Téma: Éli könyve

10/10
11messi87 2010 márc. 04. - 13:21:44 10/10
(100/760)
Nagyon nagy forma vagy, rég nevettem ilyen jót. És eszméletlenül tetszik, hogy nem vagyok egyedüli anti-avataros :D
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 12:52:16
(99/760)
ekkora ramatyot... pah...
itt nem is igazán a pénzért kár, hanem az idõért, meg a agysejtecskékért, hát ennél még másnaposnak is jobb lenni

egyedül a képi világ talán... na azért annyira mégsem...

a story egyszerûen nélkülöz minden logikai lépcsõt, úgy ugrál, ahogy neki tetszik mindenféle átmenet nélkül...

gonoszhaveréknak nincs benzinjük, de valahogy cicus mégis lejut a tóhoz... ez csak egy nem is kell több, de tele van, mint a kóbor kutya bolhákkal...

kismacs a végén üvegbõl szívja alvás közben magába a superheros tejcsit, vagy csak simán elmegy meghalni, ez nekem nem volt teljesen tiszta a végén, esetleg ugy gondolta most már minden rendben lesz...

avatar óta ilyen szemetet nem láttam, pedig az sem volt semmi

matrix 2 trinity neohoz: szeretsz szerelmem
matrix 2 neo trinityhez: öööööhhhh, mennem kell nekem ez a kérdés túl komplikált, ha megfejtettem jelzem... brékó...
csöpp csöpp...

imádom nagy beállás semmi alapozás, meg nyomd már ki a könycsatornám mielõtt lerakódik benne a vízkõ s*arokat...

jó tanács: ne nézzétek meg...
3d 2010 márc. 04. - 04:11:45
(98/760)
ÁÁÁÁ Ti tényleg ilyen vakok vagytok hogy nem veszitek észre hogy ebben a pillanatban is ugyan arra használják ezt a könyvet mint amire a filmben a negatív hõs akarta, fogjátok már fel hogy át vagytok cseszve, át van cseszve az egész világ ez egy ugyanolyan átverés mint a pénzügyi bank rendszer, média, tõzsde, casinók, stb..minden kamu.

Az egész világ amiben élünk egy óriási hazugság, épp ezért fog összeomlani hamarosan, a hazugságok csapdájában vergõdik az emberiség.Már mindent 1000szer meglehetett volna oldani itt a földön csak azért nem oldják meg mert akkor mindig sérülne egy érdek vagy kiderülne hogy kamuztak. Tehát itt mindenkinek kínos minden, azokat a szerencsétlen idegeneket (ufo) se merik bevallani az emberiségnek mert akkor úristen mi lenne a vallásokkal hogy illene bele a képbe, de azért érdekes módon már elkezdték pedzegetni a vatikánba hogy végsõ soron bele fér a teremtés elméletükbe a más bolygókon élõ idegen civilizációk,
undorító és szánalmas, pár 100 éve még elégették volna azt aki ilyet állít most meg hirtelen mi ez a trend váltás, álszent itt mindenki !

És az senkinek nem tûnik fel hogy csóri Galilei is majdnem máglyára küldték mert azt merte mondani kerek a föld, közben meg a Mayáknál több ezer éves dómbor kõ faragásokat találtak amin rajta van az egész naprendszer. Milyen érdekes elvileg egy barbár kõkorszaki nép ezt honnan tudhatta? Elképzelem ahogy felnéztek az égre és azt mondták vááuu nézzétek ott a Jupiter ott meg a Plútó :)) persze tudom õk nem így hívták õket de akkor is ez elég érdekes.

A bibliát emberek írták ha tetszik ha nem ez tény, egy korabeli uralkodónak a csicska írnokai abból a célból hogy kordába tudjanak tartani minél több embert, meg is találták az emberek gyengéjét, az okosság abban rejlik hogy kihasználják azt a tényt hogy mindenki meghal egyszer, vagy is megszûnünk létezni amit tudom nem egy kellemes dolog megemészteni, na és a vallások erre a negatív résre építve nagyon ügyesen egy fajta megoldást kínálnak a tovább létezésre és mivel az emberek félnek az ismeretlentõl a vallások egy lelki útra valót adnak. A gusztustalan abban van hogy mindegyik fajta vallás azt mondja csak akkor jutsz el istenhez ha õket követed, vagy is betartod a szabályaikat.Nem isten szabályait az övéket. Világos ?!
Na most elárulok egy titkot, ha te a micimackót követed és õt hiszed az istennednek akkor is megkapod azokat a megnyugtató érzéseket amit sokan az isteni erõnek tulajdonítanak, ezek csak érzések és azokat is te teremted magadnak.

Egyébként meg nem kell fosni a haláltól mert minden energia az atomjaid is, és energia nem vész el csak átalakul ügye :) ennyi, ilyen egyszerû, nincs pokolba elégés :) max földre vissza születés ami végül is jelenleg = a pokollal :)

Igen is vallások nélkül békésebb lenne a föld, igen tudom vannak szép és hasznos üzenetei az igéknek de mi a francot érnek ha mindenki megszegi állandóan és utána meg boci szemekkel meggyónja aztán folyt köv, ennek így semmi értelme, a papok is amit mûvelnek tisztelet a kivételnek komolyan mondom nem hiszem el, vagy is már azon gondolkodom hogy papnak eleve a pedofilok mennek el, ááááá
annyira égõ, azon csodálkozom hogy miért nem zárták még be a vatikánt.Álszent köcsögök, én nem értem nem szégyenlik magukat az istenük elõtt, jaaa meggyónja, az mááás :)))

És attól meg kifejezetten rosszul vagyok amikor azt írják a kedves hívõk hogy igen tudjuk hogy inkvizíció meg keresztes hadjáratok és megöltek több 100 ezer vagy millió embert de attól még az ige amit hirdet az olyan szép és bölcs hogy megbocsájtható mind ez.
Ezek szerint ha egy szekta holnap lemészárolná azokat akik neked fontosak csak azért mert szerintük a csirke szent állat a rokonaid szerint meg nem az csak egy finom étel, akkor kíváncsi lennék mit szólnál, azt ne mond megértenéd a gyilkosokat mondván végül is szép dolgot képviselnek mert szeretik a csirkét és védik az állatokat.

Idõvel úgy ki fognak halni a vallások mint a Kossuth rádió hallgató közönsége :) ha ma bekapcsolod egybõl fel fog tûnni hogy már nem az a muzsika szól benne :) ez 20 éve még elképzelhetetlen lett volna. :)
8/10
Helios 2010 márc. 04. - 00:07:15 8/10
(97/760)
A film kellemes. Ha más nem a hangulat és a forgatóköny. Nem lesz soha a filmtörténelem alapja, de érdemes megnézni. Izgalmas és elgondolkodtató, persze, aki egy buta akciófilmre vár az meglepõdik. Annyira nincs nagy filozófiája (erõsen klisés), de jól csinálja. Van csattanó a végén, akció és hangulat közben, meg erkölcsi tanítások :). Szerintem kellemes kikapcsolódás.

-SPOILER-
Azoknak, akik durva propaganda filmnek tartják. A fasizmus már kilõve, mert az antihõs Mussolini könyvet olvas az elején. Ha fasiszta létemre forgatókönyvet írnék, nem hiszem, hogy egy ilyet belecsempésznék. Tökéletesen megmutatja, hogy mi Gary Oldman célja az Bibliával és hogy, hogy lehet felhasználni a vallást a diktátoroknak. D. Washington karaktere pediig inkább hasonlít egy szerzeteséhez, mint egy katolikus papéhoz. Ugyanakkor én még mindig úgy gondolom, hogy a Biblia legerõsebb parancsa a Ne ölj! és ez csak egy film. Számomra akkor már Ghandi az igazi spirituális hõstiípus (meg még sokan mások de Ghandi, aki bizonyítottan azt tette, amit tudunk róla, hogy tett így a makacsul materialista emberek is elfogadhatják követendõ példaként és nem kell kételkedni a létezésében és tetteiben. :) )
8/10
Helios 2010 márc. 03. - 23:58:50 8/10
(96/760)
Kedves Sárkányzsíros kenyér!

Elõször is szeretném leszögezni, hogy soha nem volt vallásos neveltetésben részem. A szüleim az általad kedvelt liberális nézeteket vallják. Én, bár ez szerintem mindenkinek a magán ügye (de itt kénytelen vagyok megemlíteni), szintén. A liberalizmus a másik elfogadását, a szabadság érzetet, a szeretet jelenti számomra és nem azt hogy heroinos hippik 15 fõs csoportokban bas znak. (Bár bisztos jó volt a hippi korszak, de kicsit elfajult). Te... a Magyarországon hagyománnyá vált és ez általal az eszmét igen csak lejárató konzervatív liberalizmust képviseled. Na ennél nagyobb baromság talán nem létezik. Körülbelül a Magyar Feudális párt megjelenése lenne még annyira logikus, mint ez az eszme. Alapvetõen, mivel a liberalizmus társul az antirasszimzussal, sokszor azt hiszik az antirasszizmus kiváltja a liberalizmust pedig nem.

Persze tudom, hogy már azon töröd, a fejed, hogy forgasd ki a szavaim, mint ahogy azt az elõzõ hozzászólásaidban tetted, amíg le nem oltottak és egy idõre el nem csitultál, majd 90 hozzászólással késõbb úrjakezdted az egészet. Lényeg a lényeg, hogy CSAK neked lehet igazad és semmit nem fogadsz el abból, amit más ír és nulla toleranciával rendelkezel. Persze Ebben az esetben irányodban én is.

Szóval soha nem neveltek vallásosan még is megtaláltam Istent. Pont, ahogy te mondtad. Nem szeretem az egyházat, mert szerintem túl sokszor feketítette már be a kezét (ezt is így gondolod). Nem olvastam a Bibliát - ahogy te sem - és én is találtam benne rasszizmusra utaló jeleket (amik ugyanúgy felháborítottak).

De még is szükségét érzem a Biblia elolvasásának, mert így közelebb kerülhetek Istenhez. És tudom, hogy sok baromság van benne, amin lehet vitatkozni, hogy hogy kell értelmezni, de amiben hiszek -hogy van fenn egy Mindenható (nem szakállas bácsi aki kukkol ha magamhoznyúlok) és egy magasabb rendszer, amit én nem tudok teljesen felfogni. És a legtiszteletreméltóbb dolog, ha valaki úgy pap, hogy komolyan veszi a hivatását, és komolyan segíteni akar az embereken (és persz undorító a pedofília a papoknál stb.) Tehát az, hogy a Bibliát, hogy használod fel, az rajtad múlik. A nagyítóval is égethetsz hangyákat és az ember döntése, hogy a maghasadásból energiát nyer, vagy százezreket elpusztít. És lehet, hogy ki jönne 100000 Holokauszt a vallások ürügyén legyilkolt emberekbõl, de ez önmagában véve nem változtat az értékükön. Az ember mindig talált és találni fog okot, hogy miért ölje meg a társát.

Szánalmas poénokkal érvelsz
""Ez drága barátom egy oltári nagy baromság..."
Az oltár szó manapság alig jelent valamit. (Míg anno, pl. egy Petõfi versben megvolt a maga bukéja.)"

És én is szétszedhetem a hozzászólásaidat, kiforgathatom ahogy te másokét, de végén vagy ugyanezt teszed vagy megsértõtdsz és a vége "Kár a gõzért, el sem olvasom, amit írsz."...

Gondolkozz magadon... bár úgyis visszaírsz, de én szívesen belemegyek a játékba... amint látom úgyis elég hamar feladod. (Ja és egyébként lehet tele van helyesírási hibával, vagy gond van a központozásban stb., ha másképp nem megy abba kapaszkodhatsz. Abban kívételes antitalemtum vagyok).
8/10
Tibet 2010 márc. 03. - 22:13:56 8/10
(95/760)
Gondolj amit szeretnél... én nem vagyok teológus, nem vagyok hitoktató, én is ugyanúgy élem a hétköznapi emberek életét, hibákat követek el, stb., de úgy érzem lassan sikerül megtalálnom a harmóniát a földi javak, és a hit ill. vallás között, és hidd el, ez egy nagyon jó érzés.

Tudom, hogy üresnek tûnõ szavakkal nem lehet meggyõzni a hozzád hasonlókat(ezt ne vedd sértésnek), Neked valami kézzel fogható bizonyítékra van szükséged, ami valahol érthetõ. Ne gondold, hogy nekem olyan könnyû egy transzcendens személyre támaszkodni a mindennapokban, de -igaz még fiatal vagyok-, legbelül érzem, hogy jól teszem amit teszek. Nyilván ezt nehéz felfogni... érthetõ.

De nem hiába vannak utalások egy nagy figyelmeztetésre, mikor minden embernek meglesz a lehetõsége újragondolni az eddigi életét. Nevezhetjük ezt talán a Szentlélek hívásának is. Attól, hogy eltávolodsz, vagy soha nem is voltál Isten közelébe az nem azt jelenti, hogy Õ letett rólad. De ha ezután is következetesen élsz a saját törvényeid szerint, akkor jön majd a sírás és fogcsikorgatás, ha már ezt idézted Jézustól. Gyengébbek kedvéért a pokol... azért remélem benned legalább legeslegbelül van valami, ami próbálja éreztetni benned, hogy amiket leírsz az nincs rendben.
De az a minimum, hogy egy ember legalább a halála pillanatában belegondol, hogy mégsem így kellett volna élnem. Aki ezt nem teszi meg, még egy kilátástalan helyzetben is eltaszítja magától Istent, az nem is érdemel mást...

Ennyi, nem is szeretném ezt túlragozni, nem téríteni jöttem ide, csak leírtam a véleményemet, mert vannak dolgok amik mellett nem lehet szó nélkül elmenni, de tisztában vagyok vele, hogy az egész csak pusztába kiáltott szó. De az én lelkem nyugodt legalább...
Morandi 2010 márc. 03. - 21:26:27
(94/760)
Köszi az élményt, amit írásod tartalma okozott. :-)
10/10
11messi87 2010 márc. 03. - 20:57:56 10/10
(93/760)
A Jézusos példázathoz:

# És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?
# Õ pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.
# Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;
# Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.
# Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?
# Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.
# Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.
# Jézus pedig monda az õ tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.
# Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tû fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.
8/10
Tibet 2010 márc. 03. - 19:13:39 8/10 Előzmény 3d
(92/760)
"Ha nem lennének az emberek által kitalált vallások béke lenne a földön.Utána lehet nézni nyugodtan hány embert mészároltak le a földön az állítólagos istenük nevében.Kijönne belõle 1000 holokauszt."

Ez drága barátom egy oltári nagy baromság...

Senki nem tagadja az Isten nevében történõ mészárlásokat, senki nem tagadja a keresztes háborúkat, az eretneküldözést, stb... DE! Ha a Földön mindenki vallásos lenne, és követné az isteni parancsokat vajon ott tartana a világ, ahol most tart? Így van... nem ott tartana. A legtöbb áldozatot követelõ háborúkat a történelem során nem Isten és a vallás követõi robbantották ki, hanem a kapzsi, pénzsóvár, romlott emberek, akiknek eszük ágában sem volt követni az Úr parancsait.

Ha mindenki a Szentírás szerint élne, akkor lenne béke a Földön. Az elmélyült vallásosság nem vezet háborúkhoz, és õrült gyilkolászáshoz. Jézus is a szegénységet hirdette, a bûn pedig az esetek nagy többségében a pénz körül forog. Kicsit gondolkozz el. Attól, hogy a régi ember szó szerint vette a jelképekre épülõ írást, vagy a pápák saját szándékaikra használták fel a vallást, még nem jelent semmit, vagy legalábbis nem sokat. Inkább ez, mint az, hogy egy ezresért, meg egy ócska mobilért megkéseljenek az utcán... pedig naponta hallunk ilyen és ehhez hasonló szörnyûségeket. Pedig ezek épp Isten ellen irányulnak, és semmi közük a valláshoz. Szóval az a teória, hogy ha nincs vallás=béke van, az igen-igen nagy marhaság, már megbocsáss.

De van még idõd átgondolni az életet, soha nincs késõ...
9/10
Pobeda 2010 márc. 03. - 16:40:42 9/10
(91/760)
A vége olyan mint a 451 Fahrenheit.
3d 2010 márc. 03. - 16:16:19
(90/760)
off.
Ha nem gond én inkább a Grimm mese könyveknek hiszek továbbra is :)
Eláruljam mi volt a legelsõ márka jel a világon, hát persze hogy a kereszt, és a legelsõ marketing prospektus pedig a biblia, és persze a többi vallás mese könyve :)
Persze tudom szééép dolgok vannak benne de tény hogy ezek a bölcsességek fele torzítva és lopva van az õsi népektõl (Mayák, Inkák, Atlantisziak, stb )
Vajon miért gyújtották fel az utóbbiak legtöbb fennmaradt írásait?
Könnyû rá a válasz.
DE mindegy idõvel kihal az összes jelenlegi hívõ és vallás a föld örömére, és utánpótlás az nem lesz, mert az új generációk már kiröhögik ezt az egészet, nálunk már nem mûködik a félelem beültetése, egyszóval baromira nem parázunk be attól a dumától ha nem fogadunk be egy vallást a szívünkbe mert akkor nem kerülünk a mennyországba, hát ha ezen múlik nem is vagyunk rá kíváncsi.Sõt ha kell pofán cseszem istent és az ördögöt egyszerre, mindenki bekaphatja ha ez nekik a bölcs hogy a nevükben lehet csak úgy gyilkolászni akkor max egy rúgást érdemelnek az oldalukba.

Ha nem lennének az emberek által kitalált vallások béke lenne a földön.Utána lehet nézni nyugodtan hány embert mészároltak le a földön az állítólagos istenük nevében.Kijönne belõle 1000 holokauszt.
Egy útravalót még befejezésnek küldenék mindenkinek:

Ismerd meg önmagad mert az isten benned van mivel te magad vagy õ maga !!!!
De psszttt vedd úgy hogy nem mondtam semmit ;)A legjobb ha magad jössz rá a többire. Izgalmas út azt garantálom és korlátok nélküli.
Na ezt dolgozzátok fel hitgyûlisek :)))
2/10
kt1247 2010 márc. 03. - 05:37:37 2/10
(89/760)
Szerintem Kevin Costner-re írták a forgatókönyvet.
10/2
zimzum1111 2010 márc. 03. - 03:52:26 Előzmény 3d
(88/760)
Remek film. 10/10

A kinyilatkoztatás védelme… Szellemi és fizikai síkon…

Nagy szükség van rá napjainkban is…
Meg kell védenünk a kinyilatkoztatást és rajta keresztül magunkat azon hamis okosoktól, akik ezen alkotásba akció filmet látnak, Mad Max-et meg miegymást. Jutott nekik billentyûzet ez a szabad világ erénye és Isten dicsõsége. Akik pedig a film kapcsán a Vatikán megrendelést emlegetnek… Meg pláne a kereszténységet… jaj… jaj… jaj

SZVSZ

a film arról a morális kérdésrõl szól, hogy mit kell megtennünk annak érdekében, hogy a tant, az eredendõ bölcsességet, Isten embernek szánt kinyilatkoztatásának érdekében meddig mehet el.
Érdekes kérdés. Ölhetek-e ha nálam van a világ utolsó Bibliája… A válasz egyértelmû: igen. Bármilyen furcsán is hangzik Eli a filmben nem pusztított el senkit. Bár aki akció filmként nézte az bizony azt látta: a szuperhõs kinyírt mindenkit. De hát nem ölt meg senkit. Hiszen aki rátámadt – gondos rendezõi munka – nem is tudja miért támad rá. Vagy ha igen akkor merõ agresszióból. Ez a merõ agresszió viszont Éli-vel, a küldetéssel, és annak tárgyával, és annak tartalmával ellentétes.
„Való, való hamisság nélkül biztos és igaz.” Ez az alapvetés. A Tabula Smaragdina elsõ mondata pontosan igaz a Bibliára. A Biblia igaz. Csak a könyv Igazsága a valódi. Ami ettõl eltér az hamis. Tehát az nem létezik. Ezért, ami nincs az Ördögi. Az az Antikrisztus. Ami tulajdonképpen nincs. Lefordítva tehát: az agresszió, amivel Eli találkozik, valami ellen irányul és ezáltal nincs. Ezért – jómagam – nem akciójelenet láttam – hanem a pozitív és negatív, tézis és antitézis, jó és rossz, van és nincs harcát láttam kibontakozni.
Ez az egyetlen Könyvben meg van írva, az vallásoktól, felekezetektõl függetlenül mûködik. A varázserõ, ami benne rejlik most is ott van. Ha most odamész a könyvespolchoz és leveszed ott van benne…

De hát az „írástudók” akciófilmet látnak itt, meg forgató könyv bakikat, meg még ki számolja mennyi ostobaságot látnak: csak a lényeget nem. Azt amirõl a film szól.

Keresztény? Vatikán? Tessék? Ilyen finoman még soha nem küldték el a klérust a melegebb éghajlatra mint a fõgonosz személyében.
Az egyetlen Könyv hatalmi célokra való kisajátítása… A keresztes háborúk, az eretneküldözések, a vallás nevében elkövetett bûnök… Szóval a varázserõért mindent, és bárhogyan. Aki a közvetítõ szerepét – a Szellem és az ember között – kisajátítani igyekszik az elpusztul. Elpusztul mert kisajátít, nem oszt meg, nem tudja mi közös, mi a közösség. Aki a nincset szolgálja azt a semmi emészti el. A hatalom, a pénz megszerzése, birtoklása érdekében az élet korlátozása – lásd vízfejadag – és ezzel való visszaélés a Könyv szellemével ellentétes. Ezért nincs. Ezért el is pusztul. Ez kell legyen a sorsa, hiszen ilyen a jelleme, és ilyen jellembõl olyan tettek fakadnak, amelyek elõbb vagy utóbb elpusztítják magukat.

Az „írástudók” akik errõl a filmrõl véleményt írtak szinte mind rossz lóra tettek. Lehet õket látni. Akciófilm… Persze… Szegények. (Bár lehetnek boldogok, hiszen szegények!)

A film nagyon sûrû. Minden jelenetben van mögöttes tartalom. Ez a film ettõl nagyszerû…

A látás
Mindenki napszemüvegben. A fény erõs. A fénytõl védjük magunkat. Adnak ehhez szemüveget (média). Mindenki a fényben él és mégis vak. Mindenki korlátozza a látását.
A világ elvakult és háborúba kergette magát. A Könyv – bár sok volt belõle – elveszett. Jött a villanás és elpusztult a vak világ. Csak pár látó maradt… Egy biztosan. Éppen egy vak.

A Könyv
Isten kinyilatkoztatása. A láthatatlan leírva. A vakok számára is leírva.
A könyvet az emberek elégették, mert a világégésért Istent tették felelõssé. A vakok. A vakok égettek. Akik nem látták a vakoknak írt könyvet…

A szellõ
A filmben minden „könyvvédõ akció” végén fúj a szél. A szellem légisen megjelenik és átfújja a fõhõst. A szellõ mint biblikus elem. Lélek…

A vakság
A fõhõs vak volt? A végén olyan furcsa volt a szeme. Hm? Lehetett vak? Sõt lehet, hogy vak volt? Lehet, hogy csak a vakoknak van igazán szüksége Braille írásos Könyvre? Jééé!
Da ha vak, akkor meg hogyan…? Bár mondta, hogy megmondta a mindenható mit kell tegyen! Lehet Istenben bízni? A Könyvben kéri is erre az embert az Úr? Bíztatja arra az embert, hogy vakon bízzon benne?
Ha bízol valakiben – mondjuk Istenben - akkor Õ vezet? Akkor aki vezet és Õ megbízható, és mindenható, akkor eldönthetõ, hogy Õ kicsoda? Élivel lehet azonos a mindenható, hogy a Könyvet azaz a szellemiségét az anyagban fenntartsa? Megteheti ezt a mindenható?

A mindenható érzékek feletti? A láthatatlan mindenható megtestesülhet? A megtestesült mindenható tehet csodákat emberi testben, az anyagban? A csoda lehet Isten mûve? A csoda az anyag átszellemesítése? A csoda annak aki bízik a mindenható, ám láthatatlanban, szóval annak a csoda az hétköznapi, mindennapos dolog? A látó vak mindenapja a filmben lehet csodálatosan hétköznapi?

Meg lehet tanulni a Könyvet? Azt ki idézheti föl? Szóról szóra? Csoda ha a megtestesült mindenható elmondja azt, amit már egyszer lediktált?

Egyébként meg…
A szellem elõbb volt mint az anyag. Nem az anyag kezdett gondolkozni.
Isten ezt a Könyvben elmondta, kinyilatkoztatta? Igen
Azt hogy a "csodára" képesek vagyunk mi emberek, leírta? Igen.
Kell ahhoz látni, hogy valaki lássa a láthatatlant? Nem
Lehet látni a láthatatlant? Igen… Nagyon is… :)
És látni egyáltalán nem csoda…
valamit 2010 márc. 02. - 15:36:53
(87/760)
Épp múltkor beszélgettük valakivel, hogy a "bécsi szelet" szigorúan nézve borjúhús rántva (citromkarikával), és a legszebb, hogy ilyent itthon alig kapni, még ami ezen a néven fut se az sokszor :)
grisly 2010 márc. 02. - 14:41:50
(86/760)
Ne szólíts Mesternek:)

azért ment lassan a sivatagban, mert nem talált olyan ásványvizet, amit igazán szeretett, és végülis a naptól barnult le, mert csak 5 faktoros napteje volt. gyomorbajt egy bécsi szelettõl kapott Mátraházán. Izületi problémákat meg hiába kezeltette, mivel félrediagnosztizálták a Feketeerdõ klinikán.
nikii_ 2010 márc. 02. - 14:31:34
(85/760)
Ennek a filmnek köze nincs a kereszténységhez! Én egyáltalán nem vagyok keresztény. Nekem a film a mondanivalója miatt tetszett. Nem azt mondom,hogy ez lesz a kedvencem, de nem értek egyet az ilyesfajta hozzászólásokkal. Az, hogy a filmnek mi az üzenete nem sok embernek esett le... És ez szomorú!
SPOILER!!
Sokan azt hiszik, hogy a kereszténységrõl szól.. Szólhatott volna a buddhizmusról, hinduizmusról, iszlám vallásról stb., de mivel ezekkel nem tudták volna az emberek tudtára hozni, hogy mirõl is szól a film, ezért elég volt egy "kereszt" a könyvön. Egyszer is szóba került a kereszténység a filmben? A lányt például megkeresztelték közben?? Én nem láttam.. Az, hogy D.W. olvasott fel belõle részleteket, ok. Inkább mantrákat mormolt volna? És egy "ilyen katasztrófa" után minek kéne a Biblia? Nem a Biblia kellett, mikor mindenki elvesztett mindent, hanem a remény, és hogy egymást segítsük, hogy ne lépjünk át mindenkin, hogy ne uraljunk másokat és tapossunk el, mint ahogy az mostanában divatba jött, és amit a filmben nagyon jól eljátszottak.. Szerintem ez minden vallás alapja. És az, hogy a történelemben ezzel vezettek embereket és gyilkoltak le, az még nem változtatja meg szerintem az igazi mondani valóját a vallásoknak. Ezért kellett ebbe a filmbe is egy "gonosz, uralkodni vágyó" ember, akinek mi volt a szándéka?? Hogy hitet adjon az embereknek, amiért sokan "gyûltek" volna köré és kiépíthette volna az "uralkodását". A lány pedig olvasni se tudott, a "régi világról" sem tudott semmit, mégis a végén (ami sok embernek nem tetszett) reménnyel és hittel indult haza, nem pedig a Bibliával!
6/10
Hörcsögg 2010 márc. 01. - 23:35:57 6/10
(84/760)
Hmm, egyszer megéri megnézni.
10/6
Az elsõ 5 perc nagyon bejött :P
valamit 2010 márc. 01. - 21:09:13
(83/760)
Gyomorbajos, a sok szar kajától ;)
10/10
kukacfej 2010 márc. 01. - 20:54:23 10/10 Előzmény grisly
(82/760)
Mester!
Még egy kérdést engedj meg:

Éli (akár vak, akár félig-afro) ízületi problémák miatt lassul be járásilag, avagy túl sok gondolat lepi el szürkeállományát és ezért mélázik oly gyakran a sivatagban?
9/10
Pobeda 2010 márc. 01. - 18:50:45 9/10 Előzmény grisly
(81/760)
Ne csigázd õket. :))
1Sám.4:18