Téma: Eom Tae-woong

10/10
esthajnal24 2012 aug. 05. - 16:00:25 10/10
(19606/20906)
Szia!

Azért ne mondj teljesen le rólunk!!!
Igaz,hogy mostanában nagy ritkán, de néha azért be be kukkantunk. Ezennel ünnepélyesen megígérem Neked, hogy sûrûben fogok jönni,csak ne hagyj itt bennünket!!! A fordítást köszönöm, egyenlõre a filmet még nem sikerült levadásznom. Az asiatorrentrõl nem tudom letölteni, vannak más letöltési lehetõségek is de egyiknél sem láttam,hogy ingyenes lenne.





Imádom a hangját,itt valami aktából olvas fel.

http://gall.dcinside.com/list.php?id=umtw&no=150542&page=2&bbs=
10/10
dabdi 2012 aug. 05. - 14:52:24 10/10
(19605/20906)
Huncutkodásért neki sem kell a szomszédba mennie. :-)
Rám ezek a feltörekvõ "tehetségek" egyáltalán semmilyen hatással nincsenek. Nem tudom, miért. Így van és kész. Egyformának látom õket.
Mindenki rajongjon azért, akiért akar! Csak hát egy fórum alapvetõen azonos érdeklõdésû emberek írásaiból áll össze, ezek híján nem nagyon lehet fórumról beszélni. Sosem írtak ide túl sokan, de az utóbbi idõben szinte mindenki eltûnt. Úgy látszik, hogy egyetlen színésszel nem lehet megtartani egy fórumon az embereket, de mit csináljak, ha engem rajta kívül a többi színész nem érdekel? Legalábbis annyira nem, hogy írjak róluk. (Magamról sem akarok ide írni.) Ráadásul egy kicsit a koreai sorozatoktól is megcsömörlöttem. Valamit változtatniuk kell, ha engem meg akarnak tartani :-), mert kezdem unni a kliséket. Az Equator Mannel végre mertek egy kicsit újítani. Kíváncsi vagyok, hogy lesznek-e további úttörõ alkotások, vagy a tömegnek az eddig megszokott séma kell és marad minden a régiben. De akkor én is tovább lépek. Ki mondja, hogy nem tehetem meg?
ruca60 2012 aug. 05. - 11:21:13
(19604/20906)
Dehogy! Csak szerintem sokan a fiatalabbakat kedvelik, akik énekelnek, huncutkodnak, elcsavarják a lányok fejét.
Nem mondom, jók azok is, de én a komoly színészi teljesítményt tudom igazán értékelni. UTW-nek tényleg 100 arca van, úgy változik, hogy belülrõl irányítja. Igazi mûvész. Ugyanígy KNG is, de õt úgy látszik megviselte sok minden.
10/10
dabdi 2012 aug. 05. - 11:07:38 10/10 Előzmény ruca60
(19603/20906)
Azt hittem, már az összes UTW rajongó elkopott, de talán még van remény.
ruca60 2012 aug. 04. - 19:22:26 Előzmény dabdi
(19602/20906)
Köszönöm én is a fordítást! Mindjárt jobban érti, élvezi az ember. Mindkét fõszerepló nagyon jó.
Tegnap újra néztem a Family-t, annyira, de annyira szép benne UTW! Nem lehet megunni:)))))))))
10/10
dabdi 2012 aug. 03. - 21:26:39 10/10
(19601/20906)
Mivel nem akarok itt tovább offolni, átteszem a székhelyem ide:
http://maydaywuyuetianhungary.wordpress.com/
Lehet, hogy nem sokakat érdekel, de én szeretném megadni az esélyt másoknak itt Magyarországon, hogy rátaláljanak a Mayday-re a fordításaim által. Rám elképesztõ hatással van ez a zene és persze Ashin dalszövegei.
Megyek a saját fejem (leginkább a fülem és a szívem) után.

A még tervezett két UTW filmet (Family Ties, My Love) is le fogom fordítani (még ha csak keveseknek szerzek is vele örömöt). És ha lesz még újabb sorozata vagy mozifilmje, amennyire az idõm engedi, azokat is le fogom fordítani. Mindent fel is fogok tenni a D-Addicts-ra. Továbbra is UTW-t tartom a legjobb koreai színésznek. Sõt a világon a legjobb színésznek, de a rövidke kis idõben, ami még a nyárból hátra van, szeretnék szabad folyást engedni az új szenvedélyemnek.

Számvetés:

Kim Nam Gil hatására el kezdtem fórumozni. Uhm Tae Woong hatására elkezdtem feliratokat fordítani. A Mayday és Ashin hatására saját blogot indítottam. Nem tudom, meddig lehet ezt még fokozni, mi lesz a következõ akcióm. Számomra óriási lépések és nem akarok gátat szabni semminek, ami mosolyt csal az arcomra nap mint nap.
10/10
dabdi 2012 aug. 03. - 21:02:16 10/10
(19600/20906)
Mindenkinek szívesen!

Szerintem is egy nagyon jó kis film lett. Pontosan eltalálták az arányokat, hogy mennyi legyen a romantika, mennyi a boldog és szomorú jelenetek és a múltban és a jelenben játszódó jelenetek aránya. Egy szép kerek kompozíció. :-)
juud 2012 aug. 03. - 13:53:24 Előzmény dabdi
(19599/20906)
drága dabdi!

én is vittem, a filmet is begyûjtöttem, most néztem is kicsit /tetszik nagyon!/, de el kell menjek, majd éjjel folytatom kedves történet és imádom h tanitják a környezet megfigyelését!! a gondolkodást, a szemléletet!
ááááhh
szeretem a koreai filmeket!!!
:-)

köszönöm a fordítást!
Milida 2012 aug. 02. - 23:53:03 Előzmény dabdi
(19598/20906)
Köszi! Vittem! Már vártam nagyon!:))))))))))
10/10
dabdi 2012 aug. 02. - 21:13:43 10/10
(19597/20906)
Bevezetés az építészetbe magyar felirata:
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_100181_315.htm
10/10
dabdi 2012 aug. 02. - 15:53:53 10/10
(19596/20906)
És Ashin irománya az új amerikai elnök [Obama] beiktatása kapcsán 2009-bõl

http://blog.sina.com.cn/s/blog_4b66ade80100cdku.html

Amikor különbözõ bõrszínû vagy különbözõ etnikumú emberek lõnek egymásra,
a golyók lõtt sebeket okoznak, amelyekbõl azonnal ugyanaz a piros szín folyik,
talán akkor végre megértjük, hogy mindannyian ugyanolyanok vagyunk.

Mi mindannyian ugyanazzal a színû vérrel vérzünk, ugyanolyan súlyú gravitáció ellen küzdünk, az élet ugyanolyan kegyetlenségeit kell elviselnünk.

Az élet kegyetlensége mindig létezett a levegõben,
az élet kegyetlensége mindig is bele volt kódolva a DNS-ünkbe,
az élet kegyetlensége maga itt rejtõzik a földön, a szélben, a nap alatt,
minden egyes vízcseppben.
Az élet kegyetlenségét kikényszeríti az állati ösztönünk, amitõl nem menekülhetünk.

De sosem vagyunk hajlandóak megadni magunkat.

Szóval nevelünk rózsát, búzát, rizst,
írunk dalokat, verseket, és törvények,
így bátran lépünk az útra és vissza sem nézünk.

Végre látjuk, hogy az a fekete bõrû férfi,
besétál abba a ’fehér házba’.

Így mostantól reméljük, hogy amikor az emberek kinyújtják a karjukat, abból ölelés lesz.
Így mostantól reméljük, hogy amikor az emberek tüzet gyújtanak, akkor az fõzéshez vagy világításhoz lesz.
Így mostantól reméljük, hogy amikor az emberek sírnak, az a boldogságtól lesz.

Emeljük levegõvel töltött poharunkat és koccintsunk az emberiségre!
Kínáljunk fel egy egyszerû ajándékot, saját magunknak!



Itt aztán lefordítottak angolra pár kommentet is, ami Ashin blogjára érkezett. Az egyik Spongya Bob-os nagyon tetszik.
Mivel hajnali 1-kor készült a bejegyzés, az egyik kommentelõ javasolta Ashinnak, hogy ideje lefeküdnie, erre õ azt mondta, hogy jó, mert 6-kor úgyis lesz Spongya Bob a tévében.
Erre valaki írta, hogy úgy irigyli azt a kis sárga szivacsot, mert olyan nagy házban él és egész nap boldog.
Erre Ashin: Spongya Bob nem azért boldog, mert nagy házban lakik, hanem mert a szíve nagyobb, mint a háza és mert olyan feledékeny. :-))))))))))))
10/10
dabdi 2012 aug. 02. - 15:45:46 10/10
(19595/20906)
http://www.youtube.com/watch?v=J3PbGC5r41U
A klip elején Ashin bemutatkozik és elmondja, hogy amikor 1999-ben megalakult a banda (illetve amikor megjelent az elsõ lemezük, mert a banda Mayday néven 1997-ben alakult), el sem tudták képzelni, hogy a dalaik ilyen távoli helyekre eljutnak majd (khm, mint Magyarország? :-) ). Arra kéri a hallgatóságot, hogy akinek szintén vannak álmai, az énekeljen a bandával együtt.

Sózott hal

Én egy sózott hal vagyok, nem akarom beismerni, de nem tudom letagadni.
Ne sajnáld a butaságomat, vagy dicsérd a naivitásomat, ne álmodj arról, hogy meg fogok változni!

Mert ha a sózott hal próbál megváltozni, az akkor is csak egy sózott hal marad, ami elveszíti az õszinteségét.
Legalább megvan bennem a sózott hal büszkesége, hogy sosem romlik meg.

Nincs igazán tehetségem, de megvan bennem az álmodozás naivitása.
Bolond vagyok, de nem buta, ezt bizonyítani fogom azzal, ahogy az életemet élem.

Én, amikor van egy álmom, lehet, hogy hibázok,
de csak ha hibázol, akkor értheted meg, hogy mi is a kitartás.
Nekem, amikor van egy álmom, az az álom lehet, hogy õrültség,
de csak ha õrültség, akkor válhatok hõssé, és lehet egy nap belõlem legenda.

Nem vagyok jó és nem vagyok rossz, nem vagyok különösebben kiemelkedõ, csak merek különbözni.
Az életem hibák sorozata, miután az egyik hibát kiküszöböltem, kezdõdik egy másik.

Talán, ha néha feladnám, kevésbé lenne fárasztó az élet, de akkor az nem én lennék.
Nem vagyok hajlandó úgy tölteni az életemet, hogy pihenek a napsütésben és a szélben, még a sózott halnak is kell egy álom.

Nincs igazán tehetségem, de megvan bennem az álmodozás naivitása.
Bolond vagyok, de nem buta, ezt bizonyítani fogom azzal, ahogy az életemet élem.

Én, amikor van egy álmom, lehet, hogy hibázok,
de csak ha hibázol, akkor értheted meg, hogy mi is a kitartás.
Nekem, amikor van egy álmom, az az álom Lehet, hogy õrültség,
de csak ha õrültség, akkor válhatok hõssé, és lehet egy nap belõlem legenda.

Egy nap meglesz a saját mennyországom,
Én leszek a saját hõsöm, a saját mennyországomban, tudom, hogy érted...
10/10
dabdi 2012 aug. 02. - 15:43:31 10/10
(19594/20906)
Nem tudok szabadulni a Mayday és Ashin bûvöletébõl. (Jóllehet, nem is nagyon töröm magam.)
Úgyhogy jöjjön két ikerdal: a ’Bolond’ (2000) és a ’Sózott hal’ (2005) :-)
Azt hiszem, ebben a két dalban benne van Ashin ars poeticája, amihez azóta is tartja magát.
Az elsõ az eredeti, ami hokkien nyelven íródott. A klipbõl kiderül, hogy honnan jött a banánevési mánia, mint a barátság szimbóluma. A második dal az elsõ mandarin nyelvû változata.

http://www.youtube.com/watch?v=1j_mpwKmlJg&feature=relmfu

Bolond

Szívem mélyén érzem, hogy mennyi komolyság van az életben, én hozzá sem merek érni.
Nem vagyok jó ember, de nem vagyok rossz ember sem, csak valaki, aki szeret álmodni.
Nem vagyok hajlandó úszni az árral, mint egy sodródó hajó, ami nem talál kikötõt.
Nem akarok fondorlatos megalkuvó lenni, szívesebben vagyok bolond.

Nem azért, mert a fejem üres, és nem azért, mert olyan haszontalan vagyok.
Emberek, oh! Egy egész élet olyan hosszú, hogyan lehet boldogan élni az évek során?

Megvan a saját utam, megvannak a saját álmaim.
Lehetséges, hogy az álmaimban létezõ világ csak illúzió?
Az úton, amin járok, csak a remény kísér,
A remény, hogy minden, amirõl beszéltünk, a szívünkben van, és a hit, hogy egy nap majd minden valóra válik.
Látva az arany táncát az égen, kinyújtom érte a kezem, de csak a semmit markolom, mintha a sors gúnyolódna velem.
A hátterem nem elég jó, a tehetségemet nem használom ki eléggé, ha másokkal szemben veszítek,
legjobb, ha átlátok a hamis pompán. Én nem félek attól, hogy milyen nehéz út áll elõttem,
és nem félek attól, hogy eláztat az esõ.
A szívemben egy szó dobog: merészség. Amikor szembesülök az álmaimmal, hajlandó vagyok bolond lenni.
10/10
kevita 2012 aug. 02. - 07:24:15 10/10
(19593/20906)
Óóóóó
10/10
kevita 2012 aug. 02. - 07:23:48 10/10
(19592/20906)
:-)
10/10
kevita 2012 aug. 01. - 09:19:03 10/10
(19591/20906)
Sziasztok!

Sajnos loholok a mókuskerékben, de ezt muszáj volt betennem! :-)

http://koreanvibe.com/uhm-tae-woong-uhm-jung-hwa-joo-won-and-kang-byul-for-good-sleeping

Remek kezdeményezés meg minden, de most komolyan azt gondolják, hogy egy "UTW a takaró alatt" kép bárkire is álmosítólag hat??? :-)))
10/10
dabdi 2012 júl. 31. - 22:17:26 10/10
(19590/20906)
Na akkor újra, mert éppen a NEM szó maradt ki, ami a lényeg.

Rómeó és Júlia

Nekem nincs látványos elõtörténetem, és nincs jómódú, hálás vagy neheztelõ hátterem,
De két ember szemében és szívében a világ a feje tetejére állt.

A dolog mindig vígan indul, én várlak az erkélyed alatt a ház elõtt,
Következésképpen félénken elsuttogok egy mondatot: nem tudok nélküled létezni.

Egyik közjátékot énekeltem a másik után végtelen utazásokon a párnámon.
Már kezdtem elfelejteni egy kicsit, mi volt az eredeti ok.

Van egy fajta fanatizmus, ami engem betegségbe taszít, ez egy csodálatos és boldog betegség,
Kinyitom a szemem és nem látok semmit, yeah ...

Tulajdonképpen ez Shakespeare egyik trükkje, a történet végén a két fiatal nem hal meg a szerelemért,
Csapdába esve egy mesén kívül, hová tartunk mi ketten?

A szerelem mindig is egyfajta teszt volt, amely képes elnyelni minden szenvedélyedet és kíváncsiságodat.
Az isten odavetett az embernek néhány falat édes percet, és egy kamionnyi dilemmát.

Van egy fajta fanatizmus, ami engem betegségbe taszít, ez egy csodálatos és boldog betegség
Kinyitom a szemem és nem látok semmit, yeah ...

Van egy örvény, ami elrejt minket, a való világ bármilyen provokációkat tartogat számunkra,
Becsukom a szemem, mégis látlak téged, yeah ....

Igazán arra vágyom, hogy a világ gyorsan eltûnjön, ne élvezzünk mi ketten több közös holnapot
Még ha ez csak egy hallucináció is, ami eltûnik egy pillanat alatt, Rómeó és Júlia
10/10
dabdi 2012 júl. 31. - 22:10:42 10/10
(19589/20906)
A gépem önkényesen úgy döntött, hogy szabira megy olyannyira, hogy újra kelljen telepíteni. Nem tudom, sikerül-e még ezt a hsz-t elküldeni, mert minden iszonyúan lelassult.
Búcsúzóul egy dalszöveg még. A Rómeó és Júliát már sokan feldolgozták, Ashin változatában azt hiszem, arról van szó, hogy a szerelmespár kezdetben a rózsaszín ködtõl nem látja a valóságot csak egymást (tökéletesnek), miután viszont kihûl közöttük a viszony az egész világot a pokolba kívánják (az öngyilkosság csak átvitt értelemben értelmezendõ Shakespeare mûvében is), az idõ végül begyógyítja a sebeket.
http://www.youtube.com/watch?v=7j_oG8dNMic

Rómeó és Júlia

Nekem nincs látványos elõtörténetem, és nincs jómódú, hálás vagy neheztelõ hátterem,
De két ember szemében és szívében a világ a feje tetejére állt.

A dolog mindig vígan indul, én várlak az erkélyed alatt a ház elõtt,
Következésképpen félénken elsuttogok egy mondatot: nem tudok nélküled létezni.

Egyik közjátékot énekeltem a másik után végtelen utazásokon a párnámon.
Már kezdtem elfelejteni egy kicsit, mi volt az eredeti ok.

Van egy fajta fanatizmus, ami engem betegségbe taszít, ez egy csodálatos és boldog betegség,
Kinyitom a szemem és nem látok semmit, yeah ...

Tulajdonképpen ez Shakespeare egyik trükkje, a történet végén a két fiatal hal meg a szerelemért,
Csapdába esve egy mesén kívül, hová tartunk mi ketten?

A szerelem mindig is egyfajta teszt volt, amely képes elnyelni minden szenvedélyedet és kíváncsiságodat.
Az isten odavetett az embernek néhány falat édes percet, és egy kamionnyi dilemmát.

Van egy fajta fanatizmus, ami engem betegségbe taszít, ez egy csodálatos és boldog betegség
Kinyitom a szemem és nem látok semmit, yeah ...

Van egy örvény, ami elrejt minket, a való világ bármilyen provokációkat tartogat számunkra,
Becsukom a szemem, mégis látlak téged, yeah ....

Igazán arra vágyom, hogy a világ gyorsan eltûnjön, ne élvezzünk mi ketten több közös holnapot
Még ha ez csak egy hallucináció is, ami eltûnik egy pillanat alatt, Rómeó és Júlia
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:54:38 10/10 Előzmény dabdi
(19588/20906)
Dabdi egyszerûen lenyûgözõ a dalszöveg fordításod még hogy ha szerinted "nyers" is! :-)
Általad jobban megismerhetjük Ashint, tartalmas szép dalokat ír,amiknek mély mondanivalójuk van.
10/10
esthajnal24 2012 júl. 31. - 17:28:02 10/10 Előzmény dabdi
(19587/20906)
Nagyon köszönöm!!!