesen érzéketlen. Semmire nem értékeli, hogy gyönyörû házban lakik, akkor dolgozik amikor akar, oda megy ahova akar, Tibor elhagyta miatta a családját, anyagi biztonságot nyújt neki, figyelmes vele, õ pedig láthatóan semmit nem ad cserébe a grimaszokon kívül. Ami még idegesít vele kapcsolatban, hogy folyton öregekkel barátkozik.
Gáti Oszkár és Kováts Adél valóban a leghitelesebbek, én még Vári Évát tenném hozzá.
Kulka János és Szacsvay László játéka csalódás. Mindkettõt láttam nem egyszer színházban és mindig tetszettek, itt viszont nagyon modorosak. Kulka erõltetett poénkodása, Szacsvay lekezelõ stílusa és barokkos körmondatai engem nem szórakoztatnak.
Kuenan 2012 nov. 26. - 11:22:43
(460/548)
A sorozat története még tetszene is, de a színészek játéka engem is idegesít. Alig találni természetesen játszó színészt, bár talán szigorú vagyok. Schnell Judit karaktere nem tetszik, még mielõtt jobban megismerte volna Kosáryt, szétveri annak a családját, most meg mindenen fanyalog, mintha valami erkölcsi magasságból tekintene mindenkire. Bár elfogadom, hogy ez a karaktere. Gáti Oszkár természetesen játszik, nekem õ tetszik a sorozatban, nemcsak az õ hibája, hogy szétment a család, Hegyi B.-t ilyen affektálós, poénkényszeres stílussal 5 percig sem tudtam volna elviselni, mégis õt (Kosáry doktort) mindenki hülyének nézi, miközben Évát és Juditot az egekig magasztálják. Hogy is van ez?
Kováts Adél természetesen játszik, szerintem õ nyújtja az egyik legjobb alakítást, nem tudom mit eszik Jánoson, a zenész sokkal értelmesebb, kellemesebb ember. Kulka pedig mintha Mágenheim folytatása lenne, Hegyi B.-vel együtt megérdemlik egymást, én a kettejük párosát nem tartom viccesnek, izzadtságszagú, természetellenes poénok, amikor megjelennek a színen, akkor váltok csatornát, pedig egyébként jó színésznek tartom mindkettõt, de ezt a két figurást most nem nagyon találták el.
Caline 2012 nov. 02. - 13:24:33
(459/548)
Szerintem túl sokat affektálnak ebben a sorozatban. Egy darabig néztem sõt, tetszett is. Most már látom-hallom, hogy idegesítõek, ahogy fölmondják a szöveget és közben rohadt szellemesnek tartják magukat. (Vagy arendezõ/szövegíró/dramaturg).
Pünkösdi Kató 2012 okt. 31. - 21:11:16
(458/548)
Összehasonlítottam a sorozatot a BK-val, Marslakókkal, a Marslakókat mindenképp veri, a BK-t pedig 1 hajszállal. Ott már legalább normálisabban beszélnek, ne tévesszük össze a normálissal, ott legalább a mondatok egymáshoz kapcsolódnak, a történethez kapcsolódnak, de borzasztó ott, hogy a történetek évenként ismétlõdnek. Szóval, gáz mindhárom sorozat.
Pünkösdi Kató 2012 okt. 31. - 21:08:14
(457/548)
Nekem a sorozattal több bajom van: borzalmasan rosszul beszélnek, mintha elõttük lenne a szöveg. Ma megnéztem egy részt, ez is borzalmas volt, a nagy semmirõl beszélnek, megy a szöveg, de semmi köze a történethez, a nagy semmit elmondják 5 mondatban, amikor 1 értelmes mondatot lehetne mondani. A másik a telefonálás, hallani szoktam a sorozatot idõnként, de minden részben telefonálnak, mintha otthon lennének és nem napi sorozatban. Ami tetszik, az a külsõ helyszínek, ez a pestieknek érdekesek, de legalább látjuk, hogy nem egy szoba az egész, ahol a sarkokban történik ez-az. Szerintem addig volt érdekes a sorozat, amíg tartott a válás, a gyerek beleszoktak az új helyzetbe, szóval szerintem annyi is elég lett volna, egy élethelyzet, Éva és a családja hogy éli át azt, ami ma is megtörténik.
far vik 2012 okt. 19. - 17:28:16 Előzmény vitkovits
(456/548)
engem meg a dülledt-meredt szemû Csûrös irritál, meg a Hegyi-Kulka-féle édelgõs, édeskés párbeszéd. Egyre inkább úgy érezem, hogy H.Á. a(z egyik) legrosszabb ízlésû magyar rendezõ.
vitkovits 2012 okt. 18. - 11:16:07
(455/548)
Engem kifejezetten, sõt, fizikailag is irritál ama kép és hang, mármint a kiterjedt orrlyukú Hegyi Barbaráé, melyet nap mint nap ont ránk - ha meghallom bármelyiket is, menekülésre fogom... Sok embert ismerek, aki H. Barbara hangját meghallván a távkapcsolóhoz nyúl, pedig amúgy szeretné megnézni ama, épp általa (is) szinkronizált filmet.

Fenntartom, hogy Schell Judit az ellenpólus, õ az Õsnõ, aki (a sorozat jelenleg Duna tévén sugárzott "állása" szerint) épp' áldott állapotban van - a kamera eddig sem tudta elrejteni õs-szépségét, mint látom, nem is akarta, de így, áldott állapotban, esztétikai megasb'rendûségét felfokozza.

Amúgy pedig az ilyen álizé-sorozatokban a forgalmazók pénzéhsége és a bennük játszó színészek megélhetésének biztosítása (akár a lelkük árán is...) mellett nem kell még értéket is keresni, mert az nincs, vagy csak nyomokban. Az egész izé a Dallasból indult ki - nos, az ugyanilyen élettelen volt, de sok embert rettenetesen gazdaggá tett, és nem feltétlenül csak a "Juingokat": az öltöztetõnõt meg a fodrászt is.

Pedig a Dallastól, mint Õsrobbanástól kezdve az összes brazil, majd mexikói "valóvilágsorozat" erre épül - s a magyar próbálkozások (Életképek, Barátok közt, etc.) is, a szerintük "kegyes csalásra", hogy hát, így is lehetne.

Az átvágást (ha meg filmekben csinálják az át-vágást, azt fõleg nem) utálom, harcolok ellene.
vitkovits 2012 okt. 18. - 03:06:08 Előzmény a napos oldal
(454/548)
Egyetértek, valóban õ az egyik magyarországi "antiszínésznõ", nem sok ilyen vagyon, akinek nem csupán vészkinézete, de hangja és egész "kiállása" is visszataszító, sõt, egyenesen dehonesztáló - a másik ilyes Eszenyi Enikõ.

Sajnos, miattuk (végül is mondhatnám, hogy általuk, de az kevés volna) rengeteg, elõzetesen a közepesnél is jobbnak tûnõ halivúdi filmekrõl is lemaradtam, mert amikor meghallottam, hogy az egyik szereplõt õ valamelyikük szinkronizálja - persze, ez inkább Hegyire jellemzõ -, egy önmagától való folyamat indul be: mérhetetlen vágyat érzek arra, hogy eme visszataszító/irritáló hangtól megszabadítsam magam. Katt le, és a film pedig "nem megnézve".

Érdekes, hogy (pedig nincs õreájuk hatásom, presszióm sem) közeli családtagjaim is hasonlóan éreznek, bár nyilván nem ugyanily' intenzitással. Lényeg az, hogy Eszenyi elsõsorban "képi" megjelenésével, de nem csupán azzal; ez a Hegyi Barbara nevû pedig fõként irritáló hangjával vált ki bennünk pavlovi reflexet: bármelyikük is megnyilvánul a képernyõn, teljes valójában avagy "csupán" hangját kölcsönözvén, avagy a rádióban, elõször önfegyelmet gyakorlunk, öt másodpercig.

Végül is virágozzék minden virág, de ilyen ellenszenves gazokat ne kelljen már ablakaink alatt szagolgatni, ne tuszkoljánk ránk õket a televíziócsatornákban. A romkocsmákat többek közt nekik találták ki!
lorinczae 2012 okt. 11. - 18:10:58 Előzmény a napos oldal
(453/548)
Hegyi Barbarának ez a filmbeli karaktere és ezt nagyon jól sikerült megformálnia ha ez a vélemény róla. Nagyon szeretem nézni a sorozatot még 10 év után is szívesen nézem.
sziriat 2012 okt. 05. - 18:01:07
(452/548)
Tiszteletben tartom mindenki véleményét, de aki azt mondja, hogy itt jó színészi játéknak vagyunk tanúi.. hát nem tudom.. talán ha mások újra szinkronizálnák a szereplõket, - és JÓL,- akkor még csak csak, de ez nézhetetlen.. esküszöm, egy olvasási próbán is különbül beszélnek!
a napos oldal 2012 okt. 01. - 20:52:41 Előzmény vitkovits
(451/548)
Teljes mértékben egyetértek.
Hegyi Barbara... egy antiszínésznõ. Borzalmas, ahogy játszik. Gesztusai mesterkéltek, grimaszai modorosak, hanghordozása erõltetett. Nem is beszélve a sorozatban játszott karakterérõl. A gyerekeivel lekezelõen beszél, az anyósáról a háta mögött hord össze mindent, holott szegény pára Viola nem tehet arról, hogy Tibor félrement. Cinikus, gunyoros és idegesítõ. Ami a felháborító, hogy mekkora jó anyának, jó nõnek és pozitív jelenségnek állítja be a sorozat.

A többi színésznél nem a színészi játékkal, hanem a béna karakterekkel van a baj. Szacsvay László ripacskodását ennek tudom be.
MeZsaBo 2012 szept. 16. - 17:07:59 Előzmény vitkovits
(450/548)
még hogy Judit a valódi nõ..hát ez nevetséges! Hegyi Barbara fantasztikusan játszik ebben a sorozatban és nem értem hogy maga ezt mért nem vette észre..Az a Judit féle színésznõ egy borbély házban jobban megállná a helyét, persze nem akarok senkit sértegetni távol álljon ez tõlem, én csak a tehetséges Barbara színésznõ védelmére szerettem volna pár szót írni.Tényleg fantasztikus.Amúgy meg az egész sorozat az összességében,jól össze válogatták a szereplõket is! Ami Judittot illeti ellenszenvem lehet azért is alakult ki mert az én édesapám is egy ilyen miatt ment félre, de persze nem akarom keverni az eljátszott nõ szerepét az igazi mivoltával.. Igazából ez az ország azért is tart ott ahol mert sokszor ilyen gonoszan ítéljük meg a másikat vagy féltékenységbõl vagy más miatt. Én sok helyen jártam már és e féle durvasággal nem igen találkoztam. Ami jó az jó, és az a sorozat az, becsüljük meg :-) és ez egy "mai fiatal" véleménye! Hegyi Barbara tényleg egy igazi nõt játszik, aki sokkal szimpatikusabb mint a mai világban pár plasztik cica..ennyi se több se kevesebb!
far vik 2012 szept. 13. - 17:38:36 Előzmény vitkovits
(449/548)
Nem. valamilyen "... manager".