Téma: Elrabolva

8/10
danek87 2012 dec. 29. - 01:27:36 8/10
(498/638)
Nekem a "barátja" feleségének a meglövése volt a kedvenc jelenetem a filmbõl.Annak a jelenetnek egy oylan üzenete volt sztem hogy egy pozitív hõs is erkölcstelen dologhoz foylamodhat egy erkölcstelen világban hogy az igaz ügyet szolgálja..Jelen esetben hogy megmentse a lányát még egy ártatlan nõre is rálõ.Az amcsiknál egyébként volt egy való életben is "hasonló" jelenet mikor vki kiakart rabolni egy bankot és bombát szerelt magára akkor odavitték az anyját hogy vele hassanak rá...És pont emiatt a jelenet miatt sztem a kemény valóságot mutatja a film hiszen az élet is iylen hogy pl:Egy becsületes ember is követhet el törvénytelen dolgot ha a szerette életérõl van szó...sztem ez a rész teljesen rendben volt...nemértem ezen miér akadnak fenn emberek...
6/10
kisokka 2012 dec. 28. - 23:11:24 6/10
(497/638)
Kérdéseim költõiek voltak, de rendben van, leírtad az álláspontod az enyémmel szemben.
Azt, hogy te abban látod a kötözködésem alapját, hogy az anya karakterének abszolút valószínûtlen reagálását megemlítettem, számomra rejtély. Órák óta megérkezett a gép, a lány a megbeszéltek ellenére nem telefonál, az anya meg nagy ívben szarik rá. Igen, ebbe muszáj volt belekötnöm. Bár lehet elhamarkodtam és egyszerûen csak egy rettenet rossz szülõre volt írva a történet ezen része. Nagyobb önállóság ide, vagy oda, ez akkor sem normális dolog így lereagálni a történteket. Lehetett volna a kiscsaj 20 éves, akkor megérteném, de sokszor hangsúlyozták a korát.
Azért ellenreagálnék még pár dologra:
1. "A repülõtéren sem keltett nagyobb feltûnést, mintha késõbb valamelyik párizsi utcán tette volna." Azt a részét olvastad a mondandómnak, hogy csendesebb helyen? Márpedig egy repülõtérnél sokkal több olyan hely akad, ami csendesebb.
2. A politikát ne keverd ide, mert nem arról van szó. A franci tiszt nagykutya lett idõközben, nem akar balhét, nem akar felfordulást és tisztában van vele, hogy márpedig úgyis az lesz. Erre elintézte ennyiben a dolgot. De ám legyen, bár én egyáltalán nem hiszek abban, hogy Franciaországban oly' nagy lenne a becsület, hogy ne pucoljanak ki valakit végleg az országból. De akár rá is szabadíthatott volna pár fogdmeg-et, ez úgyis csak egy akciófilm. Érzésem szerint ezt a szálat elbaromkodták. Tudom, hogy a 2010-es éveket írjuk, de a korrupció mindenütt korrupció, még ott Franciaországban is.
3. Ez oké, végül is mást nem nagyon tudott volna tenni akkor se, ha már Párizsba érkezte elõtt sejt valamit.
4. Ez a rész viszont akkor is hibádzik, ha a fene fenét is eszik. Barátunk bemegy a francihoz, akivel baja van. De mivel a franci még nincs otthon, dumálgat, traccsolgat az asszonnyal, akivel végig jóban vannak, ráadásul elég sok jel mutat arra, hogy régóta ismerik egymást. Miféle f@sszopó az, aki egy régi kedves ismerõst karon lõ azért, amiért a férje követett el? Az asszony meg csak néz, mint a lukinyúl, mert nem érti mi a helyzet. Hát ez nem szeláví, hanem egy olyan dolog, ami ellen ez a gyökér éppen harcolna. De nem, saját magát is seggbekúrja azzal, hogy olyan embert bánt, aki aztán az ég világon semmirõl sem tehet és ami a legzavaróbb: régóta jóban vannak egymással.
Egyetérthetünk benne, hogy a franci úgysem beszélt volna magától, kellett neki az ösztönzés. De ebbõl a jelenetbõl is látszik, mennyire nem lett átgondolva ez a film. Lehetett volna másféle ösztönzés is, mert így, hogy egy aggódó apa feleségekre lövöldöz, na az aztán minden, csak nem átgondolt történet. Csak hatásvadászat. Az írók tudták nagyon jól, hogy erre úgysem számít senki, hát valóban nem. Arra sem számítottam volna, hogy az Eiffel-torony elõtt Gábor Zsazsa lejt egy sztriptízt, de mégsem ezt írták bele a sztoriba.
5. Ezt a jelenetet nézd meg még egyszer. Nem csak kinagyította azt a képet, hanem ki is tisztította egyetlen(!) gombnyomással. Egy telefonos képet, egy utcai terminálról(vagy mi volt az). A ma divatos nyomozófilmekben legalább úgy akarnak hülyének nézni, hogy bent a laborban csinálják meg ezt(ami ugyanúgy hülyeség).
A csávó elütése tényleg nem volt rossz, de a sztori szerint ennyit ért el vele. Feleslegesen nekiállt üldözni, a végén meghal a csávó, fél Párizs rá figyel, de legalább az ég világon nem húzott ki belõle semmit.
Aztán nem kell ám kötözködésnek venni, amiket itt írok. Ezeket én így látom és az én szemszögembõl elég sok hibája van a filmnek, pedig egyáltalán nem indult rosszul és voltak benne egészen ötletes dolgok is. Csak ugye azok a fránya hibák, na azok lerontják az egészet. Vérszarnak nem tartom, mert nem is úgy pontoztam, de jónak se.
10/10
fredi60 2012 dec. 28. - 20:46:29 10/10
(496/638)
Gondoltam, részletesen válaszolok a kérdéseidre...

De amikor azt olvadtam, hogy "amikor apuci felhívja, hogy még nem hívta a lány, pedig már órák óta kellett volna, erre az a válasza, hogy hagyja õt élni, aztán visszafekszik aludni. Biztosan ez lett volna minden anya reagálása arra, hogy a 17 éves lánya órák óta nem jelentkezik egy 10ezer km-re lévõ városból..." arra a következtetésre jutottam, hogy neked igazából teljesen mindegy a sztori, egyszerûen csak kötözködni akarsz.
Mert az anyja nagyobb önállóságot adott a lányának (igen, a második férjével - talán neked is ismerõs a kifejezés: "nevelõapa" - egyetértésben. De hamarosan ráébredtek arra, hogy ez hiba volt ráébredtek, hogy ez hiba volt.
Viszont ez akármikor, akárkivel - MÉG VELED IS! - elõfordulhat az életbe..

1. "Erre fogja magát, kimegy a reptérre és betaszigál egy csávót ezer ember szeme láttára egy taxiba, majd ütni-veri kezdi és ki akarja szedni belõle, hogy kiknek szállítja a lányokat. Hová lett a hidegvér és az ésszerû gondolkodás? Egybõl felhívta magára mindenki figyelmét, teljesen bekattan. Eszébe nem jut követni egy szaros taxit, hogy aztán a végén valami csendesebb és kevésbé feltûnõ helyen kifaggassa a gyereket"

A repülõtéren sem keltett nagyobb feltûnést, mintha késõbb valamelyik párizsi utcán tette volna.
Ellenben - ha tudta volna, hogy a nagy darab feka csávó is benne van az "üzletben" - mégis jobban járt volna egy késõbbi akcióval.

2. "De ez csak egy példa, mert van pár logikai baki. A franci fejes rendõr(a beosztását nem tudom már) is megelégszik azzal, hogy õ személyesen azt mondja neki, hogy menjen haza, majd követtetni kezdi? Miért nem kísérték ki egybõl a reptérre, ha ennyire nem akarta, hogy belekavarjon a sz*rba? Meg ez az egész, ahogy a franci kezelte az ügyet már az elejétõl fogva, azért adhatott volna valamilyen okot a gyanakvásra."

Azért Franciaország még nem Orbánia, hogy akármilyen - egyelõre nem megalapozott - gyanú miatt irgum-burgum kitoloncoljanak!

3. Ami pedig a mondanivalód második részért illeti: "ahogy a franci kezelte az ügyet már az elejétõl fogva, azért adhatott volna valamilyen okot a gyanakvásra."
Csókolom, ezt a fõhõs idõben észlelte és gyanakodott is rendesen..
ezért is lõtt a - korábban szövetségese - -francia tiszt feleségének karjába.

4. "Na meg arról nem is beszélve, hogy a feleség otthon fesztelenül beszélget hõsünkkel, erre az a köszönet, hogy vállon lövi. De ne aggódj francikám, csak horzsolás...Most komolyan, ezt miért kellett?"
Azért, mert ha a korábbi szövetségese - AGYILAG GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT - a férjet lövi meg, az nem lett volna hsjlandó együttmûködni a fõhõssel (alapvetõ katonai/elhárítói kiképzés, mondanám a sok bal@sz pacifistának avagy köc.ögnek!!). De mivel a szeretett feleségét (párját, élettársát ,stb) támadták meg, ezért inkább
együttmûködött a film fõhõsével.Az élet már csak ilyen -- avagy franciásan : Ce la vie.

5. "Aztán, ami végül is nem csak ebben a filmben fordul elõ, hanem kb. az összes mai helyszínelõs-nyomozós-írós sorozatban is, az a fényképek iszonyatosan irgalmatlan nagy felbontása. Jelen esetben egy mobillal készült képet egy utcai terminál-szerûségen olyan pontosan és egy gombnyomásra ki tud nagyítani, sõt(!) a pixeleket is félredobva felismerhetõ arcot vél felfedezni, hogy az mármár a csodával vetekszik. Elfelejthetnék már ezeket a baromságokat, hogy ez így mûködik. Csak kinagyítasz valamit, megnyomsz egy gombot és tök mindegy mivel készült a kép, te egy ember szemgolyójából háttérképet tudsz csinálni egész Párizsról."

Teljesen egyszerûen kinagyította a telefonon lévõ képet..
Nem õ, - a fõhõs (a kedvedért ezt itt most pontosítom!) - tehet róla, hogy a kamera tükrözõdése miatt észrevette a f♠szszopó állatot... akit késõbb meg is talált a reptéren.
Azért qrva nagy jelenet volt, amikor a hülye csávót menekülés közben elcsapta a teherautó... már ez megér sok-sok pontot!!
6/10
kisokka 2012 dec. 28. - 18:35:41 6/10
(495/638)
Tegnap este megnéztem a filmet és engem nem igazán gyõzött meg. Látom sokan felhozzák az "akciófilm" érvet arra, hogy miért is lenne jó ez a film. Hát szerintem azért egy akciófilm attól is lehet akciófilm, ha némi hitelt is tud meríteni a valóságból. A legalapvetõbb probléma itt viszont az, hogy ez a film még saját magának is képes ellentmondani.
A legszembetûnõbb gond maga a fõszereplõ. Most Nem arra térnék ki, hogy Liam Neeson mennyire nem akcióhõs(bár ez a szerep nem illett rá valóban), hanem magára a megírt történetre.

***SPOILER***

Nézzünk néhány példát. Ugyebár a kiscsajt el akarják rabolni, amikor épp a faterral beszél, a fater már tudja, hogy baj van és a munkájából adódó hidegvérrel megkéri a lányát, hogy adjon személyleírást(magára a jelenetre nem térnék ki). Ez tök rendben van, hiszen mentálisan fel lehet készülve egy ügynök az ilyesmire, nem fog sikítozva rendõrért kiáltani a világ másik végérõl. Aztán ott van az is, ahogy bemegy a házba, maga elõtt tartva a bevásárlószatyrot, vagy amikor a kurvába beleköt, hogy a stricivel legyen valami kontaktja. Ezzel arra akarok kitérni, hogy használja az eszét, nem akar feltûnést. Nem mondom, hogy minden életszerû, de na...Akciófilm és ez simán belefér.
DE! Erre fogja magát, kimegy a reptérre és betaszigál egy csávót ezer ember szeme láttára egy taxiba, majd ütni-veri kezdi és ki akarja szedni belõle, hogy kiknek szállítja a lányokat. Hová lett a hidegvér és az ésszerû gondolkodás? Egybõl felhívta magára mindenki figyelmét, teljesen bekattan. Eszébe nem jut követni egy szaros taxit, hogy aztán a végén valami csendesebb és kevésbé feltûnõ helyen kifaggassa a gyereket. Hát ha ez nem 180 fokos fordulat, akkor semmi.
De ez csak egy példa, mert van pár logikai baki. A franci fejes rendõr(a beosztását nem tudom már) is megelégszik azzal, hogy õ személyesen azt mondja neki, hogy menjen haza, majd követtetni kezdi? Miért nem kísérték ki egybõl a reptérre, ha ennyire nem akarta, hogy belekavarjon a szarba? Meg ez az egész, ahogy a franci kezelte az ügyet már az elejétõl fogva, azért adhatott volna valamilyen okot a gyanakvásra.
Na meg arról nem is beszélve, hogy a feleség otthon fesztelenül beszélget hõsünkkel, erre az a köszönet, hogy vállon lövi. De ne aggódj francikám, csak horzsolás...Most komolyan, ezt miért kellett? Mitõl jobb ez a köcsög, mint azok, akik elrabolták a lányát? Vannak rosszfiúk a jófiúk között is, de ez már a inkább f@sszopóság, mint egy kis betyárság.
Aztán, ami végül is nem csak ebben a filmben fordul elõ, hanem kb. az összes mai helyszínelõs-nyomozós-írós sorozatban is, az a fényképek iszonyatosan irgalmatlan nagy felbontása. Jelen esetben egy mobillal készült képet egy utcai terminál-szerûségen olyan pontosan és egy gombnyomásra ki tud nagyítani, sõt(!) a pixeleket is félredobva felismerhetõ arcot vél felfedezni, hogy az mármár a csodával vetekszik. Elfelejthetnék már ezeket a baromságokat, hogy ez így mûködik. Csak kinagyítasz valamit, megnyomsz egy gombot és tök mindegy mivel készült a kép, te egy ember szemgolyójából háttérképet tudsz csinálni egész Párizsról. Lényegében itt kezdtem el gyanakodni, hogy nem fog nekem ez a film maradéktalanul tetszeni, mert ez egy nagyon gagyi húzás és palira akar venni a film.
A másik karakter, aki furcsa volt, az az anya. Lelki szemeim elõtt látom, hogy a filmet nézõ, szülõi tudatos szebbik felek egyszerre hördülnek fel egyes kijelentései láttán. Pl. amikor apuci felhívja, hogy még nem hívta a lány, pedig már órák óta kellett volna, erre az a válasza, hogy hagyja õt élni, aztán visszafekszik aludni. Biztosan ez lett volna minden anya reagálása arra, hogy a 17 éves lánya órák óta nem jelentkezik egy 10ezer km-re lévõ városból...
Értem én, hogy ezekkel a lánykereskedõ mócsingokkal el kell bánni, irtani kell õket ahol csak lehet. De ettõl még nem lesz jó akciófilm egy film, ha ezret megölünk benne és dörzsöljük a kezünket, hogy na most aztán megkapták.
Egyébként azért is írtam ide, mert eleinte azt gondoltam, hogy ez még egy jó film lehet(bár a kiscsaj személyleírása kicsit megingatott, de elnéztem), aztán befordult ilyen agyatlanságba. A koma elkezdett esztelenül cselekedni, márpedig egy okosabb gyilkológép ne cselekedjen így és akkor még lehetett volna végig egy jó és izgalmas film.
Azokat is megértem, akik maradéktalanul szeretik ezt a filmet, a pontozása is bizonyítja, hogy vannak jópáran. Hát ez van, én nem tartozom közéjük 10/6.
7/10
cellasto 2012 dec. 27. - 19:41:21 7/10
(494/638)
most miért mondod?
a végére sántikált,meg vállon is lõtték :P
amugy meg,nem azért nézünk akció filmet,mert a valóságot akarjuk látni..
de mint lentebb írták,akik profik,közel ennyire tudnak közelharcolni :)
vénasszonyok -nyara 2012 dec. 27. - 16:12:01
(493/638)
Az a baj, hogy itt talán sokan összekeverik a küzdõsportokat, a különleges alakulatoknál
használt technikákkal. Csak egy példa, hátra feszített tenyérrel, a tenyér aljával, alulról fölfelé ütve, be lehet tolni az orrcsontot az ellenfél agyába. Ha ez valakinek jól be van rögzülve, annak nem kell sok idõ egy albán bûnözõ ártalmatlanná tételéhez.

Ráadásul, mint már elõttem nagyon helyesen megjegyezték, ez nem dokumentumfilm.
7/10
LittleRodian 2012 dec. 27. - 12:19:26 7/10
(492/638)
Biztos sokaknak nem fog tetszeni a hozzászólásom.. de azért leírom. Általában, sõt szinte mindig, amely filmek így fel vannak értékelve azok meg is érdemlik. Hát ez volt az elsõ eset, aminél nem éreztem annyira, hogy hû, ez kihagyhatatlan volt. A 9,4-et sokallom, de hát 1200 szavazat csak jelent valamit, hogy velem van a baj... No de elõttem is írták, hogy nem túl valóságos. Hát szerintem se, hogy kb kinyírt 50 embert, míg egy karcolás lett rajta. A kiscsaj hangja rohadtul idegesítõ volt, no de ez nem a film hibája :D Arról nem is beszélve, hogy a film vége úgy össze lett csapva, hogy az valami förtelem. Többet vártam, de 10 pontot közelrõl sem ér. 10/7 . Ízlések és pofonok
9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 27. - 08:48:29 9/10
(491/638)
az az elkeserítõ, hogy azt gondolod, hogy ennek az egytizede igaz csak körülbelül, hát nagyon nem...
de tényleg, mégis honnan tudod, hogy nem léteznek ilyen emberek? xDD nagyon kíváncsi lennék rá...
szerintem 100%-ban valóságos az egész film, reális, semmi hihetetlen dolog nincs benne, egy remek pörgõs akciófilm
10/10
Nicholas Hunter 2012 dec. 27. - 04:20:54 10/10
(490/638)
"Ennek a tizede sincs így a valóságban"

Lehet, hogy ezért akciófilm, nem pedig dokumentumfilm :)
Egy Rambónak, egy Indiana Jonesnak, vagy egy lentebb emlegetett Die Hardnak mekkora része valóságos?

Kiváló akciófilm, ez a lényeg, ráadásul szerintem az is bejátszik a magas osztályzatába, hogy a népek szeretik látni, ahogy bûnözõk azt kapják, amit érdemelnek, mindenféle fölösleges totojázás nélkül. (A valóságban az ilyen férgeket jó eséllyel kitoloncolnák, vissza Albániába, ahonnan persze a következõ géppel jönnének vissza ott folytatni mindent, ahol abbahagyták. Ilyen értelemben pl nekem nagyon szimpatikus a filmben vázolt megoldás :D)
Killbox 2012 dec. 27. - 01:48:21
(489/638)
Ennek a tizede sincs így a valóságban? Netán visszavonult CIA ügynök vagy, vagy talán albán lánykereskedõ?
Raboltak már el,miközben az apáddal beszéltél telefonon,akinek a hivatása az emberölés?Vagy honnan tudod?
Egy Die Hard film mennyire realistább?(100x se) Vagy azt se csíped?
Leegyszerûsítve 600-an 10-est adtak rá, 600-an meg 9-est,ennyi.
5/10
blaze86 2012 dec. 27. - 01:16:17 5/10
(488/638)
Egyik haverommal megnéztük az elõbb... már említették többen elõttem, de tényleg elszomorító, hogy ilyen pontozást kapott. Izgulni nem izgultunk, viszont annál többet nevettünk (sajnos). Persze, nem nekünk való a mûfaj - de miért nem??? Miért kell, hogy ennyire primitív legyen egy film? Ennyire nonszensz csak egy mese lehet, csak azt akként is adják el. Ennek a tizede sincs így a valóságban, de miért nem lehet kicsit mégis ahhoz idomítani? Vagy akkor esetleg krimi vagy thriller lenne? - A két leginkább kiakasztó dolog az volt, hogy a csaj rablás közben instant megadta az adatokat ("180 centi magas..."), a másik, amikor egy egész tár nem fogott rajta (a hajón). De hosszan lehetne sorolni. A sok klisérõl ne is beszéljünk.

Van azért egy pozitívum: Lian Neeson ahhoz képest, hogy elejétõl végéig lerí róla, hogy nem neki való a szerep, nagyon jól megcsinálta az egész filmet, le a kalappal.

5/10
10/10
Lilaszurker 2012 dec. 26. - 23:49:20 10/10
(487/638)
Még mindig az egyik legnagyobb film... Megunhatatlan! :)
7/10
cellasto 2012 dec. 26. - 22:30:26 7/10
(486/638)
Túl amerikai Happy-end
Szerintem,ha már összehoznak egy ilyen remek európai akciófilmet,akkor nem kéne így elbaltázni a végét :)
offtopic
Unbaised 2012 dec. 26. - 22:15:59
(485/638)
Tudtommal az RTL Klubhoz tartozik mind kettõ csatorna.
Killbox 2012 dec. 26. - 21:10:10 Előzmény cellasto
(484/638)
De mi a baj az utolsó jelenettel?:)
7/10
offtopic
cellasto 2012 dec. 25. - 22:17:58 7/10
(483/638)
igaz,túloztam picit :D
Peppo 2012 dec. 25. - 20:47:20
(482/638)
Tökéletes film nemigen létezik, de ezen nem fogunk összeveszni. Szerintem is jó film.
7/10
cellasto 2012 dec. 25. - 20:16:56 7/10
(481/638)
ez a film tökéletes.az utolsó jelenetig.
ha az kimaradt volna belõle,hibátlan lenne :)
Peppo 2012 dec. 25. - 20:14:31
(480/638)
SPOILER lesz benne!

A régi idõk bosszúállós filmjeit juttatta eszembe. Tetszett, hogy itt a fõhõs nem moralizál, nem bánik kesztyûs kézzel a rosszfiúkkal, csak mert õ a jófiú. Aki az útjába áll, azt elintézi, legyen bárki is az illetõ. Akkor is, ha történetesen megadta neki a kért választ. Elintézi, mert megígérte neki, hogy nem hagyja életben, és mert tényleg nem kár érte.

A film eleje rendben van. A nyomozós rész ugyan túl gördülékeny, nincsenek mellényúlások, azonnal megtalál mindenkit, akit keres. De ki tudja, hogy egy valódi ügynök mennyi idõ alatt találna meg valakit, akit keres. Megfelelõ technikával, kapcsolatokkal és sok éves tapasztalattal.

A vége lett kissé rambósra vette a figurát, ami nekem nem tetszett annyira.

A film végig pörgõs. Mondjuk rövid is, így nem annyira nehéz annak lennie. De legalább nem nyújtották el fölöslegesen. A végén az arabbal a kb. egyperces bunyót már szinte örökkévalóságnak éreztem az addigiakhoz képest. :)

A kisebb hibáktól eltekintve jó film.

10/8
Geri23 2012 dec. 25. - 16:35:17
(479/638)
Nem tudom, hogy ki szinkronizálta a kis csajt, azt sem tudom, hogy ki válogatta össze a szinkronszínészeket, de a kis csaj szinkronja borzalmas! Annyira idegesítõ. Még szerencse, hogy aránylag keveset halljuk. Jobban meglehetne válogatni a szinkronhangokat.