Téma: Eom Tae-woong

10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:34:20 10/10
(13286/20906)
És még egy Yushinos, erre már nem is emlékeztem:
Érdekes, hogy itt azt írta, hogy jó választás volt Yushin szerepe. Késõbb állítólag mégis elnézést kért a rajongóktól, amiért az a vád érte, hogy túl mereven játszott. Bár én ezt az állítólagos cikket még mindig nem olvastam, mert nem találtam meg, csak máshol utaltak rá.
Itt még fõleg azért méltatják, hogy általában kaszkadõr nélkül csinált mindent. Jól feltört a tenyere, amikor a fakardjával csapkodta a sziklát. :-( :-)
Fõleg az utolsó bekezdés nagyon szívet melengetõ. UTW, mint az igazi Yushin, a nagy hadvezér. :-)))

“Uhm Tae Woong showed deep affection about his own role as Kim Yushin.”
Recently he shot combat scene through whole night, in a location close to Doturak Ranch in Kyung-Ju.
He said; “In the beginning, I inflicted worries on myself that what kind of appeal can I bring out of this character, who just draws deep, deep and straight furrow. As episodes go on, I’m impressed by the sincerity of the character, and touched by his solid loyalty.
Charm of Kim Yushin is in his selfless concern about the greater cause, even when plots are brewing in the palace.
I made my best choice of this year by deciding to play the role as Yushin.”
In fact, his passionate acting had created great deal of this drama character.
When he was shooting the scene that Yushin stroke big stone with wooden sword, he could just pretend the action, instead Uhm hit the stone with all his strength each time, as if Uhm was a real-life Yushin. His palms were covered with many blisters, through such passionate effort you can feel the power of his concentration, not to mention the absorption into the role, in his performance. He acted many physically demanding scenes without stuntman or substitute actor. He threw himself into the mudded battlefield (which was heavily soiled with manure smeared from nearby farm ) mastered horseback riding and performed real action in many battle scenes, to maximize reality.
With many fighting action scenes, often he hurt his hands to bleed, but never spared himself nor shrunk from dangers, even when other staffs advised him to lay back a little. Uhm always showed great self-discipline, now all the co-workers in the Queen Seon Deok admit ‘Tae Woong himself is Yushin.’ During the filming of combat scenes I mentioned ealier, weather was freezing cold yet he still cheered other staffs, as a real general in the war would have done.
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 10:33:20 10/10
(13285/20906)
Most már egyértelmûen velem van a gond! Fordítás, hát persze! Nekem egész más jutott eszembe! :-)))
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 10:31:40 10/10
(13284/20906)
Ezt elmentem!
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 10:30:11 10/10
(13283/20906)
Jujjjjj! Nagyon bántam, hogy nem kezdtem bele az "ismerkedésbe" ezzel a nyelvvel, de elég "nagy fának" tûnik!
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:27:38 10/10
(13282/20906)
:-)))))
Fordíts felnõtt filmeket! Feltételezem, nincs bennük sok szöveg. :-)))
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:25:55 10/10
(13281/20906)
Fall... -Posted by Uhm Tae Woong (zhao) view:7315  time: Sep. 21, 2004 4:10 pm
 
It rained for two days ,, it’s still hot, yet something feels different, something little cooler.. Fall is here.
Nowadays there are many members in the café, not like before ^^
Many fans want to talk to me,,, thanks, and I’m happy….. huge love, unmerited….

In fact, I’m not really somebody smoking hot… not  really charismatic… nor gentle… or brilliant at performance,
however you still like some part of me, I guess you make me a better one…

Two days ago, I went to a trip to Jeju Island with a good, old friend…
Together we had good foods, went nice places… it was a real good vacation I hadn’t have for a while.  I haven’t seen him for unthinkably long time, and we were surprised we still don’t feel the time gap at all.
Many of you are tied with your duties, did I made you jealous?
Anyhow, usually when you realize the fall is here, it’s gone the next moment.  Let’s totally feel this fall…. ㅎㅎ
======================================================================================
A weird night… -Posted by Uhm Tae Woong (zhao) view:6842  time: Nov 5, 2003 1:30pm
 
My thoughts were floating around some of my past, but I think it was a weird night…
I vividly recalled many things I forgot, with exact same emotion I had at that time…
One of my memories was about mom.  One day, mom was sleeping, and I realized mom’s hands were marred [from her hard work] so badly, I wept with deep grief.  That memory resurfaced with same strong feeling. 
When I was young, I loved mom that much, did my love to her fade away now?
Anyway, many blue thoughts… I couldn’t take it anymore, went out for a run in the middle of the night to clear my mind…



 
I like animals.  Maybe because I was raised in the countryside, I had many animals around.  Dog, cat, pig, goat, lizard, duck, chicken, mouse, turtle…
These days I’m with a dog (Zhao), and two turtles (Boogie, Namie)
My Zhao is a schnauzer, it’s a great dog.  He’s pretty dumb, usually he act very foolish.  Yet when I’m in blue, he looks into my eyes as if he tries to comfort me.  It feels like, he would tell me “everything will be fine” if he could speak.  I try my best to keep my promise to walk him at least once a day.

Boogie and Namie… man, it’s been few years already.
One day, I drank whole night.  On my way home, I met someone selling fishes for pet.  I had a craving to raise turtle, and bought two out of four turtle he had.
In the middle of my way back home, it struck me, what if those four turtles were siblings? What if I’m taking a family apart? That thought, made me go back and by all four of them.  I named them Dongie, Suhie, Boogie and Namie (Korean meaning the East, West, North and South).  Unfortunately, I lost Dongie and Suhie later…

… I like scents.  Mom’s scent, scent of someone I love, scent of my old home  in clouded memories, scent of acacia flower blown, to me standing  in front of a tavern when I was about twenty years old… and so on.
When I think about any memories, I recall related scent first… Was I a dog in my past life? J
… I like my friends,  Jong-Hyuk, Joo-Hoon, Seung-Ki,,,
These days, I like this Café and you,,, you all make my life happy.  Oh my, I’m keep talking and talking,,,, on and on, somebody please stop me!!!!!




Azt hiszem megérné lefordítani. Szenzációs!!!! Fõleg a vége. Tartok tõle, hogy az utóbbi években már nem írkált ilyeneket. Vagy nem tudom, hol lehetne megtalálni. Sajnos, amit a DC-n koreaiul írkálnak, abból nem lehet kihámozni túl sokat.
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 10:23:15 10/10
(13280/20906)
Legalább annyit tudunk, hogy közel áll hozzá a kis "suttyó"! :-)

Eddig csak régebbi Win Win feliratokat találtam, na meg ezúttal egy olasz "felnõtt" oldalra navigáltak át... talán jelként kellene felfognom, ha már másodszor fordult ez elõ, nem? :-)
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:16:05 10/10
(13279/20906)
Visszatérve még a nyelvre. Tegnap, amikor megtaláltam a forgatókönyv fényképét és beírtam a fordítóba a címet, már az is nagyon tanulságos volt:
Az elsõ szótag: 건 jelentése: én
elsõ 2 szótag: 건축 jelentése: épület
elsõ 3 szótag: 건축학 jelentése: építészet
2. szótag magában: 축 jelentése: tengely
3. szótag magában: 학 jelentése: daru
utolsó 2 szótag: 개론 jelentése: bevezetés
utolsó elõtti magában: 개 jelentése: kutya

Aki ezt meg tudja tanulni, annak minden elismerésem.
A legtöbb több szótagú szó olyan elemekbõl épül fel, amiknek önmagukban is van jelentése. Hogy ezekbõl hogy adódik össze a komplett jelentés, ahhoz oda kell születni, hogy beleivódjon az emberbe ez a felfogás. :-)
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:08:34 10/10
(13278/20906)
Igen, jó lenne egy komolyabb interjú. Illetve jó lenne tudni koreaiul, akkor tudnánk "olvasni a sorok között", és több mindent le lehetne szûrni. Csodálatos nyelv. Nagyon sajnálom, hogy nem tudok járni a nyelvtanfolyamra.
Egyébként egy két érdekes anekdotát/gondolatot már õ is papírra vetett, amiket korábban Simizs is meg én is beraktunk. És pont a Stranger kapcsán mondta, hogy abban különbözik San-hótól, hogy míg õ sokszor kimondja, amit gondol, addig UTW magában töpreng, nem nagyon osztja meg senkivel a legbelsõbb gondolatait. Talán ezért sem lehet kiismerni.
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 10:01:36 10/10
(13277/20906)
Passz. Nem tudom, mi ez.
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 09:49:12 10/10
(13276/20906)
ilyan = ilyen
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 09:45:35 10/10 Előzmény dabdi
(13275/20906)
A feszengés tényleg sokszor látszik rajta, de nem tudom eldönteni, hogy valóban ilyan visszahúzódóbb, nem túl bõbeszédû, csendesebb alkat lehet-e privátban is, vagy egyszerûen csak mivel ezeknek a mûsoroknak fõleg a szórakoztatás a céljuk, inkább csak akkor szólal meg, ha valami vicceset tud mondani. :-) Mintha kötelezõ lenne a nevettetés. Ugyanakkor meg tényleg nem játssza meg a pózolót, nem akar folyton tökéletesen festeni, amitõl csak még imádnivalóbb!

Jó lenne egy olyan "mélyinterjút" látni vagy olvasni, amiben hosszabban és komolyabb (nem feltétlenül magánéleti) dolgokról kérdezik. Úgy láttam a különbözõ szerepei kapcsán készült vele néhány komolyabbnak nevezhetõ beszélgetés, de azokban meg érthetõ okokból fõleg az általa formált karaktert boncolgatta.
kje 2011 nov. 05. - 09:38:35
(13274/20906)
Lehet, hogy hülyeség, és teljesen másról van szó, de véletlenül ez a videó nincs kapcsoltaban UTW filmjével?

http://www.youtube.com/watch?v=VT0bIIYiCGc&feature=related
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 09:25:58 10/10
(13273/20906)
Számomra még mindig felfoghatatlan ez a kettõsség az õ egyéniségében. Ha nem egy elõre megírt "szerepet" játszik, akkor teljesen meg tud feledkezni önmagárólés elképesztõ grimaszokat tud produkálni, nem próbál meg jobb benyomást kelteni. Viszont érezni, hogy mindig kicsit feszeng, ezt próbálja meg palástolni a sok nevetéssel. Ilyenkor mindig a babás videóra gondolok, ahol igazi jó barátok között van. Mennyire másképp viselkedik ott!
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 09:20:55 10/10
(13272/20906)
Szia!!!!!!!!

Ühüm.
A dramabeansen még nincs fent az összefoglaló. Remélem, majd lesz.
http://www.dramabeans.com/tag/uhm-tae-woong/
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 09:11:08 10/10
(13271/20906)
Megszakadok! Ez az arc meg a lazán hagyott nyakkendõ, mintha egyenesen egy lagziból jött volna! Meg kell zabálni! :-)
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 09:07:54 10/10
(13270/20906)
Az az öv naggggyon kemény! :-)
10/10
kevita 2011 nov. 05. - 09:04:07 10/10
(13269/20906)
Szép napot Mindenkinek!

Most kezdtem el nézni a show-t, amit küldtél, Dabdi, nagyon szépen köszönöm. Igencsak elkelne az az angol felirat, vigyorgok, vigyorgok, de azért jó lenne tudni, hogy mégis min! :-) Akkor ha jól értettem Win Win 87-et kell keresnem.
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 08:19:59 10/10
(13268/20906)
És még egy elég furcsa kép.
1n2d???
10/10
dabdi 2011 nov. 05. - 08:18:17 10/10
(13267/20906)
Remélem, érkezik újabb szeretetcsomag Aquától. :-)