Téma: Eredet

katalany 2010 aug. 04. - 08:38:16
(826/2206)
Lehet, hogy már volt téma, nem olvasnám vissza, de nekem egy kérdés fogalmazódott meg a végén:

Miért nem mentek el a gyerekek az apjukhoz külföldre?
Ahogy a nagypapa is Párizsban tanított, úgy a gyerekek is élhettek volna ott.

Mindenesetre én személy szerint szerelmes maradtam Leo Decaprioba.:D
9/10
Majan 2010 aug. 03. - 23:08:43 9/10
(825/2206)
Igazán jó film, egy dolog viszont hiányzott belõle a jó filmzene, akkor 10-est adtam volna rá!
9/10
lajosbp 2010 aug. 03. - 22:52:01 9/10
(824/2206)
Jó film volt végre egy forgatókönyv ami nem egy kaptafára megy. A vége szerintem nem egyértelmû ezzel rátesznek egyet a lapáttal megáll vagy nem áll meg a pörgõ???
A felvezetés elég sokáig tart, de azután az akció kedvelõk is megtalálják a számításaikat.
10/10
drtailor 2010 aug. 03. - 21:58:00 10/10
(823/2206)
A Prestige-ben kicsit más szemszögbõl csavart a történet. És ami fontos, hogy egyértelmû a vége.
9/10
Baggio82 2010 aug. 03. - 21:55:30 9/10
(822/2206)
Akkor most lehetséges egy folytatás vagy Nolan hagyja h mindenki értelmezze úgy a befejezést ahogy akarja?
offtopic
Segítõ Béka 2010 aug. 03. - 21:32:19
(821/2206)
nem találok torrentet hozzá
szilva35 2010 aug. 03. - 21:26:55
(820/2206)
elolvastam a linket, amit netdevil666 mellékelt.
Hát:) lehet, hogy igaz.
SPOILER veszély
Az nekem végig motoszkált a fejemben, hogy Cobb tudatalattijában vagyunk és talán ezért is olyan felkészültek a projekciók a támadásra, kiképzettek. Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy Cobb végig az építõje az álomnak.
A linken pont nem jutott a srácnak eszébe a vállalat neve, nekem pedig akkor ugrott be, amit vki itt is korábban, hogy Cobol - Cobb...
Nem tudom, melyik teória igaz, hogy Mal halála valóban a szállodai jelenet - mi van, ha abban az álomvilágban jártak oda ünnepelni a
házassági évfordulókat - vagy eggyel feljebb történt a valóságban
De a "filmbéli" valóság szinten Arthur is úgy tudja, halott a felesége.
Ami "biztos", hogy éltek Párizsban - az emlék a hídnál - Miles az apja a lánynak és tanította mindkettejüket. Lehet, hogy csak egy projekció a filmben, vagy valóban õ maga...
Spoiler vége
(még nézem a filmet:))
elgondolkoztató, vajon miért visszatérõ motívum Nolan filmjeiben,hogy a fõhõs megpróbálja megmenteni a szerelmét vmilyen módon és pont azzal pusztítja el.
Memento - inzulintúladagolás (és azt hazudja magának a feleségét mások ölték meg)
Sötét lovag - nem tudja megmenteni Rachelt, mert hisz az "õrült" Jokernek, és végül még Harvey-t is elveszíti, hiába találja meg Rachel "helyett"
Inception - Eredet- a gondolat, amivel vissza akarja hozni a feleségét, tulajdonképpen megmérgezi és pont emiatt veszíti el
kiváncsi vagyok, ezek után a Tökéletes trükk-ben milyen lesz a szerelmi vonal
(Ha Nolan pszichiátere lennék, azt mondanám, vmi generációs cserbenhagyást/bûntudatot igyekszik feldolgozni a filmjeiben)
9/10
Singaporeflash 2010 aug. 03. - 14:47:02 9/10
(819/2206)
Osszetett film, tobb sikon ertelmezheto/ertelmezendo, felkavaro, intellektualisan elitista, ami Nolannel nem meglepo. Enyhe matrixos beutessel, csak azzal a kulonbseggel (pl.), hogy...


****SPOILER****

...ebbol az alombol nincs felebredes. Ja, es Cobb a leheto legrosszabbat koveti el az incepcioval 2 ember ellen, a sajat erdekeiert, nem a kozjoert. Nem tudok elkepzelni nagyobb buntettet egy ember ellen, mint az, hogy barmi modon befolyasolni a szabad akaratat, vagyis KONTROLLALNI, agyilag iranyitani egy embert. Egyre tobb ilyen mind control referenciakkal dolgozo tortenetet fogunk latni a kozeljovoben.

***SPOILER***

Nolan sotet vilaga gondolkodni tanit. Mindig figyelni kell, nincs olyan, hogy "jelentektelen reszlet". Biztos, hogy megint megnezem, ha leulepitettem mar.
Egyebkent feltunt, hogy LDC mostanaban ilyen "megkerdojelezheto valosag" es "egyertelmuseg hianya" szerepekben tundokol. Ld. Viharsziget. Folyt kov. sztem.
10/10
drtailor 2010 aug. 03. - 12:20:18 10/10
(818/2206)
Errõl van szó. A professzor megmondja a lényeget, "térj vissza a valóságba Cobb". Ugyanígy gondolom Én is ahogy Te. Ez az egyik kulcsfontosságú beszélgetés a filmben.
Hokunda 2010 aug. 03. - 11:38:04
(817/2206)
SPOILER

Nem emlékszem minden jelenetre a filmbõl, nem követtem annyira és csak egyszer láttam. A végére az a kép alakult ki bennem, hogy a feleségének van igaza és a filmben egyetlen valóságban játszódó jelenet sem volt. Az emlékképek közül lehet, hogy volt eredeti. A történet szerint Cobb találta meg a felesége pörgettyûjét, ezért szerintem a férj volt az építész. A végén a sokáig pörgõ pörgettyû sajnos nem illik bele teljesen a képbe. Egy magyarázat lehet, hogy tényleg nem ismerte a felesége pörgettyûjét, és már azelõtt építette meg az álmot, hogy megismerte volna, ezért lehetett az, hogy az álomban folyamatosan máshogyan viselkedett annak megfelelõen hogy épp milyennek találta ki akkor. Csak egy álom volt, amiben tovább álmodott és csak egy valóság. A valóságot nem ismertük meg.
A valóságról lehet elméleteket alkotni, hogy a felesége bekattant, lemészárolta a családot és Cobb bánatában belõtte magát 40 évre. Az benne a szép, hogy nem tudtuk meg mi taszította a jelen állapotába.

SPOILER off

Nagyon hagulatos film. Nekem is viharsziget utánérzésem fõleg Leonardo játéka miatt. Boncolgatta végig a valóság-álom párosokat, szabályokat. Erõsen emlékeztetett a Mementó címû filmre. Ott végig az idegesített, hogy miért nem lehet elõre haladni az idõben, miért kell visszafelé idegesíteni a nézõt. A film végére aztán kiderült, hogy az idõ nem számít és az sem, hogy elõre vagy visszafelé halad-e. Az Eredet végére is kiderült, hogy igazából nem számít valóságot vagy álmot láttunk-e, mert akár álom volt, akár valóság, Cobb számára minden valóságos volt.
alagutaso 2010 aug. 03. - 02:21:39
(816/2206)
SPOILER!!

Most látom, hogy szilva35 kábé ugyanezeket már leírta..

Bocs :)

Viszont nem hiszem, hogy a valóságban mindenki békében szundít. Kitartok, amellet, hogy valszeg az egész család halott csak Cobb nem..

js és mégegy: Cobolnak hívják a céget, ami elõl menekülnek az elején..
Cobb - Cobol.. ugye érezzük, hogy ez nem véletlen..

szerintem az egyetlen képsor, amiben tényleg a valóságot láttuk az az a visszaemlékezés volt, mikor Cobb és Mal fölébrednek a padlón miután elb*ssza õket a vonat. Az lehet, hogy valós volt. De nem lepne meg ha Nolan kocepciója az lett volna, hogy nincs egyetlen valós jelenet sem..

Ja és ha már Nolan. RESPECT MAN!!! Akciórendezésben ez a csóka nagyon ott van. A Sötét lovag 40 perces folyamatos akciója se volt semmi, de ez az "esik az autó - Arthur lebeg a hotelben - lövöldöznek a hóban" kombináció enyhénszólva katarzis volt..

SPOILER!!
alagutaso 2010 aug. 03. - 02:14:05
(815/2206)
SPOILER!!!!



Na :) Ugyanmár!

Teljesen mindegy mit csinál a csiga a végén, mert az eredetileg Mal toteme volt. Cobb nem tudja rendesen használni. Épp ez az átverés a flmben..

.. aki szerint a film vége a valóság, és happy end azt tudom (le)sajnálni.

Mondom szerintem mi történt:

Cobb és Mal tényleg kísérleteztek az álmokkal. Tényleg bennragadtak. Cobb tényleg nyomott rajta egy inceptiont. Tényleg felébredtek. Mal megkattant. A késsel (nem véletlenül volt hagsúlyozva) kinyírta a gyerekeiket, majd magát. Cobb ettõl picit bekattant és álmokon keresztül próbált megbékélni a saját bûntudatával, ami végül is sikerült neki, és a gyerekeit is megkapta csak épp nem a valóságban.

És hogy miért?

1. A nagypapa és Cobb beszélgetése Franciaországban. Kábé így szólt:
- Térj vissza a valóságba!
- Hogy mondhatsz ilyet. A gyerekeim.. az unokáid itt vannak!

2. A jelenet ahol Mal leugrott és öngyilkos lett. Az sem ébrenlét volt. Az utca másik oldalán volt könyörgöm. Mögötte meg egy ugyanolyan hotelszoba, mint Cobb mögött. Cobb meg azt mondja mász vissza ide. Hogy mászna vissza oda az utca túloldaláról. Az az egész már egy teremtett álomszitu volt, mert ha a Mal igazi öngyilkosságára emlékezne, akkor emlékeznie kéne arra is, hogy a gyerekek halottak.. :(

Ez egy nagyon szomorú film.

És igen. A csiga meginog. Az álomban meg stabilan pörög. Ebbõl én is azt mondanám, hogy eldõlt az csak direkt nem mutatták. De valójában teljesen mindegy, hogy mit csinál a csiga, mert az Mal toteme volt és nem Cobb-é. Ez a szopatás..

Ez egy nagyon szomorú film. Zseniálisan kivitelezve.
Van még rajta mit agyalni. :)

SPOILER
10/10
Zsákos ember 2010 aug. 03. - 01:34:56 10/10
(814/2206)
Michael Bay a Transformers 1.részének forgatásakor leolvadt a fél agya !
Azelõtt remek akciófilmeket készített,profi színészekkel !
Mára már te is tudod,hogy hová süllyedt!
Takonyképû fostalicskákkal értelmetlen,hülye,sci-finek mondott szutykokat rendez. (TF3) :(
Kár érte.
10/10
drtailor 2010 aug. 02. - 23:08:33 10/10
(813/2206)
Köszi a választ. Ha lesz kedved nézd meg a Prestige-t. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Nekem nagy kedvencem.
netdevil666 2010 aug. 02. - 22:28:41
(812/2206)
A film igazi hátterét ezen az oldalon elmagyarázzák, érdekes mi mindenre derít fényt:
http://www.imdb.com/title/tt1375666/board/nest/167856415
9/10
Baggio82 2010 aug. 02. - 21:54:21 9/10 Előzmény angyalka2003
(811/2206)
úgy tudom az életben kiegyensúlyozott ,rendes életet él(már amilyen rendes lehet az egyik legfelkapottabb színész élete). Szóval szerintem nem ártana valamilyen üdítõbb lazább szerepet vállalnia mert ez a sok skizo szerep árthat az egészségnek lásd Ledger
szilva35 2010 aug. 02. - 21:29:12
(810/2206)
A "spoiler" azt hiszem én lennék:) ha nem tévedek...
erre gondolsz?
"Arról még senki sem írt, hogy mikor Cobb meg akarja pörgetni a mosdónál a kütyüt és leesik akkor a másik oldalára dõl el nem úgy, mint más esetben a filmben. Ennek sztem az lehet a jelentõsége,hogy a nyugtatós pincés jelenettel egy új álomszintre léptek. Emlékezzetek vissza! SPOILER mi a véleményed? SPOILER szerinted mi a végleges magyarázat a film végére? Ha már egyáltalán van ilyen."
a Mombasa-i jelenet egy érdekes pont.. azért mert a menekülésben több ponton is van álomszerû pillanat - bár én hiszek a szinkronicitásban:) - másrészt a pörgettyû nem derül ki mit mutat, vagy úgy is értelmezhetjük, hogy 3ik féleképpen viselkedik - azaz leesik - ezért itt a történet akár szétágazhat.
Az a fura, hogy Cobb emlékei mindenütt elõtörnek a valóság és álomszinteken is - a lebegõ függöny, Mal arca, a gyerekek háttal, az összetört pohár, a vonat. Márpedig, ha az emlékeket be tudjuk építeni az álomba és félretesszük azt a lehetõséget, hogy Cobb már bedilizett és hallucinál a valóságban is, akkor ez ismét azt a teóriát erõsíti, hogy végig álmodik...
Jó lenne tudni, hogy az alapozó képek - Tokyo, Párizs, Mombasai - azok most csak a nézõt vmennyire tiszteletben tartó vágó mutatványai, vagy konkrétan az utazást jelzik. Miután a filmben fiktív tereket teremtesz ugyanúgy, mint az álomban, ez egy érdekes dolog. (az is, ahogy ott az elején megmagyarázza, hogy egyszerre teremtesz és járod be az "álomteret" és veszel benne részt tevékenyen.)
Egyébként Dicaprio egyre jobb színész lesz. Néha még magam is elcsodálkozom rajta:) Miután most már nem olvastam:) a feliratot egy cseppet sem, volt szerencsém figyelni az arcukat + az eredeti hangot... Jó kis gárdát szedett össze Nolan, van érzéke hozzá:)
10/10
drtailor 2010 aug. 02. - 20:23:25 10/10
(809/2206)
Szerintem ez a verzió a legelképzelhetõbb. Egy megváltoztatott emlék. Köszönöm Spoiler! A korábbi kommentemre mit gondolsz? Marhaság?
szilva35 2010 aug. 02. - 20:09:26
(808/2206)
szeretném azt hinni, hogy a valóság, amit látunk a végén, de én Malnak drukkolok, tehát, hogy újra együtt lesznek és megöregednek majd együtt:)
10/10
fivik 2010 aug. 02. - 19:57:46 10/10
(807/2206)
***SPOILER***

Szerintem a valóságot látjuk. Azt, amit akkor gondolnánk, ha Nolan nem pörgeti meg a csigát az utolsó jelenetben. Már leírtam, szerintem a gyerkõcök azért vannak ugyanabban a helyzetben és ruhában, mert így hatásosabb Cobb visszatérése. Jobban hat a nézõre. Ha már mindenképpen azt gondolnám, hogy az nem a valóság, akkor azt hinném (és próbálok is rá magyarázatot találni, mert elképzelhetõnek találom), hogy az utolsó jelenet egy megváltoztatott emlék. El lett mondva a filmben, hogy szeretne Cobb néhány emléket megváltoztatni, illetve hogy nem jó ha emlékekbõl építkeznek az álmukban, mert akkor nem tudják megkülönböztetni az álmot a valóságtól (meg azt is mondja, hogy utólag nem tudja megváltoztatni az emlékeit stb.). Szóval hajlok afelé, hogy az utolsó jelenet igazából ugyanaz, mikor Cobb eredetileg elmulasztja a pillanatot, hogy láthassa gyerekei arcát, csak megváltoztatta. De ez eddig nem tudtam beleilleszteni a cselekménybe.

***SPOILER VÉGE***