Téma: Éli könyve

spermophilus lateralis 2010 márc. 18. - 13:51:56
(180/760)
***SPOILER***

imádom a jelenetet hülyéknek, amikor a vak ember lenéz a hegyrõl ne avatkoz bele nem a te dolgod... (bevásárlóskocsis kibelezésére gondolok a két kóbor lidl vásárlónak - õk egyébként hogy tévedtek fel a vászonra?). minek nézett le többet lát?!

jó az is mikor BIGBOY megmenti a kiscsajt az erõszakoskodni vágyók karmaiból (a betoncsõben jelenetre gondolok), mi után célzott csak nem a szaglása irányította a vesszõt?!

de még jobb, az amikor kezdõdik a film. rühes macskát lõ az afroamcsi érzésbõl? a cicus nem volt nagyobb, mint egy méretesebb patkány (és óvatos, milyen okosan nézegetett folyton körbe lopakodás közben), de hõsünk 50m -rõl magabiztosan beleküldi a nyilvesszõt.

a kocsmában sem nyúlt véletlenül sem félre, hogy a nagyfiúval megkóstoltassa a söntéspultot.

imádom, ahogy lesi a holdat, de nem megy neki a kémény falának,amikor ki áll az ajtóba (kémény volt nem?), nem lép soha mellé, nem botlik meg. de szóra elhiszi, hogy a rosszfiúk a kezükbe tartják a vadmacskát! kár, hogy nem õ vezette a kocsit.

tüzet gyújt a sivatagban pedig tudja, hogy nem messze vannak tõle az üldözõi
senki nem írja a storyját, szinkronban csak egy mandzser jegyezget kényelmesen, ma már mindenrõl készítünk kópiát, fõleg ha ennyire fontos és pótolhatatlan dokumentumról van szó. befejezi pont meghal... jajaja

gondolom a jó isten vezette a cselekedeteit, de akkor jól kicseszett vele, hiszen harminc év kellett neki egyik partról a másikig átjutni. jó kis kerengés lehetett, hogy csinálta, new delhin keresztül? végül is minden út rómába vezet, azaz anyugati partra. tegyük fel egyik part a másiktól kb 4648km (nem légvonal - google), ezt osszuk el egy x számmal legyen mondjuk 200, ennyi a nap ami a rendelkezésére áll. akkor naponta 23,24km -t kell megtennie, ez, ha elosztja reggel és esti adagokra akkor nincs 12km alkalmanként. tehát ezek egy - egy kisseb egészségügyi sétáknak felelnek meg. mit csinált a többi 10.750 napban? egyébként meg mikor indult 10 évesen ( a jelenlegi korából kiindulva)?

tetszett az összes éhezõ (mindenki az volt, az tesco megszûnt és macskán éltek) jól tápláltsága is DW olyan dagadt volt, hogy rossz volt ránézni.

kiscsaj iq huszár és mi volt az a szó... amen? szerintem semmirõl nem tudott gery sosem beszélt terveirõl elõtte még a jelenlétében és nem tudta kitotózni, hogy ebbõl csak cirkusz lehet majd.

hát csak a legjobbak maradnak! de õ szemmel láthatóan nem tartozott közéjük (hiszen halnia kellett - isten azért jó kis adag egoizmussal van megáldva, elintézed a melót, amit rád bízott azt kinyír, mindegy mennyire vagy hûséges, ennél még a keresztapa is méltányosabb az ellenségeivel).

ez olyan, hogy ha az ember végiggondolja a sok sületlenséget még a végén megkedvveli a filmet, csak nem szabad komolyan venni, mert akkor bajban vagy.
1/10
viktortraktor 2010 márc. 18. - 00:32:29 1/10
(179/760)
Miért nem Chuck Norris játszotta a fõszerepet, röhöghettem volna végig, de nem. Rosszul éreztem magam. Ügyefogyott hardcore útonállók, gerioldmen jól bevált balf.sz ráb.szós labilis fõnök szerepe, az Ipodban merül az aksi világvége után két nappal, vagy mennyivel, nem figyeltem.
Na meg a mondanivaló, na ja. Valamivel csak meg lehet fogni a mai, elanyagiasodott, chat szobák szociális hálójába gabalyodott felnövekvõ generációt. Egy ilyen köntös pont jó lesz.
Ha tud erõt venni magán valaki, aki még nem látta, ne nézze meg. Jómunkásemberek megcsinálták a filmet, én meg beszaladtam a csõbe. Van ez így. Mindenképp provokatív film. Kinek miért, azt mindenki beosztja magának.
Talán annyi még azért belefért volna a végére, hogy egy jól menõ posztapokaliptikus légitársasággal visszarepüljön Izraelbe.
De nem, ez sem történt. Mert a humor megengedhetetlen ebben a filmben. Érthetõ.
Marad tehát a vicc...
spermophilus lateralis 2010 márc. 17. - 13:10:05 Előzmény linga
(178/760)
te nem vagy normális! és tudod mit inzultálj valakit a családodból, de ne itt a neten. te nekem ennyivel le vagy zárva az olcsó vásári bóvliddal! kamu az egész (na jó a felénél több), amit itt terítékre raktál (csak vak vagy, hogy lásd a photoshopot! ezeket az ilyen retardáltak találják ki mint te is). a világ szar hát kössük fel magunkat. vagy mi az üzenete a commentjeidnek, bízzuk istenre magunkat. pihenj már egy picit, egy jó kis alvás nem ártana neked az biztos. vannak helyek ahol kényszeraltatnak, ha nem megy. szûnj meg kérlek a hülyeségeiddel együtt. nem tudom miért kell a másikat inzultálnod, most már értem 3d hozzászólását a gyerekekel és igaza van. téged jelenteni kellene a fórum felügyelõségnek, hogy moderáljanak ki a csudába. vicc és izléstelenség különbözõ nem kezdem el neked pl. monty python -t vicceit és jelentésüket magyarázni úgy sem értenél belõle semmit.

azontúl se humorod, se fantáziád, de még erkölcsi tartalmat sem közvetítesz csak megbotránkoztatsz. azok eszköze, akik semmi önnállóat nem tudnak maguktól másoknak és a világnak elmondani. ezért kapaszkodnak annyira az írott szövegekbe is, mert különben még gondolkodnod kellene és saját véleményt alkotni. el akarod rontani mások jó kedvét ez amit mondani akarsz. szóval szerintem ne terrorizáld itt a jó népet, a mocskos kis képeiddel(mert az aprócska játékaid túlmennek a jó izlés határain - jöjj össze vasárnap mise után hasonszõrû barátaiddal és gerjesszétek magatokat a látott képsorokon. nem csak nekem másoknak már sokkal elõbb elegük lett belõled. fárasztó vagy. nem tudom mit akarsz ezzel elérni? isten nevében nagyon alantasak a szándékaiod az biztos, tarts önreflexiót és engem meg felejts el, mert ha mégegyszer hasonmód utamba kerülsz jelentelek és vagy neked, vagy nekem mennem kell (nekem tök mindegy, de kerülni foglak). jó tanács pihentesd magad és beszélj a szüleiddel a problémáidról
3d 2010 márc. 17. - 04:53:23
(177/760)
egy kicsi relax videó mindenkinek, döljetek hátra és gondolkozatok hogy az ember ki is valójában és a problémái miért olyan nevetségesek messzirõl nézve.
http://www.indavideo.hu/video/Az_ismert_univerzum/
3d 2010 márc. 17. - 04:44:24
(176/760)
..nem azért de ha te akkora nagy isten hívõ vagy akkor még is ezt hogy gondoltad ?
Ijesztgetni rémisztgetni véres cafatos hullával lehet ?
Ezt az oldalt gyerekek is nézhetik, legalább írtad volna oda hogy vigyázz csak erõs idegzetûeknek.
Engem nem zavar de szerintem sokaknak ha megnézik lesz egy rém álmuk.
Na mindegy te tudod gondolom vasárnap ezt is meggyónód aztán annyi.
offtopic
linga 2010 márc. 16. - 22:06:14
(175/760)
Csakhogy még nagyobbat tudj nevetni: http://extrem.puruttya.hu/byquery/k%C3%B6vez%C3%A9s
spermophilus lateralis 2010 márc. 16. - 21:51:40
(174/760)
3d szerintem ezt most te nyerted (nálam leg.)! klasszikus milliószor láttad, mielõtt eindítod már unod, de majd megszakadsz azért mindig újra és újra a röhögéstõl...

a sok hülye! klasz! imádom ;-D
8/10
beo71 2010 márc. 16. - 14:26:24 8/10
(173/760)
Tetszett a film,8/10.mert bírom Denzel Washingtont és csípem az ilyen témákat,fõleg az ábrázolás,a színek(illetve színek hiánya)miatt,viszont végig volt egy olyan érzésem,hogy istenem,de nagy film volt a Mad Max és ez nem lesz olyan legenda az tuti.Nem tudom megmagyarázni miért,igazából a Mad Max sem egy világ megváltó alkotás,egyszerû és mégis annyira mûködik.Azt hiszem,most elõveszem George Miller klasszikusát és újra megnézem.
3d 2010 márc. 16. - 04:03:42 Előzmény linga
(172/760)
:) Látom jól el vagytok még mindig :))
Vigyázzatok mert a végén még becsatlakozom és akkor kõ kõvõn, vallás valláson nem marad :)
Az istenkáromlásról valahogy ez a videó jutott eszembe :)
http://www.youtube.com/watch?v=OiIFx2lAAf8
ez egyben a véleményemet is tökéletesen tükrözi :)
offtopic
linga 2010 márc. 15. - 05:09:12
(171/760)
"És lehet, hogy ki jönne 100000 Holokauszt a vallások ürügyén legyilkolt emberekbõl, de ez önmagában véve nem változtat az értékükön."
Megõrülök, hogy valaki ekkora bunkóságot képes leírni.
Mi köze a holokausztnak nevezett jelenségnek a valláshoz?
Maga a szó blaszfémia, azaz istenkáromlás. Azt jelenti, hogy emberek elégetése = Istennek szentelt, teljesen elégõ áldozat, tehát valamifajta szent cselekedet. Ez õrültség. Ennél sokkal kevesebbért is istenkáromlónak nevezte és számûzetésre ítélte volna Szókratész Homéroszt.
És hogy egy valamilyen, akármilyen Istennek szentelt emberégetés (azaz holokauszt) nem befolyásolja egy vallás értékét?? Hogy bírja valaki ezt leírni?? Miféle elmébõl potyogott ki ez a borzalom?? Még hogy nem befolyásolja? Mit nem befolyásol?


"A liberalizmus a másik elfogadását, a szabadság érzetet, a szeretet jelenti számomra és nem azt hogy heroinos hippik 15 fõs csoportokban bas znak. (Bár bisztos jó volt a hippi korszak, de kicsit elfajult)."
A heroinos hippik nem bas znak 15 fõs csoportokban; a Trainspotting c. film elég egyértelmûen és nyíltan tárgyalja a heroin és a bas zás összeférhetetlenségét. Vagy az egyik, vagy a másik, a kettõ együtt nem megy.


"Erkölcsi tanítások a filmben, mi? Hogyan gyilkoljunk a vallás nevében, maximum."
Nagyon úgy tûnik, ez a filmecske csupán erre való.
lilahagyma 2010 márc. 15. - 03:22:30
(170/760)
Equilibrium, 1984 és Mátrix koktél, de nekem nagyon tetszett. És van benne egy kis Fahrenheit 451 utánérzés is.
Szeretem azokat a sci-fiket, amiknek van mondanivalójuk, akkor is, ha esetleg lopták azt valahonnan...
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 01:05:14
(169/760)
akartam volt vala mondani thread, ez most ciki, de hát már meg volt és az angol lista is kimaradt, de azt sem találom és most megyek lefeküdni

sárkányzsíros:
én azt állítom, hogy propaganda, hát olvasd át ha van rá kedved a posztolásaimat és meglátod. ne tûzelj rám mi egy csapatban vagyunk, már amennyire elkötelezem egyátalán magamat. jelen esetben ez mégis közelebb áll a valósághoz, mint a NEM.

;-D
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 00:48:19
(168/760)
ez a trade is kezdi túlfutni már magát, ezért záróként néhány eset, amit gyerekekkel szemben papok követtek el. hozzáteszem német az oldal ezért nem biztos, hogy mindenki számára érthetõ és egyébként is németben történt esetekrõl van szõ. elég az hozzá, hogy pusztán a lista is elég hosszú

hát íme:
http://www.sgipt.org/politpsy/krimi/kirche/sexmiskk.htm
és bónusz még egy angol nyelvû

cserébe mégegy, egy fõcím, ami mentesítõleg hathat a tisztelt megsüvegelendõkre és az egész egyházi hátterükre (bár szerintem ez már csak tûzoltás):

hát nem találom, de a lényeg az, hogy a katolikus egyház szeretné bevezetni, hogy a gyermekek szexuális zaklatása ne évülhessen idõben el.

benedikt viszont nagyban kussol, ez sem kifejezetten javítja az õ, vagy az egyház helyzetét
1/10
esperigi 2010 márc. 14. - 19:42:44 1/10
(167/760)
Nem jó film, sajnos. Vontatott, közhelyes, hamis.
1/10
dzsiniwomen 2010 márc. 14. - 19:17:12 1/10
(166/760)
Senki meg ne sértõdjön de az a film ritka szar... Mikor megláttam Denzel nevét azt hittem hogy jó film lesz...aztán elkezdõdött és fél óra múlva legszívesebben kirohantam volna a moziból. :S
9/10
Pobeda 2010 márc. 14. - 17:33:12 9/10
(164/760)
Könyvekrõl szólt amit betiltottak vagy megsemmisült.De ha neked ez jött le...
Amúgy már írtam hogy hasonlít a vége a Fahrenheit 451 filmre.
spermophilus lateralis 2010 márc. 14. - 13:15:20
(163/760)
;-)

ich bin ein berliner ohhh fu*k... ahhh not berliner i want to say: i'm a gentleman or what, not a big black forced monkey?! and i never live in the bush... i have cultuuure you nooow (kehemmm)?! i'm a really civilised (very sooo) people and thats why sleep all the time of my life in my home under the shower and not on the ground or on the antenna from tv. i have it from hearsay what is it a frail woman and what i must with her to do...klucks...(big swallows)

thank you very mutch and good luck for the way...

Na akkor már csak az marad, hogy до свидания пожалуйста мой большой товарищ
(biztos szétszedi a szöveget olvashatatlanra, ezért: dasvidania pazsaluszta, mojzs balsoj tavaris -om és -aim)
1/10
Olaf000 2010 márc. 14. - 11:37:05 1/10 Előzmény spermophilus lateralis
(162/760)
Sajnos igen,túl sokat szívtam. :):(
Mondjuk vicces volt látni Denzelt Jézus 2-ként.
Az egész film egy kiba..ott Biblia mentõakció.
Mondjuk akkor majdnem felröhögtem amikor a csaj bamba képpel nézte ahogy Denzel ólommal a hasában evez a csónakban. :)
spermophilus lateralis 2010 márc. 14. - 01:10:40
(161/760)
hát srácok mindentiszteletem a tietek ti még mindig gyepáljátok egymást...

marakodtok... mint a highscool csajok az öltözõben tornarucis monturral, a felnõtteknek szóló akrobatikus filmekben...
...ahhhaaahh az is bemegy még a lyukon... fogd le... tömjétek... bitch... csatt most meg megrepedt a gumimalac és ereszt a lyukon. hát spontán ez jutott rólatok eszembe. senkit nem szeretnék és fõleg nem szeretném magamat célpontnak felszolgálni, de jól toljátok... hihetetlen ezt az energiát... szal minden tiszteletem...

nos, akkor mégegyszer ti (nem ti, mások, mások mint akik marakodnak - õket hagyni kell ez már tartós kapcsolatnak számít, egyszer szerintem majd ezt is lehet írásban legitimalizálni, mint az élettársi viszonyt, de addig még hagy marakodjanak). tehát ti, szerintem ti nem vettétek le a film lényegét, ha azt állítjátok hívõknek való. én ekkora vallási kritikát még nem is láttam, mint ezt... klasszul kinyírtuk a földet a vallás/biblia miatt és még most is egymást öljük az utolsõ pár megmaradt fecni miatt, hát ha ez a hit magasztalása akkor nektem ártott meg a technokol rapid nem nektek. de szerintem összegezzétek a filmet újra és talán lassan, lassan majdcsak nektek is elkezd elõbb - utóbb derengeni. hogy ez így elég tarthatatlan, konfúz elmélet a történetrõl. igen és a jointról, amíg ki nem tisztult a történet meg a fejetek el a kezekkel sõtt jobb ha a szexrõl is leszokunk addig és csak répát eszünk dióval A és D vitamin jót tesz az idegeknek és szép lesz tõle a bõrötök is. ha ugy gondoljátok akkor ez olyan félig meddig OFF volt. egyekukac! cakát!