Téma: Eom Tae-woong

10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:22:31 10/10 Előzmény dabdi
(19586/20906)
Szia!

Ezek az XL-es képek egyszerûen fantasztikusak!!!
Oh, ha most lenne színes nyomtatom!
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:17:07 10/10
(19585/20906)
kockásban sem rossz :-)
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:14:23 10/10
(19584/20906)
.
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:13:35 10/10
(19583/20906)
jól áll neki ez a pöttyös pulóver
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:12:27 10/10
(19582/20906)
Az egyik kedvencem! :-)
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:09:39 10/10
(19581/20906)
Szép estét!

Néhány régi fotó a dc-rõl.






ez nagyon aranyos :-)
kje 2012 júl. 30. - 22:07:25
(19580/20906)
nagyon szereti...a mobilját
kje 2012 júl. 29. - 16:01:22
(19579/20906)
UTW DC oldaláról akartam hozni egy képet.

Ez volt az elsõ.

Jól néz ki, ugye? :-)))
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 22:32:25 10/10
(19578/20906)
Óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó
Ma korán le kellett volna feküdnöm, de hogy lehet ezek után a képek után elaludni?
??????????????
Ó, de szeretném megölelgetni!!!!
Látható módon! Nem csak úgy, mint a szellõ!!!
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 22:27:15 10/10
(19577/20906)
Hm.
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 22:18:55 10/10
(19576/20906)
Khm.
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 21:45:49 10/10
(19575/20906)
Egy fényképsorozat, de ezt a képet már láttam. Az elõzõt viszont még nem. Még megnézem párszor azt a szempárt.
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 21:41:54 10/10
(19574/20906)
ó, anyám!!!!
Egy kicsit megszédültem még így ülve is.
Húúúúúúúúú
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 21:39:01 10/10
(19573/20906)
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúú
Remélem, átmegy ez a kép.
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 20:46:30 10/10
(19572/20906)
A nyelvész énemet nehéz idõnként háttérbe szorítani, hajlamos felszínre törni. :-)

Számomra elsõ sorban zeneileg hat észbontó módon, amit a srácok mûvelnek. Másképp nem is nagyon lehet, mivel a szöveget mindig csak utólag nézem meg. :-)
Ashin hangja teljesen levesz a lábamról. Alapból mélyebb hangja van az átlagos pop/rock énekesektõl, ezért gyerekkora óta feszegette a hangja felsõ határait és keményen gyakorolt, mert hogy mély hanggal nem lehet rock and roll-t énekelni. Szerinte.(Ebben nem értünk egyet.) A lényeg, hogy bár hangképzés terén lenne még hová fejlõdnie (mondjuk az elmúlt 10 évben rengeteget fejlõdött), én imádom, ahogy énekel azon a hihetetlenül zengõ orrhangján. (Ennek szerintem alapvetõen kínai hangképzési okai is vannak, a kínaik beszédhangja általában orrhangúnak hallatszik, talán ettõl hallom néha olyan franciás hangzásúnak, ami nem baj, mert nekem tetszik a francia nyelv. :-))) )
A dalok hangszerelése totál az én ízlésem. De a legfontosabb a dallamvilág. Ilyen dalokat korábban csak a Beatles-tõl hallottam. És én ugyebár imádom a Beatlest. Kiegészítve még azzal, hogy a Mayday dalok hangterjedelme átlagosan 2 oktáv (saját statisztika). Ilyet se gyakran hallani. Szóval minden adott, hogy rajongjak.

Pontosan azt a zenét szólaltatják meg, amire a füleim kalibrálva vannak. Együtt rezonálok velük. :-)))

Példának egy 2000-es dal. A zenét és a szöveget is Ashin írta.
http://www.youtube.com/watch?v=e0Ijo-4OpMc
10/10
Lili49 2012 júl. 27. - 19:22:47 10/10 Előzmény dabdi
(19571/20906)
Kijött a nyelvész belõled::))
Nekem ez érdekes, de azért erõsen túloznék, hogy izgalmas.

Nagyon elgondolkodtató a felette lévõ is. Azon elmeditálgattam, ha egyetlen hívásom lenne, kit hívnék fel.
Zeneileg nem annyira tetszik, mint neked, de mondanivalójával varázslatos kis gyöngyszemere bukkantál!
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 18:34:42 10/10
(19570/20906)
Ha már elkalandoztam, engedtessék meg még egy dalszöveg-fordítás.
Ez eléggé elvont, de a zenével együtt megpezsegteti a szépérzékemet.
A szöveg alapja a bibliai Noé bárkájának egyfajta új képzettársítása arra az esetre, ha el kell hagynunk a Földet, de nem feltétlenül az özönVÍZ, hanem sokkal inkább egy esetleges meteorZÁPOR miatt, vagy amiatt, hogy mi magunk tönkre tesszük az élõhelyünket. Ez a 2012-es maja világvége jóslat miatt különös aktualitást kapott. De az is lehet, hogy egyszerûen csak az elmúlásról szól.

http://www.youtube.com/watch?v=V46K7apDziA

Noé bárkája



Isten veled, epres fánk, sarki kávézó! Az esõ esik.
Isten veletek, régi fekete-fehér képek! A nosztalgikus filmszínház el van temetve a földben.

Isten veled, kert, ahol elõször találkoztunk! Aznap ki csókolt meg kit az elfeledett hintán?
Isten veletek, márkás autók, márkás karórák, márkás cipõk! A végén amit magunkkal viszünk csupán az emlékek kertje.

Ha el kellene menned, ha ez lenne az utolsó éjszaka, amikor mindennek búcsút kell intened,
Ha csak egyetlen telefonhívás állna rendelkezésedre, kit hívnál fel?

Jó éjszakát, papagájok és pávák, leopárdok és emberek, nézzetek ki a tenger felé!
Jó éjszakát, fényképnegatívok és zenei albumok, felfelé és lefelé lebegve a hullámok között, akár egy zsoltár.

Jó éjszakát, Szabadság-szobor, ami a Wall Street felé sodródik! A hajó fedélzetérõl meg tudjuk érinteni a Dubai Torony tetejét.
Jó éjszakát, delfinek, amik Tibet házainak szarufái között ugrálnak! Mint kiderült, ez a nap szebb, mint ahogy azt valaha is képzeltük.

Még mindig el kell menned, még mindig el kell hagynod ezt a hullámok borította világot,
Csak néhány emléket vihetsz magaddal a bõröndödben.

Végül mégis el kell menni, végül nincs több holnap a folytatáshoz.
Milyen megbánás van még benned, mit nem csináltál jól?

Amikor üstökösök szelik át az eget, a meteorok esõként záporoznak,
Amikor a radioaktív sugárzás erõteljesebb, mint a napsütés,
Amikor a szeretet koncentrálódik, amikor a Sors minden cselekedete beteljesül,
Amikor a mindörökké egyfajta búcsúvá válik, amikor egy idõszak egy nézõponttá válik,
Amitõl végül az emberiség eggyé válik.

Bátran távozz, bátran búcsúzz el a múlttól és a jövõtõl!
Búcsúzz el minden vérvonaltól, rangtól, pozíciótól, intelligenciától és butaságtól!

Végül távozz, végül egy álom megtanítja, hogyan kell elrepülni.
Repülj keresztül az elveszett hegyi réteken, a csillagos éjszakákon és a kék egeken!

Hadd hajózzon Noé bárkája a horizont felé,
Hadd hajózzon Noé bárkája a dátumválasztó vonal felé,
Hadd hajózzon Noé bárkája az égvonal felé,
Hadd hajózzon Noé bárkája a végtelen felé!
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 18:17:33 10/10
(19569/20906)
Eddig még nem akadtam jó magyar nyelvû online oktató oldalra. Egyelõre úgy vagyok, mint a koreaival, angol nyelvû oldalakról tanulok. Bár engem leginkább a kínai kalligráfia érdekel. Valahol abban rejlik az egész ázsiai kultúra eszenciája. Az a gondolkodásmód, amivel felépítik a kínai karaktereket, az az alapja az egész mentalitásuknak.

Ez a "nem" (tagadás)不 szó/karakter etimológiája:
http://www.chinese-tools.com/learn/characters/character/19981.html
A felsõ vízszintes vonal az eget szimbolizálja, alatt pedig egy madár van. Azaz az ég határvonalként gátolja a madarat abban, hogy annál magasabbra repüljön, szóval NEM tud tovább repülni. Számomra lenyûgözõ. Egy-egy kínai szó önmagában egy költemény. És ha valaki ezekbõl még verseket farag... Sokkal összetettebb jelentése van egy kínai szövegnek, mint egy betûkkel írt szövegnek. Ráadásul a kínai karakterek megfestése képzõmûvészetnek számít.

Nem is értem, hogy miért zárkóztam el eddig a kínai nyelv elõl. Olyan hálás vagyok a Mayday-nek, hogy felnyitották erre a szemem!!!!!!!

A "gyökjelek" (angolul radicals) a legalapvetõbb építõelemei a kínai karaktereknek, de ezeket kombinálják egy-egy szótagban. Nagyon-nagyon érdekes az egész. A homofónia a kínai nyelv legnagyobb nehézsége. Van olyan szó, ahol ugyanahhoz a kiejtéshez 16 különbözõ jelentés, és ennek megfelelõen 16 különbözõ karakter tartozik. Azaz leírva 16 különbözõ karaktert látunk, de mindet ugyanúgy kell kiejteni, viszont mindnek más a jelentése. Ezért a hallott szöveg megértése fokozottan bonyolult, az írás egyértelmûbb. De azt meg alaposan meg kell tanulni. Még az egyetemen is vannak írásórák, hogy legalább az értelmiségiek tudjanak helyesen írni. És a kiejtéshez még párosul a 4 tónus, amiknek szintén jelentésmegkülönböztetõ szerepük van.
http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%ADnai_nyelv
Rendkívül sok az azonos hangalakú, de más jelentésû szótag, amelyeket természetesen más írásjegyekkel írnak. Például a négyes, vagyis esõ tónussal ejtett li szó a következõket jelentheti:

立 áll; 粒 gabonaszem; 丽 gyönyörû; 栗 gesztenye; 厉 szigorú; 励 biztat; 吏 hivatalnok; 利 haszon; 例 példa, minta, szabály; 栎 tölgy; 砾 kavics; 力 erõ, képesség; 历 naptár; 沥 csepp, csepegtet; 隶 alárendelt, szolga; 痢 vérhas.[5]
10/10
Lili49 2012 júl. 27. - 16:54:06 10/10
(19568/20906)
Érdekelne egy pinyin nyelvtanfolyam engem is!!!!!!::)))

Persze érzõdik, hogy nyers, de ha van idõd szöszmötölj rajta.
Nem is dalszövegként, hanem szinte esszéként olvastam idáig mindegyiket.
Szépen, irodalmian kibontja a véleményét.
10/10
dabdi 2012 júl. 27. - 15:15:34 10/10
(19567/20906)
Ahhoz még nagyon sokat kellene csiszolgatnom ezeket a fordításokat. Egyelõre csak az angol szöveg alapján készülnek, de azért minden sorhoz beírom a kínai/tajvani és a pinyin átiratot is. Jó lenne, ha tudnám követni a rímeket, de ahhoz meg kellene, hogy legalább annyit értsek a kínaiból, amennyit már a koreaiból. Ezt a tudást viszont sokkal nehezebb megszerezni.
Egyelõre marad ez a pongyola fordítás csak a dalok "íze" kedvéért.
Jöjjön most egy érdekes dal, amiben a fiúk a Pepsi-t promotálják, de a dalszöveg itt is zseniális.
http://www.youtube.com/watch?v=MA91ChpYYz0
A szöveg elõnye, hogy olyan kultúrkört dolgozott fel benne Ashin, ami európai ember számára érthetõ: Newton - gravitáció, Darwin - evolúció, Kolumbusz - felfedezések, Platón - ideatan

Merészség


Merészen szeretni, merészen élni, merészen cselekedni! A merészség az én vallásom.
Ha nem törekszünk, akkor az álmok örökké csak álmok maradnak.

A túl sokáig fontolgatott álmokat és a túlságosan komolyan vett álmokat jobb elfelejteni.
Minden veszélyes hullámnak van virágzó hajtása. Én úgy döntöttem, addig mozdulok, míg csodálom õket.

Newton arra ítélt minket, hogy ezen a földön éljünk, én mégis repülni akarok.
Lépd át a sors által szabott korlátokat, döntsd le a berlini falat, állj óriások vállára!

Az álmok örökké visszafelé folynak, míg a saját utadon elõre haladva mindig találkozol néhány akadállyal.
Néhány ember képtelensége gyakran a mennyországot jelenti a szívemben.

Merészen szeretni, merészen élni, merészen cselekedni, merészen káoszt teremteni!
Megbocsáthatatlan lenne, ha évek múltával is ugyanezt az utat járnám.
Merészen szeretni, merészen élni, merészen cselekedni! A merészség az én vallásom.
Ha nem törekszünk, akkor az álmok örökké csak álmok maradnak.

Kolumbusznak csak egy csillag volt, ami az utat mutatta, amikor bátran átkelt az Atlanti-óceánon.
Nekem viszont van gitárom, és vannak hûséges barátaim. Miért nem énekeltem hangosan?

Darwin elmélete szerint az élet egy csatatér, nem hagyom, hogy a génjeim feladják!
Hagyom, hogy sebek borítsák a tenyerem, hogy a dobpergés töltse ki a szívemet, hogy dalok töltsék ki az életemet leheletét.

Az álmok csak a háttérvilágítást adják, amely csak körvonalakat rajzol.
A részletekért, az élményekért, ne hagyatkozz rájuk!

Merészen szeretni, merészen élni, merészen cselekedni, merészen káoszt teremteni!
Megbocsáthatatlan lenne, ha évek múltával is ugyanezt az utat járnám.
Merészen szeretni, merészen élni, merészen cselekedni! A merészség az én vallásom.
Ha nem törekszünk, akkor az álmok örökké csak álmok maradnak.