obertzsu 2008 júl. 24. - 15:54:50 Előzmény Lilkate
(25/45)
Sziasztok!
Nagyon tetszett a film, már amennyit láttam belõle... mivel késõn adták, szépen beállítottam a dvd-t, hogy vegye fel. Most vagy ennyire elbénáztam a beállítást, vagy nagyon sokat csúszott a mûsorrend, mert mindig hagyok rá bõven, mégis hiányzik a film kb. utolsó öt perce. Kész vagyok teljesen, nagyon érdekelne a vége. Légyszi írja már le valaki, mi történt még azután, hogy (SPOILER!) Nicole elment vallomást tenni és arról kezdett beszélni, hogy Dolores 110-zel ment és õ félt és nem volt ideje szólni. Eddig a mondatig van meg a film. :( Tudom, spoiler de vki írja kérem! köszönöm.
Lilkate 2008 júl. 22. - 19:59:01
(24/45)
Azt meg tudja nekem valaki magyarázni h Nicole-nak miért állt érdekében hazudni, vagy ha nem állt érdekében akkor miért tette?
Andisz 2008 júl. 22. - 19:25:14
(23/45)
Sziasztok!
Azért ültem le megnézni, mert elõtte elolvastam itt a hozzászólásokat és kíváncsivá tett... Erre az utolsó részt elaludtam, valószínûleg pont a lényeget. Volna szíves valaki összefoglalni nekem? Elõre is köszi!
VICHY 2008 júl. 22. - 14:06:01
(22/45)
sziasztok! ugy ültem le megnézni a filmet, h ezeket a magasztaló hozzászólásokat elolvastam. nem lehet tagadni, ténylegesen egy szép filmrõl van szó, de én azért elájulva nem voltam. ezen semmi többet nem kell érteni, mint azt, h több olyan film volt már, ami hatása alá kerültem, magával ragadott és kész. ez nem ez a film. de attól függetlenül a maga nemében remekmû.
pozsizsuzsi 2008 júl. 22. - 03:41:01
(21/45)
Aki nem látta, nagy élményt hagyott ki. Próbáltam belekötni valót találni, de nemigen ment. Csont nélküli, gyönyörû film.
Mindezt egy nagyon morbid legendát feldolgozó nagyon morbid Grimm mese (melyik nem? De a Hamelni patkányfogó különösen az) partvonalán, ezer meg ezer kérdést felvetve a közösség - család - kapcsolatok - megtartás és pusztítás kérdéseirõl, de amit én itt mondok, azok így leírva csak közhelyek, mert szavakkal nem lehet olyan érzékenyen és pontosan fogalmazni, mint egy film, ha jó. Ez pedig, szerintem, nagyon jó volt.
9/10
ceia 2008 júl. 21. - 20:29:44 9/10
(20/45)
Úgy látom, a hozzászólások már régiek, ezért itt van egy új is.
Aki szereti az értelmes és fõleg jó filmeket, ne hagyja ki!
Egy kicsit meghökkentõ a történet, de egy kanadai alkotástól ne is várjunk
hétköznapiságot - még akkor sem, ha éppen a hétköznapokról szólna.
Van egy különös hangulata ennek a filmnek, ami a történettel és a színészek
precíz játékával együtt felejthetetlenné teszi.
Sarah Polley-t a Váratlan Utazásban láttam elõször, Ian Holm-ot pedig
az Alien c. sci-fi racionális androidjaként.
Mindkettõt a kedvenceim közé sorolom azóta is, amiben ez a film csak
mégjobban megerõsített.
offtopic
Cheek 2008 júl. 21. - 20:26:58 Előzmény thotyka
(19/45)
Elég jó film még és Sarah Polly a fõszereplõ: " A szavak titkos élete "
9/10
igaz 2008 máj. 07. - 14:35:20 9/10 Előzmény igaz
(18/45)
9/10
igaz 2008 ápr. 26. - 02:19:07 9/10 Előzmény Mesti
(17/45)
Bizony vérfertõzésrõl van szó. Van ilyen emberemlékezet óta. Egyébként Sarah Polley gyönyörûen is énekel. Íme. http://www.youtube.com/watch?v=N1c7uC3u8G4
10/10
Mesti 2008 ápr. 25. - 11:34:20 10/10 Előzmény thotyka
(16/45)
Tényleg nagyon elgondolkodtató a film, csak egy gondom volt vele, nem egészen értettem, hogy amikor Nicole a pajtában volt, az az alak ki volt vele? Az apjának tûnt, csak nem értem, hogy ez miért kellett a történetbe? Biztos van valami jelentõsége, csak én nem találom. Ötletek?
thotyka 2008 jan. 03. - 15:46:35
(15/45)
Imádom az ilyen "fura" filmeket! Az édes-mázos címet olvasva nem erre számítottam, de nagyon tetszett...vagyis ez nem jó szó, nem tetszett, de még napokkal késõbb is a hatása alatt voltam. Mondjatok még ilyen gyöngyszem- filmeket légyszi...
9/10
igaz 2007 dec. 26. - 19:39:40 9/10
(14/45)
Börtönrõl szó sem volt, Dolores-rõl/a sofõrrõl/ mindenki tudta, hogy ártatlan, a lány hazugsága tett nyugvópontot az ügyre, a közösségben és az ügyvéd lelkében is. Hogy ez nem valóságos csavar, azon lehet vitatkozni, szerintem ez egy film, jó film, s azon belül hitelesnek hatott.
Obránszky Ármin 2007 dec. 26. - 18:51:53
(13/45)
Ok, mivel én voltam a megszólított válaszolok, bár azt hiszem, nálam erre érdemesebbek is vannak itt.
"Az emberi kapcsolatokban nincs ennyi negatívum és agresszió, ezért túlzsúfolt a film."
Akár egyet is érthetnék veled, ha eltekintenék attól a ténytõl, h a film kiindulópontja egy szörnyû tragédia. Azt hiszem, a bemutatott reakciók ehhez mérten igazán emberiek voltak és a "túlzsúfoltságot" sem véltem felfedezni. A rendezõ nem volt kíméletes, ez igaz, de úgy érzem az arányérzéke nem hagyta cserben. Aprócska, de annál hangsúlyosabb pozitívumokkal ellenpontozta a rengeteg rosszat (Sarah Polley karaktere). Persze ettõl te/ti még érezhettétek túlzónak, csak a saját állaspontomat tudom elmondani.
Azt nem hinném, h csak a lány vallomására akartak alapozni, azt hiszem, ez nem szerepelt a filmben. Õ azt lett volna hivatott alátámasztani, h semmi rendkívüli nem történt aznap, illetve az õ tragédiáját felhasználva igyekeztek megnyerni a "12 dühös embert". Viszont, amit ott elmondott az elegendõ volt ahhoz, h semmissé tegye az egész érvelést. Valóban börtönbe is juttathatta volna a nõt, ha feljelentést tesznek, illetve ha ez a bíróságon hangzik el. Emiatt kicsit én is értetlenkedtem, de ez nem tudta nálam olyan mértékben befolyásolni a film megítélését, h az negatívba forduljon át.
9/10
igaz 2007 dec. 26. - 15:09:01 9/10
(12/45)
Ja, egy csavar hiányzik.
7/10
albertjanos 2007 dec. 26. - 14:58:00 7/10
(11/45)
Mahorka pontosan fogalmazott. A valóság kicsit hiányzik.
mahorka 2007 dec. 26. - 09:53:54
(10/45)
Annyira azért nem volt jó... Az emberi kapcsolatokban nincs ennyi negatívum és agresszió, ezért túlzsúfolt a film. Meg persze hiteltelen is egy bizonyítási eljárásban csak egy tanúnak hinni, szakértõi vélemények nélkül... Valójában börtönbe juttatta volna a lány a sofõrnõt, ami ugye semmiképpen nem menthetõ tett...
Obránszky Ármin 2007 dec. 25. - 23:51:18
(9/45)
Emlékezetes estét szerzett a film. Még pillanatokig sem csúszott át giccsbe vagy szájbarágós baromságba.
Sarah Polley pedig elbûvölõ. Nagyon szívesen néznék tõle valami más filmet is, de sajnos egyikhez se találtam magyar feliratot. Esetleg tudna valaki segíteni? :-)
9/10
k11zoltan 2007 dec. 25. - 23:32:55 9/10
(8/45)
Pár éve láttam ezt a filmet, de csak bele-bele pillantva, így csak a baleset tényére emlékeztem. Most újra megnézve szerintem igen csak jó film volt.
rickardo 2007 dec. 25. - 20:11:31
(7/45)
Belehúzott a Viasat.
Szenzációs karácsonyi filmeste!
verdeleth 2007 okt. 09. - 22:46:58
(6/45)
nincs esetleg vkinek magyar felirata az Ararát c. egoyan filmhez? vagy nem akarja leforditani esetleg vki magyarra (angolról?)
Cserébe odaadom a filmet :)