Téma: Elrabolva

Ford Mustang 2011 nov. 17. - 17:20:53 Előzmény _Freddy_
(378/638)
Nekem is felkeltette az érdeklõdésem, majdnem 900 szavazat alapján 9 és fél...az már rossz nem lehet. :D Pedig én nemigen adok a szavazatra, ha tetszik egy film akkor megnézem, ha nem akkor nem, függetlenül attól, hogy ki hogy szavaz rá mennyivel.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 17. - 15:47:36 9/10
(377/638)
tényleg egy jó film ez :D csak azért adok rá 9 pontot a 10 helyett, mert L.Neeson-ra a film vége felé lövöldöznek gépfegyverrel, de még véletlenül se találják el egy csomóan, hanem csak körbelövöldözik meg ilyenek..
9/10
_Freddy_ 2011 nov. 16. - 14:47:55 9/10
(376/638)
A film értékelése: 9,5/10 (891 szavazat) hát ez nagyon jó film lehet :D Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Katie Cassidy, ezeket a színészeket ismerem, és bírom is õket :D ez nagyon jó film lehet, meg kell nézni :D
10/10
davidamarushakur 2011 okt. 21. - 12:42:57 10/10
(375/638)
Ez tipikusan az a film amelyik egy percre sem hagyta lankadni a figyelmem. Majdhogynem tátott szájjal néztem végig :DD Brutál pörgõs, igényes film!
10/10
visnja 2011 okt. 15. - 19:18:29 10/10
(374/638)
Extra
10/10
beni3 2011 szept. 27. - 15:28:33 10/10
(373/638)
Csak az volt a baj a filmmel, hogy utána órákig nem tudtam aludni, mert azon gondolkodtam, hogy ez a valóságban is így mûködik valószínû. Mármint nem a mentés, hanem ez a prosti-business. Izgalomban nekem az ítélet eladót juttatta eszembe. Az is hatalmas meg ez is.
offtopic
imrenyibalazs 2011 szept. 11. - 16:32:04
(372/638)
Még ha írhatok (term. Offtopic-osan) olyat, hogy bár én amúgy ütõdött is vagyok, de ahogyan az életben mûködnek az ilyen dolgok, vagyis ahogy én láttam (így utólag elgondolkozva), arra filmes verzióban (tehát ugyan a néhányunk által talán átéltet, de azért filmszerûen, metaforikusan, erõsen torzítva) a Leszámolás Kis-Tokioban c. film elmegy...
Remélem, ezzel sem sértek meg mindenkit, de azt mondom, nem szerencsés, hogy pl. a Kaptár 2 forgatókönyvét Paul W. S. Anderson írta, mert a Kaptár-filmekben amit a Védernyõ mûvel, a 3. rész elején is (kis túlzással) még az is hasonlít az életre. A Jack Nicholsonnal elkészített Hoffa is érdekes, az persze filmre nem akciófilm; ott Danny DeVito, Nicholson és David Mamet (forgatókönyv író) azoknak az idõknek a feelingjét próbálta visszaadni...
És mindig elõhozakodom Az igazság ereje c. filmmel, - igaz, azt már ne emlegessem annyit!...
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 29. - 02:11:09
(371/638)
Na még úgy általában annyit, hogy az Elrabolva c. film azért mégis alapvetõen szórakoztatásra készült. A Jeanne d'Arc és Az ötödik elem még Luc Besson rendezések és különösen az elõbbi, az azért komoly.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 29. - 02:04:00
(370/638)
Nos sokat már nem írnék; lehet, hogy itt pontatlan voltam, gyógyszerben azért szintén jó lenne szükséges, azt nem mondanám, hogy akármi...
Vilmi néni 2011 aug. 28. - 23:29:58
(369/638)
Na ja, minden bûnnek megvan a maga büntetése.
Vilmi néni 2011 aug. 28. - 23:14:59
(368/638)
Csak próbáltam mentséget találni. :)
Vilmi néni 2011 aug. 28. - 22:54:56
(367/638)
Melyik volt a ludas? A borsodi barna vagy a soproni szûz? Netán egy kis vörös? ;)))
Vilmi néni 2011 aug. 28. - 22:23:10
(366/638)
Mégis a képernyõ elõtt tetszenek csücsülni. Persze az Önök korában... :D
offtopic
vénasszonyoknyara 2011 aug. 28. - 21:54:37
(365/638)
Ez talált! Az alkalmi szex pedig sokkal jobb mint az ironizálás a képernyõ elõtt.
offtopic
vénasszonyoknyara 2011 aug. 28. - 21:40:18
(364/638)
"Ezért sem értem miért tiltják a fiatalok közt a füvezést, sokkal kevesebb agresszió lenne a szórakozóhelyeken."

Ha több béna fiatal lenne, az is csökkentené az agressziót. Kómában meg aztán totál békések lennének.
Van még ötleted erre vonatkozólag?
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 28. - 16:14:40
(363/638)
Ezt az írást most olvasom, az Elrabolva és az A texasi láncfûrészes persze két igen máshogyan mutatott film, bocs ha úgy írtam volna, hogy a mûfajuk hasonló. - A helyszínek, szereplõk stb. konkrétan igen csak mások, csak azért írtam az utóbbit, persze lehet, hogy helytelenül (és rosszul fogalmaztam), mert az pl. egy elég durva, véres, de eredeti darab.
Igazándiból nem tudom, ha szembe állítanám egymással a két filmet (- ez lett volna igazából a célom). A durvaság vonható párhuzamba a két filmben és persze mindkettõ igényesnek is mondható; hanem az A texasi láncfûrészes menekülõs film és a fõhõsnek védekeznie kell (így õ nem szupernõ, védekezve válik hõssé - vagyis egy kicsit ott "a hõsök születnek" és az egy kicsit realisztikusan van mutatva, ami talán a fõ különbség és amirõl írtam volna. Ezzel szemben az Elrabolva c. film azért metaforikus; (betegségem miatt persze, hogy nem lehetek mûelemzõ) de az Elrabolva nekem olyan volt, mint egy színdarab, vagy talán egy Crysis 2 jellegû/hangulatú fps megfilmesítése, persze igényesen. És ami (bocs, majd késõbb kifejtem) filmre újdonság erejével hatott, hogy a fõhõst Liam Neeson alakítja és õ egyébként is komoly színész, de ha az õ (szerepben term.) útjába kerül egy hasonló, mint az A texasi láncfûrészes c. filmben a gonosz seriff, vagy bármilyen más rosszindulatú ember, azt Steven Seagal-os módszerrel teszi helyre...
Még egyszer, mielõtt lepihennék, ez csak film, ha komoly is. - Ne utánozzuk!
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 28. - 15:31:56
(362/638)
Offtopic
Ha csak az önbíráskodásról írhatok annyit/olyat, hogy sok fizikailag amúgy egészséges, (ha szabad így fogalmaznom, sokáig teljesen normálisnak látszó ill. normális) fiatal inkább fitogtatja az erejét is egy kicsit; aztán nem amikor tényleg túlcsordulna a pohár, hanem amikor valami még csak nem is annyira sérti (de õ sértõnek érzi), hamar odacsap.
Nem tudom, talán Spoilernek számít, az A kísérlet(2011) c. filmben, ami számomra igen jelentõs, a felnõttek (a börtön-szimulációban) csak lényegesen késõbb esnek egymásnak, mint sok (tulajdonképpen a legtöbb) gyerek; még Spoiler: az idõs úr, meg a cukorbeteg (aki a filmben, igaz, meghal) alig verekednek és amíg lehet tûrnek...
Csak még annyit, hogy fõleg ha nem a legjobb gyógyszert kapom, olyan tulajdonságom is van nekem is - ezt észreveszi az ember magán, nem kell hozzá sok logika - amivel meg én tudok megsérteni, néha akár (erõs szavakkal) megalázni ill. szégyenbe hozni másokat...
...Csak valamit hogyan írjak: - szóval a sok gyógyszer, fizikai erõsítõ, a sok nyugtató és erõs altató árthat, de ha eltalálja az ember, azért sokkal higgadtabb, sokkal toleránsabb (pl. egy börtön-szimulációban odaadná a cukorbetegnek az inzulint stb.)...
Visszatérve az Elrabolva c. filmre, term. ez csak egy film, ami kicsit metaforikus, van benne jó-pár túlzás; és bocs ha sértõen fogalmazok, de már mások is utaltak rá, hogy a lány lehetne "lassabban járó ember" és nem tudom, de kicsit az anyja is az óvatosságra "vágja a durcát", pedig neki pl. elég pénze is van.
offtopic
vénasszonyoknyara 2011 aug. 28. - 08:54:48
(361/638)
Bizonyos hsz-ek erre emlékeztettek.
offtopic
vénasszonyoknyara 2011 aug. 26. - 09:20:34
(360/638)
"Itt van például ez a Bordás Sándor. Hát õ teljesen a totemfáraó. Na nem úgy, hogy õ maga az, hanem belekerül abba az erõtérbe, amit õ létesít. Vegyünk például egy darab izzó vasat."

Részlet egy disszimuláns elmélkedéseibõl
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 26. - 03:11:25
(359/638)
Most még egy fontos dolog a film kapcsán: ebben a Liam Neeson által alakított Bryan Mills módszerei erõszakosak voltak. Igen, néha - úgy, ahogy az A texasi láncfûrészes címûben is láttuk - oda kell csapni a rosszaknak; - ha bírok egy kicsit ironikus lenni, azt írom: "Az önvédelem nem bûn"... - De az alapképlet egyszerû, odacsapni, de tényleg csak annak, aki rossz, lehetõleg. (Sok fiatal, egészséges, nem túl rossz kondíciójú követ el önbíráskodást.)