9/10
gyoppka 2008 júl. 09. - 09:27:59 9/10
(15/35)
Ja, és nagyon szép az a kiscsaj benne.
9/10
gyoppka 2008 júl. 09. - 09:27:29 9/10
(14/35)
Húú, ez a film nekem nagyon ütött. Annyira tetszik a látvány és igazából egészében jó, különleges, morbid. Lehet, hogy megyek és megnézem még egyszer...
Saad970 2008 márc. 10. - 22:19:49
(13/35)
Szeretem Jeunet összes filmjét de ez a kedvencem bár a Hosszú jegyeséget még nem láttam de szeretném azt is megnézni! Annyira különleges képi világot tud alkotni hogy az elképesztõ egyszerûen lenyûgöz minden alkotása!:) Mindenkinek ajánlom aki szereti a különleges filmeket mert ez az!:)
Redfield 2007 szept. 17. - 19:27:53
(12/35)
Na ezt is jobb lett volna megnézni talán egy 6-7 évvel ezelõtt. Akkoriban nagyobb hatást gyakorolt volna rám. Mindenesetre nem volt rossz, volt az egész hangulatban valami Gilliam-es... bizarr és groteszk, de ugyanakkor szép és varázslatos "mese". A klónok poénok voltak, az iker nõvérek igazán meghozták a hatást, mindent jól összegyúrtak.
Zsuz 2007 szept. 12. - 16:58:10
(11/35)
a (z egyik) kedvenc filmem. ha tuljutsz a remalmon, elkezdodik egy igazan fantaziadus es izgalmas mese, gyonyoru reszletekkel, szep mély szinekkel, gyonyoru diszletekkel, hangulatos helyszinekkel, szereplokkel, nagyon hangulatos szep es erdekes tortenet. csak batran! 1 eve lattam harmadjara, mar alig varom mikor nezem meg ujra, talan most karacsonykor.
csigusz92 2007 máj. 07. - 01:32:57
(10/35)
nagyon bizarr, félelmetes eléggé szürreális
nagyon megfogott
morbid és érdekes
jó film
Neerson 2007 jan. 04. - 13:00:32
(9/35)
pedig az eleje a legjobb..
amúgy készült a elején lévõ beteg dallamból egy dnb rmx anno
Twisted individual - thumb screw (hüvelykujj csavarás)
beteg
Lau1 2006 nov. 12. - 12:15:07 Előzmény Rootwin
(8/35)
a csónakos nem tetszett :) ,de a másik se valami jó... sokkal jobbat lehetett volna csinálni -ha csak az összes szereplõ fölkerül tablószerûen, már az is jobb lett volna
Rootwin 2006 nov. 05. - 17:21:51
(7/35)
hát... olyan 13-14 lehettem, és nagyon rettegtem attól a kb. 2 perctõl, amit láttam belõle. Akik hajlamosak a rémálmokra, azok jobban teszik, hogyha a film nyitó képsorait elkerülik...!

Amennyit láttam belõle, az annyi, hogy van egy szép, csillogó szoba, ajándékokkal, gyönygörû karácsonyfával, stb. és egy gyerek van a járókában (4-5 éves max.). Az asztalon tej, keksz, ahogy abban a bizonyos könyben megvan írva, majd a kandallóból egy kötél ereszkedik le, és... igen, ez a mikulás. Ajándékot hozott. Ritka nagy sörhasú, csúnyafogú ember, egy játékot nyújt át a kicsinek, zavaróan blõden mosolyog. Majd, hopp, mi történik a kötélen még egy mikulás ereszkedik le... és mégegy... mégegy... az ajtón és az ablakon is télapók jönnek, egyiknek ijesztõbb az arca mint a másiknak. Az idegen emberek mindent átkutatnak, elveszik a kisfiú mackóját, takaróját, az egyik még egy kecskét is hoz, ami a padlóra csinál. Rengeteg télapó van a szobában, ellepik a kisfiút, akinek arcára különös rettegés fagy, és... és... és nem tudom, ennyit láttam a filmbõl, de ez is hónapokig elég volt, ahoz akkoriban, hogy ne merjek elaludni... Komolyan beszélek! Amit most levéstem ide, talán viccesnek hat, de igesnis hatásos, és ijesztõ nyitány... Kíváncsi vagyok a film további képeire!!!
Mary 2006 nov. 05. - 17:01:25
(6/35)
Hát nemtudom hogy én megnézzem e...(ill. felveszem és utána...holnap suli:D) Nagyonnagyonnagyon félemetes? Vagy hátborzongató...? Vagy... Rootwin Te hány évesen nézted meg elõször? :P
H.-G. G. 2006 nov. 05. - 09:32:15 Előzmény Rootwin
(5/35)
J.-L. T.
Rootwin 2006 okt. 31. - 11:30:59 Előzmény Lau1
(4/35)
pontosan melyik borítóra gondolsz??? (mellékeltem mind a 2 fajtát) egyébként nagyon várom már a vasárnapi vetítést, remélem már 23 éves fejjel, nem fogok annyira megijedni tõle... :)
Lau1 2006 szept. 30. - 19:24:58 Előzmény Rootwin
(3/35)
-bizony :)… én is azt hittem, azért hallgatnak a mikulásról, mert valójában egy gonosztevõ :) (a film nem errõl szól) rendkívül súlyos, leírhatatlan történet… egy kedves mese már-már groteszk elemekkel, a valaha készült legötletesebb világ, amit filmre vittek és nem csak az ötletessége ,de a rendezés, a zene, az operatõr, egyszóval minden része kiemelkedõen hangulatos, zavarba ejtõ és szórakoztató…Terry Gilliam kedvenc filmjérõl van szó és a késõbbi Amelie csodálatos élete rendezõjérõl.
Felülmúlhatatlanul kreatív munka. Talán a Brazil versenyezhet vele.

A borítója alapján kifejezetten nem tetszett -,de ez senkit ne tévesszen meg, tényleg oltári!
Bru 2006 szept. 22. - 23:18:30
(2/35)
Látványos és bizar az egész film.
Különösen a bolhás jelenet! Már maga az ötlet is megborzongtat... :)
Rootwin 2006 szept. 19. - 18:33:07
(1/35)
áááááááááááá

gyerekkorom legszörnyûbb rémálmainak táptalaja a film nyitánya... :s nem mertem tovább nézni...