8/10
Newcastle United 2007 márc. 30. - 14:09:15 8/10
(7/187)
Egyik féllel szemben sem elfogult. Emberként állítja be a frontra rángatott szovjet lövészt és a fiát elveszetett, megkeseredett német tisztet is. A háborús filmekre nem túlságosan jellemzõ az igényes lélekrajz.
zszoltan 2007 márc. 29. - 18:01:03 Előzmény Newcastle United
(6/187)
Tényleg kicsit komolyabban állt hozzá a témához, mint oly sok háborús film. "Más hangvételû"? Mihez képest?

Mindamellett hogy tényleg voltak elég sablonos, és semmitmondó részek is benne, mind hangulatában, mind kifejezett tartalomban hozta azt, amit egy jó háborús mozinak illik.
A történetébõl szívesen kiemelnék pár apróságot, de olyan szépen összefonódik minden kis részlet Danilov és Zaitsev találkozásánál a film végén, hogy talán mégsem lõnék le most egyetlen poént sem.
A kisfiú szerepének a történetben valahogy véget kellett érnie, és hát jobbat nemigen találhatnánk helyette.

Viszont azt a kórházas jelenetet a végén kivágnám. Nemhogy szükségtelen volt, de még a szépen kidolgozott, elõkészített zárójelenet hatását, és így az egész film legfõbb mondanivalóját sodorta veszélybe.
Összességében a Ryan-t azért - fõleg drámaként - nem éri fel, de a mûfaj kedvelõinek legalább egyszer érdemes megnéznie.

Forma:2 + Tartalom:3
6/10
soma200 2007 febr. 19. - 19:56:27
(5/187)
Szerintem a kritikusok egymással versenyeztek ki tudja jobban le huzzni a filmet.
9/10
boldogito 2007 febr. 19. - 19:32:23 9/10 Előzmény Adamo
(4/187)
Én nem értek egyet a kritikákkal. Szeretem a háborús filmeket, szerintem többek között A szakasz, A Ryan közlegény megmentése mind-mind alapmû, a kategória szerelmeseinek. És szerintem ez a film van közel olyan jó, mint az elõbb említettek. Nagyon jó volt a hangulata, igazából rendben volt a történet is akár valós akár nem. Könyvben sem volt rossz...
10/10
Adamo 2006 dec. 25. - 21:24:34 10/10 Előzmény Brambilla
(3/187)
König õrnagy valóban nem szerepel sehol, mert a való életben Heinz Thorvaldnak hívták. A történet meg valóban így zajlott le, ahogyan a filmben láthattuk. Zaiczev 1945-ben halt meg Lengyelországban.
A film mindentõl eltekintve nekem nagyon tetszett. Jude Law meg kitûnõ színész.
8/10
Newcastle United 2006 szept. 16. - 12:14:47 8/10
(2/187)
Valóban vannak benne zavaró dolgok és klisék, de összeségében tényleg más hangvételû film.
Brambilla 2006 szept. 15. - 09:46:55
(1/187)
Nagyon jó film, furcsa amerikai szemmel látni a ruszkikat és a németeket, de egy két dologtól eltekintve (kisgyerek felakasztása) jól sikerült. Egyébként lehet, hogy igaz történet, orosz forrásokra alapozva csinálták, egyetlen probléma, hogy König õrnagy ne szerepel egyetlen német dokumentumban sem.