Téma: Eredet

lpburny 2010 júl. 27. - 23:41:27
(566/2206)
Egyébként látszik mennyire figyeltél.....Hogyan kerülnek be a többiek egy ember álmába?
A filmben elmondták, hogy a katonaságnál fejlesztették ki azt a gépet amit körübelül 5 percenként látsz a filmben, ráadásul elég egyértelmû, ha mindenkibõl kijön egy zsinór a gépbe -akár csak egy LAN hálózatnál- akkor valószínüleg össze vannak kötve tudatilag.

Imádom amikor úgy kritizálnak egy filmet hogy a felét sem értették...
1/10
Zoltka 2010 júl. 27. - 23:41:19 1/10
(565/2206)
Nem tetszett! Össze-vissza zagyvaság az egész,ésszerûtlen, se eleje, se vége, se közepe, se semmije.
lpburny 2010 júl. 27. - 23:36:09
(564/2206)
Hallottál már arról hogy egy film nem feltétlen a valóságot dolgozza fel?
Tisztázzunk valamit. Sok fajta film van, de mi most csak beszéljünk a mozi filmekrõl. Ezeknek nem az a célja, hogy megpróbálja megetetni az emberekkel a nem létezõ technológiákat, lehetetlennek tûnõ sztorikat, olyan akció jeleneteket amik már elsõ ránézésre sem mûködnének a valóságban. Ha a valóságot akarnánk megfilmesíteni, az bizony elég unalmas lenne, ennyi erõvel ülhetnénk a Moszkva téren és nézhetnénk a mûsort..
A kulcsszó a szórakoztatás. És az Eredet bizony rendkívül szórakoztató film. Valószínüleg pont ezért tetszik ennyire az embereknek (nekem is) mert annyira futurisztikus, abszurd, de mégis hihetõ az egész ötlet, hogy amikor az ember nézi, magával ragadja és nem engedi el a film végéig.
Nolan korábbi filmjeibe is bele lehetne kötni, vegyük pl a Tökéletes trükköt. Mióta létezik teleportálás és ember klónozás? Azért mert ilyen szerepel a filmben, már szar?
A film a saját felépített világán belül nem bukik meg logikailag. A mátrixot is imádom, de ha már a buddhizmus lényegét emlegetted, Neo miért repked mint superman? :)
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:32:01 1/10
(563/2206)
A filmeket nem lehet úgy kezelni, hoyg ez csak film, fõként az olyanokat nem amelyek pl a valóságban megalapozott dolgokra (ezesetben álom) próbálnak építeni. Két választás van: 1, a képembe tolják, hogy ez és ez az álom és ezt és ezt lehet csinálni és tépem a hajam, hogy ez mekkora baromság, 2. beveszem és azt hiszem ez a film szétmossa a valóság és fikció határait, 3, gyõzködöm magam, hogy ez csak film és vigyorgok pedig belül felcseszi az agyam, hogy ennek az amúgy is borzalmas állapotban lévõ emberiségnek már megint nem egy normális utat adtak önmaga megfejtéséhez, hanem egy jól hangzót. Azért lõtt mellé Nolan, mert itt még a filmben lévõ áltudományos kreálmány (vegyük filmesnek) sem mûködik mert logikátlan. Õ ábrázol valamit az álomról de én tudom, hogy nem olyan. Nem álmodik senki 100% HD bluray élességû utcát, értelmes dialógusokat. Vagy ez csak velem van így?
9/10
tibby87 2010 júl. 27. - 23:30:38 9/10
(562/2206)
SPOILER

De azt a limbóban (álom közben) nem tudhatják, hogy az altató hatása mikor múlt el a valóságban. Vagy te hogy gondoltad? A limbóban érzik, hogy "na most múlt el az altató hatása, most kell megölnünk magunkat!"? :D Ez azért elég nonszensz lenne így.

@ marci4

Amit írtál, az magyarázat lehet Saito esetére, de Cobb és a felesége miért voltak ott több mint 50 évig? Õk biztosan tudták (legalábbis Cobb), hogy álomban vannak, mégse jöttek fel. Eszerint Cobbnak annyit kellett volna tennie, hogy megöli a feleségét aztán magát is, és kész, felébrednek. Hisz Cobb már kézzel-lábbal jött volna el onnan...
10/10
matesz88 2010 júl. 27. - 23:30:09 10/10
(561/2206)
Szükség van a te véleményedre is, aláírom :) Hiszen nincs olyan film, sem story ami mindenkinek bejön!

De: miért van az, hogy végigboncolgattad és ellenérveket és ellentétek állítottál fel a film aprólékosan felépített univerzumában, amit végig kinevecc és megcáfolsz és valóságalapra próbálsz helyezni: amikor az általad említett Matrix szintén egy fantázia túlcsordulás a filmvilág maga nemében (és mindemelett ott elhiszed és tök természetesnek veszed az ott felépült világot és storyt). Akkor inkább mond azt, hogy az tetszett de ez a film nem :D Egyik filmben bizonygatod, hülyeség az egész a másikban pedig ugyanazt a hülyeséget isteníted ? :D Nem vicces ez kicsit?
moles78 2010 júl. 27. - 23:29:00
(560/2206)
nem szeretem DiCapriot de ez 1 jó film jók a színészek elgondoltottató látványos és ennyi
keyol 2010 júl. 27. - 23:25:13
(559/2206)
Hannibal Lecter!


Igazából már nagyon késõ van és fáradt vagyok,de azért egy pár szó erejéig csatlakozok a témához.Ez a film egy film és ha jól tudom nem "tudományos"hanem "sci-fi"Innentõl kezdve finoman szólva sem értem ,hogy minek írtad le hosszú sorokban a mondókádat (persze bizti hüle vagyok azért nem értem).Szerintem ezek után sem fogja azt gondolni senki,hogy irányítani tudjuk az álmunkat.Szerintem a film nem is ezt akarja velünk elhitetni hiszen nem tudományos!!!Hanem csak egy FILM!!Méghozzá sci-fi!!!De legalább volt egy kevésbé sablonos történet....Jó éjt!
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:24:33 1/10
(558/2206)
PPKE-BTK
10/10
CafeDiva 2010 júl. 27. - 23:24:28 10/10
(557/2206)
Ha nem unatkozol, s nem a film utáni kajára, vagy a másnapi teendõkre gondolsz, már megéri betérni moziba. Ez egy ilyen mozi: annyira leköt, h nem érsz rá unatkozni, ábrándozni, "máshol" lenni.
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:22:53 1/10
(556/2206)
Mondjuk azt be kell vallanom, nem nagyon értettem, hogy lehet, hogy amikor a gusztustalanul gazdag srác álmodott, józsi bá és gizi néni is betudott lépni ugyanabba az álomba. Lehet, hogy azalatt a rész alatt éppen én is aludtam... 20-an egy álomban, gratulálok Nolan
1/10
lumpen 2010 júl. 27. - 23:22:34 1/10
(555/2206)
FerGago:Ne légy már ilyen nagyképû,és naiv egyszerre!Manapság a pénz írja a filmeket,vagyis azok akiktõl jön,és BIZONY-BIZONY akár hiszed akár nem a Warner Bros amerikai.Ha egy európai rendezõ filmjére egy amerikai multi ad pénzt,gondolod nem szól bele?Neked nem tûntek fel a tipikus hollywoodi jelenetek?:)Sok filmet meg kell még néznetek ha ettõl elájultok.De mondom alapvetõen egy kellemes film.Csak nem zseniális,vagy korszakalkotó.
9/10
Adry88 2010 júl. 27. - 23:22:06 9/10
(554/2206)
És ezt te hol olvastad, akkor már megkérdezem....
10/10
CafeDiva 2010 júl. 27. - 23:21:36 10/10
(553/2206)
Egyedi. Elgondolkodtató. És azokat a filmeket kedvelem, amelyek az agyamat is használják, nemcsak a szépérzékemre támaszkodnak. Szó se róla, gyönyörû felvételeket láthattunk (már azért megérte!), de az állandó feszült figyelem, ami számomra különleges alkotássá teszi. Remek színészek, jó zene, ÚJ TÉMA (2010ben?? már ezért vmi díjat nekik mképp!), s a rendezés is tartogatott szép megoldásokat. Elgondolkodtam, nevettem, izgultam, majd lerágtam az ujjaimat:) de agyaltam! Egy hatalmas vászon elõtt végre megfeledkeztem a hétköznapokról, egész életemrõl, sõt magamról, s csak a gondolat foglalkoztatott: mi történik velünk, ha álmodunk. Asszem, ez is flow élmény, elveszíteni önmagad. Már ezért megérte. Köszönet érte. Mkinek ajánlom. Mégha nincs is valóság alapja. Megéri. Megéri. 2x is.
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:19:57 1/10
(552/2206)
El kell, hogy keserítselek, mert ilyen nem létezik. Azt is írták, hogy az álmok nagyrésze a REM szakaszban történik, nem, az álom kizárólag a REM szakaszban történik. Mi emberek nehezn érünk le a REM szakaszba, de pl a kutyák sokkal gyorsabban képesek le és fel emelkedni ebbõl a szintbõl. Az ember képtelen tudatosan álmodni, mert az már nem álom. Ez paradoxon, ez értelmetlen, tehát nem igaz.
9/10
Adry88 2010 júl. 27. - 23:16:22 9/10
(551/2206)
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:02:18 1/10
(550/2206)
Az évtized és az év egyik legjobbjának nevezni ezt a filmet erõs túlzás. Engem pl nem érdekel a sok imdb-s és egyéb csicska, ez a film az egyik legnagyobb baromság amit valaha is készítettek. Pár napja még megjegyeztem itt, hogy mi az, hogy új mátrix, de most, hogy láttam, már csak röhögök ezen. Nolan filmjei mindig valahogy olyan hosszúak, mint régen a Pénteki 7.-8. órák, nem maga a 2,20 perc a sok, mert kb a Harry Potter 1 és 2 is ilyen hosszú, hanem valahogy úgy írja meg a forgatókönyvet, mintha 4 órás lenne a film. A végén hiába vágta be 10 mp-ként a liftes libegést és a x milliomodik bomba kirakását, a film nem pörgött be. A port.hu semmi esetre sem alkalmas arra, hogy az álom mibenlétét hosszabban kielemezzük, ezáltal a filmben látható idiótaságok is most értelmezhetetlenek lesznek. Az álom maga szimbolikus és engem azért megrémíszt, hogy még 2010-ben is vannak olyan seggek akik konkrét alakítható, felmérhetõ víziónak veszik, tervezhetõ utakkal, meg tudatalatti projektálásokkal, akik támadnak. Az álom nem tudatos és én végig nem értettem, miként dönthet tudatosan, éberen valaki, hogy õ egy álomba mit fog tenni, amikor ugye alszik és nem tudatos. Mért dolgozott ezen Nolan 10 évig? Próbáljon már meg valaki elaludni és aztán az álmában tudatosan cselekedni, abban megint elaludni. Ráépítenek olyan dolgokra amiket legtöbben megélünk pl láb rándulás, lépcsõn megbotlás érzése és ebbe belemagyaráznak ilyen áltudományos, összeráncolt dicaprios szemöldökös áporodott dumákat. A mátrix az egy csoda volt, a buddhizmus lényegének legtökéletesebb vizuális megjelenítése, na az az a film, amibõl csak egy van az évszázadban. Az ilyen filmek azért készülhetnek el mert az emberek nagyrésze semmit sem ért az agy mûködésébõl és azt hiszik az agyuk konkrét történeteket jelenít meg, a történetek megszakadása a filmben pedig azt jelentette, hogy lejjebb ugrottak egy szinttel, ha meghalnak akkor meg felébrednek. Azt hiszik szerencsétlenek, hogy amikor felébred akkor van vége az álomnak, közben már rég a képünkbe rágták britt tudósok, hogy azt csak úgy érezzük, hogy akkor van vége. Mégis hova álmodják tovább magukat az álomba? (Te jó ég mekkora hülyeség) Ha az álom a tudatalatti kvázi feldolgozási folyamata, akkor hova lehet még lejjebb menni mint a filmben? Az volt a legjobb: Az álmán keresztül bejutok az elméjébe. - Hát bmeg az álma is elméjének a része. Nem lehet belekerülni senkinek az álmába, mert az álom nem valami, amibe belelehet kerülni.
A film rettentõ primitíven meghatározza, hogy a tudatalatti mint egy szemetes vagy egy széf alkalmas arra,hogy gondolat csírákat tegyünk bele, az meg majd szépen kikel amikor felébredünk. Ez olyan lenne mintha valakinek a szájába tennék a végbél kúpot. Majd csak hat, végülis bekerült. Nagyon szánalmas ez film, pedig kedvelem Nolant, Dicapriot, Katsumoto szamurájt, az áltudományos fejtegetéseket, Hans Zimmert, de ez akkor se mûködött. Jó lesz hozzászokni nem csak az olyan szavakhoz mint a hype (manapság mindenki úgy tesz mintha ezeket már ezer éve ismerné a magyar) hanem a hatásukhoz is. Az jobb lenne erre a szóra, hogy kamu.
Amikor az ember alszik a tudata nem védtelen, sõt pont az álom a bizonyíték rá, hogy az agy milyen mesterien kreál szimbolikus eseményeket és karaktereket, hogy a napi szart feldolgozza. Sajnálatos, hogy ez a film ennyi embernek tetszik, de az õ bajuk, az én bajom, meg,hogy megint rászedtek. Nagyon nem volt jó film és a végén már annyira televolt a tököm a huzavonával, hogy már azt mondtam magamban, tök mindegy mi lesz csak legyen már vége. Ezt a filmet oscarra? Mondjuk amilyen 0 lett az is, simán kijárna Nolannek egy diákzsûri különdíj, legjobb kísérleti átgondolatlanságért. A Wachowski testvéreknek kellett volna oscar a mátrixért, de az a film sajnos túlságosan is felnyithatta azok szemét akik erre alkalmasak, ezt pediga nagy testvér nem preferálja. Mi lenne akkor a kis elemeivel, amik mi vagyunk. Aki jó filmet akar inkább azt nézze, ne ezt, mert ez csak távolabb visz az álom és a zseniális emberi agy megértésétõl és nem érdekel, hogy ez csak film és azt se érdekli aki meg 100% kézpénznek veszi az álom OKJ-s gyorstalpalót és másnap õ is azt hiszi, hogy valaki beültetett az agyába valamit. A filmszakma tényleg bajban van.
krisztamozi 2010 júl. 27. - 22:36:34
(549/2206)
Nagyon tetszett :) A két és fél órát észre sem venni, mert annyira érdekes. Nagyon jól fel van építve az egész, a feleség szál is ahogy a végére kinyílik, mint egy virág. Nem csalódunk Leoban, ismét jó forgatókönyvet választott :)
lpburny 2010 júl. 27. - 22:36:01
(548/2206)
Azért nem mondanám hogy popcorn mozi...A mátrix (az elsõ rész legalábbis) annak ellenére hogy sok korábbi filmbõl összelopkodott ötletekbõl áll, nagyon nagyot üt. És most nem a bullet time-ra, meg a lassított verekedõs jelenetekre gondolok...
A sztori az itt is állati szerintem. Ezért volt számomra ekkora meglepetés az Inception, mert nem gondoltam volna hogy átértékelem miatta az eddigi filmes tapasztalataimat..
1/10
Journey by Moonlight 2010 júl. 27. - 22:32:07 1/10
(547/2206)
eldõl a totem... de nem ez dönti el a filmet