Téma: Eredet

1/10
kardosks 2010 júl. 29. - 11:09:45 1/10 Előzmény 5shame
(666/2206)
Nálam ez a film sajnos pont az a kategória, amikor a logikai buktatók meg a kuszaság már a film élvezetének rovására mennek. Ahogy elnéztem a moziban, ezzel nem voltam egyedül, a kevésbé pörgõs jeleneteknél meglepõen sokan beszélgettek a film alatt.
Pl. Miért pont építészt visz magával Cobb? A lány tervezte az épületeket C. Murphy álmában? Miért csakis és kizárólag Cobb tudatalattija jelentett veszélyt - szerintem, ha az embert elkerülik is a súlyosabb traumák élete során, akkor is (bõven) vannak a tudatalattijában ugrásra kész "szörnyek".
3/10
feeco 2010 júl. 29. - 10:53:41 3/10
(665/2206)
huh, ez mekkora ötlet! álom az álomban, alakítható tudatalatti, különbözõ idõsíkok, pörgõs akciójelenetek - húzzunk le még egy bõrt az Avatarról, azt úgyis kajálják mostanság..
ma, amikor a sok szerencecsomag (leginkább a tizen- és huszonéves) amúgy is képtelen a való világban kommunikálni egymással, gyõzzük meg õket megint, hogy milyen csodálatos egy elképzelt világban élni.. és akkor majd facebook-on csajoznak, MSN-en szexelnek, iwiwen keresnek partnert, szuperhõsöknek képzelik magukat a kispárnájukon recskázva.. és persze megnézik újra meg újra ezt a szemetet.. és felkerül a kedvenc filmjeik listájára ezt a huszonhetedrangú x.ar..
és hát ugye sznoboknak is kötelezõ ez a darab.. mivel nem értik meg, gyorsan azt mondják: "jujj, de óriási, ez nagyszerû.."
igen, ez a film nagyszerû.. azoknak, akik hagyják, hogy mások álmodjanak helyettük.. én viszont (és tudom, hogy nem vagyok egyedül) egy hatásvadász kusza katyvasznak tartom..
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 29. - 10:19:35 7/10
(664/2206)
"Nha akkor jó! :) Egyik ismerõsöm is végig akarta várni és kizavarták a moziból "

Mondanám, hogy multiplex filmkultúra, de azért vannak csodák. Pl. amikor én néztem, akkor feloltották a lámpát, hogy kimenjen a tömeg, és ahogy kivonultak, újra lekapcsolták a bent maradtaknak... De én sem találkoztam a végén extra jelenettel. (Mammut)
10/10
lipgloss 2010 júl. 29. - 10:00:25 10/10
(663/2206)
Nha akkor jó! :) Egyik ismerõsöm is végig akarta várni és kizavarták a moziból :D
Ja amúgy meg éppen ezért is jó ez a film mert ennyire megosztja a közönséget, Ha mindenkinek tetszene nem lenne jó. Kész. Azokat utálom akik nem is értik és nem is törekednek arra, hogy esetleg felfogják, hanem egybõl rávágják, h ez úgy szar ahogy van.
kita13 2010 júl. 29. - 09:56:08
(662/2206)
Akkor azt gondolom, egyébként is megingott.. az álomban szabályosan mozgott volna!!
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 09:35:12 9/10
(661/2206)
Gondold azt, hogy eldõlt. Megteheted. :)
kita13 2010 júl. 29. - 08:58:12
(660/2206)
Ez komoly?
Pedig olyan jó lett volna :)
Mermaid. 2010 júl. 29. - 03:56:44
(659/2206)
Én lány vagyok de nekem is bejött, sõt végre valami gondolkodásra serkentõ film...
bari1990 2010 júl. 29. - 00:57:32
(658/2206)
Hát, elolvasgattam a kommenteket és némelyiken csak úgy döbbentem :O..
Pl: valaki azt mondja ,hogy ez nem lehtséges mert az álom nem irányítható , meg nem lehet belépni más álmába stb.... EZ EGY FILM , megérteném az úgymond felháborodását a kommentálónak ha ez egy igaz történeteken alapuló film lenne... de nem az, sõt egyáltalán nem az nemértem akko miért kell itt okoskodni , szerintem mindenki tudj hogy másnak az álmába nemtudsz belépni, de pl én tudom irányítani az álmomat és néha feltudom ébreszteni magam. Ez most hülyén hangzott:D de elmagyarázom.
Tehát volt egyszer egy rémálmom és hallottam magam hogy fel kell ébrednem felakarok ébredni és megtörtént:D lehet nemnagy sztori de nekem nagy...:D Irányítani is tudom ha akarom de sokszor nem, nekem nagyon valóságosak az álmaim de néha felfogom hogy ezek csak álmok és tudnék változtatni de nemakarok...Tehát okoska lehet irányítani az álmot ha felismered, hogy nem valóság...
Van akinek unalmas a film nekem pl nem....Sõt nekem nagyon bejött, mind a történet mind a látvány a zene minden...
Mindenki másképpen fogja fel a filmet, mindenki mást ragad ki belõle, van aki nemérti és akkor mivan???? Neki nem áll rá az agya és???? Ettõl nem hülye valaki és ha valaki más meg elalszik rajta akkor mivan??? Kit érdekel hogy ki alszik el rajta nem tetszett neki azt kész....Neki nem ez a világ való vagy nem tetszett neki a történet vagy ilyesmi....
Hülyeségeket azért ne beszéljünk , okoskodni lehet de nembiztos hogy igaz járjon mindenki utána mielött bárki, bárkit lehülyéz szépen szólva.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett. lehet, hogy sokan el se fogják olvasni, nembaj :D
Nekem ez jól esett....
Ahuli 2010 júl. 29. - 00:37:37
(657/2206)
Egyértelmûen az történt, hogy az agyamban gondolatként megjelent, jóval tökéletesebb forgatókönyv ötletét lenyúlták a Nolan által felbérelt extraktorok. Az ötletet elvitték Hollywoodba, és ezt bírták belõle kihozni...
És mi van azokkal, akik unják? Csak az lehet, hogy nem értik? Az fel sem merül, hogy talán valamivel jobban értik? Éppen csak annyival, hogy a csavarokon meg sem lepõdnek, mert jó elõre kikövetkeztetik, a pszichológiai szájbarágás elõl meg már olyan szintekre menekülnek, ahonnan még DiCaprio sem tudja visszahozni õket...
8/10
Vérone1992 2010 júl. 29. - 00:10:11 8/10
(656/2206)
Ha pl hatkor kezdõdik egy elõadás, akkor elég a hatkor induló busszal elmenni otthonról, mert tök értelmetlen és nagyon unalmas az elsõ fél óra és semmi hatása nincs a film többi részére..

Onnantól kezdve viszont nagyon tetszett, Álmodtad már hogy álmodsz?? hihetetlen h egy ilyen elvont Dunatévés témából hollywoodi kasszasikert lehet csinálni...
Nagyon élethûen csavarták egymásba az utcákat meg a házakat, a grafika 10bõl harmincas :D

a film (épp a zavartsága miatt meg azért mert csomó szakszót használ amit a laikus ember nem érthet ) : 8
9/10
mazsi1028 2010 júl. 29. - 00:04:09 9/10
(655/2206)
Lány vagyok és értettem, de azért köszi! Szóval a film. Mindenképp többször nézõs szerintem. Kettõs érzésem van, mert egyfelõl megjelennek benne a szokásos hollywood-i klisék (szerencsére nem sok) ami miatt azért vannak benne kevésbé váratlan fordulatok, események, ugyanakkor nagy az újdonságereje a filmnek és elég komplex, nem a a végén van egy külsõ ok, ami minden okozója, értelmes és korrekt a sztori, üde színfolt a mostani filmek között. A koncepció többnyire gondosan kidolgozott, a felállított elméletek alapján lehet következtetni (persze csak az tud, aki koncentrál és fel is dolgozza azt amit lát), ugyanakkor a film összetettsége miatt (talán nem is meglepõ) néhány logikai bukfenc is van benne, ami azért kicsit zavaró. Bár aki nem mélyült el annyira az egész sztoriban és az elméletekben, szabályokban, annak nem tûnik fel. Unalmasnak nem mondhatnám, aki ezt írta, azt szerintem a tipikus hollywoodi húzzuk még és húzzuk, nyújtsuk mint a rétest részek zavarják. 8,5-re értékelném (bár ezt a rendszer nem engedi), nem lesz kedvenc film, de én azért senki helyében nem hagynám ki, fõleg, hogy az idei filmek közül az egyik, ha nem a legjobb. Alkonyat rajongóknak nem ajánlom, mert egy olyan agyromboló, üres és ritka unalmas film után, ez egy eléggé agyat terhelõ, mozgalmas darab. Szóval még egyszer, 10/8,5 a felbukkanó klisék és a logikai bakik miatt, de szavazatként 9 lesz.
1/10
szubjektív 2010 júl. 28. - 23:48:16 1/10
(654/2206)
"És ez mûködött, mert a mûvészet ilyen. Nolan viszont azt is megoldotta, miként vigye elõre az álom különbözõ szintjeinek történéseit, úgy hogy azok természetszerûen nem lehetnek egymástól függetlenek; a fõhõs saját démonaival való küzdését is bele-bele szövi (nem mellé, bele!); idõnként még pluszban csavar egyet-egyet."

De az egész eleve totál érdektelen.
Lehet ide-oda csavarni valami dög unalmas dolgot.

Mûvészet?????
Ez?
1/10
szubjektív 2010 júl. 28. - 23:33:42 1/10
(653/2206)
MI volt a jó ebben a filmben?
10/10
Lacquo 2010 júl. 28. - 23:20:38 10/10
(652/2206)
többnyire a lányoknak nem tetszik, és nem értik.
100% a film, 10/10pont. Csúcs, és kedvenceim közé betettem, úgy, hogy lehet van olyan kedvenc, ami nem 10/10-es, de ez az!!!

Álom, az álomban. Nem álmodtatok még így?
Nem volt még olyan, hogy akár álomban, akár valóságban bevonzottál valamit és megjelent?

A film pörgõs - nem értem azokat akik elaludnak rajta, valszeg ezért nem értik -, mindig történik valami.

Vááá... kész vagyok!!! 3 nap alatt 2szer néztem meg.
Filmõrült vagyok!
8/10
editka 2010 júl. 28. - 23:04:49 8/10
(651/2206)
Hát, én többet vártam tõle. Egy ideig kifejezetten untam. Végülis érdekes volt, és nagyon látványos, de nem nevezném õrülten jó filmnek... abszolút nem tudott 'megfogni'. Mondjuk 8/10.
9/10
tcshooker 2010 júl. 28. - 22:47:50 9/10
(650/2206)
Rájöttem, hogy miért volt deja vu érzésem a filmmel kapcsolatban. Kicsit olyan a film, mintha a Dark City idegenjei vegyészkedték volna össze. "Végy egy csipet nehéz gyerekkort...", jelen esetben végy egy csipet bûntudatot... egy csipet ezt meg azt...
Valahogy a lélek hibádzik belõle.
1/10
szubjektív 2010 júl. 28. - 22:47:14 1/10
(649/2206)
"Egyébként én személy szerint tudom irányítani az álmomat és gyakran összetûzésbe keveredem a tudatalatti kivetülésemmel is.
pl: ha valami olyasmit álmodom amit az életben nem tennék meg mert helytelennek tartom akkor legtöbbször a feleségem képében megjelenõ tudatalatti kivetülésem lebeszél a dologról (pl: szex idegen csajokkal :) )"

De vicces.
10/10
Findzs 2010 júl. 28. - 22:40:30 10/10
(648/2206)
Én úgy ültem be rá hogy lényegében nem tudtam róla semmit.
Egyszer láttam a trailerjét valamikor fél éve.

Nagyon jó film (szerintem)
4 napja láttam de még mindig eszembe jut valamiért.

Nem értem azokat a hozásszólókat akik mindenki nevében közlik hogy évtized filmje vagy, hogy az év legrosszabb filmje.
Emberek vagyunk és nincsen két egyforma belõlünk. Minden ember egy külön világ.

Egyébként én személy szerint tudom irányítani az álmomat és gyakran összetûzésbe keveredem a tudatalatti kivetülésemmel is.
pl: ha valami olyasmit álmodom amit az életben nem tennék meg mert helytelennek tartom akkor legtöbbször a feleségem képében megjelenõ tudatalatti kivetülésem lebeszél a dologról (pl: szex idegen csajokkal :) )
(nem emlékszem hogy hívták a filmben ezeket a kivetüléseket)
1/10
szubjektív 2010 júl. 28. - 22:17:14 1/10 Előzmény Hannibal Lecter
(647/2206)
"ez a film az egyik legnagyobb baromság amit valaha is készítettek."
Hasonlóképp gondolkozom errõl a mûröl.