Téma: Éli könyve

grisly 2010 márc. 01. - 17:35:15
(80/760)
A Bibliában van egy Éli, aki 40 évig volt Izráel ítélõ bírája, ez amolyan közvetítõ szerep volt Isten és a zsidó nép között. (innen gondolhatod másik kérdezõ, hogy nem volt afro, egyébként mindkét kérdés zseniális) Õt Sámuel követte, aki a híres Dávid királyt kente fel. Vakság, véletlenül errõl is ír, hogy öreg korára már homályosan látott (nem tudom miért kérdezted, de félig nyert). Mivel Dávid i.e 1000 körül élt, így Éli kb kicsit korábban :). Elég döbbenetes módon hal meg, akit érdekel, megtudhatja a Sámuel könyvébõl.
valamit 2010 márc. 01. - 16:36:26
(79/760)
Én a mostaniak közül az Egek urát, a Percy Jackson - Villámtolvaj-t, az Agorát és ezt láttam, és ezek közül - bár olykor tök más fajta filmek, de úgy összességében - ez tetszett legjobban.
Footballer 2010 márc. 01. - 16:06:50
(78/760)
Érdemes elmenni a moziba és megnézni? :)
10/10
kukacfej 2010 márc. 01. - 15:34:03 10/10
(77/760)
Nekem tetszett!

10/10

SPOILER
Eli afro-amerikai?

Valaki válaszoljon!
RixosWalerius 2010 márc. 01. - 13:44:49
(76/760)
Nekem tetszett, de néhol unalmas volt
10/7


SPOLIER
ÉLI vak?? valaki válaszoljon
offtopic
t'nak 2010 febr. 28. - 19:47:24
(75/760)
Nem láttam a filmet, csak hát jellemzõ ránk, hogy már el sem tudjuk képzelni, hogy valamit (hosszú szöveget) fejben is lehetne õrizni, nem kellene hozzá könyvet cipelni ide-oda. Hallottam, hogy a Védák keletkezési idejét a tudósok kb. kr.e. 1200 körülre teszik, de csak kr.u. 800 körül jegyezték le, azaz 2000 éven át szóban adták át egymásnak; és amikor leírták, az eredeti, 2000 évvel korábbi nyelvi állapotnak megfelelõen írták, annyira nem volt benne szövegromlás. Ez szinte hihetetlen, de mivel tudósok állítják, nem cáfolhatom.
8/10
wonderbra 2010 febr. 28. - 19:36:24 8/10
(74/760)
Nem tudom eldönteni errõl a filmrõl, hogy szeressem-e vagy sem. Egy részrõl sablonosnak, kissé lassúnak, patetikusnak találtam, másrészrõl pedig szépen fényképezettnek, ami jó színészi játékokkal adja vissza ezt a nagyon lehúzó, utópisztikus hangulatot.
Tetszett a csavar is a végén, amit, ahogy láttam, valakinek itt már sikerült a "kötelezõ" SPOILER! feliratú figyelmeztetés nélkül nélkül, sikeresen leszpoilereznie...( Gratulálok hozzá! :-/ ) Ez a fordulat a fõhöst valóban már szinte mágikus erõvel ruházza fel, ami furcsa és elgondolkodtató. Ha valaki ismeri a Bibliát, ismerõs lehet neki ez: "Éli, Éli! Láma sabaktani?" Ezek Jézus utolsó szavai a kereszten. LEfordítva pedig: "Istenem, Istenem," miért hagytál el engem?" Tehát a fõhõs neve utal rá, hogy õ szinte egyenlõ Istennel, vagy tényleg különleges Isteni gondviselés alatt áll, és megmenti a szent könyvét, amit ismer is az utolsó szóig ugyebár :). Tehát talán ezért van halandóéhoz nem hasonlatos ereje.
8/10
1stPicur 2010 febr. 28. - 17:37:30 8/10 Előzmény 3d
(73/760)
Szerintem semmi gond nincs a véleményeddel, mindenkinek lehet:)

Csak könyörgöm.. szálljunk már le errõl a "Felnõtt Diplomás" dumáról.. hisz nem körülöttük forog a világ:)

A film nekem is tetszett:) Fõleg a vége:) de azért 10 pontot nem adok így lett nekem 10/8
9/10
ngergo 2010 febr. 28. - 15:32:46 9/10
(72/760)
Hmmm...
Megnéztem, én igazából arra voltam kíváncsi mennyire Fallout ez a keresztény mázzal nyakon önött valami...
Na a világ stimmelt, ott volt minden ahol kellet... szép táj, jó sárgás-szûrke, itt-ott becsapódási kráter, romok... az autópályák, az utak, az emberek is...
Az nem derült ki, miért is égették el a túlélõk a bibliát a háború után (mintha azt okolták volna... kicsit kifejthették volna, hogy USAt ki gyalulta le, Kína, Oroszok, vagy Arabok...)
Az olvasás nagy poén... mondjuk, az utsó vak poén után végiggondolva itt ott van utalás rá, a mozgásában... (lépcsõbe rúg, az aki állva maradt az utcaiba azt nem vette észre...)
A film lassú, de ez nem baj... szöveg kevés... elég...
Nehéz vele mit kezdeni, nem az a magával ragadó, de mégis jó film, nem nézném meg még egyszer, de tetszett... a végén a hazamenõ kiscsaj kicsit felesleges volt...

8/10
10/10
Vernalys 2010 febr. 28. - 12:09:34 10/10
(71/760)
Csaba! Keresztényként néztem meg és bennem nagyon sok mindent elindított (a sírást is majdnem :)). Szerintem nem szájbarágós annyira, hogy lett volna mit elferdíteni... szóval nem kell tõle ilyen tekintetben félni, nagyon ajánlom bárkinek.
Jó fordulatok, szép/hangulatos filmezés, jó akciójelenetek, beszéd és idézetek a kellõ helyen, egyik sem eltúlozva. Emellett nekem ütött is szóval 9/10.
Dius 2010 febr. 27. - 21:05:22
(70/760)
Ateistaként élek és közöm sincs a valláshoz (fõként a kereszténységhez).
Mégis, ez a film megérintett. Nem a Biblia vagy a keresztény hitvilág, hanem a film mondanivalója: meg kellene változnunk a túléléshez, hisz erõszak és manipuláció az, ami ami az embert vezérli és motiválja, de még létezik emberi jóság.
Denzel W. nagyszerû választás volt a fõszerepre, és azt gondolom, nem volt ezzel a filmmel sok baj.
Az idegesített fel a nézése közben, hogy a férfiak miért lesznek vadállatok, akiknek csak a nemi erõszak létezik egy nõ meglátása során, ha épp apokalipszis vagy háború dúl a Földön. Illetve, a film záró jelenete felnyomta bennem a pumpát, mert arra aztán igazán semmi szükség nem volt...
Na mindegy, szerintem egyszer abszolút megnézhetõ a film.
10/10
dzsekwolf 2010 febr. 27. - 20:51:28 10/10 Előzmény Silvii
(69/760)
érdemes elmennetek erre elsõ randis filmnek, de csak akkor ha pettingelni fogtok közel 2 óra hosszat. de inkább ne mnejtek, lehet ,hogy akad olyan nézõ akit zavarna a nyöszörgésetek...:))
10/10
dzsekwolf 2010 febr. 27. - 20:47:47 10/10
(68/760)
nem értem az olyan gyíkarcokat akik tudják a trailerbõl meg innen-onnan, hogy ez a film milyen hangvételû, mirõl is szól nagyjából aztán elmennek , megnézik utána meg fikázzák. aki nem képes fikarcnyi fantáziát is belevinni egy ilyen jellegü filmbe, fõleg ha d. washi a fõszereplõ az maradjon a barátokköztnél.
amugy szívbõl ajánlom a filmet azoknak akik szeretik a mad-max/waterworld/a jövõ hírnöke mûfajokat, mert nagyjából a film ezeknek a mûfajoknak a keveréke megfûszerezve a hit erejével, legyen az bármi is.
Ámen
8/10
Tibet 2010 febr. 27. - 15:34:45 8/10
(67/760)
Összességében elégedett vagyok, annak ellenére, hogy nem volt valami húdejó film.
Nem igazán vártam többet, de azt a minimumot megkaptam, amit a jegy áráért vártam.

A film apokaliptikus hangulata, a helyszínek tetszetek, és volt néhány remek jelenet is. Nem mellékesen nagyon szeretem Denzel Washingtont, így számomra kihagyhatatlan volt a film, de biztos nem nézném meg még egyszer moziban, még akkor sem ha hirtelen az ölembe hullana egy ingyen jegy, de egyszer nézhetõ volt, nekem legalábbis mindenképpen. A hibáktól eltekintve...

8/10.
3d 2010 febr. 27. - 05:24:58
(66/760)
Hm..hol is kezdjem, a film alapjában jó de az elégé érzõdik hogy a megrendelõ a vatikán volt :) a könyvnek amit annyira õrzött, szorongatott Washington bácsi lehetett volna a címe inkább a Star Wars vagy a Gyûrûk ura :) higgyétek el semmiben nem különbözik a tartalmuk a bibliától, mese ez is az is.

Peeeersze majd az lesz mindenki elsõ vágya egy atomháború után hogy bibliát olvasson :) naa ne röhögtessenek :)
Én csak azt nem értem hogy felnöt diplomás emberek hogy hihetnek még napjainkban is bármilyen vallásnak, fõleg azok után amiket ezek bizonyítottan mûveltek az állítólagos istenük nevében a történelmünk során, undorító és hánynom kell akár hányszor erre gondolok, tévedés ne esék én is hiszek egy felsõbb rendû teremtõ féleségben mert ami itt van az nem véletlen ez egyértelmû, de az is egyértelmû hogy annak a teremtõnek köze nincs egy jelenlegi földi valláshoz sem. Így hát bekaphatja az ördögtõl jézustól a rabbikig mikulásig mindenki :) jaa hogy a pokolra jutok ha ilyeneket írok, pfuuuu de félek :) szép lenne ha ez a tökéletes univerzum így mûködne, valószínû már megtelt volna 1000 szer a pokol :) és a földön már nem élne egy db élõlény sem.

Érdekes hogy egyes emberek nem tudják felfogni azt a tényt hogy az egész vallás hisztéria az összes szép meséjével mind azért lett kitalálva még ano hogy íránytsák az embereket.Ma már azért szorult kicsit háttérben ez az egész mert az írányitás szerepét a technika fejlõdésének köszönhetõen átvette a média.
Persze én tudom kell a kapaszkodó sok embernek, nekem is van egy ilyen bálványom akitõl erõt meritek néha a neve Yoda :) és higyétek el nem sértödöm meg ha valaki azt mondja hogy Yoda nem létezik :)
Kb pont annyira létezik mint jézus :)
Szóval emberek kicsit gondolkodni kéne és felébredni fõleg ha már 18 év felettiek vagytok.

Itt egy kis tovább képzõ videó :)
http://www.youtube.com/watch?v=mMKCn4MsPhA&feature=player_embedded

magyar feliratot a cc gombra rá klikkelve kell beállítani.
9/10
ffixer 2010 febr. 26. - 21:16:07 9/10
(65/760)
Nálam 9/10 volt. Érdekes volt, a film vége pedig meghökkentõ, de nem rossz értelemben. Ha a film végére is tettek volna egy olyan jó akciójelenetet, mint amilyen ezidáig volt a filmben, akkor 10/10 lett volna. De így is kihagyhatatlan!
8/10
zsuzso100 2010 febr. 26. - 15:04:18 8/10
(64/760)
Én elsõ randis filmnek valami vígjátékot választanék, ez nem az a film, amirõl utána órákat lehet beszélgetni, ez szerintem elgondolkodtató alakítás.
offtopic
Eleghal 2010 febr. 26. - 10:45:30 Előzmény oly26
(63/760)
Ne menj templomba ha nem hiszel a papokban.
Ha te a hithez való véleményemet zavarónak találod esetleg magadra veszed akkor nem vagy hívõ igazán.
Én nem azt mondtam hogy hinni rossz, csak azt hogy az emberek (papok, pápa pl.) a saját céljukra használják a kereszténységet. Nem kell templomba járni csak hinni
Ennyi.
10/10
susurrus 2010 febr. 26. - 10:29:42 10/10
(62/760)
Gary Oldman remek alakítást nyújtott, benne még sose csalódtam.
Silvii 2010 febr. 26. - 10:17:24
(61/760)
Sziasztok!
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de a trailerbõl nekem nem igazán esett le, hogy mirõl is szól a film. Az oké, hogy egy könyvet (feltehetõleg a Bibliát) akar mindenki megszerezni Denzeltõl. Csak az nem világos, hogy miért?
Egyébként érdemes elsõ randis filmnek megnézni?