Téma: Eredet

szilva35 2010 aug. 02. - 19:26:14
(806/2206)
off
A "Prestige" kimaradt, de a héten pótolom és utána nyilatkozom:) Nem nehéz motiválni magam, mert Hugh Jackman és Bale is nagy kedvenc...
10/10
Benjiii 2010 aug. 02. - 19:13:31 10/10
(805/2206)
Az agyturkálós résznél Fischer agyára gondoltam :D
10/10
Benjiii 2010 aug. 02. - 19:12:31 10/10
(804/2206)
Huh, hát szerintem ezért a filmért megérte kifizetni a mozijegyet, sõt, még a kajapénzt is! :)))
Ezek a szintek az álmokban, az elején kicsit zavaros volt hirtelen, de aztán világos lett Nekem.
Ez életem (az eddigi 17 évem alatt :D) legfurcsább filmje, és ezalatt én jóra gondolok.
!!! SPOILERES !!!
Ha jól vettem ki a filmbõl, 4 szint volt + a valóság.
Ugyebár a gépen elaltatták õket, az 1. szinten az autó lezuhant a hídról.
A 2. szinten jött az a rész, amikor a szállodában voltak és elmondta Cobb, hogy valaki turkál az agyában.
A 3. szinten volt az a havas rész, a 4. szinten pedig amikor Cobb és a kiscsaj elaltatták magukat, ha minden igaz, bár az utóbbiban nem annyira vagyok biztos, mivel ott, ha jól emlékszem, csak ketten merültek álomba, Fischer nélkül.
A fordulópont nálam egyértelmûen az a rész, amikor Cobb elmondja a halott barátnõjének, hogy õ ültette be a gondolatot a csajba.
!!! SPOILER VÉGE !!!
Engem a film lenyûgözött, fõleg a története. Látványilag sem volt azért utolsó, úgy gondolom.
Én mindenkinek ajánlanám a filmet, mert tényleg nagyon érdekes.
Nem bántam meg, hogy erre fizettem be a moziban.

Szilva35:
Szerintem nem álom volt, de ez csak egy megérzés...
10/10
drtailor 2010 aug. 02. - 18:30:04 10/10
(803/2206)
A tökéletes trükkben azért vhogy nagy a csattanó és ami fontos érthetõ is. misztikus is de egyben érthetõ is. Vhogy úgy érzi az ember, hogy egy kerek egész filmet látott. mégis tele van fordulattal. Jó lett volna ha ebben a filmben is ad egy kicsit több kapaszkodót Nolan.
szilva35 2010 aug. 02. - 17:53:42
(802/2206)
:) nem tudom a pontos megoldást:) Csak a megérzésekre hagyatkozva azt mondom, hogy a végén álmot látunk. De nem tudom, kiét:)) és hol, melyik szinten. lehet Limbo - azaz a váró, vagy az 1es szint Cobbnál, akinek csak egy lökés kellene hogy felébredjen a valóságban Mal és a gyerekek mellett, a barátai között
- a szállodai jelenet, mikor Mal leugrik nagyon "furcsa"..a két szemközti szoba berendezése, és a mellettük levõ utca is gyanús, az épületek stilizáltnak hatnak
- Cobb megszegi a saját szabályait:)
erre kiváló példa, hogy vhogy "megrendszabályozza" a bûntudatát, Mal kivetülését egy emlékekbõl (mely emlékek a valóságból és álomszintekbõl egyaránt jönnek) épített börtönbe zárja.. és mégis, az onnan újra és újra kiszabadul (vajon miért?:)
tehát építkezik, méghozzá emlékekbõl!
- a pörgettyû elvileg nem saját totem és más is megérintette már...
- egyszer mutatják õket (Mal és Dom) hátulról öregen - és számomra nem eldönthetõ, a város valós vagy valótlan
- mikor elbúcsúzik Maltól, azt mondja, õk tényleg megöregedtek együtt
(mi van,ha az egész álom egy vágyakozás vissza a fiatalsághoz??) hiszen Saitoval is ezt mondják egymásnak, újra fiatalok leszünk, ezért inkább azt választják,hogy ismét álmodnak és fiatalok,minthogy megkeseredett vénemberek legyenek...
- elvileg - ezt még egyszer meg kell néznem,az elsõ és a záró jelenet a "megöregedett" Saitóval a limbóban nem azonos
- mikor a limbóban Mal beleszúrja Dom-ba a kést, elvileg meghal.. (hacsak nem rosszul tudta és van még egy álomszint a limbó elõtt) itt felébredni nem tud, mert még hat a nyugtató.. felébred a robbanó kórházban és újra visszatér, hogy Saitót megtalálja.. ezért dobja ki a partra a tenger, ezért lehet fiatalabb mint Saitó?
- ahogy a korábban csatolt linknél írja a cikkíró, elvileg nem kapott a nézõ totemet, hogy tájékozódni tudjon az álom-valóság világok között
(Nagyon szürreális megoldásként az is lehetne valóság, amikor Cobb-on van gyûrû, de ez már ütné az európai mûvészfilmeket:))))
- sztem, akinek tetszik a film, annak érdemes egy pontnál azt mondani, ez innentõl álom, és eldönteni, hogy ki az álmodó és ki tölti azt be a tudatalattijával:)
miután több olyan szerepet is látunk, ami megtévesztõ
- pl. Eames tud "alakot" változtatni az álomban, mert hamisító
- bárki lehet egy Mr. Charles a másik álmában
- vannak projekciók - kivetülések
- ha változtatjuk/azaz felcseréljük a kulcsszerepeket ( behatoló, kulcsember, építész, vegyész, hamisító, álmodó, alany (aki tudatalattival betölti az álmot), tanár, árnyék - abból érdekes teóriák épülhetnek fel.
+ tegyük hozzá a küldetés során két vendég is akad, "turistaként" Saito, és Ariadné is "bekéredzkedik" a csapatba
Szerencsére ez nem hiszem, hogy olyan értelmetlen lenne, mint a Mullholland Drive- amit Lynch bevallott végül - inkább azt gondolom, alternatív valóságokat kínál nekünk a rendezõ:) amelybõl valszeg neki is van egy kedvenc megoldása
- Cobb a fõkarakter és a problémája a bûntudat és a megbánás (regret?), célja az, hogy hazatérhessen, hogy láthassa újra a gyermekeit (arcukat) és ezért elvállal egy utolsó küldetést
Azt nem tudjuk, hogy a bûntudat- megbánás valós tényeken alapszik-e és azt sem, hogy valóságban vagy álomban zajlanak az események.
egy biztos, a bûntudatot végül képes elengedni és a cselekményben "célba" ér.
Azt külön vicces kikacsintásnak érzem, mikor megérkezik haza, a kislány azt mondja, menjen, nézze meg, mert a sziklán építettek vmi házat...
10/10
drtailor 2010 aug. 02. - 16:56:10 10/10
(801/2206)
Illetve még az is árulkodó volt nekem mikor M. Caine azt mondja Cobbnak hogy térj vissza a valóságba. pedig elvileg abban voltak. A professzor elvileg építész volt akitõl Cobb tanult. Úgyhogy még az is lehet, hogy Õ építette az egész álmot, nem véletlen a végén a jelenléte.
10/10
drtailor 2010 aug. 02. - 16:50:14 10/10
(800/2206)
Arról még senki sem írt, hogy mikor Cobb meg akarja pörgetni a mosdónál a kütyüt és leesik akkor a másik oldalára dõl el nem úgy, mint más esetben a filmben. Ennek sztem az lehet a jelentõsége,hogy a nyugtatós pincés jelenettel egy új álomszintre léptek. Emlékezzetek vissza! SPOILER mi a véleményed? SPOILER szerinted mi a végleges magyarázat a film végére? Ha már egyáltalán van ilyen.
10/10
Arkagyin 2010 aug. 02. - 16:00:13 10/10 Előzmény Zsákos ember
(799/2206)
Akkor Michael Bay az micsoda????????
szilva35 2010 aug. 02. - 15:33:41
(798/2206)
Spoiler lehetséges!!!

Egyrészt imdb, másrészt a film honlapján, már leszedtem a soundtrack-et és azzal kapcsolatban is olvastam cikket, meg googliztam egyet-kettõt.
A telefonos jelenet azért volt fontos, mert éppen hogy megpörgette a kis kütyüt, elvette a fejétõl a pisztoly és megszólal a telefon.
Miután forgatókönyvíró akarok lenni, ezért másképp nézem a filmet és totál elszomorodtam, hogy mi magyarok, akik alig tudunk néhány jó filmet felmutatni az elmúlt idõszakban, így fikázzuk a filmeket.
Amikor elõször láttam, sajna lemaradtam az elsõ 10 percrõl - ami nagyon fontos - de már akkor azt éreztem - röhej:) hogy ez olyan film, mint a Shrek által emlegetett hagyma, tehát a részek belülrõl kifelé építkeznek.
Nolan nem 10 évet dolgozott rajta, de az ötlet ugyanakkor jött, mikor a Mátrix és az Existenz, õ kifejezetten álomtolvaj akció - vagy horror filmet akart. Miután ez egy szerzõi film - még ha hollywoodi is - és a sikerei után megtehette, hogy miután DiCaprio elvállalta a szerepet - már korábban is próbálkozott nála, ezért több hónapig együtt dolgoztak a forgatókönyven.
pl. sokan írták, hogy milyen elnagyoltak a karakterek, meg hogy alig bontakoznak ki, ám a filmben minden beszél:) és csak azt mondják ki, ami a cselekmény elõregördítéséhez szükséges. Ezért a ruhák, mozdulatok, ismétlõdõ mondatok mind a karaktert építik, még ha ehhez mi nem is nagyon szoktunk hozzá:)
Pl érdekesnek tartottam, hogy a váróban Cobb és Ariadné is teljesen "hétköznapi" ruhában volt, semmi cécó.
Nem hiszem, hogy Nolan mint rendezõ hülyének nézné a nézõt és egy elvágott snittel akarja "csak" megoldani a filmet.
pl. kíváncsi lennék, hány ember figyelte elsõ alkalommal, vette észre hogy Cobb-on idõnként van gyûrû, idõnként nincs. (sok közelit csináltak a kezérõl)
Ki volt az az extraktor, aki ennyire fel tudta készíteni Fishert? És aki korábban figyelmeztette Saitot?
Ahogy valaki már belinkelte Hans Zimmer nyitózenéje a filmben a Je ne regret rien nyitóakkordjaira támaszkodik lelassítva. Ami elgondolkoztató:)))
A másik, Saito elégedett mosolya a vonaton, amikor felébredt és a helikopteren.

ezt érdemes elolvasni:)) már akinek tetszett a film és agyal rajta
http://www.cinematical.com/2010/07/19/dissecting-inception-six-interpretations-and-five-plot-holes/
10/10
Bountyhunter 2010 aug. 02. - 15:32:29 10/10
(797/2206)
MONUMENTÁLIS REMEKMÛ.
Így tudnám jellemezni. Újra egy akkora film, mint a Gladiátor.

Szerintem remekül ki tudott bontakozni DiCaprio, mert Cobb egy karakteres figura.
És a többi színész is jól alakított.
Reméljük sokszor haljuk az Oscaron az Eredet címet.
Legjobb film, legjobb rendezés, fõszereplõ, mellékszereplõ, zene, fényképezés, hang, odaítélni neki ezeket!
robinh 2010 aug. 02. - 14:34:53
(796/2206)
bírom amikor valakik(k) úgy támadják le az embert egy filmrõl alkotott vélemény miatt, mintha a saját anyjukat ölte volna meg. tanuljatok meg kulturáltan beszélgetni. így nem fogok reagálni, pedig megtehetném, de minek.
sk98 2010 aug. 02. - 11:45:35
(795/2206)
Hol olvastál utána? Mert tök jókat írsz. És ez a telefonos jelenet - ez nem is jutott eszembe, pedig nagyon árulkodó :)
8/10
renababa 2010 aug. 02. - 11:45:24 8/10
(794/2206)
Ha már az év legjobb filmjét keressük,akkor engedtessék meg nekem,hogy ne válasszam külön :)
9/10
pelu 2010 aug. 02. - 11:37:57 9/10
(793/2206)
Nagyon jó film! Az alapötlet zseniális, de a kivitelezés lehetett volna azért jobb is. Ami legjobban idegesített az a projekciók egyhangúsága volt. Kicsit fantáziadúsabban meg lehetett volna valósítani azokat, az akciók is lehettek volna jobbak. Az kicsit unalmasra sikeredett. A tudatalattinak lehetett volna jobb önvédelme is. De ettõl függetlenül tetszett.
ÉS Cotillard zseniálisan játszott. A többi színész nem igazán tudott kibontakozni/ez nem feltétlenül a színészek hibája/. Amúgyis a drámai mellékszál még jobban tetszett, nagyobb hatással volt rám, mint a fõszál.
8/10
renababa 2010 aug. 02. - 11:27:31 8/10
(792/2206)
Szombaton végre sikerült megnéznünk a párommal,hát hogy is fogalmazzak...kissé többet vártam tõle,maradt bennem némi hiányérzet :( talán a téma megfoghatatlansága miatt, vagy egyszerûen csak fáradt voltam követni az ide-oda csapkodást, de láttam idén ennél jobbat.És ez a Viharsziget volt.Ne értsetek félre,ezzel nem akarok bántani senkit,de kissé túl van "sztárolva" (ha lehet egy flmnél ilyet írni) az egész, repkednek a leg-ek, mégis nekem nem ez a csúcs.Lehet h kétszer kell megnézzem, mert akad még elvarratlan szál így elsõre, aki nem látta,ettõl függetlenül nézze meg, mert tényleg jó :) Csak nincs meg benne az a plusz valami,amitõl ez lenne számomra az idei legjobb film.Scorsese lélektani tragédiája jobban bejött. Nekem 10/8.
hoseman 2010 aug. 02. - 11:24:50
(791/2206)
"az utóbbi 15 évben nincs jó film" ......jó Jézus a jégen....ezt hány évesen sikerült megállapítanod??..

"három fõ problémám van a filmmel.
az egyik az, hogy mindent meg akartak magyarázni tudományosan. ez persze nem sikerült" ....szereted a scifit? ha igen akkor kezeld helyén a dolgokat! Ez a film a közeljövõben játszódott ahol lényegesen többet tudnak az álomról mint manapság!A gondolattolvajoknak az álmok által kínált lehetõségeirõl kaptunk egy FIKCIÓT tudod?..

"a dokumentumfilmes ide-oda ingó kameramozgás" ....még csak hasonóra sem emlékszem...
"számomra amúgy is közel érthetetlen volt az egész történet." ....ebben nem tud segíteni szerintem senki... agytornát javaslok!

"a vége fájdalmasan kiszámítható.
a "gondolj amit akarsz" befejezés nevetségesen gyáva." ....inkább örülj neki hogy az alkotók bevontak a történetbe! gondolkodásra ösztönöznek!

"Sem az intelligencia, sem a tudományosság, sem a filozófia nálam nem itt kezdõdik." ....ezzel nincs baj. Elkezded az alapoknál,aztán idõvel majd megérkezel 'ide' is.
7/10
pmv34 2010 aug. 02. - 09:30:24 7/10
(790/2206)
A múlt héten néztem a moziban... ami kiemelkedõ, az az (alap)ötlet és a látvány... ha egy szóval kéne jellemeznem, azt mondanám, érdekes...
De nekem kissé zavaros volt, úgy érzem, nincs tökéletesen kidolgozva a story... 7/10
moffancs 2010 aug. 02. - 07:54:05
(789/2206)
Melyik moziban látható a stáblista utáni befejezés?
szilva35 2010 aug. 02. - 01:40:23
(788/2206)
ja és még egy dolog.
A szállodában, amíg Cobb Arthurt várja, cseng a telefon. A gyerekei hívják.
Honnan tudják a gyerekei, hogy hol van? hogy tudták felhívni az Államokból elüldözött apát, aki álomtolvajként illegális melókat vállal?
robinh 2010 aug. 02. - 01:36:59
(787/2206)
nagy várakozásokkal néztem meg, de nem jött be... az utóbbi 15 évben nincs jó film, és az, hogy ezt a nem annyira rossz filmet sokan kiemelkedõnek tartják, ennek a bizonyítéka. hozzá vagyunk szokva a silányhoz, és a kevésbé silány rögtön sokkal jobbnak tûnik... hát nem az.

három fõ problémám van a filmmel.
az egyik az, hogy mindent meg akartak magyarázni tudományosan. ez persze nem sikerült, és még a laikusnak is feltûnik a rengeteg nyitva maradt kérdés, a féligazságok, a tudománytalan, légbõlkapott technikai és tudományos elemzések... inkább ne akartak volna semmit se megmagyarázni, csak azt, hogy
"Van egy szerkezet ami képes összekapcsolni"...

a másik az, hogy a film túlságosan rohan. zaklatott, kapkodó. az akciójelenetek felfoghatatlanul gyorsak.
a dokumentumfilmes ide-oda ingó kameramozgás bejön egy negyven perces sorozatnál, mint a médium, és el is éri a kívánt realisztikus hatást, de egy ilyen hosszú filmnél kifejezetten idegesítõ és fárasztó.
számomra amúgy is közel érthetetlen volt az egész történet.
a storyline is valahogy bukdácsol. elindul valami sztori, de aztán nem történik semmi. aztán lapos lesz.
a vége fájdalmasan kiszámítható.
a "gondolj amit akarsz" befejezés nevetségesen gyáva.

számomra bosszantó szájbarágás az is, hogy a lányt ariadnénak hívják, meg hogy piaf dal megy a fülhallgatóba.
vannak filmek, ahova illenek az utalások, ebbe nem illettek.

összefoglalva a film viszonylag nézhetõ, de nem zseniális. nekem a mátrix sem tetszett, az pózer volt, egy csomó beleerõltetett zagyva filozofikus humbuggal.

azt mondják, hogy ez a film "intelligens". Nahát, nekem kb. annyira intelligens, mint a mosópor.

Sem az intelligencia, sem a tudományosság, sem a filozófia nálam nem itt kezdõdik.

én szeretem a scifit, az akciót, a drámát, a vígjátékot, gyakorlatilag mindent. de azt utálom, ha egy film több akar lenni, mint amire képes. azt már parasztvakításnak hívják.
és azt sem szeretem, mikor egy film alkotói gyáván maguk se merik megmondani a végén, hogy igazából mi van. engem ez frusztrál.