Téma: Éli könyve

CheapR100 2010 júl. 29. - 16:14:46
(360/760)
"Nem hívõ" emberként, azért, hogy próbáld pozitívan felfogni a dolgot és eltekinteni a bibliától, gondold azt, hogy valami más van a fickónál. pl: -Kell nekem az a könyv!
-Mondd már, mi van abban a könyvben!
-Najó. Egy telepítési útmutató a legújabb Windows 2012-höz, és mellé a telepítõ CD-k. Tudod, az emberek azt gondolták, ez okozta a katasztrófát.
Ezért megsemmisítették az összeset.
Ez az utolsó példány.
A mellékelt Norton trial verzió megvédi a hordozót.

Nálam ez segített :D
A film jó volt, egyébként a zene tényleg borzasztó.
8/10
offtopic
djhusi 2010 júl. 29. - 14:36:28 8/10 Előzmény Trudence
(359/760)
A macsekom ott ült velem és végignézte. Az eleje õt is mélyen megrázta...
leopard26 2010 júl. 28. - 18:39:56
(358/760)
A sok emberke megnyugtatására írom!

Denzel nem volt vak,csak volt egy vakírásos bibliája,amit azért nem semmisítettek meg mert nem tudták elolvasni.Õ meg el tudta olvasni
9/10
serpentfly 2010 júl. 26. - 22:54:07 9/10 Előzmény Balta
(357/760)
Pont egy ilyen hozzászólásban írod a fogalmazást fogalmazáas-nak?
9/10
Balta 2010 júl. 26. - 15:52:57 9/10 Előzmény Trudence
(356/760)
jól van, fogalmazáas hármas, helyesírás hármas, leülhetsz.
8/10
Trudence 2010 júl. 24. - 16:16:57 8/10
(355/760)
Nekem összességében nagyon tetszett! :3 Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz.
Az eleje viszont egyáltalán nem nyerte el a tetszésem, nem is akartam tovább nézni (macskapárti vagyok...x) és ha annyira éhes volt a hapsi nem értem miért nem kapta el és zabálta fel az egeret/patkányt is), de végül folytattam, mert jókat hallottam róla és érdekelt. Nem bántam meg. Egy-két jelenetet leszámítva (pl.: mikor megakarták erõszakolni a nõket) jó volt, nem kicsit, nagyon! =D
Iszonyat gyorsan elment vele az idõ. Nem igazán voltak benne unalmas részek. A pörgõs/verekedõs részek nagyon ott voltak *o*! Igaz, hogy nagyon könyv-centrikus volt az egész, de engem ez egyáltalán nem zavart, sõt! Én imádom a könyveket és bár nem vagyok vallásos, én is ugyanígy cselekedtem volna Eli helyében...többé-kevésbé (SPOILER!!! ---> Én nem adtam volna oda a könyvet a lány életéért cserébe, fõleg, hogy olyan hülye, hogy a végén még vissza is megy ahelyett, hogy a jó kis helyen maradna. x) <--- SPOILER VÉGE!!!). Szóval nagyon tömören: Egy jó alaptörténetû film szép helyszínekkel és jó színészekkel. :3 Egy darabig biztos a favorit listámon lesz!
3d 2010 júl. 24. - 15:33:24 Előzmény BouillonGottfried
(354/760)
Én senkit nem bántok és bántottam és legfõképpen nem kívántam senkinek rosszat de te már bántanál engem és rosszat is kívántál nekem, akkor most ki a gonosz én vagy te :) ? Csak vigyázz a "szép" kívánságaid nehogy vissza pattanjanak rád. Mert az univerzum így mûködik bizony ha tetszik ha nem. :)
Melyik a gonoszabb? Hipnózisban tartani emberek millióit és manipulálni vagy felébreszteni õket és hagyni hogy elkezdjenek végre értelmesen gondolkodni szabadon. Ha ez bûn szerinted akkor feszíts keresztre :) és pont leszaaarom :)))

Béke ;)
10/10
Singaporeflash 2010 júl. 24. - 12:45:31 10/10
(353/760)
Bouillon Gottfried: Nincs ertelme 3d-vel vitatkozni, hiszen meg a vallasossag es a HIT kozott sem kepes kulonbseget tenni:-) Az ilyen emberekhez nem erdemes szot intezni:-)
8/10
djhusi 2010 júl. 24. - 12:19:20 8/10
(352/760)
Nem gondoltam volna, hogy ennyire vegyes töltetû kommentek lesznek itt.
A film szerintem tökéletes megformálása volt a poszt apokaliptikus világ témának. Akinek ez filmekbõl (Mad Max, Radioaktív álmok) vagy videojátékokból (Fallout, Borderlands) már ismerõs és bejön annak egyértelmûen tetszeni fog. Benne van az Összes "szükséges elem" a kiskirályoktól az útonállókon át a jól szervezett milíciáig.
A képi világa elég meggyõzõ bár ehhez nem kell túl sok díszlet, a ruhákról ugyanez mondható el. A zene illik alá bár helyenként kicsit felejtõs. Denzel Washington pedig hozza a tõle elvárható téglaarcú fõhõs formát.
A vége nos... nekem tetszett bár az ipodon kicsit fönnakadtam.
6/10
zee944 2010 júl. 23. - 21:22:38 6/10
(351/760)
Megnéztem a filmet, és boldog tudatlanságban közepesnek értékeltem. Aztán valaki felvilágosított, hogy nem fogtam fel a végsõ nagy csavart. Hát tényleg nem. Ugyan eszembe jutott a lehetõség, annyira mutogatták azt, amit mutogattak, de akkora baromságnak tûnt, hogy abban a pillanatban el is vetettem, hiszen ellentmondana kábé mindennek, amit addig láttunk. Így viszont már a film tûnik hatalmas baromságnak. Pedig könnyû lett volna ezt sokkal jobbra megírni, ez a végén válik nyilvánvalóvá.

Egyébként a poszt-apokaliptikus világ kliséi és néhány ostobaság ellenére nézhetõ. Szigorúan egyszer. A hangmérnököket viszont jól szájon kéne verni. Õrjítõ, hogy a dialógusokhoz képest minden akciódúsabb jelenet effektjeitõl berezonál az ember koponyacsontja, felsikít a dobhártyája. Az akciójeleneteket - amik amúgy is értelmetlenek voltak - emiatt áttekertem.

6/10
10/10
BouillonGottfried 2010 júl. 22. - 20:26:27 10/10 Előzmény 3d
(350/760)
Rendben. Tudod van egy alapigazság, egy helyes út. Ha Te ez ellen prédikálsz, akkor egyszerûen gonosz vagy, mert ártani akarsz az ártatlanoknak. Jó én ezt elfogadom, de ha eljön a nap, amikor Te ártani akarsz egy büntelennek, és ott leszek, akkor készülj fel a szenvedésre, és a kínokra. Amirõl Te írtál, az már nem valláskritika, mert érvnélküli, egyedül a helyes életvitel és az igazság ellen beszélsz. Ezért pedig büntetést érdemelsz, remélem megkapod kamatostul .-D
pazola 2010 júl. 20. - 00:43:16
(349/760)
69% az imdb-n, 47% a rottenen. En valahova a ketto koze tettem, adtam ra egy hatost, mert egyszer meg lehetett nezni, de leginkabb minek.. mar az elejen ( amikor a nembeavatkozas alatt magaban beszelget ) ereztem, hogy ennek nem lesz jo vege, nem kellene ennyire a szamba ragni... Danzelt amugy szeretem, de ez a brucejetleerambo most annyira nem jott be..

Szoval:6/10. Joindulattal.
CheapR100 2010 júl. 18. - 20:24:31
(348/760)
Kedves Sárkányzsíros!

Elolvastam az utolsó hsz-ed, gondoltam el kell olvasnom a korábbiakat is, hogy megértsem. Már év elejétõl nevetséges érvekkel hozakodtak fel ellened, õszintén sajnállak, hogy itt kellett szájkaratézni a sok "hívõvel"...
3d is megérdemel egy +-t :)
10/10
Rahel 2010 júl. 16. - 12:09:15 10/10
(347/760)
-Ok, jöjjön az osztályzat is!!:))
3d 2010 júl. 16. - 05:29:03
(346/760)
Az emberiségnek már lassan ki kéne nõnie ezt a valásosdizást, a legtöbb viszály ezek miatt van elég ha csak vissza nézünk a történelembe vagy csak napjaink híreit olvasgatjuk, régen az unga bunga törzsekbe még elment de manapság akinek egy csöp SAJÁT esze is van az kiröhögi ezt az egészet.Ez olyan mint amikor megmondjuk a gyerekünknek amikor nagyobb lesz hogy legyen erõs de nincs mikulás és a gyerek ennek elenére nem hiszi el még nagy korába sem és vadul nézi a kéményt, ablakot még 40 évesen is :)
Persze én tudom hogy sok embernek mentõöv és mentsvár meg ilyenek a hitt de higgyétek el azoknak az emberkéknek pszichológus kell, természetesen be lehet bújni a vallás mögé de ettõl még meggyógyulni nem fognak csak max bedarálódnak az irányított droidok közé zombiként dobálni a tizedet.
A kedvencem az hogy minden faluban a papnak van a legfullosabb háza :)))
ezt már gyerekként is furcsálltam ma meg már pontosan tudom miért van ez :))

de nyugi mindenkinek ettõl még teremtõ létezik, láthatjátok saját szemetekkel is, nézzetek a tükörbe és ott fog állni veletek szembe ;)
Lássatok tisztán már !!!
10/10
Singaporeflash 2010 júl. 15. - 23:46:37 10/10
(345/760)
***SPOILER LEHET***

Wow, azt hittem, ilyen korrekt, megmondos, egyenes filmet mar nem fogok tobbe latni. Nagyon tetszett, vegig izgultam, Denzel Washington nagyon meggyozo volt, mint Isten katonaja, Gary Oldman pedig meggyozo volt, mint szanalmas, de mindenre elszant gonosz. Szeretem az egyertelmuseget ennek a filmnek. Feketen-feheren belemondja a velemenyt az ember arcaba arrol, hogy mi a helyes. Nagyon ritka manapsag az ilyesmi ebben a "politikailag korrekt" vilagban. Szerencse, hogy volt, aki penzt adott ra, es hogy ilyen nagy arcok jatszottak benne. Denzel messze ebben a filmjeben tetszett a legjobban, pedig amugy is jo szinesznek tartom.
A mondanivalo is fantasztikus volt, es a kozeli jovore vonatkozo utalasokat nem lehetett nem eszrevenni. Az sem veletlen, hogy epp a King James-fele Biblia volt a verzio. Brillians volt az egesz, a kepi vilaga is erdekes volt. Es az a zene... gyonyoruuuuuu. Igazan melto ehhez a filmhez, ehhez a temahoz.

***SPOILER VEGE***
8/10
iker 2010 júl. 15. - 22:31:53 8/10
(344/760)
adtam neki egy nyolcast:)
8/10
iker 2010 júl. 15. - 22:30:30 8/10
(343/760)
Hát a magam részérõl én nem hiszek a "hitben" nem vagyok semmilyen vallás gyakorlója noha ismerem némelyiket. Mégis azt gondolom hogy mindenki hisz valamiben legyen az Isten, Allah , pénz, szeretet bármi. Ez a film mondanivalót láttatot velem.
Ettõl független a ne ölj parancsolat többszörös megszegése a Biblia megvédésének érdekében ugyebár homlokegyenest ellentmond a biblia szavával. Ezek szerint a cél érdekében azé szabad:-D
Összességében kicsit lassú kicsit vontatott de mindenképpen elmítésre méltó, ajánlom mindenkinek.
buhera 2010 júl. 13. - 22:49:55 Előzmény Desintegrator
(342/760)
Érthetõ a filmre írt negatív reakciók sokasága, hiszen elsõsorban nem egy kommunizmusban kiherélt kelet-európai társadalom számára készült, hanem a - sokkal élhetõbb - amerikainak. Ezt a filmet materialisták szinte képtelenek megérteni. Azért jó látni, hogy vannak a hozzászólók között olyanok, akikhez szólt az Éli könyve.
8/10
indienemesh 2010 júl. 11. - 13:36:56 8/10
(341/760)
Szerintem jó film volt, némi vallásos mondanivalóval. Korrekt film, elképesztõ atmoszféra. 10/8.