Téma: Eredet

10/10
angyalka2003 2010 júl. 26. - 22:12:16 10/10
(486/2206)
Egyszerûen FANTASZTIKUS!! Véleményem szerint az év filmje! Gratulálok Christopher Nolan-nak, mert ilyet nem csinált volna senki egykönnyen. Õ írta a forgatókönyvet és még õ is rendezte? Született tehetség! A Leonardo DiCaprio mint mindig, most is hozza amit az ember elvár tõle, neki is grat-grat. Nekem még nagyon tetszett Joseph Gordon-Levitt. Számomra tökéletes film! 10/10 ... Ha eddig nem, most már megérdemelné a Caprio és a Nolan, hogy Oscart kapjanak! Tuti jelölik õket... Ja, és fáj (hiába a kedvenc rendezõm) de most a Martin Scorsese sajna alul maradt a Viharszigettel. Ez a film kiütötte a nyeregbõl.
3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 22:05:16 3/10
(485/2206)
Ez aztán nyomós érv, 10 év alatt készült a forgatókönyv, ezért több kell, hogy legyen benne. :)
Amúgy ha jól tudom nem 10 évig készült, csak régebben megcsinálta, de senki nem adott rá pénzt, a Dark Knight sikere pedig lehetõvé tette, hogy ehhez is szerezzen producert.
Ez egy akciófilm egy remek alapötlettel, semmi több, de ahogy mondtam bármit bele lehet magyarázni, valójában bármibe bármit bele lehet magyarázni.
A legjobb parodizálása ennek talán a Shrek 1ben a hagymás példa.
De egy klasszikus vicc is passzol:
"Két mûvészlélek ül egy kávézóban. Megszólal az egyik:
- Beles**rjak a zongorába?
Mire a másik:
- Áhh, barbárok, úgyse értenék."

És még egy utolsó példa, a Boci boci tarka mûelemzése:
http://vicc.zug.hu/cikk/boci-boci-tarka-elemzes_210.php

Egy szó, mint száz mindenki azt lát bele, amit akar. Sokan szerintem azért (is) szeretnek nagyon mély dolgokat belelátni a filmekbe, olyanokat, amiket más nem lát, mert ettõl többnek, jobbnak érzik magukat.
9/10
tcshooker 2010 júl. 26. - 21:55:48 9/10
(484/2206)
Érdekes olvasgatni, hogy kinek miért tetszett és miért nem tetszett a film. Érdekesek az érvek pro és kontra. A dicsérõknél néha erõteljesen az az érzésem, hogy azért jó a film, mert mindenkinek tetszik, akkor biztos jó. Álmokról beszélnek benne, meg tudattalanról, tehát biztos nagyon mély gondolatokkal van tele.
Jómagam kicsit úgy vagyok vele, mint a Benjamin Button-nal. Van egy jó alapötlet, amibõl igazán mély filmet lehetne csinálni. De a jó alapötlettõl még nem lesz az. Hiába mondja valaki, hogy nagyon mélyek az érzései, ha nem tudja amegfelelõ szavakba önteni.
Félreértés ne essék, nekem tetszett a film, bár többet vártam picit, ha már Philip K. Dickhez hasonlítottáka kritikák. Csak nemértem, miért kell többnek beállítan, mint ami. Egy kafa pörgõs akciófilm, jelzésszerû mélységekkel.
Mentségére legyen mondva, hogy ez egy jól tejelõ vállalkozás. És ezt a tejelést a nézõk megerõltetése egészen biztosan rontaná csak. Viszont, ha úgy csinálnak, mintha megerõltetnék a nézõk agyát, akkor mindenki okosnak hiheti magát. Kasszasiker.
Amúgy jó kis akciófilm. Nem több. Abból viszont a legjobb.
9/10
Adry88 2010 júl. 26. - 21:48:34 9/10
(483/2206)
Érdekes, hogy a legtöbb ember elgondolkozik rajta, és nem egy egyszerû akciófilmnek titulálja, mert bármennyire is annak tûnik, szerintem nem az.
Ha 10 év alatt ennyire "egyszerû" filmet lehet csak összehozni, akkor semmi értelme nem volt a dolognak:D
10/10
indienemesh 2010 júl. 26. - 21:32:32 10/10
(482/2206)
Nagyon jó film volt, bár az túlzás hogy az évtized legjobbja. Egy abszolót tízes film. 10/10
3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 21:29:13 3/10
(481/2206)
Ez SPOILER is volt, de nem ennek a filmnek a spoilere, hanem a Viharszigeté, elnézést, hogy nem jelöltem.
3/10
offtopic
mauro001 2010 júl. 26. - 21:22:59 3/10
(480/2206)
OFFTOPIC
***SPOILER***
A vége annyi, hogy dicaprio valóban egy õrült, valóban megrendezték neki az egészet, hátha meggyógyul és valóban meg is gyógyult, de nem bírt együtt élni a tudattal, hogy megölte a feleségét ezért inkább úgy tettette magát, mintha nem gyógyult volna meg, hogy reseteljék az agyát. Ez a "társának" mondott legutolsó mondatából derül ki: "Which would be worse, to live as a monster or die as a good man?"
Szóval inkább idézõjelben meghal, minthogy úgy éljen, hogy szörnynek tartja magát.
3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 21:19:29 3/10
(479/2206)
SPOILER

Túl sokat akartok belelátni, nem ennyire bonyolult.
Az film a valóságban játszódik, elõször Saitonak csinálnak kettõs álomréteget, de kiderül, hogy ez csak egy teszt volt.
Ez után tovább játszódik a valóságban a film, majd Fischer beültetése végett mennek újra álomba, 3 szinten keresztül, ám végül a limboba kötnek ki, ahonnan nincs kiút, de nekik mégis sikerül és ott meg is oldódik a film legnagyobb feszültsége, a volt feleséges szál csak hogy hepiend lehessen a film vége, amit meg is kapunk, de a pörgentyû túl magas labda volt, nem hagyhattak ki egy ilyen befejezést, 20 perc után sejthetõ, az utolsó 10 percben tudható volt, hogy egy pörgés lesz a film zárójelenete.
Ettõl függetlenül a film vége valószínûleg a valóságnak volt szánva, de így legalább van min vitatkozni az embereknek, majd a dvd-n lesz alternatív befejezés, amin eldõl a cucc, hogy lehessen örülni.
Ez a megfejtése a történetnek. Persze rá lehet fogni, hogy az egész álom, mindenki olyan képtelenséget magyaráz bele magának, amilyet csak akar, de ezt bármelyik filmmel meg lehet tenni, sõt, már sokezer éve a valami okos kínai vagy ki a csuda is írt verset arról, hogy egy lepkének álmodta magát aztán felébredt és nem tudta, hogy igazából nem-e lepke, aki embernek álmodja magát.
Szóval belemagyarázható a te életedbe is, hogy az egészet csak álmodja valaki és te, mint projekció valóságnak érzed.
9/10
Adry88 2010 júl. 26. - 21:00:01 9/10
(478/2206)
Nah, tegnap én és a párom beugrottunk, hogy még1x megnézzük a filmet:)
****SPOILER****
Végülis arra az elméletre jutottunk, hogy valószínûleg az egész film álom, és hogy valójában az "incepciót" Cobb-on hajtják végre, és a végén a zárójelenet az nagy valószínûséggel álom, bár igazából én nem vagyok biztos ebben a verzióban sem:) Valószínûleg a filmnek nincs megoldása, mert szerintem Nolan azt akarta, hogy mindenki azt tekintse valóságnak és álomnak, amit akar, ezzel elültetve a gondolatot a fejünkbe:D
Én szerintem mivel azt a búgócsigát Mal használta, és nem Cobb, ezért Cobb esetében mikor eldõl, pont hogy álmodik... És a zárójelenetnél már nem várja meg, hogy eldõljön, mert már nem érdekli, hogy álom vagy valóság, hiszen teljesült a vágya, hogy visszatért a gyerekeihez.
Ettõl függetlenül sok jelenetet még én sem értek, pedig biztos, hogy ez egy logikus film, de baromi nehéz megérteni, a színészek sem értették elõször a forgatókönyvet, szal nem csodálom:D:D:D
****SPOILER VÉGE****
5shame 2010 júl. 26. - 20:52:20 Előzmény ildikofejes
(477/2206)
Uh télleg, beégtem.Sajna nem ütött vége,lehet azért, mert 20 perc után tudtam, hogy ez lesz a vége, emiatt nem is tudtam isten igazából azonosulni a filmmel.Viharsziget sokkal jobban tetszett csak annak meg végét nem értettem.
10/10
Tomeck92 2010 júl. 26. - 20:38:35 10/10
(476/2206)
Én is most értem haza a moziból, nekem nagyon bejött, a Viharsziget is jó volt de az Eredet még annál is jobb DiCaprio filmjei ütnek mostanában. Kár hogy a mellettünk ülõ másik pár végig beszélgetett hogy így nem érti meg úgy nem érti...
10/10
Ochoa 2010 júl. 26. - 20:26:58 10/10
(475/2206)
Hát én Angliába néztem meg úgy hogy alig értem a nyelvet és még úgy is nagyon tetszett. Most már muszály lesz megnézni magyarul is mert megfelel nagyon. Oscart neki!! :) 10/10
finnlandia 2010 júl. 26. - 19:50:46
(474/2206)
Most jöttem ki a moziból és sztem ez egy tökéletes film.
Nem tudom mi a mûfaja, nekem valahol dráma/akció/thriller/fantasy között van, de a dráma van túlsúlyban és ettõl izgalmas helyett inkább nagyon érdekesnek találtam, fõleg mert teljesen mást vártam a bemutató+olvasottak alapján.
A sztori lépcsõzetesen van felépítve és tetszett, hogy tökéletes tempóban lépkednek elõre.
Összességében egy szép és értékes filmnek tartom, az akció és látványvilágot pedig érdekes körítésnek.
Nem lesz a kedvenc filmem, de mûfajában 10/10, nem kell több egy moziba.

spoiler féle
Tetszett a vége, nekem annyit mondott, hogy a valóság az amit mi választunk. :)
bangiable 2010 júl. 26. - 19:44:03
(473/2206)
Szerintem a film fantasztikus.Örök élményt nyújtott.Megéri pénzt kiadni rá.Minden elismerésem Christopher Nolan-nek és a szereplõknek!!!!Minden kategóriában Oscar-ra jelölném!!!10/10
10/10
pöttyöslabda 2010 júl. 26. - 19:42:46 10/10 Előzmény showme79
(472/2206)
úgy gondolom, h illúzióromboló úgy nézni egy filmet, h egyfolytában azt figyelem, h mit szúrtak el...szerintem tényleg nagyon nagyon jól sikerült ...sokszor van a filmeknél egy baromi jó alapötlet, amit aztán rosszul kiviteleznek vagy valami egetverõ baromsággal elszúrnak, ez a film szerintem nem tartozik közéjük :)
ha megnézed még1x, próbálj meg nm a hibákra figyelni és úgy nagyon nagyon nagyon jó lesz ;D
bürgönye 2010 júl. 26. - 19:17:52 Előzmény bürgönye
(471/2206)
Bár, mint rendesen, a port és a kritikák itt is összekeverik a sci-fit a sci-finek álcázott akciófilmmel...
3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 18:55:55 3/10
(470/2206)
bürgönye 2010 júl. 26. - 18:50:51
(469/2206)
Jó kis film ez. Nekem egy kicsit sok volt benne a lövöldözés, és néha eléggé túlmagyarázták a dolgokat, de alapjában véve jól összehozták. Nem bánnám, ha minden moziba kerülõ film (legalább) ilyen színvonalú lenne.
Warren 2010 júl. 26. - 18:14:06
(468/2206)
"Why are you so serious !?" :)
3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 17:48:56 3/10
(467/2206)
Számomra maradandóbb élmény volt a viharsziget ennél.
De tényleg nem egy mûfaj a kettõ.