Téma: Eredet

gerhajdu 2010 júl. 29. - 13:10:45
(686/2206)
Én nem teljesen vágom ezt a filmet. Van az a jelent, mikor önmagába fordul a város, na azt nem értem. Ettõl függetlenül megnézem.
Atis 2010 júl. 29. - 13:04:56
(685/2206)
Ez a film egyszerûen hosszú , annak ellenére hogy agyon van vágva, egyes snittekbõl komoly 5-10 percek hiányoznak hogy tényleg érthetõ legyen egy-egy jelenet , tele van következetlen történésekkel .
Di Caprio elõvette a az Aviátoros arcot és eldarálta a szöveget .
Összeségében sajnos gyenge alkotás de egyszer meg lehet nézni .
A film sikeressége ténylegesen csak a vágáson bukott meg de ott nagyon .
Nem szoktam filmeket elemezgetni, azért ülök be hogy szórakozzak élvezzem a filmet de ezt nem tudtam , illetve a közepénél már elfáradtam .
Kár érte ...
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 13:00:50 9/10
(684/2206)
Olvasd el ezt a kritikát a filmrõl. Nagyjából az én véleményemmel egyezik.
http://www.filmtett.ro/cikk/1744/eber-alom-christopher-nolan-inception-eredet
Nálam kicsit ügyesebben fogalmazza meg, hogy miért üres.
(A kritikát az imént olvastam elõször, nem ez alakította a véleményemet.)
10/10
Illumination 2010 júl. 29. - 12:36:05 10/10
(683/2206)
Utálom, ha valaki lepontoz egy filmet, csak mert nem érti. Ez a film 10/10 pontos, és még csak nem is a színészi játék miatt (bár DiCaprio ismét kiváló volt), hanem mert egy olyan izgalmas "sci-fi", ami tulajdonképpen teljesen valós alapokon nyugszik.

Tudatos, csoportos álom? Létezõ dolog, rá lehet keresni. Ellenõrzõ kérdések, tárgyak? Létezik, szintén az elõbbi alapfeltétele. Álom az álomban? Mindenkivel elõfordult már szerintem. És mikor 7:32-kor még visszaalszol, 7:35-kor felébredsz, és mintha félórányi cselekményt álmodtál volna mégis? Ez is megvolt. Egy álom hatására valakit/valamit másképp ítéltél meg (azaz a akció lényege)? Ez is megvolt, honnan is jön az "még alszom rá egyet..." :) És szerintem más filmekhez képest itt elenyészõ volt a logikátlanság. Szal briliáns!
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 12:30:49 9/10
(682/2206)
Az a baj, hogy a sok semmi mellé én már nem tudok betölteni valamit. Inkább elolvasok egy Philip K. Dick könyvet, ha el akarom veszíteni a valóságérzetemet. :)
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 12:27:46 9/10
(681/2206)
Attól üres, hogy érzelmileg rém egyszerû. Technikailag lehet, hogy bonyolultnak tûnik, és ez a csilivili elfedi a nagy semmit. Ezért próbálok hasonlatokat írni.
Tudod, mit? Ha én nem tudom számodra is érthetõen megfogalmazni, hogy mitõl üres, fogalmazd meg nekem te, hogy mi tölti ki. Mi az, ami az eszeden kívül mást is megmozgat a filmben?
bz77 2010 júl. 29. - 12:20:24
(680/2206)
Sokaknak az utóbbi évek gyenge filmjei miatt jelenthet ez 10/10-st a film, nálam 10/8 . Ha tetszett neked a film, akkor mitõl üres? Itt érzek egy kis ellentmondást.
kita13 2010 júl. 29. - 12:19:52
(679/2206)
Szerintem adott a keret - a díszdoboz, amit Te is mondtál és mindenki ha akarja egyénileg "megtölti" tartalommal, vagy csak nézi az üres dobozt, ami vagy tetszik, vagy nem...

Ezerféleképpen lehet magyarázni, az emberek nem egyformák(szerencsére), nem azonos módon értelmezik a filmet, vagy akár egy verset!
Ha például van egy vers, tuti, hogy az olvasók egy része elolvassa és semmit nem mozdít meg benne, mert csak üres szavaknak tûnnek. Az olvasók másik részének jelent valamit, mindenkinek mást. Ettõl olyan szép :)
Aztán lehet, hogy ha ugyanazt a verset más életszakaszban olvasod, akkor már mást látsz bele, az aktuális gondolataid, érzelmeid, napod, kedved befolyásolása szerint.

Nekem nagyon tetszett a film, nem tartottam üresnek. De azt sem mondom, hogy ha esetleg 1 év múlva újra megnézem ott és akkor hozni fogja-e ugyanezt számomra, amit most.
Azoknak akiknek pedig nem tetszett, lehet ha újra rászánják magukat és akkor megfogja õket is.
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 12:09:44 9/10
(678/2206)
Ezek a dolgok, amiket elmondtál, ezek csak egy üres keret. Egy rendkívül látványos üres doboz.
Ne érts félre, tetszett a film. Csak nehezen emésztem, hogy sokan a díszdobozt mélységnek érzékelik.
bz77 2010 júl. 29. - 12:04:20
(677/2206)
"De ha nincs neki(mondanivaló), ne akarjon már úgy kinézni, mintha lenne. Ha pedig nem akar úgy kinézni, könyörgöm, ne lássunk már bele nagy mélységeket." Ez a problémám hogy szájbarágod hogy ha te nem látsz benne mélységet akkor az nem létezik. Én azt látom hogy a rendezõ megpróbált egy olyan filmet kreálni, melyben olyan témát feszeget, ahol a valóság és az álom a helyszín. Azt, hogy álomszinteket hoz létre a filmben zseniális ötletnek tartom. A filben ugyan vannak hatásvadász elemek( enélkül kevés lenne egy sci-fi, itt most a idõsíkok többszöri felvillanására gondolok, lebegõs akciójelenet stb) de nem akar annyira hatásvadász lenni hogy ezt témát pl az emberiség megmentésére hegyezi ki. AZt elfogadom hogy valakinek emiatt unalmas mert nem tud a fõhössel azonosulni emiatt( az hogy a gyerekeihez akar haza menni nem elég) de próbáljuk azt is elfogadni ha valakinek meg más értékek miatt tetszett a film. Nem azért mert sznobok stb...
bz77 2010 júl. 29. - 11:46:42
(676/2206)
Erika ne haragudj,nem tudod mi az h csúsztatás.. Elfogadom neked nem tetszett. Legyél boldog tõle:) Nekem meg nagyon tetszett, ennyi. A látvány, a történet is (azzal együtt h nem a világot kell megmenteni, na és?) és persze a zene. Én is egyet értek azzal hogy mai fiatal generációnak komoly gondjai vannak kommunkiáció terén stb a fecoo által említett dolgok miatt. Ettõl még nem lesz a film szar.bocs.
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 11:44:10 9/10
(675/2206)
Nem igazán értettél meg. Egy hozzászólásra reflektáltam, nem szorosan a filmmel kapcsolatban, de mégis általa elindított gondolatok kapcsán. Nálam nagyobb sci-fi-buzi kevés van. De attól, hogy valami sci-fi, attól még nem kell üresnek lennie.
Igaz, nem kell minden filmnek mondanivalóval bírnia. (Nem hiszem, hogy pl. a Bourne-trilógiának sok mondanivalója lenne, mégis nagyon jó.) De ha nincs neki, ne akarjon már úgy kinézni, mintha lenne. Ha pedig nem akar úgy kinézni, könyörgöm, ne lássunk már bele nagy mélységeket. Nem attól mély valami, hogy hány szinten álmodunk a saját álmunkban, meg hogy kimondjuk, hogy a tudatalattinkat gyötri a kínzó lelkiismeret. Nézd meg a 21 gramm c. filmet, és meglátod, hogy lehet az ilyesmit ábrázolni, úgy hogy érezd is ne csak értsd. És ezért is hasonlítottam egy korábbi hozzászólásomban a Dark City idegenjei által kreált világhoz a filmet.
Ha elvesztetted a fonalat, jelezd.
10/10
Andrew-R 2010 júl. 29. - 11:42:13 10/10
(674/2206)
Valóban nincs semmi a stáblista után:

Nothing after credits in Inception
http://www.youtube.com/watch?v=8B6hle8zcUE

SPOILER
Nem tudom felvetette már valaki ezt kissé lemaradtam a topikban: Cobb mindig az mondja hogy sohasem látta a gyermekei arcát. Még álmában sem nézett oda, a végén mégis látja õket. Ez jelentheti azt hogy mégsem álmodott?
2/10
()Erika() 2010 júl. 29. - 11:37:05 2/10
(673/2206)
Jaj, ne védd már ilyen kétségbeesetten ezt a szennyet! Ráadásul ilyen csúsztatott magyarázatokkal... :P
feecoval értek egyet! ;)
krampampuli 2010 júl. 29. - 11:36:16
(672/2206)
Így is van. De hát itt a szubjektív véleményünket írjuk le nemdebár...? Dedebár! :-)
bz77 2010 júl. 29. - 11:32:24
(671/2206)
Ennél jobban nem is tudatd volna kifejteni hogy miért gyenge a film:) mert nem értetted a felétõl...
krampampuli 2010 júl. 29. - 11:28:40
(670/2206)
Hát jó nagy zulutyka egy film. Azt már a felétõl feladtam, hogy értsem de legalább ne untam volna ennyire. A sok öncélú akciójelenet meg végképp betette a kaput. Gyenge.
bz77 2010 júl. 29. - 11:26:25
(669/2206)
"igazi világtól való meneküléssel, a kommunikációképtelenséggel, a begubózással kapcsolatban. Lassan oda jutunk, hogy nem is kell hozzá se virtuális valóság, se ránkvetített álom, hogy olyanok legyünk, mint a Mátrix vagy a Dark City tudatlanságban tartott lakói. "

Ne haragudj de sok film nem a való életrõl szól, ezeket hívják sci-fi-nek, ha te melodrámát vártál elhiszem hogy csalódtál csakhát ugye ez sci-fi volt. Olyan bájos hogy az aki nem tudja elfogadni vagy nem is kedveli igazán a való élettõl való elrugaszkodást, minek néz meg egy sci-fit, vagy minek minõsíti fõleg úgy h minõsít másokat akiknek tetszett a film? Akkor most mi a silány ok?
bz77 2010 júl. 29. - 11:17:11
(668/2206)
"huh, ez mekkora ötlet! álom az álomban, alakítható tudatalatti, különbözõ idõsíkok, pörgõs akciójelenetek - húzzunk le még egy bõrt az Avatarról, azt úgyis kajálják mostanság.." Most akkor vagy az Avatart vagy ezt a filmet nem láttad...ha ilyet állítasz..Hogy lehet a kettõt összahsonlítani? Igen, mekkora ötlet, mert az. Azt kiolvastam a hozzászólásodból hogy haragszol a világra hogy olyan amilyen ettõl még nem kell ide "hányni" hogy mitõl szeretik a filmet. Fogadd el mások véleményét.
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 11:17:05 9/10
(667/2206)
Szerintem elég volna, ha mindenki a helyén kezelné a filmet. Mikor beültem, nagyok voltak a várakozásaim... Hogy Philip K. Dick örömében ujjongna, ilyeneket olvastam a kritikákban. :S Kissé fanyalogva jöttem ki a terembõl. De ahogy itt olvasom a rajongó hozzászólásokat, és fõleg azt, hogy milyen silány okok miatt megy a rajongás, egyre kevésbé tetszik. Pedig csak a helyén kéne kezelni.
És igazad van ezzel az igazi világtól való meneküléssel, a kommunikációképtelenséggel, a begubózással kapcsolatban. Lassan oda jutunk, hogy nem is kell hozzá se virtuális valóság, se ránkvetített álom, hogy olyanok legyünk, mint a Mátrix vagy a Dark City tudatlanságban tartott lakói. Megpróbálunk mindent a végtelenségig leegyszerûsíteni, hiszen akkor azt hisszük, hogy mindent értünk. Mégsem az 1984 fog valóra válni, hanem a Szép új világ...
ÉBRESZTÕ!!!!