9/10
offtopic
ondok 2009 febr. 17. - 15:30:49 9/10
(78/238)
Mér' ,tudsz valamit Verebes nemi életérõl? :)
Egyébként igen ,nem mindent méltányolok W. Allentõl. Pl az Annie Hall tetszett meg még egy kettõ ,de aztán már egyre unalmasabbá vált,ismétli a humorát,kifejezetten uncsi lett.
*Bátorszív* 2009 febr. 17. - 10:31:51
(77/238)
(kieg.) A h.sz.-omat természetesen Meszag-nak addresszáltam., (..bocsánat..!)
*Bátorszív* 2009 febr. 17. - 10:22:55
(76/238)
Na ezt nevezem Én tíz-csillagos hozzászólásnak..hejj..,;):)
- congratulations!-
1/10
offtopic
meszag 2009 febr. 17. - 08:38:24 1/10
(75/238)
Lehet, hogy különleges, jó szinészek,.... de kár volt.
Vajúdtak a hegyek, és egérke született. Romantikus vagyok, de ez már számomra a nézhetetlen, émelyítõ szirup
9/10
ondok 2009 febr. 16. - 22:07:15 9/10
(74/238)
Hát pedig a beidézett mondása pont hogy illik egy pojáca szájába.:)
Aztán a fene tudja,én ugyan megpróbálom a magánéletet leválasztani a produktumtól,ezért nem teljesen osztom Verebes azon véleményét ,hogy miután megtudta ,hogy W.Allen kikezdett a nevelt lányával ,még a filmjeire is undorodva nézett,de az kétségtelen ,hogy lejön a filmjeibõl ,hogy túl okosnak tartja magát ,v. a nézõket túl hülyének ,akiknek mindent el lehet adni,még a fent idézett baromságot is.
9/10
ondok 2009 febr. 14. - 23:21:36 9/10
(73/238)
Woody Allen közel sem akkora fej, mint amekkorának el van adva.Van egy két jó benyögése,de aztán telítõdik vele az ember ,amikor már a 8. hasonló filmjét látta.Akkor rájösz ,hogy csak egy pojáca.
Chen 2009 febr. 05. - 04:46:18
(72/238)
Elõbb olvastam a könyvet, mint a filmet láttam volna, és bár szeretem az utóbbit, a könyv azért jobban tetszett. Ami pozitívum a filmnél, az a két fõszereplõ: mindketten tökéletesek. Amit viszont nagyon hiányoltam, hogy nem lett átemelve az könyvbõl a háborúhoz való hozzáállás... Azt hiszem ez volt az elsõ könyv az általam olvasottak közül, amiben érzékletesen be volt mutatva, mennyire kevés a pátosz és sok a vér ebben a dologban, és mennyire megváltoztatja az embereket, ezt szerettem meg benne. A filmben a romantikus szál és a jellemábrázolás volt kidomborítva, hát legyen, ebben jó, és megértem, hogy nem férhet bele minden. (Ja, és a Scarlett meg hasonló folytatások szerinem nyomába nem érnek a Mitchell könyvnek, és teljesen szükségtelenek.)
Cosette11 2009 febr. 01. - 16:44:19
(71/238)
Aha...Akkor ez elég gáz,hogy így elgondolkodtam ezen igaz?!:)
Az megfordult a fejemben,hogy esetleg nem ide szántad amit írtál,de jobban belegondolva ez bármelyik filmhez írva nagy butaság lenne...:)
Hmmm...a hiba most talán tényleg bennem volt...;)
Cosette11 2009 febr. 01. - 11:40:06
(70/238)
Biztos velem van a baj,de ezt nem igazán értem...
Mi az,hogy más sztorit játszanak a színészek és mást mondanak? És a japán színészek játszották amerikai szinkronnal,déli akcentussal? Mit? Hol? Nem értem..:(

Egyébként a filmet nagyon szeretem és szerintem a szinkron hangok jobbak,mint a színészek eredeti hangja.
kekcsillag 2009 jan. 07. - 07:45:47
(69/238)
De igen, nekem:-))))
zspelles 2009 jan. 07. - 06:41:06 Előzmény Lizzyke
(68/238)
DVD-én nincs meg valakinek ez a film, pontossan ezekkel a szereplõkkel?
Köszi. Zsuzsa
snoopycica 2008 dec. 10. - 10:37:41 Előzmény Lizzyke
(67/238)
Pedig ha emlékeim nem csalnak így volt, mert azt tudom, hogy mikor olvastam a könyvet nagyon ki voltam rajt bukva, hogy ez a ilmbe nem így volt! Mindegy! Csak szerintem a könyvben így Scharlett emberibb, mint a filmben... És azért lássuk be, nem rossz ember õ! Csak élni akar, túlélni és boldogulni a saját erejébõl, nem pedig egy férfira ráutalva! Oké, hogy az akkori normáknak ez nem megfelelõ, viszont pont ez bent a szimpatikus, hogy szembeszáll a korával...

Köszönöm szépen, meg fogom nézni a címet! Azért utánanézek esetleg nem lehet-e letölteni!? :) Nagyon köszönöm a segítséget! :D
10/10
Lizzyke 2008 dec. 09. - 20:28:49 10/10
(66/238)
Nah erre a gyûrûs részletre nem emlékszem! De ha úgy van ahogy mondod, akkor sztem nekem is hasonló lenne a véleményem!Azt nem tudom hogy az életrajz fönt van-e neten, de én egy antikváriumból nagyon olcsón jutottam hozzá!(a link: www.hunbook.hu) Ha innen megrendeled õk leszállítják neked! Egyébként Anne Edwards tollából való, a címe pedig Vivien Leigh!! Sok szerencsét! Ha kérdésed van még szívesen segítek!:D
snoopycica 2008 dec. 09. - 14:46:04 Előzmény Lizzyke
(65/238)
Nekem a folytatás (Scharlett) nem tetszett. Filmben, könyvben sajnos nem ovastam, de ha ugyanaz a szitu mint az Elfújta a széllel, biztos vagyok bent, hogy a könyv tetszene... Na, majd ráállok és elolvasom! :)
Igen, ezt a kihagyást én is hiányoltam! Én biztos beleírtam volna a filmbe...
Bár, annyi mindent kihagytak a filmbõl és jó részeket ráadásul... És van, ami teljesen máshogy van a könyvben! Ez a zavaró! Ott van például a gyûrûk oda adása a "jó cél érdekébe"! Az a filmbe teljesen máshogy van, mint a könyvben, és nekem például a könyv verziója jobban tetszik, mert ott emberibbé teszi Scarlettet! A filmbe úgy van, hogy Melanie adja oda elõször a gyûrûjét, a könyvbe viszont Scarlett, és az õ példáját követve adja oda Melanie is...

És nem tudod véletlenül, hogy az életrajzi regényt netrõl le lehet-e tölteni? Mert szívesen elolvasnám...
10/10
Lizzyke 2008 dec. 06. - 19:45:30 10/10 Előzmény snoopycica
(64/238)
Egyetértek, a könyv is nagyszerû, sõt sokakkal ellentétben nekem a folytatása, a Scarlett is tetszett könyvbe(filmbe már kevésbé). A kihagyásokat tekintve, nekem a legfurcsább az volt, hogy nem említették Scarlett elsõ két férjétõl született gyerekét a filmben...Lehet fellendítette volna a történetet! Egyébként fanatikus rajongóknak üzenem, hogy rábukkantam az Elfújta a szél fõszereplõnõjének, Vivien Leigh-nek az életrajzi regényére! Én most olvasom, de jónak tûnik, ajánlom nektek!!:D
snoopycica 2008 nov. 28. - 12:14:10
(63/238)
Ez így igaz! Az egyetlen szívfájdalamam, hogy én olvastam könyvbe (mivel az én Dága Párom tudta, hogy régóta szeretném, ezért megvette) és a film nem adja vissza hûen a könyvet! Sok rész kimaradt! És nem is ez a baj, de nagyon sok rész van, ami nem úgy van a filmbe, mint ahogy a könyvbe le van írva! Ettõl függetlenül egy csodálatos, és klasszikus alapilm, de mindenkinek tudom javasolni a könyvet! Aki a filmet szerette és tetszett neki, az a könyvet egyenesen imádni fogja... Én hetekig nem tudtam letenni... Egy remekmû!
10/10
Lizzyke 2008 nov. 27. - 21:03:33 10/10 Előzmény snoopycica
(62/238)
örök klasszikus!!!Minden egyes részlete Felejthetetlen!!!
severus992 2008 okt. 09. - 21:09:42
(61/238)
Már nagyon régen láttam ezt a filmet,de megnézném még egyszer.
10/10
Felgolos 2008 okt. 02. - 11:59:39 10/10
(60/238)
a filmtörténelem legszebb szerelmi (és drámai) filmje.
snoopycica 2008 szept. 14. - 12:56:43
(59/238)
Bocsi, csak egyszer akartam elküldeni, csak véletlenül többször sikerült rányomnom....