Téma: Eredet

3/10
mauro001 2010 júl. 26. - 17:48:06 3/10
(466/2206)
SPOILER

Ja és az, hogy egy filmrõl, ami a nagyátlagnak tetszik valakinek negatív véleménye lehet képtelenség?
Pont az a baj a filmmel, hogy csak az alapötlet tud újat mutatni, a kivitelezésre már elfogyott a spiritusz.
Tucatjelenetekkel van tele, amit minden amcsi filmben látni: autós üldözés, lövöldözés, kémfilmes bunyó, kommandó akció, satöbbi.
Pont az a baj, hogy nem mert igazán elrugaszkodni a film a hálivúdi kliséktõl. Ha megteszi egy legenda lehetne, mint a mátrix, így 1-2 év és el is felejtjük.
Imdb nem jelent semmit, sok olyan film van elõl, amire már a kutya se emlékszik.
Én ide sorolom a dark knightot is, semmi szállóige nem maradt fent belõle, sehol nem emlegetik, senki nem foglalkozik már vele.
Carpchaser 2010 júl. 26. - 17:45:49
(465/2206)
Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy a jegy ára mennyibe kerül Egerben?
SpencerBarnes 2010 júl. 26. - 17:42:51
(464/2206)
SPOILER *************

Elõzõ hozzászólásomhoz, a vége valóban fura.
Ha más nem az, hogy nincs több ruhája a gyerekeknek csak az?
Ezen felül mindig a kertben homokoznak, és háttal?

********** SPOILER
SpencerBarnes 2010 júl. 26. - 17:39:57
(463/2206)
Fikázóknak:

- Capriót fikázni menõ, sokan eleve ezért fikázzák a filmet
- Sokak által jónak tartott filmet lehúzni, trollkodni megint csak menõ
- Nem kamerás verzióban, torrentet letöltve, 50 cm-es tv-n kell megnézni, aztán pampogni
Ezen felül igenis ÚJ dolgot tudott a film mutatni, ami a mai szemét halmok között igenis dicséretes.
Külön jó volt benne látni Cain-t például.
SZUPER, 10/10
4/10
showme79 2010 júl. 26. - 17:29:55 4/10
(462/2206)
Tök egyetértek veled... erre írtam az elõbb, hogy "kidolgozatlan" és hosszú lett a film.
4/10
showme79 2010 júl. 26. - 17:27:39 4/10
(461/2206)
Hát lehet én szemlélem kritikus szemmel, de nekem nem okozott nagy katarzist... ez az álom-az-álomban sztori a fejemben már több éve megvan, technikailag túl sok lenyûgözõ dolgot nem láttam, és valahogy azokat az izgalmakat sem sikerült átadnia, hogy mi történik akkor, ha valaki meghal, de altatásban marad, vagy mi történik akkor, ha valaki a 1. szinten felébred, de a 3. szinten nem, stb, stb... Úgy érzem tele van kidolgozatlan részekkel, és még így is 2,5 óra körüli hossza van... :-/ Ráadásul egy helyen mintha elszámolták volna a valóság-álom közti 20x-os szorzóértéket is. :-D
Még egyszer megnézem, és ha nem változna a véleményem, bizony 4 pontnál többet nem adok neki!
Dorzdomigron 2010 júl. 26. - 16:32:13
(460/2206)
a film ISZONYAT mindnenki aki kihagyja sokat veszít!! irány a mozi......harmadszorra is:) 10/10
10/10
Shapira 2010 júl. 26. - 16:01:25 10/10
(459/2206)
Erre én is felfigyeltem...
10/10
Shapira 2010 júl. 26. - 15:59:14 10/10
(458/2206)
Igen, az Saito volt, mind a két esetben. Ma megyek újra megnézni a filmet, megnézem, hogy ott van-e az altatós cucc a bõrönddel vagy sem.
10/10
Shapira 2010 júl. 26. - 15:58:03 10/10
(457/2206)
Igen, ha 10/10-es, még lehetnek hibái.
10/10
pöttyöslabda 2010 júl. 26. - 15:55:54 10/10
(456/2206)
aki ezt a filmet kihagyja élete egyik legnagyobb hibáját követi el!!! :D
egyszerûen ZSENIÁLIS!!!!!!!! ennél többet nm lehet róla mondani...10/10!
10/10
FerGago 2010 júl. 26. - 15:53:42 10/10
(455/2206)
konga77:A 10/10-es értékelés inkább az élményt jelenti,nem pedig a filmet.Tökéletes film nincs se ez sem a Mátrix nem tökéletes.De ettõl függetlenül van 10/10-es értékelés.Moziban ütött a film,nagy élmény volt,a pár hibálya ellenére is.10/10
konga77 2010 júl. 26. - 15:43:49
(454/2206)
Hanuka Tamásnak üzenném, hogy akármilyen jó a film, ez nem 10/10-es ...
A 10/10 ugyebár azt jelentené, hogy gyakorlatilag hibátlan, etalon.
Ha valaki ezt a filmet így látja az ne írkáljon már kritikákat, vagy max otthon a füzetébe...
ildikofejes 2010 júl. 26. - 15:41:37
(453/2206)
A nagypapi a gyerekek vér szerinti rokona volt! Feleségének az apja, és a nagymamánál voltak, onnan hívták fel telefonon.

Ja, és a reptéren csak a nagypapi volt kint egyedül, a gyerekek nem.
5shame 2010 júl. 26. - 14:50:03
(452/2206)
Én ezzel csak a zárójelent akartam magyarázni, miszerint szerintem álom volt az egész.Egyébként furcsa ha nem vérszerinti rokonának nagypapinak adják hanem másnak.Ráadásul a repülõtéren nagypapi+gyerekek combo fogadta nem volt se nevelõszülõ, se keresztszülõ senki.Gyerekek megnõttek kinn nagytócsán túl mint a gaz???Szerintem ezért álom (+elõbbi hozzász.-aim)és nem lepett meg a vége.Ha kihoznák belõle, hogy mégsem álom, úgy tele van logikai bukfenccel,ami szerintem több mint ciki...és nem olyan szörszálhasogatás,hogyha Harry Potter olyan nagy varázsló akkor miért szemüveges?...
jewel79 2010 júl. 26. - 14:27:43 Előzmény Sunny69
(451/2206)
Érdekes, hogy mennyi embernek tetszett a film. Belõlem túl sok érzelmet nem tudott kiváltani. Amit pl. nem igazán értettem, hogy amikor Cobb bemutatta Ariadne-nak, hogy hogy mûködik ez a világ, akkor ugye roppant látványosan felcsavarta a várost... aztán eljön az igazi balhé, és sima akciójelenetek, snowmobilok, robbantások vannak. A pici extra a hotelszobai lebegés volt, na de nehogymár a havas részben ne lehetett volna valami álomra hasonlítóbb megoldásokat alkalmazni. Másrészt meg semmit nem tudtunk meg a szereplõk elõéletérõl, a nomrális világbeli énjükrõl, így azonosulni se lehetett nagyon senkivel, mert fogalmam sincs, hogy amúgy ki milyen ember volt, kinek érdemes szurkolni. Szóval érzelmileg nekem steril volt az egész. Ráadásul maga az álomba merülés tudományáról se tudtunk meg semmit, hogy egyáltalán miért is van ez a csapat, hogy pl. õk az egyetlenek, vagy vannak-e még mások, hogy milyen korban, milyen környezetben zajlik ez az egész... pl. játszódhat a ruhák, kocsik alapján a mában, de a szerkezet miatt akár 500 évvel késõbb is, és nem nagyon derül ki, hogy mikor és milyen világban járunk... (vajon a mában, és ez egy ûbertitkos katonai ketyere, ami már ma is létezik?) szóval nekem az operatõri munka tetszett, a jeleneteken belüli színészi játék okés volt, bár képi megoldás, mint a feltekert város kifejezetten jó képi élmény volt, de ennyi. 7/10.
9/10
tcshooker 2010 júl. 26. - 14:19:06 9/10
(450/2206)
Attól sci-fi, hogy manapság még nemigen tudunk egymás álmában mászkálni közösen, onnan kiszedni meg betenni dolgokat. Semmi mástól nem sci-fi, de ettõl az.
9/10
butterfly, butterfly 2010 júl. 26. - 13:59:54 9/10
(449/2206)
Sziasztok!
*** SPOILER ***
Emlékeztek arra, hogy mikor a repülõn a végén felébrednek, náluk van-e az "altatóscucc", a bõrönd meg ezek? Elpakolják? Mert ha nem, akkor van egy elméletem. :)
Egészen biztosak vagytok benne, hogy az öregember a film elején és végén Saito?
*** SPOILER ***
zimzum1111 2010 júl. 26. - 13:53:32
(448/2206)
Igen izgalmas, hogy az „álom” mint scifi jelenik meg. De miért? Ebben a filmben megint mi a scifi? Estérõl estére scifizünk, ha álmodunk? Baromság.
Ez a film nem scifi, ez a film spiri. Így 2012 elõtt jó lenne ezt a kategóriát felvenni a filmkultúrában, azok számára, akik nem gondolják komolyan a tudomány mindenhatóságát, hanem valami „más” erõt tudnak magukénak (tehát nem hisznek valamiben, hanem tudják a létezését!)

Az álomról
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/miszterium.html#9
„Az álomról szóló tanításnak négy része van: az álom megértése, az álom átváltozása, az álomnak, mint a káprázat jellegzetes állapotának megismerése s végül az álom állapotába való tudatos elmerülés.
Az elsõ gyakorlatban, amely az álom megértéséhez az elhatározást tanítja, az a cél, hogy az ember a tudat megszakíthatatlan folytonosságát megvalósítsa, vagyis az álomtudatot az ébrenlét tudatával egybekapcsolja.
Nappal az ébrenlétben tehát állandóan arra kell gondolni, hogy az élet álom, a világ az álom anyagából van és ez az álom az anyagi világ valódi természete.”

Az álom az összes kultúrkörben kiemelt szerepet kap a Bibliától a Védákig, ezen mûveket „lescifi-zni” azért erõs túlzás.

Ez a spiri film azért jó, mivel olyan kérdést, témát, történetet jár körül izgalmasan, ami mindenkivel akár minden nap megtörténhet. Az álmokra fontos odafigyelni. Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hiszen sok üzenetet hordoznak az álmodó számára. Az álom kommunikációs forma.

Az álomról a tudományos maszlag itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Alvás
Ugyan mondja már meg valaki, hogy az álomban melyik aminósav, meg elektromos ingerület alakul képpé! Melyik molekula képes memorizálásra és miért? Illteve hogyan, mi ütközik mivel?
Senki nem tud semmit a tudomány területén, és az a szomorú, hogy ezt a tudósok többsége – lévén ellenérdekelt – egyre inkább nem akarja az emberiségnek elismerni.
Akik pedig a szellemben keresik a világ létezésének megfejtését – ahol egyébként van –, az utat és a megoldást, sokszor hülyének nézik, leginkább a tudomány képviselõi.

És azért is spiri ez a film, mivel a közösbe az egy közös gondolatba – valóságba – visz, amit úgy hívunk tudatalatti . Tudatalatti? Nem. Nem ez a neve csak a tudomány hívja így. Sokan „energia”, „mezõ”, „szellemi vezetõ”, „isten” nevekkel illetik, pedig senki még soha meg nem fejtette. Aki meg megfejtette azt vagy bolondokházába tették vagy keresztre, a „szerencsésebbeket” joviális alakban tisztelik svasztikával a szíve tájékán...

A tudatalatti „utazás” sem scifi. Regressziós hipnózisnak hívják a pszichlógusok, reinkarnációs utazásnak a prananadi követõi. Mint ebben a filmben is látható, nagy megoldások vannak ott, a „tudatalattiban”. Mindenki számára adott a lehetõség, az ajtó nincs becsukva. Zörgetni kell – kinyílik :)
Amúgy a saját, külön-bejáratú „scifi” sokkal jobb mint bármelyik film. Javaslom!
1/10
Journey by Moonlight 2010 júl. 26. - 13:51:55 1/10
(447/2206)
Azért az megjegyzés, hogy "A Viharsziget ehhez a filmhez képest csak 3 osztályú háttértáncos" az érthetetlen számomra...
két teljesen különbözõ film, és 10/10 a maga kategóriájában CSak azért mert a DiCaprio a fõszereplõ, attól még nem kell ehhez hasonlítani, pláne nem lehúzni.