mezsge 2007 szept. 02. - 18:33:53
(25/165)
hát ajajj. 350 ft-nál nemigen adnék ki rá többet. felsikítós, megijedõs részek. más nemigen. enyhén nyálas, kiszámítható vége. már kínjában röhögött a közönség...én is.
9/10
Semprini 2007 aug. 31. - 03:43:56 9/10
(24/165)
A moziünnep keretén belül 350 Ft-ért, (azaz a kedvezményes matinéjegy árának feléért) sikerült megtekintenem Antal Nimród hollywoodi bemutatkozását, a Vacancy-t, amelyet Elhagyott szobá-nak sikerült "fordítani". (Még jó, hogy nem a Halálos/végzetes betérõ-kitérõ, stb. címek egy újabb megjegyezhetetlen variánsát ragasztották rá a "címferdítõk"...:-P)

Nos, a fanyalgókkal vitába szállnék, és a pozitív vélemények táborát erõsíteném: a film remek lett, simán megérte volna a teljes árú mozijegyet is. Jómagam egyébként is fölöttébb kedvelem a thriller eme válfaját, s az már csak a hab a tortán, hogy egyik kedvencem, Kate Beckinsale volt a nõi fõszereplõ.
A sztori két mondatban elmesélhetõ, de igazából nem is azon van a lényeg, hanem az atmoszférán, a klausztrofóbiás hangulaton, ahogy a rendezõ és stábja mesterien adagolja a feszültséget, s a film jóval izgalmasabb és félelmetesebb, mint sok más, látványra és brutalitásra kihegyezett, horrornak csúfolrt szadizós film (pl. a Motel). A Vacancyban alig mutatnak durva, kegyetlen képsorokat, azt is inkább csak elmosódott videokazettáról, illetve a film vége felé, de ott is elég diszkréten, a nézõ mégis végigizgulja a filmet - már aki fogékony az ilyesmire és ráhangolódik.
No persze, a filmben visszaköszönnek korábbi filmek elemi (8mm, Psycho, Motel, Tortúra), de hát ugyebár Hollywoodban már jó ideje nincs új a nap alatt, és tíz filmbõl kb. hét folytatás vagy remake, szóval az eredetiséget talán inkább hagyjuk...
A szereplõk nagyon jók; elsõként természetesen Kate Beckinsale-t kell említeni, akit láthattunk már vámpíros horrorokban (Underworld, Van Helsing) és ezúttal sem okoz csalódást. Luke Wilsont mindig is többre tartottam agyonajnározott bátyjánál, sokkal jobb színész és sokkal rokonszenvesebb személyiség - leglábbis ami a vásznon átjön. A harmadik "fõszereplõ" a motelportás - mintha egy Billy Bob Thorntonba oltott Steve Buscemit látnánk, ritka tenyérbemászó képpel, fülsértõ kiejtéssel, - hányingerkeltõ figura. (Az említett két szinésszel semmi bajom, csak a hasonlóság miatt írtam.) Az biztos, hogy pár helyében akkor se maradtam volna egy ilyen lepukkant helyen éjszakára, ha a portás fizette volna a szobát... De õk ott maradtak, s ezzel kezdetét vette a rémálomba illõ éjszaka...
Szóval gratula Antal Nimródnak, a Kontroll után ismét igazán jó kis filmecskét sikerült tetõ alá hoznia. Ha ez nem is olyan mûfajtermtõ/megújító mozi, mint elõzõ filmje volt, de nem vallott szégyent a tengerentúlon sem, s a magam részzérõl kíváncsian várom a következõ munkáját (úgy tudom, a mûfaja annak is hasonló lesz...)
Meadow 2007 aug. 27. - 00:43:10
(23/165)
nincs mit)ciccus92
ciccus92 2007 aug. 26. - 22:58:19 Előzmény Meadow
(22/165)
köszönöm szépen Meadow!
Meadow 2007 aug. 26. - 20:38:15
(21/165)
ciccus92-nek írtam csak pár sort,mi benne a spoiler?
Meadow 2007 aug. 26. - 20:36:05
(20/165)
ne haragudj,de szerintem semmi olyat nem írtam amire te gondolsz.pont ezért írtam hogy nem árulok el semmit a filmbõl ha jól emlékszem!!!!?????
worldpeace 2007 aug. 26. - 20:32:33
(19/165)
Meadow, kösz a bejelentés nélküli spoilert! Mi itt a Port.hu fórumon nagyon szeretjük ám az ilyeneket! ^o)
Meadow 2007 aug. 26. - 16:23:10
(18/165)
én szándékosan nem akartam neked elmesélni a végét mert ezzel lelõném a poént,de én csak javaslom a filmet
Meadow 2007 aug. 26. - 16:21:49
(17/165)
szia!
szerintem nem kell félned,ez azért nem annyira vészes.
bevallom egy párszor én is paráztam, mert annyira izgalmas és élethû volt,de nem maradtak utóhatások nálam.
Mondjuk én szeretek izgulni és sajnos mivel sok filmet láttam,ritkán fordul elõ...)
ciccus92 2007 aug. 26. - 11:26:42 Előzmény Meadow
(16/165)
Sziasztok!
Hú én kicsit beszari vagyok.. illetve szeretem az ijesztõ filmeket,horrorokat,de mióta láttam a Motelt,jobban megválogatom h milyen erõsségû horrort nézek meg,mert az a film engem eléggé megviselt.
Szóval valaki írna nekem kicsit errõl a filmrõl,meg esetleg a végére is kiváncsi lennék.. tényleg nem merem megnézni..:(..tudom,lökött vagyok:)
Meadow 2007 aug. 22. - 15:32:27
(15/165)
nem értek egyet,sztem kis költségbõl sikrült azért a Nimródnak egy eléggé izgalmas filmet produkálni)
voltak jelenetek amik kiszámíthatóak voltak,de voltak amiken renedesen izgultam.
Egyetlen ami elcsépelt az a vége, miután már több sebbõl vérezvén feléled hõsünk.....ezt teszi a szerelem))
egogirl 2007 aug. 20. - 16:11:35
(14/165)
Hát ettõl a filmtõl pont azt kaptam amit vártam... Alacsony költségvetésû középkategóriás horror. Jó alakítás, jó rendezés de túl kiszámítható és túl rövid.
rayhoffer 2007 aug. 16. - 01:56:37
(13/165)
Nekem összeségében tetszett a rendezõként második,- "felnõtté válásának" elsõ nagyestés filmje, bár nem tartozik a kedvenc színészeim közé Luke Wilson.
Volt egy-két baki; a szeretlek" elcsattanása" után valami fordulatra gondoltam, ami be is jött, de a "félhajnaltvérbefagyvatúlélt" jelenetet, Na azt nem vártam volna...
Hajrá Nimród! 2009!
pötty 2007 aug. 10. - 22:49:14
(12/165)
Éppen elmegy. Elsõ amerikai bemutatkozófilmnek pont megfelel, de senki ne mondja, hogy nem tudta elõre, mi lesz a vége! Aki pedig nem szereti Luke Wilsont, ne nézze a filmjeit.
blh 2007 aug. 07. - 09:16:51
(11/165)
Elsõ vizsgafilm fíling megvolt,más nem...
Greeta 2007 aug. 06. - 21:37:03
(10/165)
Szerintem nagyon jó film volt...komolyan végig izgultam az egészet és egyáltalán nem mondanám rá h sz*r film..van benne minden irónia, erõszak és fordulat nekem tetszett;)
lekics 2007 aug. 03. - 16:04:27
(9/165)
rossz nagyon, unalmas és kb már az elején elaludtam
norton15 2007 aug. 02. - 19:31:07
(8/165)
Hát, a közepesnél rosszabb. Ráadásul utálom, hogy Luke Wilson hülye feje virít mindenütt.
hammer 2007 júl. 31. - 23:22:45
(7/165)
Elmegy. Nem a legjobb film, de azert rossznak nem mondanam.
gorkoris 2007 júl. 31. - 09:46:00 Előzmény lekics
(6/165)
most jó, vagy nem?!