Téma: Elrabolva

10/10
szaszacsizi 2013 jan. 26. - 11:26:54 10/10 Előzmény danek87
(518/638)
a tucat akció filmekbe már bele csömörödtem, de megmondom a frankót, ez nem az és nagy király. ajánlom mindenkinek 10/10
8/10
danek87 2013 jan. 15. - 12:34:34 8/10
(517/638)
Szerintem a Bourne ultimátum egy hajszálnyival jobb...de persze ízlések és pofonok:)
10/10
FlorianL 2013 jan. 15. - 10:34:28 10/10
(516/638)
Inkább dráma és vígjáték párti vagyok, de ez volt a legjobb akciófilm, amit valaha is készítettek. Egyértelmû 10/10.
8/10
JackJeruk 2013 jan. 13. - 02:30:59 8/10
(515/638)
Nincs ezzel a filmmel semmi baj.
Tetszett, hogy lényegre törõ, a fater hozza profizmusát, az ügynöki múlt által szerzett ismeretei révén tud felülkerekedni a rosszarcúakon, igaz, kicsit (ám elfogadható mértékben még) furcsa, mennyire könnyedén lenyomja az ellent közelharcban idõs kora ellenére is, de ezzel együtt is élvezhetõ mind a történet, mind az alakítás. Erõs túlzások, emészthetetlen szuperhõs allûrök nélküli jelenetek (lásd ellenpéldaként: Tom Cruise valamelyik MI filmben a motor összes kerekével, természetesen felváltva egykerekezik, közben talán még defektet is tud cserélni, de tárat mindenképpen - na, az felhozta az epémet), szerintem korrekt úgy ahogy van, ha értékelni kellene 8/10 pontra taksálnám.
Tény, hogy sokára veszem majd ismét elõ, hogy megnézzem újból, de egy esti filmezésre/mozizásra nyugodt szívvel merem ajánlani.
kisbogáncs 2013 jan. 05. - 19:05:27 Előzmény kisokka
(514/638)
teljesen egyetértek a spoiler elõtt írt soraiddal, ezért már tovább sem olvastam.
Tibi5000 2013 jan. 05. - 16:26:25
(513/638)
Nagyon jó film!
Liam Neeson fergeteges jó, és persze szegény Maggi Grace is remekül játszik. A második részt még nem láttam, de kész vagyok rá!
10/10
SimsonS51 2013 jan. 04. - 17:58:12 10/10
(512/638)
Kegyetlen jó. 10/10
Ez a Liam Neeson csávó nagyon jól tolja.:D
10/10
Bozótharcos 2013 jan. 02. - 16:30:22 10/10
(511/638)
Olyan kevés jó filmet lehet látni thriller kategóriában, de ez oda tartozik. Némi bevezetõ után egyszerûen nem lehet unatkozni, végig izgalmas, úgy telik el a film hogy nincsenek üresjáratok. Liam Neeson a hátán viszi a filmet, a többi szereplõ mellette teljesen jelentéktelennek tûnik.
Aki szeretne egy remekbe szabott Luc Besson produkciót látni, annak ezt látnia kell. 10/10
10/10
jerome86 2012 dec. 30. - 21:46:40 10/10
(510/638)
Most néztem meg. Ez egy kib*szott jó film!!! Nagyon jó thriller, Liam Neeson amolyan egyszemélyes hadsereget játszik benne és nagyon is jól. Ahogy leterített pár faszit, komolyan fel is nevettem miket kaptak. :) 10/10
vénasszonyok -nyara 2012 dec. 30. - 12:49:21
(509/638)
Valaki korábban azt írta, hogy ving tsun kung fu.
meg aztán szerintem sok hasonló elemet tartalmazhat a
legtöbb közelharc rendszer, amiket különleges alakulatok számára
kifejlesztettek (krav maga, specnáz gyakorlatok, stb)
A lényeg, hogy nem sportkarate, nem cél a sérülésmentes akció, hanem
inkább a teljes megsemmisítés a kívánatos.
8/10
Sonic8 2012 dec. 30. - 12:39:41 8/10 Előzmény _Freddy_
(508/638)
Hát az elég érdekes volt amikor elkezdett a francia maffia õrökkel angolul pofázni... ;D
Egyébként úgy hívják ezt a harcmûvészetet,hogy Defendo. Utána néztem és teljességébe ugyanezek a mozdulatok vannak,ilyen önvédelmi dolgok. Pl: Az a nyakonvágás egyenesbe feszített tenyérrel is benne van :D ,nagyon komoly.. :D
8/10
danek87 2012 dec. 29. - 23:08:45 8/10
(507/638)
Jó mondjuk az tényleg elég hülye szitu hogy a férj magyarázkodjon a nõnek h miért kellett meglõni:D...még az zavart hogy Nesson mentõt se hívott a nõnek..viszont ezekkel a hibákkal együtt is 100x jobb mint a második rész ahol kb 100x ennyi logikai baki van:D
10/10
Nicholas Hunter 2012 dec. 29. - 22:12:44 10/10 Előzmény danek87
(506/638)
Hát ez így azért elég vérszegény:)))

Ne mással üzengessen, hanem õ mondja el, személyesen, meg az okokat is. (a francia nem hiszem, hogy teljesen hitelesen közvetíti majd az üzenetet az asszonynak, mondjuk így: "Drágám, ne haragudj erre az emberre, csak azért lõtt rád, mert én a lánykereskedõk beépített embere vagyok, de ha engem vallatott volna, az sokáig tart. Szóval hidd el, nem személyes dolog ám ez részérõl" :D
10/10
Nicholas Hunter 2012 dec. 29. - 22:08:54 10/10 Előzmény kisokka
(505/638)
Errõl már szegény Neeson nem tehet :))
A sztori nem lehet tekintettel arra, hogy a fõhõsnek már van filmes elõélete:)

Nézd végig úgy a filmet, mintha a csókát most látnád elõször. Ha úgy hiteles, akkor nincs gond.
8/10
danek87 2012 dec. 29. - 10:28:36 8/10
(504/638)
A feleség karonlövésénél engem is inkább csak ez zavart hogy magyarázatot nem adott a a nõnek de legalább egy bocsánatkérés belefért volna...mondjuk mikor leüti a francia csávót asszem elõtte mondta neki hogy "üzenem a feleségednek hogy sajnállom"....
8/10
danek87 2012 dec. 29. - 10:20:00 8/10
(503/638)
Mondták is hogy csak asszem 96 órája van megtalálni a lányát ha jól emléxem.Ezért gyorsan kellett cselekednie és énsem tudom hogy tudta volna más módon gyorsan rábírni a francia csávót hogy adja meg a kért információt.Egyébként a 24 c soriban nem egy ilyen jelenet van mikor ártatlan családtagot bántalmaznak a jó cél érdekében szval onnan lopták az ötletet az elrabolva készítõi is és ezért teccett különösen nekem ez a jelenet.Persze vannak a filmben túlzások(lever 60 embert és csak a fõgenyó tudja megütni meg meglõni...ez is tipikus amcsi klisé) de ettõl eltekintve szerintem több iylen akciófilm kéne amikben ilyen trükközések vannak mint pl:Strici elhelyezése a lehallgatón egy ügyes mozdulattal,telefonos hangátjátszás stb...
6/10
kisokka 2012 dec. 29. - 09:47:34 6/10
(502/638)
Rendben, cselekedjen erkölcstelenül, de akkor ne a barátjával szemben. Egyszerûen nem tudták eldönteni az alkotók, hogy apuciból csendes/okos titkosügynököt, vagy tömeggyilkos gazembert csináljanak és iszonyúan összeakad ez a kettõ a karakterben. Te ezt üzenetnek látod, én inkább hatásvadászatnak.
6/10
kisokka 2012 dec. 29. - 09:43:45 6/10
(501/638)
"Ez szerintem hülyeség. Egy profi ügynök épp attól az, hogy nem néz ki annak...". Ebben teljesen egyetértenék, ha Neeson-t életemben most látnám elõször filmben. Viszont nem így van, láttam már pár filmjét és engem keményen meglepett ez a vonal. Hiteltelenséget eszemben sincs kiáltani, mert nagyon csípem, mint színész. Csak ugye eddig nem nagyon játszott egyszemélyes hadsereget(legalábbis én még nem láttam így). Nem a kinézete/felépítése miatt furcsállom a dolgot, hanem azért, mert Godfreyt, vagy Schindlert látom benne és nem Bruce Willist.
Egyébként a játékával nincs is bajom a filmben, csak a történettel.
10/10
Nicholas Hunter 2012 dec. 29. - 07:54:55 10/10
(500/638)
Egész jó kis felvetéseitek vannak.

Ebben az "egy anya nem reagál így" - dologban mind a kettõtöknek igaza van. Egy anya a 17 éves lányával kapcsolatban valóban nem reagál így, DE: kihagytok egy szempontot. Az apa a történet elejét szó szerint szétaggódja. Valljuk be, fölöslegesen. Nem akarja elengedni a csajt még úgy sem, hogy (õ úgy tudja) ellenõrzött körülmények között lesz, ismert barátokkal. Ezen nyüglõdik napokig. Ezek után, mikor az ipse felhívja az anyát, és az épp álmából ébred, joggal gondolhatja, hogy ez ismét csak a magát túlaggódó exférje hisztirohama, aki foglalkozása miatt mindenhol rémeket lát.

Ne felejtsétek ki az idõt sem. A csajnak 96 (asszem) órája van, mielõtt statisztikailag megölik, most hagyjuk, hogy ezt van e értelme percre pontosan mérni. A fõhõsnek sietnie kell. Ennyiben én megértem a feleség karon lövését, gyorsabb, mint nekiállni vallatni a férjet (a családjával teli lakásban!!!)
Azt viszont valóban megtehette volna (hisz "barátja" a nõ) hogy legalább valami pár mondatos magyarázatot elmond neki, és bocsánatot kér, miután a férje már vallott. Sorry, a lányom élete múlik ezen, a férjed egy besúgó, aki albán lánykereskedõktõl szerzi a pénzét, stb. Mindjárt más a leányzó fekvése, mint úgy, h belelövök és otthagyom.

A másik helyszín, ahol szintén bejátszhat az idõtényezõ, a reptér. Ott viszont azzal értek egyet, hogy az illetõt követnie kellett volna. Ez valóban ordas szarvashiba, több okból is.

1, ha megjelennek a rendõrök, és lekapcsolják (erre egy reptéren azért nem kis esély van:D) akkor még ha aznap ki is engedik, (nem valószínû) elmegy egy napja a semmire.
2, sokkal nagyobb így az esélye, hogy a célszemély meglóg, mintha követi, és egy néptelen helyen csap le rá.
Azzal pedig rengeteg idõt spórolt volna, ha a fószer nem hal meg, és egybõl megtudja tõle a megbízói elérhetõségét.
(Persze nyilván a forgatókönyvíró nem akarta 20 perc alatt lezárni a cselekményt , ez ennyiben érthetõ.)
3, egy profi rutinos ügynöknek számolnia kell azzal, hogy egy ilyen, lányokat becserkészõ tag esetleg véletlenül nem egyedül cserkészget ott a reptéren, hanem ott van mellette a bûnbanda 1-2 embere (mint ahogy ott is volt a néger) - na akkor mi van? Még ha el is veri az embert, megszökik addig az, akit ki akart kérdezni.
"Ellenben - ha tudta volna, hogy a nagy darab feka csávó is benne van az "üzletben" - Hát bocs, erre, mint profi ügynök, illett volna felkészülnie, hogy az a hülyegyerek nem feltétlenül egyedül viszi a boltot.

"Nem arra térnék ki, hogy Liam Neeson mennyire nem akcióhõs(bár ez a szerep nem illett rá valóban)"

Ez szerintem hülyeség. Egy profi ügynök épp attól az, hogy nem néz ki annak. Nincs ilyen tapasztalatom, de kötve hiszem, hogy a titkosszolgálat Rambo-testfelépítésû emberekkel operálna. Lényeg, hogy ki legyenek képezve, tudják, hol kell valakit ahhoz megütni, hogy harcképtelen legyen utána. Ehhez nem két tonna izom kell, hanem reakciókészség, gyorsaság és technika, az meg éppen úgy meglehet Neesonnak, mint bárki másnak.

A francia fejes rendõrt sztem jól kezelte, hisz végig tartotta a kellõ távolságot, így nem tudta volna hazazsuppolni, ha akarja sem.

A mobillal felnagyított kép szerintem is marhaság. Egy TÜKRÖZÕDÕ képrõl beszélünk. Oké, h felnagyítja, de nehogy már ezzel tökéletes, azonosítható képet kapjon, csak úgy.... Nem igazán értem, miért nem úgy oldották meg az írók, hogy az ipse sms-ben vagy akárhogy elküldi a képet az otthoni kapcsolatának, aki a film elején is informálta. Az elõvesz valami hiperszuper titkosszolgálatos kütyüt, kinyeri vele a képet, és sms-ben visszaküldi. Gyakorlatilag alig van idõveszteség, és tényleg sokkal hitelesebb.

A film vége valóban eléggé elnagyolt. Eleve nekem kicsit mesésnek tûnnek ezek a "fõhõs beugrik a kanapé mögé és sértetlen marad, miközben golyószóróval lõnek rá"-jelenetek :) Ezen valamit cizellálhattak volna.
Kicsit az is életszerûtlen, mikor kikötik a klubban. Épp pont egy olyan csõhöz, ami leszakad. Persze azt is megvárják, míg magához tér, nehogy holtában, öntudatlanul öljék meg, mikor könnyû - hát, nem tudom :)

Nekem a legszürreálisabb rész viszont az volt, mikor a kiscsaj és a papa hazatér. Kiscsaj tök hepi, repül anyuka karjába széles mosollyal, úgy viselkedik, mint aki épp tök jót nyaralt. Ehhez képest elrabolták, drogozták, kínozták, eladták, és épp egy sejk készült megerõszakolni, akit az apja tõle fél méterre lõtt fejbe. Mellesleg a barátnõje, akivel ment, egy kicsit meghalt.
Nekem kicsivel realisztikusabb lett volna, ha azért a csajon valami látszik a sokkból, mondjuk legalább az elején kicsit zokog egyet, mikor az anyjával összeölelkeznek. Azért ez nem az az eseménysor, amivel egy 17 éves csaj 1 nap múlva már nem is kell, hogy foglalkozzon.

Még 1 hibát találtam, az elején: Csaj kétségbeesve telefonál, erre papa: figyelj, most el fognak rabolni. Hááát, ez azért nekem meredek. 1, Honnan tudja, kik törtek be a házba s milyen céllal? 2, A betörõ a második csajt nem találja. Nem az lenne a logikus, hogy elmenekült, míg begyûjtötték a barátnõjét? Nekem az logikusabb lenne, mint hogy az ágy alatt nézegessem. (Eleve, miért elsõre pont ott? Miért nem mondjuk a szekrényben? ) Ez a jelenet is vérzik kicsit.

Szóval voltak itt hibák, de ezek összességében nem rontották el az élményt, végig pörgõs, nézhetõ, élvezhetõ film volt, a hibákkal is a realitás határain belül. Nekem az egyedüli rész, ami kizökkentett, az ez a csilivili nevetõs jelenet volt a végén, amit az elõbb leírtam.
8/10
danek87 2012 dec. 29. - 01:34:59 8/10
(499/638)
Bár én jobban örültem volna ha nem sikerül megmentenie hanem meghal a lánya mer ez hogy megmenti a lányát utána mindenki happy tipikus amcsi klisé...nemtom miért nem merték bevállalni a készítõk...arra aztán tényleg senki nem számított volna..az életben se sikerül mindig a kitûzött célt elérni...sõt nagyon sok esetben nem is sikerül.