Téma: Éli könyve

10/10
MeeÉn 2011 márc. 14. - 08:49:30 10/10
(520/760)
NekemTetszett.Eléggé nehéz film de jó volt.
de ez a jövöbe vagy hol játszódik?:O
9/10
anybody 2011 márc. 14. - 05:39:37 Előzmény drake123
(519/760)
Azért mondjuk középen ott lehet Immanuel Kant. Bocs.
1/10
ShelbyGT0303 2011 márc. 13. - 22:54:43 1/10
(518/760)
Ekkora gagyit. És persze minden amerikai filmben, ahol az egész világ elpusztul, az egyetlen ember, aki élve marad, néger... Egy ideje már kötelezõ náluk afro-amerikait választani ilyen szerepre. Lásd még Legenda vagyok.
8/10
NADAL14 2011 márc. 13. - 22:10:38 8/10
(517/760)
Na igen sokan elutasítják sõt sületleségnek állítják be a bibliában leírtakat ,de én azért azt tanácsolom éredemes elõbb elolvasni és utána véleményt formálni. A 2012 . is mekkora kamu,aztán tessék a híradásoban szinte ugyanazt látom csak nem számítógépes trükkben -hanem magában a valóságban.Pedig még csak 2011 -et írunk. Ahogy Éli ,nem elég nézni -látni is kell.A film meg egyébként tetszett.
horas 2011 márc. 13. - 22:09:30
(516/760)
Amúgy mivan Denzel Washingtonnal, ennyire pénz orintált vagy mi?
Állandóan filmezik minden évben van majdnem két filmje viszont egyre több a gyenge köztük. A hajsza a föld alatt-ot nem tudom miért vállalt el, szörnyû gyenge film, ez sem tûnik túl jónak, legalább is sztori alapján egybõl vissza kellett volna dobnia. Ez a Száguldó Bomba -nem láttam- is rém ostobának tûnik.

Jó színésznek tartom -bár nagyon karakter színész - jók voltak a film választásai is, most egy kisebb visszalépést érzek.

Mindegy, azért ezt a filmet megnézem elõbb persze.
10/10
fifpro 2011 márc. 13. - 21:58:39 10/10
(515/760)
Nagyon jó film, csak lekell ülni és végig nézni!!! Van mondani valója, jó szereplõk, fasza környezet. Csak ajánlani tudom
Zombecz 2011 márc. 13. - 20:35:54
(514/760)
Én is kihagyom. Olyan, mintha a 700-as klub vagy Ned Flanders találta volna ki az alapsztorit...tipikus amcsi szirup, rosszabb mint a 2012.
horas 2011 márc. 13. - 20:32:53
(513/760)
Most megy az HBOn, nem láttam az elejét, úgyhogy nem nézem meg most,úgy is lesz még.

Mindenestre a sztori artériás sebbõl vérzik és bûn gyenge már így látatlanba is, kíváncsian várom mit sikerül kihozni az amúgy még közhelyesebb és lelakott poszt-apokaliptikus környezetben ebbõl.
8/10
1Legend 2011 márc. 13. - 20:13:13 8/10
(512/760)
sztem nagyon jó film .... 10/8 legalább
csak azt az 1 et nem értettem a filmben h amikor az elején a házban kinyitja a szekrényt miért ijed meg ???:O
smartdrv 2011 márc. 13. - 13:39:12
(511/760)
mi az, a neokon kretének csináltak egy filmet arról, hogy a Biblia mindennél fontosabb az emberiség jövõje szempontjából?

és ezt egy négerrel játszatják el? :DDD
8/10
bloodwyn 2011 márc. 13. - 11:24:31 8/10
(510/760)
Ja és egyébként aki egy kicsit is figyelt a filmre annak egyértelmû kellett hogy legyen hogy vak a fõszereplõ, jó nem a legelejétõl, de többször utalnak rá. Pont ez a filmben a csavar, az a kicsi plusz amitõl érdekesebb lesz.
8/10
bloodwyn 2011 márc. 13. - 11:20:29 8/10
(509/760)
Nekem alapvetõen tetszett. Érdekes a film hangulata, képvilága, story is elég jó...ami viszont szerintem nagyon lehúzta az a vége...ilyen semmitmondó, befejezetlen véget bûn volt csinálni hozzá. Az egész film alatt azért viszi a könyvet végig kb a fél világon hogy utána feltegyék egy polcra és kész?? 10/8 a vége miatt.
"Az út" címû filmtõl azért fényévekkel jobb, azt nem bírtam végignézni. Uncsi volt, nem történik benne semmi, vagy mindig ugyanaz, néhol szadista is, és semmi értelme a filmnek. A végén legalább kiderül hogy mi történt a földdel, hova mennek, és ott miért lesz jobb???
offtopic
dzsörzi 2011 márc. 06. - 16:10:42
(508/760)
Harry Potter a filmben: Az öreg bácsi Michael Gambon (Dumbladore professzor). A felesége pedig Frances de la Tour (Madam Maxima). :)
dzsörzi 2011 márc. 06. - 16:02:54
(507/760)
Ja, és az is lényeges, hogy a kopaszt nem lövi le. Csak ott áll csendben, és ezért Éli számára nem látható. Addig nem ad ki hangot, míg fel nem emeli a pisztolyt.
dzsörzi 2011 márc. 06. - 15:59:06 Előzmény Pingi88
(506/760)
Jó film. Tetszett az atmoszférája. Zene, képi világ. Színészek. 10/10 a maga mûfajában. A The road-ot is láttam. Azért az nem tetszett ennyire..
----
Spoileres rész:

Szóval..az elején mikor a felakasztott ember házában kinyitja az ajtót, hogy reagál arra, hogy kitörik az ajtó? Kapkod ide-oda egy sort, mert nem tudta mi történt. Az emberekre tényleg csak a hang alapján néz. Inkább a többi karakter néz az Õ szemébe, és nem fordítva. A végén mikor lelövik, és felkel nagyon erõsen "átjön", hogy nem tudja mi a helyzet, és ki hol, merre van. Aztán persze ahogy az egész film alatt a zajok alapján felméri a helyzetet.

A filmben végig az a legszebb, hogy az amúgy fantasztikus zene mellett hallunk minden apró hangot, zajt. Kotorászás,nyelés, stb. Szerintem egyértelmû, hogy vak...persze az, hogy ennyire fejlett hallása van, és hogy mindent eltalál 20-25 méteres távolságból az elég erõs. Egy pillanat alatt becélozni valakit ráadásul pisztollyal, és el is találni a célpontot még látóként is iszonyat nehéz. Szóval ha eltekintünk a szuperhõs beállítottságtól, akkor emészthetõ ez a szuper vakság. Ja, a madár vadászat se semmi.

Ja, amúgy a végén pl. az öreg házaspár házánál nekimegy a lépcsõnek. Utána persze rögtön tudja, hogy lépcsõ, mert tapasztalt vak. A belépni tilos táblát sem vette észre. Csak akkor tudta volna, ha a csaj szól, de Õ óvatlan, és figyelmetlen volt. "Nagyon sajnáljuk. Nem láttam."

Ja, és a városi lövöldözésnél mikor elcsendesedik az utca, Éli elõjön, mert nem látta, hogy ott áll a kopasz az utca közepén. Azt már hallja, (Mi is halljuk) ahogy megmozdul a csóka, és ha megnézed Éli arcát a közelinél, félelmet tükröz még napszemüveggel is!
Tudta, hogy hibázott. Ha mondjuk 53 perc 45 mp-nél megállítjátok, akkor nézzétek kicsit az arckifejezését, és rájöttök, hogy van benne valami.


További bizonyítékok:
J. Cash jelenet -> "a hitem visz elõre és nem a szemem".
A film elején a leszakadt felüljáró: azért áll meg, mert hallható, hogy potyognak le a kövek, és a törmelékek.
A film végén: amikor körbevezeti õket az õsz bácsi, Õ semmire nem néz rá.

-----------
10/10
Pingi88 2011 febr. 27. - 23:36:09 10/10
(505/760)
Hé-hé-hé... Nem emlékszem pontosan, hogy a filmben elhangzott volna az, hogy Éli vak... (ha tévedek javítsatok ki) attól, hogy valaki ismeri a Braille írást még nem biztos, hogy vak... Így teljesen más megvilágítást ad a film, nem? Gondolkodjatok egy kicsit!

10/10
7/10
Hodori33 2011 febr. 20. - 22:14:43 7/10
(504/760)
Mindenképpen érdemes megnézni. Engem lekötött és egy pillanatig sem unatkoztam. Fogalmazhatnék úgy is, hogy Denzel Washington hozta a tõle megszokott színvonalat 10/7
twillight 2011 jan. 30. - 14:34:07
(503/760)
Amiért belekötnek a vakságba, hogy pl. egy hangnál nem kellõen behatárolható a látáshoz képest a forrás iránya. Max. gépekkel, vagy durva evolúcióval - de pusztán mert vaknak születik vki, nem fog menni neki, különösen nem évtizedes speciális képzés nélkül a pl. mesterlövészkedés.
leonessa 2011 jan. 30. - 14:10:27
(502/760)
ja amugy engem a legjobban az amerikai eszmék belecsempészése zavart, ez az egész ujjáépítõsdi, hollywood központú az egész, sokkal találóbb helyszíneket is kitalálhattak volna..
leonessa 2011 jan. 30. - 14:05:58
(501/760)
Fura végigolvasni ezt sok kommenetet, úgy, h nagyon úgy tûnik a többségnek fogalma sincs néhány háttérinformációról..
Laírok pár dolgot, aki tudta, azokhoz nem szólok

SPOILER

elõször is: Éli könyve = Isten könyve (éli istent jelent)
másodszor: Éli egy bibliai alak volt, történetesen egy fõpap, Éli fõpap. Az õ feladata Isten igéjének hirdetése volt, sokszor megjelent neki isten. Öregkorára megsüketült, így prédikált tovább, vagyis kellett prédikáljon tovább, amit hit nélkül nem tudott volna teljesíteni.
Szerintem nagyon egyértelmû, hogy Éli a filmben miért tudott vakként kaszabolni mindenkit, Volt egy feladata, hite pedig segítette. Ennyi. Nem kell szuperhõsként tekinteni rá, a bibliában nem újdonság az ilyesmi. Szerintem sok olyan megszólalás-jelenet volt benne, ami egyértelmûvé tette már a film során is, h vak.. Egy vak ebernek, vagy süketnek, tök mindegy, köztudott, h a többi érzékszerve élesebbé válik. Éli a filmben ezt töbször sejtette velünk.. pl mikor lelõtte a madarat, mert már messzirõl hallotta a hangját. Vagy a végén az óceán szaga, amit a csaj pl nem is érzett, vagy akár legelején is a macska megölésének körülményei már gyanussá tette, h itt vmi különleges képességû emberrõl van szó.
Arról meg már ne is beszéljünk, h mennyi "mázli" volt benne, hánszor meghalhatott volna és mégsem.
Gyomorlövéssel felállt sokadszorra, elindult, és lediktálta az egész bibliát, egész véletlenül pont utána halt meg. No meg a film készítõi az utolsó jelentekebn a fehér öltözékkel is noymatékosították a dolgot.
Lehet belemagyarázni h érthetetlen, de sztem ha vki tisztában van ezekkel a dolgokkal, minden érthetõ. Az meg már más kérdés, h kinek tetszik-kinek nem, kinek érdekes a téma, kinek nem stb..
Nem vagyok vallásos csak a film megnézése után rákerestem, mert habár tudtam egy s mást, a karakter tulajdonságai utánanézést követeltek nálam.

én is tudnék néhány dolgot kritizálni, ezért részemrõl 7/10. UNALMASNAK semmiképp se mondanám.