Téma: Eredet

7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 25. - 15:20:42 7/10
(366/2206)
"Buñuel was a surrealist— Nolan is a literal-minded man. Cobb’s intercranial adventures aren’t like dreams at all—they’re like different kinds of action movies jammed together." The New Yorker

Az egyik fõ problémám a filmmel. Egyébként csodálkozom, hogy ez az átlagos nézõknek miért nem ütött szöget a fejében? Nolan ezzel hatalmas ziccert hagyott ki, ráadásul, miután tudatták a Fischerrel, hogy álmodik, már tényleg mindent bevethettek volna, hogy álomszerûvé tegyék a filmet. Nekem már ott kerekedett a szemem, amikor az mondja Cobb, hogy "összeomlik az álom", és faldarabok kezdenek hullani... Értem én, hogy nem akar CGI-t használni, csak akkor minek nyúl ilyen témához? Kíváncsi lettem volna, hogy Gilliam mit kezd a filmmel. :)
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 15:13:15 9/10
(365/2206)
Ha te ezt a filmet egy autósüldözõs, akciófilmnek tituláltad, akkor sztem nem értetted meg a film mondanivalóját, üzenetét. Nem az akciókon van itt a hangsúly, mondjuk én olyan "soknak" nem éreztem benne a vért meg öldöklést.
Akciós, üldõzõs, véres film az pl. a Sylvester Stallone filmjei sztem...(Rambo pl)
Sunny69 2010 júl. 25. - 15:00:32
(364/2206)
Tegnap láttuk a filmet a 16 éves lányommal, és egyikünknek sem tetszett. HA itthon ment volna a TV-ben, biztosan elkapcsoltam volna. Túlságosan stresszelt, és szinte egyáltalán nem hatott rám érzelmileg. Régóta megfigyeltem, hogy csak azok a filmek tetszenek, amelyek érzelmileg hatnak rám (és itt nem a csöpögõs romantikus nyáladzásra gondolok, attól hányok...), hanem, ami elõhoz valami érzelmi "emléket" az életembõl, ami rezonál arra, ami bennem van.
Ez a film briliánsan meg van oldva technikailag. A képvilág tényleg látványos, bár az én ízlésemhez képest túl sok az értelmetlen gyilkolás és a vér. De érzelmileg a film szinte teljesen halott. A "szerelminek" szánt részek is távolságtartóak, a mellékszereplõk "eljátsszák", amit kell, de nem hitelesek a karakterek... Egy újabb autósüldözõs, gyilkolós akciófilm némi súlytalansággal, forgó szobával megbonyolítva... Ha ezt tudom, nem ültünk volna be rá.
Talán a vége, ami tetszett, az a talány, ami pici híján megoldódott... Talán azért tetszett, mert elõhívta bennem az egyik kedvenc, a Mátrix címû film emlékét, alapfeltevését...

Még egy érdekesség: a film után itthon láttam egy Star Trek epizódot az Új Generációs sorozatból (ez is lehet vagy 15 éves...), ahol egymásba ágyazott "holo-fedélzeten" játszódtak az események... Innen is "lophatták" ennek a filmnek az alapötletét... lol
szilva35 2010 júl. 25. - 14:29:45
(363/2206)
elég sok teóriát olvastam, ma elmegyek megnézni másodszor a filmet. lehet, hogy furán jár az agyam, de engem az izgat, mi lehetett Cobb eredeti toteme, mielõtt még Mal pörgettyûjét elkezdte használni.
10/10
ffixer 2010 júl. 25. - 13:32:45 10/10
(362/2206)
Ez a film egy paradoxon, akármilyen verziót kitalálhatsz, nem lesz sohasem teljesen tiszta a kép, ettõl olyan jó a film, plusz még vagy ezer más dologtól.
eszterlikesrain 2010 júl. 25. - 12:44:07
(361/2206)
SPOILER

szerintem illik a filmbe az a motívum, hogy az elsõ inceptor maga is inception áldozata. Nem biztos, hogy így van, csak most ezzel a gondolattal játszom.

Egyfajta választ adhatna mondjuk azokra a kérdésekra, hogy mi lehetett Mal titka, vagy hogy mikor is kezdõdik tulajdonképpen Cobb önmegtévesztõ álma. (Én sem hiszem, hogy az elsõ nyugtató lenne az álomba lépés)
8/10
toshiba321 2010 júl. 25. - 11:55:46 8/10
(360/2206)
10/8 meg lehet nézni
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 25. - 11:55:27 7/10
(359/2206)
SPOILER

És ki ültette el? Mi volt ezzel a célja? Nem látom értelmét.

Az egy forgatókönyves alapfogás, hogy a fõszereplõnek megszállottsága van. Akár mélyen, akár a felszínen - leginkább mûfajtól függõen.

Enélkül gyakorlatilag nem mûködik a karakter.

Mivel Cobbnál valóban nagyon látványos ez a rögeszme, ezért tényleg adja magát. Csak nem illik a filmbe.

Ez ugyanolyan, mint az a teória, hogy a nyugtató kipróbálása után álom az egész. Nincs értelme. Semmi drámai íve nem lenne így a történetnek, és értelmetlen lenne az egész. A teória elõállítók sokszor ezt nem veszi figyelembe, csak hogy az információk alapján mi lehetséges. Pedig ez önmagában kevés. Mellé kell tenni, hogy mit mond ezzel a film. Hát azzal, hogy ott simán bealudtak, és álmodta az egészet onnan, semmi tartalmat nem ad. Márpedig a filmmel mondani akar valamit Nolan, és azt kell megnézni, hogy mik ezek a lehetõségek, amiket el akarhat mondani.
10/10
csirkecombiii 2010 júl. 25. - 11:46:54 10/10
(358/2206)
Nekem nagyon nagyon tetszett a film. A történet, a látvány és a színészek egyaránt fantasztikusak! Emellett elgondolkodtató film.
10/10
izolyt 2010 júl. 25. - 11:32:05
(357/2206)
Ugyanugy lehet álmodni azt is, hogy a totem eldõl. Ez is egy buktatója a filmnek. Mégegyszer: nagyon zavaros és elnagyolt forgatókönyvvel, valamint zseniális rendezéssel van dolgunk.
eszterlikesrain 2010 júl. 25. - 11:30:40
(356/2206)
valaki etimologizált már itt Ariadne nevével kapcsolatban...

szerintem Cobb meg abból jön, hogy cobweb, azaz pókháló.
eszterlikesrain 2010 júl. 25. - 11:28:53
(355/2206)
SPOILER!

csak én gondolom úgy, hogy a gyerekei arcát látni akarás örökös mániája azt jelenti, hogy õ is egy inception/beépített gondolat áldozata lett? Ugyanolyan mániákusan ragaszkodik hozzá, mint a felesége ahhoz, hogy ki kell lépni a világból.
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 10:34:07 9/10
(354/2206)
Igen, ezzel teljesen egyetértek, én se szeretem, mikor valamelyik filmet hasonlítgatják más filmekhez...sztem teljesen felesleges
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 25. - 10:27:49 1/10
(353/2206)
Értelmezhetetlen a kérdésed. Mitõl kellene félni?
- ha a mátrixhoz hasonlót hoznak létre, az csak jó, még akkor is ha utálom az új mátrix, új harry potter és egyéb baromságokat, kb annyi értelmük van mint amikor Shia LaBeoufot új Marlon Brandonak nevezték.
- Nem láttam a filmet, ezért véleményt nem mondok róla, de abból amit mondanak róla, vagy amit olvasok illetve látok vele kapcsolatban, még véletlenül se nevezném új mátrixnak, ahogy azt már nem egy helyen tették, mert nem hiszek abban, hogy van bármibõl is új, fõként nem az egész filmtörténet egyik legeredetibb ötletébõl.
- Azok akik már a mátrixot se értették, értékelték, most egy másik filmben, némi szánalmas nézettségnövelés végett, egy már sikeres filmhez hasonlítgatnak. Amit itt írtam nem azt jelenti, hogy az eredet rossz film, mert nem láttam, de jó pár mást láttam amit új ennek vagy új annak neveztek. Ez a film készítõinek kellemetlen. Olyan mintha az új barátnõdet a régi nevén neveznéd csak mellé tennéd, hogy az új"xy".
5/10
Szasza112 2010 júl. 25. - 10:16:42 5/10
(352/2206)
Igen, az a pár poén nem volt rossz, azon én is nevettem, de lássuk be nem azért ültünk be a moziba. :)
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 10:10:47 9/10
(351/2206)
Szerintem meg egyáltalán nem Mátrix utánzat, vannak benne arra emlékeztetõ jelenetek, legjobban a hoteles súlytalansági jelenet volt olyan, de azt mondani az egész filmre, hogy Mátrix utánzat, szerintem túlzás....
Igazából a cselekmény nem túl bonyolult, de maga a film nagyon elgondolkodtató, és ez a jó benne.
5/10
Szasza112 2010 júl. 25. - 10:08:18 5/10
(350/2206)
Látom egyre többen vannak akiknek csalódás a film. Én azért (is) pontoztam le, mert egy legjobb filmnek kikiáltott alkotás hengereljen le, üssön agyon, ne kelljek fel a mozi székbõl 10 percig a végén, még napokkal késõbb is errõl beszéljek. Ilyen nem volt. Átlagos, több filmbõl vett koppintás, nem egy vadi új ötlet. A kivitelezés 2010-es azzal nincs baj, de ettõl nem fogom még 20x-50x megnézni, mint a nagy kedvenceimet. Ez az én véleményem, akinek tetszik örüljön neki hogy lekötötte. Ezután nagyon nagy fenntartással kezelem pl. az iMDB pontozását. Várni kell egy kis idõt és nem csak az amerikaiak véleményére adni.
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 10:05:40 9/10
(349/2206)
Az építésznek azért volt Ariadne a neve, mert a görög mitológiából ugyebár ismerõs Ariadne fonala, amely Perszeuszt elvezette a labirintusban a szörnyhöz, akit legyõzött, majd ennek a fonálnak a segítségével ki is tudott jutni. Az építész neve, tehát innen van, nem hangzatos, csak ez is utal dolgokra.
10/10
themovie 2010 júl. 25. - 09:43:35 10/10
(348/2206)
Megnéznék egy extended rendezõi verziót ami 5-6 órás, és részletesebb :)
diszk 2010 júl. 25. - 09:37:30
(347/2206)
a gond csak az, hogy arra kérték az "építészt", hogy használja a kreativitását, de amit soha nem láttál, azt el se tudod képzelni, a tudatalattid is csak azt tudja, amit az õseid megtapasztaltak, mellesleg ha mar hangzatos neveket hasznalnak, akkor az epitesznek is adjanak hangzatos nevet