Téma: Én, a robot

Abelinda 2007 okt. 28. - 16:24:35 Előzmény heathenreel
(17/257)
De az is lehet, hogy Sony reklám volt, nem? ;))
kato17 2007 szept. 08. - 10:51:11
(16/257)
Miért olyan nagy baj az, ha nem hû a film a könyvhöz? Miért ragaszkodtok görcsösen egy mûhöz, amit alapvetõen olvasásra szántak, nem pedig tévézéshez? Ha én egy könyvbõl filmet csinálnék, biztosan elhagynák egy csomó részletet, és arra törekednék, hogy abban a két órában élvezhetõ legyen, nem arra, hogy minél jobban hasonlítson és minden részletében arról szóljon. Az a könyv. Olvassátok azt, de a képernyõre nem az kell!
heathenreel 2007 aug. 17. - 22:24:06
(15/257)
Hááát..., ha Audi reklámnak tekintjük, akkor nem rossz, csak kicsit hosszú. Következtetés: nem veszek Audit.
Neszfor 2007 aug. 07. - 17:07:28
(14/257)
Nem nagy szám. A robotok jól néznek ki, de egyébként még azt sem lehet mondani, hogy az akció jó... mert nem jó, néha pedig kifejezetten nagy baromságokat láthatunk a vásznon. Öt perc alatt el lehet felejteni. Asimov zsenijét pedig csak markettingként használták föl, alig emlékeztet a film a mûveire. Néhány szájbarágós monológ sejteti velünk, hogy honnan lett importálva a téma.
zszoltan 2007 máj. 13. - 10:26:49
(13/257)
Amirõl te beszélsz, az a Kalibán. És a... Kalibán... Acélbarlangok... Hohó... Bár a filmet nem láttam, de most a hsz-okat olvasva az az érzésem, hogy ezek fogták Asimov robotos mûveit, és összegyúrtak belõlük egy sztorit, majd kiadták Én, a robot címen. És persze, hogy nem találjuk a novelláskötetben, mert ez 3-4 könyvbõl merít.
(A Kalibán egy gyilkossággal vádolt, megszökött robotról szól. Bár kicsit talán túl hosszú a témájához mérten, azért Asimov-robot rajongóknak kellemes kikapcsolódást nyújt.)

Nekem a Kétszázéves ember címû filmmel az a bajom, hogy oly mértékben tagadja meg az eredeti Asimov mû hangulatát, hogy az már fáj. Persze abban is van valami, hogy aki az ilyen típusú filmeket szereti, az aligha olvassa el a könyvet. És a mondanivalója tényleg érdemes arra, hogy mindenkihez eljusson.
Brambilla 2007 máj. 12. - 17:57:32
(12/257)
A filmet egyszer meg lehet nézni, de az ég világon semmi köze Asimovhoz. Az, hogy egy-két kifejezést tõle vettek, még semmit sem jelent. Vajon meddig kell még várnunk egy igazán jó Asimov adaptációra? A legjobb még a 200 éves ember volt, de ott is a film volt jó, Asimov könyvhöz nem nagyon tudtam hasonlítani. Persze ez is olyan dolog, hogy kinek mit jelent egy könyv.
Királysirály 2007 máj. 07. - 23:14:11
(11/257)
Baromi jó film!!!
És még azt is elmondom nektek, hogy miért!!!
Ehez persze tudnotok kellene, hogy mitõl jó egy film - köznapi és nem mûelemzõ szemmel!!
Nem a történelmi/történeti hûségtõl. Nem attól, hogy pontos mása az Asimov, Shakespeare, vagy a bibila mondanivalójánaknak, és nem attól, hogy jó segge van a fõszereplõnek! Hát nem!!!
Hanem attól, hogy nézed, és megfelejtkezel mindenrõl; nem jut eszedbe, hogy holnap a hûlye tanároddal/fõnököddel kell szembenézned, hogy el kellene már menni a fogorvoshoz, mert nagyobb lesz a baj, hogy éppen nincs pasid/csajod, hogy dágább lett/lesz a benzin és Ferkó akkorát hazudott, hogy nem fért bele a mikrofonba, csak részletekben, de Viktor ennél 3x akkorát.
Nem. A filmet nézed és vele/benne élsz.
Ezen túl minden csak duma. Ha nem köt le akkor neked nem ez a jó film. Egyetértek. Neked az a film jó amelyeknél a fenti élményben van rézed. És akkor azt kell nézned!
scirokko 2007 ápr. 30. - 16:21:00
(10/257)
eggyetertek fbelaval asimovot olvasni kell az alapitvany 5 kotetet nem tudtam letenni, nagyon sok gondolatisag van benne amin erdemes eltoprengeni szerintem nagyon nehez lenne megfilmesiteni vagy az lenne belolle mint az en a robotbol eg es fold az eredetitol
fbela 2007 ápr. 11. - 21:49:09
(9/257)
Kedves Asha!

Próbáld meg SZUKITS kiadó által megjelentetett Asimov teljest megkeresni ( pl. <a target="_blank" href="http://www.google.hu" title="www.google.hu">www.google.hu</a> segítségével). Õk adták ki Asimov összes mûvét 5 kötetben. Anyagilag és szellemileg is elég húzós, de megéri.

Szerintem a film és az eredeti között egyetlen kapcsolat van: a címe. Asimov legalább egy nagyságrenddel szuggesztívabb, mint maga a film. Ha van idõd, inkább olvasd a szerzõt, mint bármaly feldolgozást megnézd. Volt szerencsém olvasni a könyveit és megnézni a "belõle" készült filmeket.

A fentiek ellenére - szerintem - a film határozottan nézhetõ: stílusos és élvezhetõ.
cicamacs 2007 ápr. 10. - 20:17:26
(8/257)
hát nekem az egyik kedvencem, olyan helyes vicces akciós:) és csajok: aki nem dõl elõre a kanapén Will Smith elképesztõen szexi fenekét nézve........
zszoltan 2007 ápr. 10. - 19:42:44
(7/257)
"Del Spooner a chicagói rendõrség detektívje legújabb ügye során a U.S. Robotics gyár egyik alkalmazottja halálának körülményeit vizsgálja. Az elkövetõ egy gép, ám ez lehetetlen."
Én olvastam a/egy könyvet Asimovtól. 8 történet volt benne, de ez egyiknek sem felel meg. Kicsit furcsa ez nekem...
Asha 2007 ápr. 10. - 18:12:35
(6/257)
Nem tudom, a kritikák alapján kicsit elrettetnem, de tetszett. A történet érdekes volt, a film igazán látványosra sikerült, Will Smith is jól alakított. Bár az akciójeleneteket nem szeretem, de ebben még azok is lenyûgöztek. Az egészben a hangulata a legjobb, engem megfogott a Sonny-ból áradó emberiség. :)

Hogy a könyvhöz képes milyen, azt nem tudom. Majd akkor alkotok véleményt, ha olvastam, de nem találom. Tud valaki olyan könyvesboltot (Budapesten), vagy internetes oldalt, ahol meg lehet venni?
Elõre is köszönöm!
mollo888 2006 okt. 02. - 14:36:41
(5/257)
elég gyenge. max egyszer nézhetõ, de csak ha már tényleg nem tudsz mihez kezdeni magaddal.
Newcastle United 2006 okt. 02. - 09:53:58
(4/257)
Na igen, csak ha olvastad elõtte a könyvet, akkor egészen másra számítasz. Olyan volt mintha Orwell 1984 címû regényébõl csináltak volna egy akció sci-fit. Semmi köze az egésznek Asimovhoz.
ZAVI 2006 okt. 01. - 09:48:56
(3/257)
Nekem tetszett. Látványos, izgalmas akció scifi, jó történettel, végig pörgõsen. Olyan 85%-ot adnák rá. És elég jó hangulat, atmoszférája van, mindenképp egyedi film. Akinek a 2005-ös Sziget tetszett, annak ajánlom, mert ahooz hasonló szerintem.
Newcastle United 2006 szept. 30. - 11:18:41
(2/257)
Ez a feldolgozás a könyv nyomába sem ér. Szimpla akciósci-fit csináltak belõle, minden értékétõl megfosztották a mûvet. Ez Hollywood...
Andi16 2006 szept. 10. - 17:18:34
(1/257)
Nagyon jó film az érzõ robottal meg a jövvel nekem nagyon tetszet mindenkinek ajálom