10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 07. - 15:22:24 10/10
(2074/2154)
Atesböcegi még mindig érdekel? Úgy néz ki a törökönél az utolsó tizenhetedik részt október 22-én adják le. A magyar feliratozás is a 10 résznél tart már, szerintem novemberben már várakozás nélkül végig lehet nézni :)
10/10
bezsuzska 2017 okt. 06. - 23:31:22 10/10
(2073/2154)
Ma három új képet tettek közzé a forgatásról, mondjuk semmi érdemleges, ma még Engin sincs. Van viszont kutya. Mégsem azt küldöm, hanem az esti fotót Assosról.
lizbell, annyira sajnálom, mert Assos az Égei-tenger környékén van!
10/10
bezsuzska 2017 okt. 06. - 23:20:59 10/10
(2072/2154)
Ne foglalkozz vele!
Ha emlékszel, mikor a feliratosat néztük, még kifejezetten kértem is a véleményedet, mert fogalmam sem volt a szerek hatásairól. Most, hogy újra néztem (szinkronosan... húúú), a következõ megfigyeléseket tettem.
1. Erdogan vett olyan szert is, aminek nem ismerte a hatását.
2. Nem tudni, õ mennyit vett be, és melyikbõl.
3. Melyik szerbõl adott a többieknek.
4. Kerim 3 tablettát vett be: egyet az elején, mikor Erdogan kínálta (akkor mindhárman: Kerim, Vural és Erdogan. Selim nem mert táncolt). A másodikat azután vette be Kerim, miután Meryem elment, és visszaült az asztalhoz. A harmadikat pedig akkor, amikor Selimre és Vuralra vártak az autónál.
5. Vural hányni volt, amíg Selimre vártak a kocsinál, ergo amit addig bevett és megivott, az kijött belõle, és csak az a hatás volt, ami már felszívódott.
6. Selim csak akkor vett be tablettát, mikor az autóhoz ért, és mielõtt a partra indultak.
A képzelgéseik miatt gondolom, hogy mindannyian befolyásolva voltak, de Kerim a leginkább. Ahogy az úton a part felé már látták a többiek, hogy ki van ütve, mert messze benne volt a legtöbb szer és ital, úgy, hogy életében elõször nyúlt droghoz. Ezért történhetett szerintem, hogy míg a többiek emlékeztek valamennyire (leginkább Vurál, hiszen már nem volt benne semmi ami felszívódhatna), Kerimnél teljes volt a filmszakadás.
Neki az utolsó pillanatban, a tárgyalóteremben ugrott be, hogy elengedhette volna a lányt. És igen, bûnös, mert nem segített, de a fentiek alapján meggyõzõdésem, hogy akkor és ott, fogalma nem volt arról, mi történik körülötte. És mindezek ellenére NEM!!! erõszakolta meg Fatmagült! "Csak" (nagyon idézõjelben ) nem tett semmit. Talán nem is tudott volna. Mégis a bûnét egyedül õ vállalta fel. Ezért érdemelt megbocsátást, mert ha nem is azonnal, de hajlandó volt felelõsséget vállalni azért amit tett, vagy inkább nem tett. És Fatmagül is ezt láthatta benne késõbb, mert megismerte, és megértette, hogy Kerimben az erkölcsi fék akkor, abban a szituációban is ott volt.
És igen olvastam a vitáitokat, de szerintem nincs az az érv, amivel meg lehetne gyõzni. Ugyanis õ az elsõ rész elsõ percében bûnösnek tartotta Kerimet, és semmilyen megbánás, vagy "jócselekedet" ettõl el nem tántoríthatta. Talán még az sem, ha az alternatív történet lett volna igaz.
Bocs, hosszúra sikerült, de muszáj volt megfogalmaznom újra az utolsó résszel kapcsolatos gondolataimat. És bár tudom, hogy alapvetõen egyetértünk, nekem nyugodtan írd meg, ha más az álláspontod.
khajni87 2017 okt. 06. - 22:12:36
(2071/2154)
Mta szószerint leugatott már elnézést.......nekem sincs kedvem hozzászólni......minden vélemény csak az övé lehet, csak neki van igaza......csak õ látja helyesen a dolgokat és az meg hogy a drog + alkohol milyen rombolást végez a tudatban.....ki vagyok én hogy elkezdek magyarázni neki, én csak ne dumáljak, tudjuk jól.......amúgy ez hiteltelen magyarázat számára hisz ez árnyalat lenne, nem fekete vagy fehér......
10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 06. - 02:06:45 10/10
(2070/2154)
Láttam a képeket :) A kissrác is milyen helyes kölyök :)
ha a legutóbbi három kinézetet nézem: a csak bajuszos promó videóst, a fodrásznál készült szakállas-bajuszost vagy ezt az utolsó csak borostásat, akkor nekem ez az utolsó tetszik a legjobban :)
10/10
bezsuzska 2017 okt. 06. - 01:17:48 10/10
(2069/2154)
OOOOÓ! Lemaradt a kép!
10/10
bezsuzska 2017 okt. 06. - 01:16:30 10/10
(2068/2154)
A készülõ filmbõl raktam fel a képeket, nem tudom, hogy forgatna emellett még sorozatot is, mikor ennek csak 09.27.-én kezdtek neki. De akkor felrakok még egy mai képet. Engin, a filmbeli felesége Hilal, és a rendezõ.
10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 06. - 00:38:31 10/10
(2067/2154)
Jó hogy újra vagy :) Mostanában nem voltunk annyira aktívak :) Egy kicsit próbálkoztam a Fatmagülös fórumon is hozzászólni, de aztán rájöttem hogy Napraforgóval nem igazán tudunk dûlõre jutni, úgyhogy elengedtem a dolgot :) Pedig most is lenne véleményem az utolsó hozzászólásaihoz :D

Még mindig csalom Enginünket Caglar Ertugrul-lal, úgyhogy BBO-t és Musztafát tényleg feladtam egy kis idõre, de ami késik nem múlik, valamikor biztos végig fogom nézni. A Karayilan-t én is láttam, valószínû meg fogom nézni, de megvárom hogy több rész legyen feliratozva, ne kelljen sokat várni :) Most a Fazilet asszonynál látom milyen rossz olyan sokat várni egy-egy újabb részre, egy haszna van, kénytelen vagyok angol felirattal továbbnézni, úgyhogy az angol tudásom egész jól fejlõdik :D

Néha vásárlás közben bele szokttam lapozni a Telenovella nevezetû újságba (jókat szoktam derülni a cikkeken :D ) Az e heti számban pont azt taglalják, hány nõi név merült fel Engin neve mellett az új sorozatában, és meg nem erõsített hírek az új sorozata a Gülizar lesz, amit október elején kezdenek forgatni és novembertõl kezdik vetíteni, a partnere meg Hilal Altinbilek lesz. Ehhez képest ugye pont nem soroztot forgatnak együtt hanem filmet :D
10/10
lizbell 2017 okt. 05. - 21:16:57 10/10
(2066/2154)
De jó! :))
én teljesen le vagyok ezzel is maradva, de benned bízom!! majd megtudok mindent idõben :)
10/10
bezsuzska 2017 okt. 05. - 21:16:24 10/10
(2065/2154)
Nem mentek a Türkinfo városnézõ hajókázására?

Budapeºte’de bir Akdeniz akºamı – Yeni Rakı Festivali
Detaylar sayfanın altında!
Ha szereted a török ételeket, a lendületes török zenét, és örömmel hagynád, hogy mindez néhány korty oroszlántej kíséretében elvarázsoljon Törökországba, akkor idézd meg velünk a mediterrán hangulatot 2017. október 28-án a Zenés Török Lakoma a Dunán – Yeni Raki Fesztiválon. Ráadásul idén mindezt egy hangulatos dunai városnézõ hajózás keretében!
Szeretettel vár a Türkinfo Csapata a Zenés Török Lakoma a Dunán – Yeni Raki Fesztiválra 2017. október 28-án 19 órától a Millenium I. rendezvényhajó fedélzetén, Budapesten!
A jó hangulatról a tavalyi sikereken felbuzdulva idén is Ufuk Hastoprak és gitárja fog gondoskodni, az elõételeket és a fõételt pedig mi kínáljuk kedves vendégeinknek. Az est során korlátlanul kortyolhatja az oroszlántejet, azaz a törökök híres ánizspálinkáját, a rakit, mindezt a Yeni Raki jóvoltából.
A belépés támogatói jegy megváltásához kötött, melynek ára 5000 Ft/fõ.
A jegy ára tartalmazza 5 meze, azaz 5 hagyományos török elõétel, egy fõétel és korlátlan raki fogyasztását 3 órás kellemes dunai városnézõ hajókázással egybekötve!
A támogatói jegyet elõre kérjük megváltani, a részletekrõl ezen az oldalon olvashat, ha az oldal alján a Regisztrálok gombra kattint:
http://turkinfo.hu/zenes-torok-lakoma-a-dunan-yeni-raki-fe…/
Helyszín: Jászai Mari téri kikötõ, Millenium I.-es rendezvényhajó
Idõpont: 2017. október 28. 19.00-22.00 óra (Megjelenés 18.45-kor)
-----------
Budapeºte’de bir Akdeniz akºamı – Yeni Rakı Festivali
Türkiye’den uzakta rakılı mezeli, müzikli bir akºam yemeği özlemi çekiyorsanız, iºte bu akºam sizin için düzenlenmiº demektir.
Türkinfo Vakfı tarafından gerçekleºtirilen “Tuna Nehri üzerinde rakılı mezeli bir Akdeniz akºamı – Yeni Rakı Festivali” etkinliği 28 Ekim 2017 tarihinde, Millennium 1 teknesinde.
Canlı müzik; usta gitarist Ufuk Hastoprak performansıyla gerçekleºecektir.
Menümüz: Bir ana yemek, garnitür, beº çeºit meze ve „sınırsız rakı”.
Program: 3 saatlik bir Tuna Nehri gezintisinde, Türk Rakısı, Türk yemekleri ve Türk müziği eºliğinde size bir Akdeniz akºamı yaºatmak istiyoruz.
Vakıf yemeğine katılmanın koºulu kiºi baºı 5.000 Ft bağıº bileti almaktadır, bu sayfanın altındaki "kayıt" butonuna tıkladığınızda ayrıntıları görebilirsiniz:
http://turkinfo.hu/budapestede-bir-akdeniz-aksami-yeni-rak…/
Tarih: 28 Ekim 2017, saat 19.00-22.00
Kalkıº: Jászai Mari tér (meydanı) Rıhtımı, Millennium1 Teknesi (18.45)

OKT.
28
Érdekel
Zenés Török Lakoma a Dunán – Yeni Raki Fesztivál
Szo, 19:00 · Kikötõ · Budapest
Kedveled: Türkinfo
10/10
bezsuzska 2017 okt. 05. - 19:51:01 10/10
(2064/2154)
Itt pedig pár napja munka közben.
10/10
bezsuzska 2017 okt. 05. - 19:48:18 10/10
(2063/2154)
Itt a gyerekkori önmagával.
10/10
bezsuzska 2017 okt. 05. - 19:46:50 10/10
(2062/2154)
A másik Engin új arca. Hogy hova tûnt a bajusz, és a késõbbi borosta, fogalmam sincs. Jól beetettek bennünket, vagy az majd a sorozatbeli karakteré lesz. Ez mai kép forgatás közben.
10/10
bezsuzska 2017 okt. 05. - 19:41:40 10/10
(2061/2154)
Sziasztok! Már majdnem teljesen "meggyógyult" a gépem. Na az van, hogy egy ideje állandóan lefagyott a gép, megpróbáltuk újratelepíteni, konkrétan 5 napig bírta. Úgyhogy merevlemez újra cserélve, és újra telepítve. Néhány program nem úgy mûködik, ahogy azt megszoktam, azt majd a jövõ héten rendbe tesszük. Mindezt baráti alapon, úgyhogy nincs érkezésem siettetni a srácot. Bocsi, de ez volt a hiányzásom oka. Végigolvastalak benneteket, úgyhogy képben vagyok. Nem, a KPA-t még nem kezdtem el, nem akartam, hogy félbe kelljen hagynom. Ha minden rendezõdik nekiugrok. Figyelem az új film forgatását, nem tudom ti mennyire vagytok képben. Az EAHFC zárt csoport oldalon elkezdik fordítani a Karayilan-t, Engin BBO elõtti sorozatát, de nem tudom, hol lesz közzétéve. Nyilvános lesz-e egyáltalán (mert egy csoporttag fordítja). Olvastam, hogy BBO-val megakadtatok, sajnálom, talán majd egyszer megnézitek. A Fatmagül utolsó két bölümét, már a feliratosnál sem értették sokan, úgyhogy a szinkronosnál nem is csodálkozom. Töredelmesen bevallom, megnéztem szinkronosan az utolsó 4 részt, egyrészt mert nem volt gépem, és muszáj volt a napi Engin adaghoz hozzájutnom, másrészt mert kíváncsi voltam, mit hagynak ki belõle, ugyanis a 4x40 percbe nem igazán fért volna el a 2 bölüm. Meglepõdtem, mert reklámot csökkentettek. Na , és akkor két kép az új filmrõl. A fiú Engin szerepe (még mindig nem tudom a nevét) gyerekkorában.
10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 03. - 22:50:19 10/10
(2060/2154)
Egyszer Lizbellel ezt kitárgyaltuk :) arra jutottunk, hogy a nagy találkozás után Ftamagül nem ment volna hozzá Musztafához, hanem egymásba szerettek volna Kerimmel :)

Lizbell története:
"nem háborgatta volna, viszont folyton egymásba botlottak volna véletlenül, Fatmagült lenyûgözte volna a kedvessége, figyelmessége... Musztafa féltékenységi jeleneteket rendezett volna, egyre jobban kifordult volna magából, egyre agresszívabb lett volna... egy csúnya veszekedés után F. épp a parton sírdogált volna, mikor Kerim meglátja........."

Ja, és Kerim nem az aki nem háborgatta volna, mert ugye nem olyan jellem õ, aki menyasszonyokat vagy férjes asszonyokat zaklatna :)

Ha meg Musztafa a megerõszakolás után vette volna el Fatmagült, akkor kb olyannak képzelném el a viselkedését mint a BBO-ban Harun tanárúrét :)
khajni87 2017 okt. 03. - 22:04:14
(2059/2154)
Igen, a kommenteket olvasva az jutott eszembe hogy vajon erõszak nélkül hova fejlõdtek volna a cselekmények.......
10/10
baba24 2017 okt. 03. - 21:01:04 10/10
(2058/2154)
Szerintem az is érdekes lett volna!
És igen Münir jól keverte az elejétõl a dolgokat az egyszer biztos!
Mustfa az elejétõl kezdve csak uralkodót Fatmagülön,és igazából szerintem nem egy hûséges típus!
Viszont Fatmagülnek rémálom lett volna vele az élet az egyszer biztos,igazából csak az változott volna Fatmagül életében hogy már nem Mukaddesz dirigál neki és ugráltatja hanem más!
Szerintem soha se szerette Fatmagült a Mustafa csak uralkodót rajta!
Illetve Fatmagülnek is csak menekülõ út lett volna otthonról,mert szerintem Mustafa nem a nagy szerelme volt neki!
Erõszak nélkül is meg lehetett volna jól csinálni a sorozatot!
De azt gondolom így se értik sokan a történet mondani valóját,illetve sokan nem tudnak el vonatkoztatni dolgoktól rögeszmésen ragaszkodnak egy olyan dologhoz a sorozatban ami meg sem történt!(vagy is ebben a feldolgozásban nem történt meg mert az eredetiben ott volt erõszak)
Bocsi lehet kicsit eltértem :)
khajni87 2017 okt. 03. - 19:29:33
(2057/2154)
Tudjátok nekem mi jutott eszembe így hogy visszatérünk Fatmáékhoz.....

Hogy vajon az amit láttunk visszaemlékezés az vajon az erõszak nélkül mivé alakította volna a dolgokat......Mert azt ebbõl lehet látni hogy Münir már akkor kettõset játszott Resattal és Rifattal.......Rifatnak Resat ellen beszélt a sétánál és Resatnak meg utána Rifat ellen.......vajon ez nem egy taktika része volt.......

Mustafa már az eljegyzés estéjén is nõkkel flörtölt, mentolos cukorkával fedte el az alkoholizmusát, durván bánt Fatmagüllel és megfordult a fejében hogy több pénzért ott hagyja még ah csak idõlegesen is......Ez azért eléggé elõrevetítette az eseményeket , azért ebbõl és a Münires eseményekbõl simán az erõszak nélkül még magában is lett volna bõven veszteség, bonyodalom, feszültség, féltékenység......
khajni87 2017 okt. 03. - 19:24:20
(2056/2154)
Ma már ráérsz majd Faziletezni késõbb ????
10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 03. - 17:52:03 10/10
(2055/2154)
Képzeld hogy mennyire meg fogja zavarni ezeket a kommentelõket ez az alternatív befejezés :)