Téma: Eredet

10/10
FerGago 2010 aug. 19. - 22:21:23 10/10
(1006/2206)
kovnoe999:Büszke lehetsz magadra.Jó sokat megértettél a filmbõl.Hát igen,ezt teszi a sok twilight meg transformers,egy teljesen logikus,összerakott filmet nem képes az ember felfogni,mert a sok látványfilmtõl elélveznek és nem tudnak gondolkodni.De meg is érdemli az ilyen,hogy hülyének nézzék.Ha van rá kereslet miért is ne csinálnák,ez a szégyen az egészben.Lefogadnám,hogy nagy twilight rajongó vagy.Egy kicsit eltér a story az átlagostól és máris túlbonyolított marhaság.Gratulálok.
10/10
topitoy 2010 aug. 19. - 21:27:37 10/10
(1005/2206)
(10/10)
4/10
kovnoe999 2010 aug. 19. - 17:34:53 4/10
(1004/2206)
Nagy jóindulattal 10/4! És akkor kedves voltam! Az elsõ 20 perc után azt mondtam hogy kész elegem van ebbõl a filmbõl! Túlbonyolított marhaság az egész. Akciójelenet szinte 0. Jah és érdekes hogy Dicaprio hogy élte túl hogy a vízben süllyed az autóval miközben a többiek kiúsznak..vagy ez is egy álom volt csupán...? Na és a vége? Álom vagy valóság? Vagy az egész meg sem történt? Na ezt adja össze valaki...mindegy az egész egy unalmas hülyeség!....Szívem szerint visszakérném a pénzemet....
kulcsi78 2010 aug. 19. - 16:22:28
(1003/2206)
10/10
Andrew-R 2010 aug. 19. - 11:33:29 10/10
(1002/2206)
Az egy nagy hoax, nincs semmi a végén:

After credits of inception
http://www.youtube.com/watch?v=azB0tsM-Pxg
Joelem 2010 aug. 19. - 08:30:41
(1001/2206)
Ó te jó ég!!!!!!!

Volt már valaki aki végig nézte a filmet?
Végig, teljesen végig. Igen, a vége nem ott van, hogy elkezdik kiírni a szereplõket...még történnek dolgok az után is...
7/10
sonka 2010 aug. 19. - 00:05:33 7/10
(1000/2206)
Nagyon tartalmatlan film. Arra épít, amire a kvízjátékok "okos" kitalálói is alapoznak; a nézõ boldog, ha egy furmányos logikai lépcsõt átlát. De csak ennyi. Persze mindez amerikai módon, patikamérlegen kimérve minden jelenetet.
"Te John, rakjunk még bele egy kis logikai csavart?"
"Hey guy, nehogy má', azt má' nem értenék oszt hazamennek. Egy kis látványelemet inkább úgy 20 másodpercig..."
"OK, akkkó inkább robbantunk egyet."
10/10
dr66 2010 aug. 18. - 20:53:45 10/10 Előzmény F.Torres
(999/2206)
Jó a megfigyelés...Hacsak nem egy rövidebb tartózkodást fejeztek be éppen akkor.Úgy emlékszem,azt mondta,hogy többször jártak ott lent és egyszer tényleg 50 évig tartott,de rövidebb idõkre is le-le mentek.Javíts ki ha tévedek.
AngelÁgi 2010 aug. 18. - 14:20:41
(998/2206)
SPOILER!!!!!
Mikor megkérdezi a felesége, hiányzok e a gyerekeknek...akkor Cobb azt válaszolja,nagyon!
Sztem a felesége tényleg meghalt emiatt,hogy Cobb beleültette azt a gondolatot a tudatalattijába és a nõ tényleg öngyilkos lett.
És a végén mikor képes lesz elengedni akkor tud igazán emlékezni / visszatérni a gyerekekhez.
Máshol olvastam,hogy végig követhetõ,hogy mikor álmodik Cobb akkor rajta van a kezén a gyûrû, mikor viszont nem álmodik akkor nincs rajta..
Azért gondolom,hogy a felesége nem csak elhagyta mert akkor kiderült volna,hogy a gyerekekkel van..igazából sztem mindig nyitott kérdés marad az ember számára,de szívesen olvasok más véleményeket is.
Sztem csodálatos film és csak azok mondják rá ,hogy nem jó akik már ne is haragudjanak,de vagy nem értik vagy nem akarják az agyukat használni...
Egyébként kiemelném Joseph Gordon Levittet/Arthur/,hogy sztem fantasztikus színész és nem árt figyelni rá, ugyanis Nolan új Batmenében úgy néz ki õ lesz a Joker:)
10/10
sztemen 2010 aug. 18. - 10:44:56 10/10
(997/2206)
A film rendezése zseniális, hiszen a különbözõ beállítottságú emberek is megtalálhatják a számukra kedvezõ befejezést:

SPOILER

A "hollywoodi" filmkedvelõk számára: a végén egy picit beinog a totem, ezzel is érzékeltetve, hogy eldõl = a valóságban vannak

A "túlmisztifikálók" részére: az egész film csak egy álom (csak az a kérdés, hogy kié?)

A "realisták" szerint: Vannak benne a valóságban játszódó részek, de a vége csak egy álom.

A "lélekbúvárok" számára: Teljesen mindegy, hogy mi történik a totemmel, mert Cobb számára is mindegy, hogy hol van, nem számít már neki, hogy álom- e vagy valóság, a lényeg, hogy megbékélt magával, és boldog.

A "szemfülesek" részére: A totem a végén teljesen lényegtelen, hogy eldõl-e vagy sem, hiszen nem is Cobb toteme volt, hanem Malé.
F.Torres 2010 aug. 17. - 23:24:53
(996/2206)
SPOILER
Nem tudom, hogy ami eszembe jutott, az egy hiba-e a filmben, érdekel a véleményetek. Arról van szó, hogy a végefelé mondta a feleségének, hogy együtt már megöregedtek egyszer stb, és mutatják ahogy idõs korukban kézenfogva sétálnak. Azonban amikor azt mutatják, hogy hogy jutottak vissza a valóságba,(vonat alá feküdtek) akkor nem voltak öregek. Én értelmeztem valamit félre?
Citromfû 2010 aug. 17. - 16:53:01
(995/2206)
SPOILER
Nolen úr nem hazudtolta meg önmagát. Nagyszerûen kihasználta az elõtte lévõ lehetõségeket, és a film, amit asztalra rakott, kész agytorna! Elvégre a film megtekintése után sokunknak utóíz marad a szájában: miért, hogy is volt, az hogyan történt...stb. Sajnos a filmet egyszer láttam, ám elsõ nézés után azt kell hogy írjam, ez elé többször kell leülni, és figyelni minden kis jelre, minden mozdulatra. Sok-sok inger éri a nézõt, megmagyarázhatatlan dolgok, legalábbis elsõre megmagyarázhatatlanok. És itt van a sokak által felvetett, megrágott, agyon csonkított kérdés: az egész film csak egy megálmodott világ volt? Valakinek az álma? Cobb álma? Ezen a fórumon számtalan verziót olvastam el, megemésztettem õket, és bár talán én nem annyira gondoltam végig, vagy csak ragaszkodom a véleményemhez, de szerintem ez nem tekinthetõ lezártnak, hogy csak álomvilágban játszódik minden. Nem, mert ismétlem, annyi elrejtett kis apróság bújik meg a tettek, szavak mögött, hogy képtelenségnek tartanám, hogy a rendezõ álomra ,,sakkozná" ki a sztori legvégét. A mi fantáziánknak ad tápot a film utolsó taktusával: a pörgettyû pörgésével. Miért pörög? És vajon meg fog állni? Ha megáll, akkor mi lesz? Bolondos feltevéseket, normális érveket most nem tudok, és nem is akarok felhozni, de ha a film végén a pörgettyû nem pörgött volna, akkor talán elsiklanánk a kérdések felett,de mivel pörgött, eszünkbe juthat egy csomó minden az elõbb történtekkel kapcsolatban, és ezért gondolhatjuk tovább az eshetõségeket. Egyik elgondolásom az - és most talán kiütöm egyik szavammal a másikat - hogy ez egy olyan álomban játszódott történet, amelynek voltak valóságos tartamai...vagyis hogy Cobb a váróban maradt kedvesével. Addig minden megtörtént,(Fisher álomszintjeinek kiépítése, Fisher álombeli halála stb)) de amikor Mal és Cobb találkoztak a váróban, akkor Cobb vele maradt, és onnantól kezdve õ álmodta tovább az egészet...erre utalhat a pörgettyû is. De ez csak egy gondolat, egy lehetõség, és ismétlem: a végkifejlet talán nyitott kérdés marad...
10/10
beo71 2010 aug. 17. - 16:11:27 10/10
(994/2206)
Azt hiszem ki kellene zárnom a XXI.ik század velejáróit:a rengeteg reklám,ömlengés,hozzászólások,hangulatkeltés és egyebek miatt olyan felfokozott állapotban ül az ember egy-egy film elé,ami miatt kissé másképpen fogadja be a látottakat,mint ha csak önmagában nézné és a saját elvárásaival szembesítené.
Máskülönben mivel tudnám magyarázni,hogy itt van egy remek (10/10)film,amitõl borzasztóan sokat vártam és sokat kaptam is,de a "borzasztó"lemaradt és a helyett,hogy boldog lennék,hogy láthattam egy szenzációs,elõre mutató,fantasztikus darabot,mégis nyafogok:a két mondatos történet,kihasználatlan vizuális lehetõségek és a nem túl eredeti befejezés miatt.No,nem baj,azért jöhetne még egy-két ilyen agymozgató szösszenet!
9/10
monnci 2010 aug. 17. - 13:09:45 9/10
(993/2206)
imdb-n 9.1 a film értékelése. azért ez nemsemmi. én pedig már kezdtem azt hinni, hogy Leo lejobb filmje a viharsziget. de tévedtem. [:
Norberto92 2010 aug. 17. - 12:44:55
(992/2206)
Nekem is tetszett, remek film. :)
10/10
themoha 2010 aug. 17. - 10:28:59 10/10
(991/2206)
Háhá. Ezzel a filmmel felejtettem el végleg a avatárt (ami ehhez képest egy ilyen kis semmi, egy gagyi, békategóriás szösszenet) és bocsátottam meg DiCapriónak a titanikért.
Kedves tune2!
Ha szerinted ez egy sablonos film, akkor mi nem az?
Mr Nolan a legeredetibb, legötletesebb rendezõ széles e világban, ez pedig 2010 legjobb filmje.

Remélem a legközelebbi Oscar-gálára nem felejtik el.
10/10
10/10
jazmine4 2010 aug. 16. - 19:37:57 10/10
(990/2206)
Nekem nagyon tetszett a film! Nagyszerû mû Christopher Nalontõl :) és hát Hans Zimmer zenéi :DDD best és lájk (L)time(L)
Ilyen film még nem volt (bár tudom, hasonlít a mátrixra), de akkor is, ez újdonság :)
De azt sajnálom, hogy az lett a vége ami lett, sztem nem kellett volna elbizonytalanítani a nézõket :/
sanothiel67 2010 aug. 16. - 18:34:35
(989/2206)
Hááát nem tudom mit mondjak. Jól megcsinálták, de szerintem nagyon hosszú lett, meg volt pár momentum amit nem nagyon értettem.
Mindenesetre egészen jó sci-fi akciófilm.
Mage 2010 aug. 16. - 10:17:52
(988/2206)
Miért király a film? Miért nem jó a kritika?
10/10
akos0102 2010 aug. 16. - 09:43:49 10/10
(987/2206)
király film. mage, az a link amit küldtél egy baromság. totálisan béna kritika.