Téma: Elizabeth

Hesztia 2008 jan. 06. - 21:03:47
(12/52)
A Hallmark adja két részletben. A két ünnep között is volt, és szerintem nem akkor vetítették utoljára.
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 20:59:50
(11/52)
:-)
Amúgy nagyon szívesen megnézném azt a változatot is, de dvdn nem kapható, a tvben nem láttam, h játszanák, ráadásul még magyar felirat sem kering a neten...
Hesztia 2008 jan. 06. - 20:53:16
(10/52)
Ezt a kifejezést eleve akkor szokták használni, amikor két színész egy filmben szerepel, szóval én is furcsállom. Amúgy az igazság az, hogy egyik alakítás jobb, mint a másik.:)
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 20:48:45
(9/52)
Még azt is el tudom képzelni, h jobb, de a "lejátsza" kifejezés egészen biztosan nem állja meg a helyét.
Hesztia 2008 jan. 06. - 20:44:59
(8/52)
A két színésznõ egészen másképp közelíti meg a szerepet...nem lehet összehasonlítani a két alakítást. Viszont a tvfilmet tényleg szinkronnal kéne megnéznie mindenkinek, mert - mondom ezt úgy, hogy eredetiben én sem láttam - Helen szinkronhangja borzalmas munkát végzett, pedig alapvetõen passzolna hozzá.:S Csak tudnám, hogy hívják...
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 20:33:39
(7/52)
Én ugyan nem láttam a minisorozatot, de igencsak nehezen tudom elképzelni, h bárki lejátsza Cate Blanchettet. Elizabethként meg pláne. Helen Mirren A királynõben igazán remek alakítást nyújt, de Blanchett olyan egyszerre erõs és törékeny, néha csúnya, de máskor elképesztõen gyönyörû a filmvásznon, h leesik az ember álla.
Ráadásul Kapur az elsõ filmben nem hagyja olyan csúnyán magára, mint olykor a másodikban, egy igazán profi filmet rak alá, jól megírt forgatókönyvvel világszínvonalú szereplõgárdával. Sokkal életszagúbbra sikerült az elsõ rész.
A második filmet igazában az tartja egyben, h a nézõk elalélnak Cate Blanchettõl, aki szebb, mint valaha és tehetségesebb, mint bárki. Itt minden a helyén van, minden klappol. Ajánlom mindenkinek, aki klasszis történelmi filmre vágyik!
Vinogradov 2008 jan. 06. - 20:12:39 Előzmény kessy6
(6/52)
Sajnos elõbb említett felháborító mûveletlenségem okán nem láttam a minisorozatot sem, így azt sem tudom, milyen volt Helen Mirren alakítása, de szerintem Cate Blanchett minden tekintetben maga I. Erzsébet (mind külsõ, mind belsõ tulajdonságaiban nagyon hasonlít rá, ráadásul rendkívüli orgánuma és kisugárzása is erre a szerepre predesztinálják), és mivel minden eddigi alakításával, kivétel nélkül, maximálisan elégedett vagyok, ezért látatlanul is biztos vagyok abban, hogy tökéletes az alakítása, amely tõlem különösen nagy szó.

Miközben a szerep alapesetben abszolút nem Helen Mirren világa. Így aztán, ha valóban "simán lejátssza a minisorozatban", akkor ez egy különösen kiemelkedõ színészi alakítás lehet, sõt, szerény és tudatlan elképzeléseim szerint Mirren legjobbja, mert aki I. Erzsébetként "lejátssza" Cate Blanchettet...
Vinogradov 2008 jan. 06. - 20:02:36
(5/52)
Akkor én ma fõbenjáró vétket fogok elkövetni, mert olyan kíváncsi vagyok rá, hogy kénytelen leszek szinkronosan megnézni, és olyan rendkívül mûveletlen, hogy még nem láttam ezt a filmet.
10/10
Silvellie 2008 jan. 06. - 19:38:43 10/10 Előzmény Ludvik Jahn
(4/52)
Igen vétek, szinkronizáltan nézni, következés képpen mindenkinek ajánlom vegye meg DVD-t (merhogy vétek, ha nincs PC otthon ) és angol nyelven nézze meg.
Igy tehát nem lesz vétek magyarul megnézni, ill. mit is mondok, meghallgatni.Bravo:-)Megaztán mivel "mindenki perfect angol nyelv-, és irodalomból" naná hogy én is angolul fogom hallgatni-nézni.
10/10
Ludvik Jahn 2007 nov. 24. - 23:17:59 10/10
(3/52)
Ez a film is azok közül való, amiket tényleg vétek szinkronizáltan nézni, mert a hangulatot nem adhatja tökéletesen vissza.
Cate Blanchettnek járt volna az Oscar díj, és Geoffrey Rush alakítása is megérdemelt volna egyet (bár õ a Szerelmes Shakespeare-ért kapott). Maga a történet remek, az udvari élet ábrázolása pedig ritkán tûnik ennyire valósághûnek.
Gyenge pontja azonban a filmnek a történelmi hiteltelenség, vagy jobb esetben csúsztatás pl:
- Sir William Cecil néhány évvel volt idõsebb csak Erzsébetnél és magasabb pozíciókban haláláig szolgálta Walsinghammal együtt
- Norfok protestáns volt és csak jóval késõbb (máfél évtized differencia) szervezett összeesküvést
- Anjou hercege sosem járt Angliában
- Robert Dudley haláláig nagyon is jóban volt Erzsébettel, árulása ezért elég valószínûtlen

(A dolog azért fölöttéb fájó, mert Erzsébet uralkodása valóban rendkívül érdekes volt, és ennél jóval több lehetõséget adott a forgatókönyvírók kezébe)
kessy6 2007 ápr. 30. - 20:23:01
(2/52)
Bar valoban szenzacios az alakitasa.De Helen Mirren siman lejatsza a mini sorozatban......
gladiátor1 2007 ápr. 30. - 19:49:56
(1/52)
Hamarosan kezdem nézni a filmet, remélem, nagyon fog tetszeni. Sajnos az Oscar-t nem mindig az kapja, aki megérdemli.