Téma: Életképek

redbullman 2010 ápr. 18. - 19:07:44
(408/548)
ahhoz képest, hogy már lassan vége kellene, hogy legyen, még el sem kezdõdött a mai rész. Hahó, csak nekem tûnik fel?
zsuzsi76 2010 ápr. 16. - 20:52:05
(407/548)
A videótárban 114. részig van feltöltve, ennyi is van belõle, vagy lesz folytatás?
Alicante 2010 ápr. 10. - 17:11:35 Előzmény Costa Blanca
(406/548)
Az meg mennyire életszerû, hogy bemutatkozásnál mindenki bemondja a foglalkozását is. Ezt is átmenekítette a Mester a Szomszédokból. Persze a menõ szakma itt is az újságíró, vagy fõorvos...szerencsére a "lovagokat" elhagyta.:-D
10/10
ritvir 2010 ápr. 10. - 16:25:34 10/10 Előzmény zsuzsi76
(405/548)
Sziasztok!
Az 5. részt fel tudja valaki tenni?
ritvir
zsuzsi76 2010 ápr. 07. - 16:34:01
(404/548)
Igen érdekelne, fel tudnád valahova tölteni?Köszi
zsuzsi76 2010 ápr. 04. - 10:50:56
(403/548)
A videotárban csak a 8. résztõl van fenn, az elsõ 7 megtalálható valahol? Különben az a pofozós rész, az melyik volt?
zsugyori 2010 márc. 29. - 11:56:50
(402/548)
szia!

ne haragudj, kérésem lenne így ismeretlenül. a tegnapi elsõ részrõl (38.) sajnos lemaradtunk, azt el tudnád nekem küldeni?
nagyon hálás lennék.

Zsuzsi
mushi 2010 márc. 20. - 18:21:06
(401/548)
Szörnyû a kameraállás, a szereplõk mindig 'kibeszélnek' a képbõl, olyan az egész, mintha egy-egy színésznek az egész mondanivalóját egyszerre vették volna fel, aztán a vágással megoldották volna a párbeszédeket. A technika a 90-es évek elejére emlékeztet. Már rég nem ilyen színvonalú sorozatot kellett volna csinálniuk... A szõke nõ két lánya a legpocsékabb színész benne. Garas Dezsõ viszont ugyanolyan jó, mint mindenben.
Megjegyzem, csak azért nézem néha, mert anyámék odavannak érte... Csak tudnám, miért...
Costa Blanca 2010 márc. 14. - 21:21:32
(400/548)
Ezek állandóan összejárnak, nem tudnak megmaradni a s.eggükön. Fõleg Viola,
de a kigúvadt szemû Karcsi a remegõs öreg hangjával is állandóan valakivel
pletykál semmiségekrõl.

Laci prof meg a kerek, kimért egész mondatos dumájával halálra idegesít. Persze
csak 1-2 részt néztem, de az is elég volt.

Ennél még a Kisváros és Öregberény is jobb volt.
HÁ megint hozta a formáját. Azért kimentette a Szomszédokból a pompás és rémes szavakat.:-D
A foglalkozások meg mindig ki vannak hangsúlyozva. Fõbûvésznõbõl fõorvos asszony lett!:-))
szamarhegy 2010 márc. 14. - 20:00:29
(399/548)
mancs, Szerencsére az életben nem ilyen egydimenziós, unalmas, robotszerûen kiszámítható emberekkel találkozni. Mit lehet kezdeni egy filmmel, ami nem szituációkon, valós emberi konfliktusokon, bonyolult döntéseken, keresztül akar valamit elmondani, hanem mindezt átugorva, mintha minden szereplõ narrátor lenne, közhelyeket, morális oktatást, bölcseséget, társadalomkritikát és nosztalgikus mondatokat hallunk. Magyar sorozatot most nem tudnék mondani, de pl. a Született feleségekben észrevétlenül, finoman záporoznak a családra, a szingli életformára, az elõítéletekre, a sznobságra, az etnikai viszonyokra, az egzisztenciális bizonytalanságra, stb. utalások, hangsúlyok. Nem szájarágós, összegzõ közhelyekben, hanem jól megírt párbeszédekben kapjuk meg a mondanivalót. Az Életképekkel az a gond, hogy nincs megírva, nincsenek benne párbeszédek, szituációk, nem jut el A-ból B-be a sztori, hanem állandóan B-ben 'megérkezve' vagyunk, ahol a színészek mesterkélten összegezve elmondják, hogy milyen volt az A-ból B-be az út.
CsengoZoli 2010 márc. 14. - 15:44:23
(398/548)
A fórum meg arról szól,hogy mások is véleményt nyílvánítanak!
A sorozat extragáz, egy az egyben az 1990-es szomszédok folytatása,csak azóta eltelt 20 év...
5i 2010 márc. 14. - 15:25:41
(397/548)
Mindenkire rá bízom, hogy hogyan értelmezi soraimat.
Bizony...bizony "klasszikus"t idézni csak "pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen" szabad..:-)
nemceleb 2010 márc. 14. - 15:23:18
(396/548)
Igen, ami a történetet és az élethelyzeteket illeti, egész jó lenne a sorozat;

Amitõl viszont frász kapok, hogy egymás szájába adják a szót, megvárják, míg a másik befejezi a mondatát,
az eljátszott mû mozgások. Ezt nem tudom megfogalmazni...lényeg, hogy a filmet nézve végig az az érzésem,
hogy ezek most színészek, elõre betanult szöveggel, és megjátszott az egész (úgymint a Szomszédoknál),
és nem vonja magával az ember figyelmét.

A jóban rosszban sorozatnál viszont természetesen viselkednek, hétköznapi módon beszélnek a karakterek, természetesnek hat az egész, pedig többségük nem is olyan neves színész, hanem "pályakezdõ".
filiszteus 2010 márc. 14. - 13:11:41
(395/548)
Nagyjából igazad van, csak Hegyi Barbarát tudnám feledni.
10/10
mancs 2010 márc. 14. - 12:45:44 10/10
(394/548)
Kedves hozzászólók!!!!! Az hogy véleményt írtok azt jelenti, hogy nézitek is a sorozatot. Természetesen a szólás "elvileg"(ebben az országban) SZABAD!!!!! Ha annyira elviselhetetlennek tartjátok nem kell megnézni. Ott a többi "szar".
Szerintem ami a témát illeti ez az élet!!!!!! Ennek a "rétegnek" az élete.

Véleményem szerint az egyik legjobb szappanopera amit Magyarországon készítettek. Isteni színészek és életbõl merített sztori. Még mindig jobb mint a BK-ban ahol senki nem dolgozik, a kávéházban élnek.....stb na ez a gáz.....
Bocs ha valakit megsértettem, nem szándékos csak én is véleményt nyilvánítottam.
filiszteus 2010 márc. 14. - 11:07:45
(393/548)
Elvileg lehetne jó is mert sok jó szinész játszik benne, ellentétben a többi magyar sorozattal. Gáti Oszkár, Kovács Adél hozza a figurát, jó a zugivó nagymama, Schell Judit is hiteles a szeretõ szerepében.
Hegyi Barbarától ki tudnék futni a világból. Szerintem meg van róla gyõzõdve, hogy nagyon természetesen játszik. Na most ez úgy jön le a valóságban, hogy "ide nézzetek, én ám nagyon természetes vagyok!"
A gurgulázó torokhangja a hibásan képzett s-ekkel rettenetesen irritáló. Nem tudom van e összefüggés azzal, hogy Magyarország legmesterkéltebb hangú énekesével alkotnak egy párt. Zorán is kb. két oktávval próbál mélyebben "énekelni", mint a saját hangfekvése.
Az, hogy a sorozat nem ózdi kohászok, vagy szabolcsi munkanélküliek között játszódik, amit alább valamelyik hozzászóló kifogásolt, talán nem hiba. Van Magyarországon egy réteg, amelyik ilyen körülmények között él. Az tény, hogy ez a réteg egyre szûkül és egyre többen kényszerülnek feladni a polgári életformát.
1/10
DarkGirl 2010 márc. 14. - 10:49:56 1/10 Előzmény 5i
(392/548)
Jól tetted. :)
5i 2010 márc. 14. - 02:02:59
(391/548)
NANÁ!!!
SZOMSZÉDOK a császár:-)
Képzeld egy homo unius libri forma nemrég leszólta a SZOMSZÉDOKat!!
Persze én kioktattam!!!
Nehogy bántani merje a Ferit!!!:-), mert nem is tudom mit csinálunk Vele, igaz...!?
Ráadásul ezt a "Vas" címû "nagyszerû, parádés" akcióf.s kapcsán tette, mert én meg azt szóltam le!!!
Hogy mik és kik vannak, most mond meg:-)?!
Ja..amúgy a 2 kiscsaj azért ari az Életképtelenekben!!!
Na meg anyuci sem rossz..:-))
1/10
DarkGirl 2010 márc. 13. - 08:57:01 1/10
(390/548)
Hát igen a Szomszédok azért sokkal jobb volt. :)
szamarhegy 2010 márc. 13. - 08:55:14
(389/548)
Nem mondanám, hogy válogatós vagyok, de ez az Életképek sorozat, hát ebbõl két percnél többet nem bírtam még megnézni, olyan sötétbarna, ötlettelen, humortalan valami, a Szomszédokban legalább volt pár humoros figura. Kiváncsi lennék a nézettségi, korosztályi adatokra, hogy kiknek jön be ez a sorozat.