Téma: Éli könyve

5/10
lilcso 2010 jún. 25. - 22:09:24 5/10 Előzmény delicsan
(320/760)
a helyzet az, hogy nem ez a könyv versus pendrive kérdés teszi irreálissá a filmet.
egyébként a digitális adathordozók kevesebb ideig tudják pontosan megtartani az adatokat, egy dvd esetében pl. pár év alatt beáll az adatvesztés, és minél többször lejátszod, annál gyorsabb az ütem. nyilván a szalagos kazettákhoz képest tartósabb, de tudományos tény, hogy a könyv a legtartósabb. annak max a lapja sárgul, betûk nem fognak belõle eltûnni.
(eltekintve attól a ténytõl, ha kitépsz belõle lapot meg beledobod a vízbe, mert az ilyen dolgok az adathordozónak se tesznek jót)
5/10
lilcso 2010 jún. 25. - 22:05:32 5/10 Előzmény Gabó28
(319/760)
én személy szerint nem gondolom magától értetõdõnek, hogy eli vak. mármint, ezt ugye
konkrétan nem mondták ki, csak annyiból sejthetõ, hogy braille-ban volt a biblia (plusz a nehezen észrevehetõ utalások mint pl. csomószor kinn volt a napon napszecsó nélkül de ugyan már...). biztosan tehát nem tudható, hogy vak, fordulat ide vagy oda.
mármint ez nyilván olyan, hogyha látsz egy embert vakvezetõ kutyával és fehér bottal, arra asszociálsz, hogy vak, mert ez a látvány arra enged következtetni. de ez még nem teszi ténnyé.

egy szó mint száz, a fordulat érdekes volt, de hagyott bennem kételyt, mert nem egyértelmû.
ibacs 2010 jún. 25. - 20:45:01 Előzmény delicsan
(318/760)
Mondjuk, ha most 2010-ben a Moszkva téren szét akarnál osztani 1000 db Bibliát a lehetõ leggyorsabban, akkor legegyszerûbben a nyomtatott formátumot tudnád. Pedig, rohangál sok ipod,laptop, és mindenféle kütyü. De valakinél nincs kábel,valaki mindjárt lemerül,valakinek nem jó az akármilyen portja, nem megy a wifi,valaki meg csak a zenéhez ért, valaki meg még ahhoz se, mert az unokától kapta.
Na most, ha ezt még tetézzük egy kis posztapokaliptikus haccacáréval, akkor szerintem végkép a könyv a nyerõ.
delicsan 2010 jún. 25. - 16:42:08
(317/760)
Tudtommal az ipod, amit hurcolászik szintén winchesterrel rendelkezik. 'Õ' például túlélte.
Ez igaz, valóban nincs mindenhol áram, de úgy emlékszem Nyugaton igen. (spoiler) 30 év telt el az apokalipszis után, ezt követõen (nem tudjuk mennyi idõvel) megszervezõdött a nyugat. Mit gondoltok mennyi kellett fölépíteni? Az alatt csak lett volna idõ tanulmányozni és helyreállítani számítógépes állományokat.

Igen, abban egyetértek, hogyha a kapuban közlik Eli-vel, hogy bocs haver, bibliánk márpedig van, akkor a filmnek nem lett volna értelme; Eli hite mit sem ért volna. De mivel az alapfeltevést irreálisnak tartom...

adam_hhh_hh_h bejegyzésre reflektálva én igen is, fontosnak tartom, hogy a film hiteles, hihetõ legyen. Ha egy olyan világból kell kiindulnunk, mint a mostani, akkor a mostani világ minden elemével számolni kell, máskülönben szûklátókörûséggel állunk majd szemben. Az Út c. filmet például sokkal hihetõbbnek gondolom, pl. ha csupán a kannibalizmust figyeljük. Ha A Gyûrûk Uráról volna szó, akkor nyilván nem háborítana fel számos csodás elem jelenléte. De az egy másik világ, egy másik környezet és abban hiteles.
adam_hhh_hh_h 2010 jún. 25. - 13:40:36
(316/760)
nekem nagyon tetszett a film (pont ezért írom az elsõ bejegyzésem ehhez a filmhez:)). Szerintem kár azon gondolkozni, hogy mit hogyan csinálhatott, mert a mondanivaló sokkal több. lehet hogy tényleg emiatt fognak ölni a jövõben?:O
8/10
yank33 2010 jún. 25. - 07:54:46 8/10 Előzmény delicsan
(315/760)
Azért egy atomrobbanás következtében fellépõ elektromágneses sugárzás rendesen hazavágja a vinyót, persze nyilván akadtak "túlélõk".
Csakhogy nincs ott az e-on minden háztartásban, az igét meg ugye terjeszteni kell, itt van szerepe a könyvnek. Arról nem is beszélve, hogy az említett könyv ebben a formában "hatásos", cipelhetett volna a fõhõs egy pendrive-ot is, de ha már biblia akkor adjuk meg a módját.
ibacs 2010 jún. 24. - 15:32:11
(314/760)
Lehet egy autó jobban bírja az atomvillanást, mint egy vinyó....
Gondolom amikor futni kellet a pincébe ,akkor inkább a tartós tejet vitték és nem a számítógépet.
gondolom...
delicsan 2010 jún. 24. - 14:43:39
(313/760)
A film nem nyerte el a tetszésem, mégpedig azért, mert nem látom reálisnak. Egy olyan korban, ahol már léteznek nagy kapacitású adathordozók, (spoiler) örülni annak, hogy könyveket és zenei mûveket sikerül visszaállítani szerintem irreális. Vajon hány kb lehet a biblia teljes anyaga? (A mek.hu-n 9920 kbyte-ot ír) Ha az autók megmaradtak, akkor winchesterek, számítógépek nem? Még áramot is tudnak generálni.
8/10
Gabó28 2010 jún. 23. - 19:38:48 8/10
(312/760)
Nagyon jó kis film volt!
---spoiler---
Szerintem valamiféle természetfeletti ereje lehetett, nem? Isten irányíthatta! Vakon csinált olyan dolgokat, amit még a látó ember sem tud!
Ez megint olyan film lett, ami a saját fantáziánkra bízza, hogy mit gondoljunk! Mint a 12 majom, Keith, K-PAX...
SandM 2010 jún. 22. - 13:14:05
(311/760)
Ez amúgy meg twillight-nak szólt, bocs...
SandM 2010 jún. 22. - 13:11:34 Előzmény t'nak
(310/760)
Na ezt nevezik szõrszálhasogatásnak! Fogadjunk, hogy valahol, valakitõl hallottad ezt az okosságot, hogy "szó szerint" nem is az a tízparancsolat, ami. De szögezzük le, ez az egész nem is arról szól, hogy mit minek neveznek. Mellesleg lényegtelen is, mert ha valakit megkérdeznek, mindenkinek egyféle tízparancsolat jut az eszébe (már ha eszébe jut persze - sajnos). Szóval tényleg gratulálok, találtál valami okosságot, amivel mindenkit megcáfolhatsz - mert lehet hogy tényleg nem azt nevezik konkrétan a Bibliában tízparancsolatnak szó szerint (nem fogok most ezért átolvasni 1000 oldalt), nem ez a lényeg. Az egymás oltogatását meg hanyagolni kéne már, elég ha egyszer leírjátok a véleményeteket a filmrõl! Istenem, azt hiszem ennek az oldalnak a fórumát sem fogom többet látogatni! Üdv mindenkinek!
6/10
thorgard89 2010 jún. 21. - 23:54:08 6/10
(309/760)
Ezt a filmet csak a látványvilágáért, a jól megvalósított posztapokaliptikus atmoszféráért és a két fõszereplõ játékáért/személyéért érdemes megnézni. Semmi több. 6 pont
2/10
deadscott 2010 jún. 21. - 20:37:49 2/10
(308/760)
ez még brahisabb, mint a wasserwörd :)

denzel papa levágja a pasmag kezét, erre az, ahelyett, hogy ordítana, bociszemekkel megkérdezi: "ezt hogy csináltad?" LOL

2/10
offtopic
twillight 2010 jún. 21. - 18:49:44 Előzmény t'nak
(307/760)
A propagált tízparancsolatot sehol nem hívják 10parancsolatnak, csak egy áttéten keresztül magyarázható bele a dolog, és OTT valóban több mint 10 parancsolat van felsorolva.

ELLENBEN az általam említettnél pontosan 10 parancsolat van felsorolva.

Jézus fel sem tudta sorolni a 10parancsolatot (egyik változatot sem), és soha nem is hivatkozott rájuk név szerint. Ostobaságot beszélsz ennél nyilvánvalóan.
9/10
kerekgyar 2010 jún. 21. - 16:29:44 9/10
(306/760)
Minden elõzetes info nélkül ültem neki a filmnek.
Hát engem az elsõ pár képsorral megvett! Posztapokaliptikus hangulat, kitûnõ képi világgal! Az egésznek eszementül bejött a hangulata. Veszettül eltalálták! Bár meglehet elfogult vagyok, mivel a téma mindig is vonzott, no meg Denzel Washington neve sem elhanyagolható. :)
Ugyan elõször azt hittem, hogy egy újabb "Legenda vagyok"-ot nézek, másik színesbõrûvel a fedélzeten, de... Hát nem így lett! :)
Ahogy telt a film, örültem, hogy nem volt semmiféle "elõképzettségem" vele kapcsolatban. Semmi trailer, így elõítélet nélkül néztem végig. Nem volt elvárásom, vagy elképzelésem vele szemben. Nem lehet csalódni, viszont így nálam nagyot durrant! Plusz egy lapáttal a csattanó, amit várunk, sejtjük, hogy lesz, de hogy mi, azt soha ki nem találnánk! Ez olyasmi, mint anno a Hatodik érzékkel volt. Ha végignézted, vagy meg akarod nézni újra, vagy nem... (Hehe) - Aki látta, tudja hogy értem!

Ha mond valakinek valamit, akkor Fallout PC játék! Itt-ott totál olyan érzésem volt, mintha abban a világban járnánk... (Ez plusz pontnak számít)

Hogy miért vontam le mégis egy pontot? Hát a slasher miatt... Tárgyilagosan nézve valahogy nem éreztem teljesen idevalónak.
Szubjektív vélemény: Azért örültem, hogy belerakták! :)
8/10
B.Evil 2010 jún. 18. - 10:38:57 8/10
(305/760)
Kicsit más jellegû filmet vártam, de mindent összevetve nekem tetszett, Denzel Washington pedig szerintem jól játszott. De hatalmas dolgokat ne várjatok a filmtõl. (Ami külön tetszett még az az, hogy a filmnek volt egy sajátos színvilága, utoljára a 300-ban láttam ilyet)
offtopic
t'nak 2010 jún. 17. - 22:14:22
(304/760)
Nos, lehet, hogy betûvel ez után van leírva, hogy tíz parancs (bár, ha végigolvasod, több parancsot találsz benne tíznél); de amit tízparancsolatnak hívunk, az nagyon kiemelten van leírva az igében, kétszer is változatlan szöveggel, ráadásul Jézus is erre a felsorolásra hivatkozott, amikor a parancsolatokat említette:
Õ pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.
Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy,
Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.
(Habár igaz, hogy mindkét fajta felsorolást csak üggyel-bajjal lehet pont tíz részre osztani, a kanonizált parancsokból a zsidók az elsõt és a másodikat öszevonták, mert szorosan összetartozik, a katolikusok pedig a tizediket kettéosztották, így került a "ne törj házaságot" a hatodik helyre).
Charles Foster Kane 2010 jún. 17. - 21:58:20
(303/760)
Na most ez a mondat hülyeség volt, mert de, nevezik annak.
twillight 2010 jún. 17. - 21:47:16
(302/760)
Nem "van egy másik", hanem csak az az egy van. A másikat SEHOL nem nevezik "Tízparancsolatnak", tehát nem az.
offtopic
t'nak 2010 jún. 17. - 21:16:39
(301/760)
No nézd csak, tényleg igazad van, létezik egy másik felsorolás is, amit nem szoktak használni, mert nem ilyen releváns, de azért benne van a 2.Mózes 34-ben:

1. Vigyázz magadra, nehogy szövetséget köss annak a földnek lakosaival, a melybe bemégy, hogy botránkozásra ne legyen közötted.
Hanem oltáraikat rontsátok el, törjétek össze bálványaikat, és vágjátok ki berkeiket.
Mert nem szabad imádnod más istent; mert az Úr, a kinek neve féltõn szeretõ, féltõn szeretõ Isten õ.
Hogy valamiképen szövetséget ne köss annak a földnek lakosaival, hogy a mikor isteneiket követvén paráználkodnak, és áldoznak az õ isteneiknek, és meghívnak téged, egyél az õ áldozatukból.
És feleséget ne végy az õ leányaik közül a te fiaidnak, hogy mikor paráználkodnak az õ leányaik isteneiket követvén, a te fiaidat is paráználkodásra vigyék, az õ isteneiket követvén.
2. Ne csinálj magadnak öntött isteneket.
3. A kovásztalan kenyér innepét megtartsad: hét nap egyél kovásztalan kenyeret, a mint megparancsoltam néked, az Abib hónap ideje alatt; mert Abib hónapban jöttél ki Égyiptomból.
4. Mindaz a mi az anyja méhét megnyitja, enyém legyen, és minden hímbarmod is, a mely a te tehenednek vagy juhodnak elsõ fajzása.
De a szamárnak elsõ vemhét juhon váltsd meg; ha pedig nem váltod, szegd nyakát. Fiaid közül minden elsõszülöttet megválts, és ne jöjjön üresen elõmbe senki.
5. Hat napon munkálkodjál, a hetedik napon pedig pihenj; szántás és aratás idején is pihenj.
6. A hetek innepét is megtartsd a búza zsengének aratásakor; meg a betakarás innepét is az esztendõ végén.
7. Háromszor esztendõnként minden férfiú jelenjen meg az Úrnak, Izráel Ura Istenének színe elõtt.
Mert kiûzöm a népeket elõled, és kiszélesítem határodat, és senki nem kívánja meg a te földedet, mikor felmégy, hogy a te Urad Istened elõtt megjelenjél, esztendõnként háromszor.
8. Áldozatom vérét ne ontsd ki kovász mellett, és a husvét innepének áldozatja ne maradjon meg reggelig.
9. Földed zsengéibõl az elsõt vidd fel az Úrnak a te Istenednek házába.
10. Ne fõzz gödölyét az anyja tejében.
És monda az Úr Mózesnek: Írd fel ezeket a szavakat; mert ezeknek a szavaknak értelme szerint kötöttem szövetséget veled és Izráellel.
És ott vala az Úrral negyven nap és negyven éjjel: kenyeret nem evett, vizet sem ivott. És felírá a táblákra a szövetség szavait, a tíz parancsolatot.