10/10
suxel 2016 szept. 20. - 00:42:39 10/10
(82/642)
Elnézve ezt a sorozatot, én spanyolul is szerettem, de a magyar verzió sem rossz. Itt is Iran a kedvencem, szerintem zseniális a színésznõ Cecilia Ponce akárcsak a magyar hangja Soleczki Janka. 13-as rész, ahogy Rodit az anyja ellen hangolja a ház meg nem engedett átrendezése miatt. Majd amikor Rodi felajánlja neki, hogy kap havi 200 ezer pesót, és Yes, ez az, majd pedig megfordul és ájtatosan elkezdi: ez nem lesz elég: 300 ezer kell, az esküvõ után pedig tovább kell emelni, hahaha, szenzációs, mennyire manipulatív egy dög, legalább 20x visszanéztem ezt a jelenetet. 14. rész, amikor Esperanzaval nyíltan összetûz. Espe: egy igazi sárkány vagy. Irán: és hét fejem van, úgyhogy jól vigyázz magadra, még a végén megégetlek. Szakadtam ezen a szövegen!!! Eredeti nyelven ez kígyó volt, aminek 2 feje van, és még megmarhatja Esperanzat, de sokkal jobban hangzott magyarul a sárkányos hasonlat. Grat a szövegfordítóknak, ez nagyon tetszett. Aztán Diego visszatérésénél is az a "halálra válás", vagy amikor 9. részben Rodi megkérte a kezét, azok az arcok. Zseniális a színésznõ, komolyan mondom a legjobb, Soleczki Janka lehet csak egy szimpla munkának tekinti, de én imádnám szinkronizálni a szöszi csajt.
Angustiast is nagyon szeretem, õ egy okos gonosz, alattomos, Farkasinszky Edit is profin leszinkronizálja. Elsõ osztályú munka.
Vanessa bár negatív karakter, koránt sem találom szörnyûnek, nekem inkább vicces :D Akkor lesz a jó, pláne, ha visszajön Citlali, szegényre olyan csúfneveket aggat majd, illetve, ahol csak tud kicseszik vele, de a pufi csaj se hagyja majd magát.
Eufrasia valóban sok és túlzottan teátrális, akárcsak Gisela. De nekem õk is elférnek benne. Iran karakterébe, magába a színésznõbe én beleszerettem, szenzációs, amilyen hisztijeleneteket produkál, egyenesen magával ragad.
10/10
suxel 2016 szept. 20. - 00:16:54 10/10
(81/642)
Kikelet SPOILER:

Gyorsan megérkezik, és gyorsan megtalálja Diegot. Vagyis "Diego találja meg (el) õt" :D :D
Addig nem vészes, addig nem kell túl sokat szenvednie, mondjuk Eufrasianak lesz egy durva húzása a mai részben ellene. Majd utána fog inkább, de történnek vele pozitív dolgok is.
Lesz bizony harc Rodi és Diego között, már a héten is. A medencés, érfelvágós jelenet pont egy ilyet ábrázol. Rodinak sok beleszólása nem lesz a dolgokba.
10/10
kikelet54 2016 szept. 19. - 16:37:39 10/10
(80/642)
Annak örülök, hogy nem hagyták sokáig a pincében Olvidot, ennyi elég volt belõle. Remélem a városba is gyorsan megérkezik, már nagyon várom, azt, amikor megtalálja Diegot. Persze addig még biztos sokat kell szenvednie, de szerintem utána sem lesz fenékig tejföl az élete.

Sajnálom Rodrigot, hogy így járt, de õ még nem tudja, hogy kibe is lett szerelmes. Biztos lesz még harc a két testvér között emiatt a szörnyû napraforgó nõ miatt.

Irán az anyjával már ki is találta, hogy fordítsák elõnyükre Diegó visszatérését, kíváncsi leszek mit szól mindehhez Rodrigo.
malvinkicska 2016 szept. 19. - 16:18:43
(79/642)
Ma délutántól eldöntöttem csak neten nézem , mert ezt a sok mocskos nõt utálom benne, és ott azt nézem amit akarok. Diego amnéziájától ki van a nagy láb ujjam, mindig arra nem emlékszik amire kellene ez nekem olyan nevetség tárgya.
10/10
syuzi 2016 szept. 18. - 10:33:24 10/10
(78/642)
Én is sajnálom szegény Olvedot

Diego és Iran kapcsolatára leszek kiváncsi hogy most hogy Diego él majd hozzá megy feleségül Iran és dobja Rodrigot

Várom már a következõ részt :)
10/10
suxel 2016 szept. 17. - 20:30:04 10/10
(77/642)
Negyedik: azért ti ne vágjatok eret!
10/10
suxel 2016 szept. 17. - 20:28:45 10/10
(76/642)
A harmadik: Iran vagyok, hódítani akarok!
10/10
suxel 2016 szept. 17. - 20:27:30 10/10
(75/642)
A második: igen, Citlali az. Visszatér!
10/10
suxel 2016 szept. 17. - 20:26:32 10/10
(74/642)
Jöjjön egy kis kedvcsinálás az elkövetkezendõkhöz: pár történés képekben. :) Beindul a cirkusz mostantól!!! Mondjuk én eddig is imádtam, a negatív szereplõkön is popcornozok, de errõl majd késõbb.
malvinkicska 2016 szept. 17. - 14:42:29
(73/642)
Az értékes és kimerítõ válaszod nagyon köszönöm, a téma nekem , bejön, csak ezek az emberkék nagyon zavarnak, milyen rossz indulatúak, mindig a másik embernek ártani akarnak. Az biztos nagyon jó a kémia a Olvido és Diego között, elhitették azt amire mi gondolunk.
Nagyon szép hétvégét kívánok.
10/10
suxel 2016 szept. 17. - 13:07:32 10/10
(72/642)
Pár éve így nyilatkoztam a sorozatról (2014 február-március), késõbb dobok egy rövidebb, frissebbet is, de ez is helytáll, mert sokat a véleményem nem változott azóta se.


Úgy gondoltam megint írok pár gondolatot az STA-ról, mivel a 14. rész után vagyunk és egy szakasz lezárult a Rita Fusaro és Alberto Gomez által megalkotott sorozatban. De miért is zárult le egy szakasz? A válasz erre az, hogy Diego Rivas Santander visszanyerte a látását, s azt követõen a memóriáját is, amihez szintén amnézia társult, hiszen elfeledte a baleset és gyógyulás közti idõszakot. A trailerben beharangozták nekünk, hogy csak kevés boldogság jut Olvido számára: ez tényleg kevés volt! A 11. részben megtörtént a kölcsönös szerelmi vallomás, a 12.-ben megvolt a jelképes esküvõ és nászéjszaka, s a 13.-ban már következett is az elválás az emlékek visszatérésének következtében.

Viszont a legutóbbi hét epizódjai rendkívül izgalmasra sikeredtek. Valószínûleg senki nem számolt olyan fordulatokra, hogy Diego testvére és a menyasszonya Taxcoba utazik, ahol számtalan olyan helyzet adódik, hogy majdnem egymásba botlanak Diegoval, és csak pár méter választja el õket egymástól. Remekül megcsinálták ezeket a helyzeteket, bár a nézõ tudhatta, hogy a találkozások nem következnek be, mégis az izgalmat generálták.

Az emlékek visszatérése sem volt egy kifejezetten magától beinduló folyamat, inkább a tisztítótûz hozta magával. Eufrasia úgy döntött, hogy rögtön özvegyet csinál az unokahúgából. A frissen mûtött Diegora rágyújtotta a kórtermet és kívülrõl bezárta. Mivel rózsanovelláról van szó, most eltekintünk attól, hogyan is lopózott be a benzineskannával, hogyan is sikerült rázárnia az ajtót. A tûz hatására pedig a folyamat beindult, mint ahogy sok más helyen is láthattunk már ilyet: Rosalinda, Acorralada (Sarokba szorítva) vagy Maria de la Barrio (Maria, 94-es Thalias sorozat), bár ott elmeháborodottak voltak a karakterek, de a lényeg ugyanaz: vagy ismét épeszûek lettek, vagy visszajött a memóriájuk, egy tisztulási folyamat megy végbe. A srác kimászott az egyik ablakon miután kitörte, s kis kóválygást követõen stoppal elindult Acapulcoba a családjához.

Olvido helyzete sem volt egyszerû, hiszen mindezalatt rátámadt Pancho. Pancho, az a karakter, akitõl igen "változatos" jeleneteket láthattunk ez idõ alatt: só-citrom-tequila avagy az állandó kellékek. Pancho hallgatott Gisela szavaira, s meg akarta ölni Olvidot, de nem volt rá képes. Mire Olvido megmenekült Pancho kezeitõl, Diego már nem volt sehol, s ismét adódott egy jelenet, amikor pillanatokon múlt az, hogy Olvido megakadályozhassa Diego útnak indulását, mivel mindketten megfordultak egy útszéli pihenõnél. Diego gond nélkül hazaért a szülõi házba, s amilyen zökkenõmentes volt az útja, annál nagyobb megdöbbenés vette körül, amikor egy flip-flop papucsban besétált a feszélyezett családi vacsora kellõs közepére. Az örök kedvenc jeleneteim közé tartoznak ezek a hazatéréses jelenetek, hasonlóan a végrendelet felolvasásosakhoz.

A feszélyezett hangulatot eredményezte, hogy Esperanza végre ráébredt leendõ menye igazi arcára, s hogy ez idáig egy igazi kígyót melengetett a keblén, s Irán ezt nem is hajlandó tagadni, szembenéz az anyósával. Annak nagyon örültem, hogy végre magához tért Esperanza és meglátta kicsoda is a nõ. Nagyon gyorsan léptek a meggazdagodás útjára Iránék, "Diego" hamvai még ki sem hûltek, alig telt el egy hónap, de õ odáig jutott, hogy 3 hónapon belül Diego testvérével házasodik meg, aki titkon mindig is szerelmes volt belé. Esperanzan azért mindig látszott rajta, hogy furcsállja Irán tatárhajtotta tempóját, csak ugyan nem szólalt meg, mert Irán látványos fejlõdést ért el a mozgássérült Rodrigonál, s próbálta vele magát áltatni, hogy ebben semmi furcsa nincsen. Viszont, amikor már Irán a Rivas Santander rezidencia felett és Esperanza ékszerei iránt akar rendelkezni a pohár betelik, és belátja, hogy a nõ egy igazi szörnyeteg, aki valójában csak a felszínen visz véghez pozitív dolgokat. Diego hazatérésével egy esetleges testvérháború is kirobbanhat, amelyet mindenképpen szeretne elkerülni.

A történet szerint Olvidonak el kell jutnia Acapulcoba, ahol cselédnek kell állnia Diego házában. Viszont az út nem lesz egyszerû, mivel jelenleg fogságban van. A nénikéje és Gisela, a riválisa fogságba ejtették egy ház pincéjében, ahol fogva tartják, és azt akarják, hogy ott haljon étlen-szomjan. Alapvetõen Gabriela Roelnek (Eufrasia) a mesebeli gonosz szerepe jutott, nem hiszem, hogy létezne ennyire gonosz és beteg ember valahol is. A sátáni kacaji hátborzongatóak, s azon kívül, hogy a gyerekeit szereti semmi pozitívum nincs benne, egy nõ, aki állandóan feketében mászkál, ütlegeli az unokahúgát, megfõzi a kedvenc tyúkocskáját, szétszabdalja az esküvõi ruháját, majd az életére tör ilyen galád módon, s mindezt azért, mert gyûlölte az anyját, Remediost. Gabriela Roel pedig a ripacskodást tovább folytatja, elég mesterkélt módon tolja a szemünkbe a gonosz banyát.

Ám a negatív karakterek sora nem zárul le: itt van még Nelson is, aki teljes gõzzel nyomul Olvido unokatestvérére Martitara. Martita környezetében mindenki látja, hogy rossz hatással van rá a fiú, de a jóképûsége a lány totál elvakítja, s az érte epekedõ Tachot észre sem veszi. És akad nekünk egy Vanessa is, akin sokáig gondolkoztam kire emlékeztet, hát az Acorraladaból Silvitara. Totál ugyanaz a hóbortos karakter, s mérget vennék rá, hogy a sorozat közepén elveszti negatív jellemvonásait a pénzéhséget illetõen, amit az anyja nevelt belé. S arra mutató jeleket kaptunk, hogy Chuy lesz az õ sofõrje, így Olvido kis családjának az élete teljesen össze fog fonódni az Iránékéval. Irán nagy vetélytársa Olvido lesz, Martita már kapcsolatban áll Nelsonnal, Chuyra pedig szerintem a dagadt Bernieje mellett Vanessa kiveti a hálóját. Azon meglepõdtem, hogy Vanessa megformálója bevállalt ilyen falatnyi bikinis jeleneteket, már csak azért is, mert nem sok hozzá hasonló lapos színésznõt ismerek elõlrõl, de csinosnak csinos, hagyjuk meg. És még itt van az anya, Angustias is gonosz kelléknek: sok mindent ugyan nem tett le az asztalra, mindössze a háttérbõl irányítja a gyermekeit, s elmés ötletei vannak, és õ a lenyugtató pofonoknak a kiosztója. Tõle még több gonoszságot várok, mert elég okosnak tûnik. Nem lenne rest már elintézni a leendõ mozgáskorlátozott vejét sem egy baleset keretében. Oh, és megjelent Raquela is, aki szintén egy pénzéhes nõszemély, s legfõbb célja, hogy megakadályozza Armandot abban, hogy megtalálja elveszett leányát, Olvidot. Amire nagyon kíváncsi leszek, hogy Raquela fia megmarad pozitív B-hõsnek, vagy átmegy antagonicoba. És már megvolt az elsõ találkozásuk is Taxcoban. Azt egy borzaszóan béna húzásnak lelem, inkább nevezzük hibának, hogy Olvido apja, aki szívátültetésre vár, állandóan whiskeyzik, azért ez egy olyan dolog, amire odafigyelhettek volna.

És akkor ott van még a szegénynegyedbeli banda: Licha-Lucho-Tacho-Chayo és Rufina. Õ rajuk eléggé érzõdik, hogy csak tölteléknek kellenek, az ember legszívesebben áttekerné õket. Bár most magyar verzióban hallgatva egész szórakoztatóak számomra. Fordult a kocka.

Színészi teljesítményeket figyelve továbbra sincs panaszom. A kémia szerintem roppant jó Daniel és Melissa között, nagyon ráéreztek, s csak úgy csillog a szemük a közös jelenetekben. Igaz másnak is csillog a szeme, ez pedig Iran, neki a dollárjelek csillognak leginkább benne.

Ha a sorozatot az eddigiek függvényében kellene értékelnem én rászórnék egy 10/8-at, engem eléggé berántott. S a negatív szereplõk mellett ez a sorozat elérte azt, hogy ismét szurkoljak a fõszereplõpárosnak is, necsak végigszenvedjem az egymásra találásukat. Minderre akkor döbbentem rá igazán, amikor Diego a 10. részt elvacakolta a szerelmi vallomásával, egyszerûen nem tudta kimondani, komolyan úgy éreztem, hogy egy gyerekszülés könnyebben megvan.
malvinkicska 2016 szept. 16. - 16:24:00
(71/642)
Az emlékezet kiesés egy bonyolult dolog, mert van rövid és hosszú távú, na de ez sorozat itt minden másképp van. Diego most meg arra nem emlékezik ki mentette meg, ez mondva csinált történet. Az a két sátán nõ. jól behúzták a kis naiv Olvidot mert nagyon bízik abban a féreg Eufrásiába, az sem gondolkodott, ment, mint akinek nincs esze ez lett a vége. Azt nagyon bírtam, mikor a két pénz és vagyon éhes R-k buktak haza ment Diego, most már hogyan, mert már esküvõt tervezték, az lesz a jó két szék közül a pad alá esik Iran. Esperenza átlátta a dolgot miért akar házasodni a fiával akkor fõleg mikor sántának nevezte. Az Augustias is egy akkora féreg csak a rosszon jár az esze folyton.
10/10
kikelet54 2016 szept. 15. - 19:02:48 10/10
(70/642)
Érdekes ez az emlékezet kiesés. Eddig a régi életét feledte Diego, most hogy kiugrott az ablakon, Olvidot, és a vele kapcsolatos dolgokat felejtette el. Kíváncsi vagyok, mit szól, ha meglátja a karika gyûrût az ujján.

Rodrigo annyira szerelmes, hogy nem veszi észre, mekkora egy szemét dög ez az Irán. Az anyja meg a testvére is egy förtelem, mindig csak a pénz, a pénz, a pénz. Szerintem az agyuk helyén is aprópénz csörög.

Azt hittem Esperanza behódol, Iránnak, de nem, örülök, hogy kiosztotta azt a hülye picsát.

Eufrasiara már jelzõt sem találok, szerintem nem 100-as.

Sajnálom Olvidot, lekéste a kötés levételt, most aztán hogy találja meg Diegot???
Malvin Badarné 2016 szept. 15. - 16:12:42
(69/642)
Ma vissza nyerte a látását Diegó és elindult Iránhoz, az egy nagyon aljas K nem akarok közönséges lenni ,de annak az egész családja erkölcsi fertõben él. Nagyon sajnálom Olvidot amiért keresi az meg elment.
Suxel ha ide tévedsz légyszíves megírni ez az Irán sokáig csinálja ezt, amit elkezdett.
Malvin Badarné 2016 szept. 15. - 08:06:53
(68/642)
A sorozat szép történet lenne de annyi gonosz és ribanc van benne, az már számomra gyomor forgató, amit itt követnek, itt csak negatív karakterek vannak. A nõk nagy része vagyon hajhász érzelem nélküliek, csak azon vannak más boldogságát hogyan tegyék tönkre, nem szeretem magam ismételni, de minek ennyi féreg egy sorozatban, ezt valahogy nem tudom megérteni. Rengeteg ideig dolgoztam emberek garmadával volt dolgom, de ilyen férgekkel nem, tudom azt is az emberi gyarlóság határtalan, de itt azért nem kis túlzások vannak. Az én látásom az a Eufrázia, mintha már túl lõne a célon, szerintem írigy arra a szép fiatal színésznõre és élvezi ezt a sok megalázást, ez még akkor is sok ha szappanopera. Az a meglátásom, vagy azonosulok velük, vagy nem nézem, mert akármelyik sorozatban kezdek, tele elme beteggel, meg rosszindulatú embernek nem nevezhetõ karakterekkel, annyira nincs rendes felhozatal. Amit leírtam lehet sokan nem értenek egyet velem, de nekem az utóbbi idõkben elegem lett ezekbõl a sorozatokból, mert nem szórakoztat inkább bosszant.
5/10
Máriácska 2016 szept. 14. - 11:42:41 5/10 Előzmény malvinkicska
(67/642)
Én abbahagytam az elsõ rész után, mert nem bírtam elviselni a túlzott óbégatást, és a cselekmény sem volt olyan nagyon érdekes. Rájöttünk a férjemmel, hogy szelektálni kell, mert muszáj. Az idõ drága kincs! Jól meg kell gondolni mit nézünk, és mit nem. Az utóbbi idõben ezt tesszük.
Most nézzük az alábbi sorozatokat, melyek szerintünk jók, vagy legalábbis viszonylag jók: Veronika aranya, Szulejmán, Toledo család, A fény hercegnõje, Megtört szívek.
Ennyi - szerintem - több mint elég egy napra. Ott vannak még a természetrõl szóló csatornák, továbbá a Pax tv-n Joyce Meyer és Andrew Womack evangélisták, akik a biblia teljességét tanítják, mindenféle dogma nélkül, és ott van még nekünk a Travel Channel. Én ezeket is tudom ajánlani minden tv nézõnek. Továbbá érdemes régebbi telenovellák közül is válogatni a sorozatbarát on-line filmeket leadó site-on.
Malvin Badarné 2016 szept. 13. - 16:20:09
(66/642)
A mai részben amit össze nyávogott az a ribanc Irán az már valami fertelmes volt szegény férfit hûjére vette, ez tele van K-kal. Diego megkérte Olvido kezét minél elõbb el akarja venni a templomba mivel nincs papírjai, ami kell a polgári eskûvõhöz. Eufrásia épp olyan undok, mint volt, az már nem javul meg szemetes láda.
malvinkicska 2016 szept. 12. - 18:27:10
(65/642)
A mai sorozatok most már csak ilyen gonoszsággal vannak tele, szinte mindegy milyen készítésû, mert a törökök is megérik a pénzüket csak ott másképp tálalják az egészet, de most már látom minél többet nézek egyre több a hasonlóság. Ez a sorozat mese szerû és a gonoszok tömkelege van Az Olasz sorozatok még jól de abból nem is vesznek, csak ilyen agyament semmiket, mint Maria, meg a Láncra vert Szerelem azt is 30 résznél abba hagytam annyira semmi volt nekem. Látod a M Sz elrontották elment a fõszereplõ.
10/10
kikelet54 2016 szept. 12. - 17:30:09 10/10
(64/642)
Nem szeretem az olyan sorozatokat, ahol több a gonosz, mint a jó, és fõleg végig õk járnak sikerrel. Nos, ez a sorozat pont ilyen. Ennyi gonosz embert egy csomóban?!

Most a fõ gonosz nem sokat szerepelt, a nagy megbánása csak álca. Irán és Angustias úgy beszélnek a szerelemrõl és a házasságról, mintha csak egy kiló kenyeret akarnának venni. Nem ismerik ezeknek a szavaknak a jelentését, csak a pénz és a gazdagság számít.

Sajnálom Diego anyját, nem értem, miért engedte meg annak a ribinek, hogy beköltözzön hozzájuk, fõleg, hogy a pereputtyát is hozza.
Az nem tûnik fel senkinek, hogy Irán egyik héten feleségül akar menni Diegohoz, a másik héten már halálosan szerelmes Rodrigoba?? Ez egy kicsit azért furcsa.
malvinkicska 2016 szept. 12. - 16:20:17
(63/642)
Angustia elérte célját megkérte Irán kezét Rodrigo, a másik lánya egy fertelmes nagy Ribanc, annak az a nyávogó hang találó, az már tudja forgatni a K bibliát. Ulises közli Esperanzával ,lehet életbe van Diego ami igaz is de ugye õk halottnak hiszik. Aztán Olvido is hozzá akar menni a barátjához nem vár Diegora ,mivel fél ha emlékezni fog elmegy, és õt elhagyja. Eufrásia, már bánja a bûnét de szerintem csak színlel a féreg. Remélem nemsokára fog látni D és akkor másabb lesz az egész, mert eddig csaka negatív szereplõk vannak nyerésben.