Téma: Eredet

8/10
ichtys-g 2010 nov. 20. - 21:00:17 8/10
(1306/2206)
Ma másodszorra is megnéztem a filmet és talán még jobb volt, mint elsõre. A színészek játéka nagyon jó, a cselekményvezetés is jó. Az eleje kicsit gyenge de végül is beindul a film.

Ha ezt nem Hollywoodban forgatták volna, hanem Európában, Pedro Almodóvar rendezésében, minimál büdzsével akkor mindenki Istenítené, aki most lehurrogja.

Ez ebben a környezetben és országban szerintem magasan áll a mércén és ezért jó. Aki pedig szidja, az mást sem csinál, mint kakát keres a csomón, amibe beleköthet, mert semminek nem tud örülni abból amit ma kapunk.

Korábban már leírtam a véleményem a filmrõl most nem teszek újat hozzá.

Számomra 8 és fél.
tinodialfred 2010 nov. 20. - 11:32:44
(1305/2206)
Profin felépített, gyémántnak kinézõ fos ez a film! Viszont lenyûgözõ, hogy, hogy mennyire beszopatta az egész világot. Hollywoodi receptekbõl fõzött szar! Kiváló!
7/10
RoKKfish 2010 nov. 20. - 10:42:09 7/10
(1304/2206)
Hja bocsi, SPOILERes!!!
7/10
RoKKfish 2010 nov. 20. - 10:22:51 7/10
(1303/2206)
Ez a "dõl a pörgettyû, vagy nem dõl" egy akkora gumicsont, hogy ihaj! Állatira nem oszt, nem szoroz a filmélmény-, de sõt, egyáltalán az értelmezés szempontjából sem. Mert mi van ha dõl, és mi van ha nem? Érdekes az, hogy a valóságosnak gondolt szint is esetleg csak egy álom volt? Egy fenét! Ez a befejezés csak egy "Nolan 1.0", butított verzió. Tessék megnézni a Mementót! Ott aztán lehet mélázni, hogy a négy-, ötféle lehetséges vége-magyarázat közül melyik a legszimpatikusabb. Pörgettyû? Ugyan már!
10/10
Sur-prise 2010 nov. 20. - 09:57:40 10/10
(1302/2206)
bocsi akkor inkább bemásolom:

"Az Eredet igazi vége


Michael Caine volt a vendég egy mûsorban, amikor is megkérdezték tõle mi is az Eredet befejezése.


SPOILER!!!!!Erre õ nagy vonalakban azt nyilatkozta, hogy a filmben az õ karaktere találta fel azt a fajta álmot amiben a szereplõk is "dolgoznak". Õ soha nem szerepel akkor amikor valaki álmodik, a film végén viszont igen, így a zárás happy end, tehát a totem eldõl, nem álmodunk. SPOILER VÉGE"
10/10
Sur-prise 2010 nov. 20. - 09:56:13 10/10
(1301/2206)
portponthinnye 2010 nov. 19. - 21:22:18
(1300/2206)
Nem könnyû az itteni majd 1400 hozzászóláson átvergõdni, még nem jutottam elõre benne, de (bár már postoltam másfelé), azért itt is felvetem a gondolatot (mint jó parazitát) - lehet volt már, de én még nem olvastam:


Szóval, én még nem láttam, de anno sokat olvastam görög regéket és ha már Ariadné elõkerült, akkor felidéztem, ki is volt és mi történt vele. Aki gondolja, olvasson utána a wikin ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Ariadn%C3%A9 ), vagy itt ( http://www2.szepmuveszeti.hu/hyperion/lexikon.php?id=260 )!


Azért kiemelnék egy dolgot - a többit olvassátok hozzá:

Thészeusz ... magával vitte Ariadnét ... Ariadné elaludt, s mire felébredt, a görög sereg már elhajózott, s õ maga maradt. ... Egyesek feltételezése szerint Dionüsziosz beleszeretett Ariadnéba, s kitörölte Thészeusz elméjébõl a leányt...


Ez a Nolan megfilmesített egy görög regét, csak kreált hozzá egy keretsztorit... Mostmár tuti megnézem.

Gondolom a görög történetíró is végig arra gondolt, miközben leírta Thézeusz történetét, h ebbõl baromi nagy filmet lehetne csinálni...! :) :D :P
Thousand Lakes 2010 nov. 19. - 20:48:57
(1299/2206)
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=2863

Ezt érdemes elolvasni, a 2001: Ûrodüsszeia is felemlítõdik, csak éppen mint látványosabb film.
Thousand Lakes 2010 nov. 19. - 20:31:02
(1298/2206)
"Például az Inception egy lelassított Piaf zenével indít. Tehát elképzelhetõ ezért az egész film valaki álmának is."

Nem csak elképzelhetõ, hanem - ahogy a filmben utalnak rá - az is. Ettõl azonban még mindig - egyes vélekedésekkel ellentétben - egy futószalagon gyártott tömegfilm marad.

"Érted? Nekünk kell a rétegeket és átfedéseket felfedezni."

Ha ezt a Zerkaloról vagy a Hiroshima Mon Amourról írnád, akkor azt mondom oké. Azoknak a filmeknek vannak rétegei meg átfedései, míg ebben legfeljebb csak (mûmájer) álomszintek vannak.
Tulajdonképpen Wong Kar-wai 2046 címû filmje ehhez képest egy hamisítatlan (sci-fi!) remekmû.
Valakik itt elkezdték nyomni, hogy ez az Eredet egy szerzõi film, de hát nehogy már készségesen elhiggyük ezt. Olyan messze van a szerzõiségtõl, mint Makó Jeruzsálemtõl.
7/10
RoKKfish 2010 nov. 19. - 19:33:48 7/10
(1297/2206)
Hát szerintem ez a 2001: Ûrodüsszeia példa nagyon fals. Az Eredethez nem kell különösebben nyitottnak lenni, hogy egy átlag moziba járó elsõre is felfogja a sztorit, a cselekményt, a tartalmat. Ha nem így lenne, nem lenne ilyen népszerû. Ettõl persze még lehet zseniális a darab, tudja a nyavalya, mindenesetre engem nem borított meg annyira, hogy késztetést érezzek a közeljövõben egy harmadik nekifutásra. Ráadásul a fenntartásaim - néhol komoly szájbarágósság, esetenként kínosan kimódolt jelenetek, lehetetlenül ciki havasi lövöldözés - jottányit sem változnának akkor sem, ha további jó megoldásokat fedeznék fel benne. Ennyit nekem nem ér, inkább nézek olyan mozit, amit még nem láttam.
8/10
ichtys-g 2010 nov. 19. - 19:05:39 8/10
(1296/2206)
Gondolkodtam azon, amit a végén írtál és ez nem mindig igaz. Például annak idején, amikor a 2001: Ûrodüsszeia c. filmet bemutatták amerikában, nem értette a közönség. És csak késõbb fedezték fel, hogy ez egy mestermû. Mi van ha ezzel a filmmel is így van? Csak még nem nõttünk föl hozzá.

Lehetne vele kombinálni. Például van az Innocence c. film amibe Cotillard játszik, abban nem mutatja meg a film, hogy mirõl is szól valójában és neked kell agyalnod rajta. És ott van szintén Cotillard-al a Piaf. Szóval mi van ha ezek között is van átfedés.

Például az Inception egy lelassított Piaf zenével indít. Tehát elképzelhetõ ezért az egész film valaki álmának is.

Érted? Nekünk kell a rétegeket és átfedéseket felfedezni.

Persze mondhatnád, hogy akkor más filmeket is vizsgálhatunk így, ez a film így önmagában nem olyan zseniális. Én mégis azt mondom, hogy adjunk még idõt ennek ízlelgetésére.
9/10
Rahar 2010 nov. 19. - 18:59:17 9/10
(1295/2206)
Nekem kifejezetten tetszik a film, jó színészi munka és szinkron, nagyon jó képi megvalósítás, kiváló alaptörténet és majdnem olyan jó cselekményvezetés jellemzi, legalábbis ez az én véleményem. Nagyon ritkán látok olyan filmet melyben a történet és a cselekmény több mint logikus, ésszerû, nincsen benne logikai hiba, végig leköt. Ritkán értékelek egy filmet legalább 9 pontra, na most ez történt.
***SPOILER***
Azért a végén én számítottam még valami csattanóra, ami azért nem valósult meg annyira.
***SPOILER VÉGE***
7/10
RoKKfish 2010 nov. 19. - 18:26:35 7/10
(1294/2206)
Igen, ami az életkort illeti, azzal szoktam kezdeni, hogy megnézem a véleményalkotó adatlapját. :) Egészen biztos, hogy nem fogok vitát nyitni egy tizenévessel. Nem azért, mert nem érdekel amit írnak, hanem mert én is voltam kölyök, és tudom, hogy milyen tapasztalat, és élményanyag hiányában lelkesedni egy filmért, egy zenéért, egy akármiért... (Hogyan értékel például valaki egy romantikus drámát úgy, hogy nem volt még túl szerelmeken, szakításokon? Arra azért kevésbé vagyok fogékony, hogy ki, hol tart éppen az iskolában - teszem azt - Shakespeare-bõl. Pláne, ha sehol... :D)
A "kivetkõzésrõl" meg csak annyit, hogy elõbb a kivetkõzésnek kell megtörténnie, és csak azután jöhet az elemzés. Ha már azon kell gondolkodni, hogy valami zseniális-e, avagy sem, az régen rossz.
8/10
ichtys-g 2010 nov. 19. - 11:02:55 8/10
(1293/2206)
Hát igen. Felettébb különleges teremtmény az ember és mi, filmnézõk nagyon különbözõek vagyunk. Sokan lehurrogják a másikat, pedig nem szabadna. Olvastam a hozzászólásokat és ezért mondom. Mindenki egyedi belsõ világgal bír. Ennek tükrében kellene egymás véleményét nézni. És éppen ezért, mivel minden ember teljesen egyedi világgal bír, ezért nem lehet mérvadó senki véleménye.

Persze általánosságban azért látszik, hogy valamilyen szinten mindenkit megragadott a film nagy volumenje.

És egyediségünkön túl még ott vannak a környezetünk befolyása, szellemi és lelki érettségünk és a korunk. Ezért is írtam le a koromat, mert nem mindegy mennyit élt az aki az adott hozzászólást írta. Én nagyon sok filmet láttam, amiben csavar van vagy több szinten mozog: pl. Existenz, Mátrix, Játsz/Ma stb. Ez a film tényleg egyedi és jó alkotás és remélem, hogy sok hasonló készül majd, mert kell ez az embereknek. Csak jó lenne már valami olyat alkotni, aminél teljesen kivetkõzök magamból, annyira zseniális. :-)
7/10
RoKKfish 2010 nov. 19. - 00:18:58 7/10
(1292/2206)
Nem volt ez olyan kacifántos, hogy többször kelljen megnézni egy értékeléshez. A legtöbb filmben mindig fel lehet fedezni apróságokat, amik elsõre, másodikra elkerülték a figyelmünket. Attól még megvan a lényeg, és más nem is kell az ítélethez. Én például kétszer láttam, és bevallom, másodszorra már meglehetõsen untam, pedig még finomodott is közben egy-két megfigyelésem az elsõ nekifutáshoz képest. Semmit sem változott a véleményem a filmrõl.

Az viszont elég érdekes, hogy messze többre értékeled az Amenábar-mozit, mint ezt - egyébként teljesen jogosan! -, és közben ennek a "zsenialitásán" tanakodsz, úgy hogy felsoroltál egy szekérderéknyi fenntartást. Te tudod...
8/10
ichtys-g 2010 nov. 18. - 23:08:21 8/10
(1291/2206)
Sziasztok!

34 éves leszek. Tegnap néztem meg a filmet. Eleinte nem nagyon tudtam élvezni.

***Spoiler***

De onnantól kezdve, hogy a szinteken jártak már érdekesebb lett. Katarzist nem éltem át de nagyon megfogott a filmben, amikor a repülõn felébred DiCaprio. Mert a rendezõnek sikerült elérnie a 3 szint váltogatásával és a váróval, hogy a valóság teljesen kiesett nekem. Egy kicsit az az érzés volt bennem itt, ami a Gyûrûk Ura harmadik részében, amikor a sok kínlódás és megpróbáltatás után a tündéknél találkoznak a hõsök. Itt is egy ilyen feloldást éreztem de katarzist nem.

Nálam meg sem közelítette ez a film az Abre Los Ojos-t. Az sokkal megrendítõbb és szélesebb skálán mozgott. A zenéje is sokkal jobb volt.

Itt a szereplõkkel nem könnyû azonosulni. Nem tudunk velük együtt érezni. Mert egyik sem egy elveszett figura, hanem mindenkinek normális élete van. Olyan ez, mintha egy drogost kellene sajnálnom, hogy a sok pénz úgy felvetette, hogy elmerült ebben a szórakozásban. Persze itt magára az álomban ténykedésre gondolok. Nyilván, hogy Cobb gyerekeinek visszaszerzése fontosabb, mint az álomban "drogozás". Mert aki 50 évre elhagyja a valóságot egy álomvilágért az drogozik.

Ezért nem tudtam sem Cobb-ot sem a feleségét sajnálni.

Ha abszolút mesefilmként tekintek az egészre ahogy van, akkor persze elmondhatom róla, hogy nagyon jó kis mesefilm volt.

Sajnos a matematikai része nem stimmelt valóban. Merthogy szintenként hatványozással kellett volna számolni, mert errõl számolt be Cobb.

Itthon néztem meg 1080p-ben, így nem zavart senki és semmi.

Igazából még nem értékelhetem a filmet, mert még nem raktam mindent össze benne és többször meg kell néznem, hogy elmondhassam róla, hogy zseniális, mert nem biztos, hogy az.

Mindenesetre Zimmer az zseniális. Ezt nézzétek: www.youtube.com/watch?v=UVkQ0C4qDvM

Én erre nem jöttem volna rá. Ebbõl is láthatjátok, hogy az értékelések nem mérvadóak, mert aki elõször megnézi az alapból nem is írhatna értékelést.

Sajnos a drámai feszültség hiányzik a filmbõl, mert valahogy annyira az álmok szintjeire és a látványra összpontosít a rendezõ, hogy a szereplõk közötti dráma és interakció háttérbe szorul. Ehhez is lehet, hogy többször kell látni, hogy ne a látványra figyelj.

Ennyi jutott most eszembe. Az egyéni agyalásomról inkább nem írok, mert az nagyon hosszú lenne. :-)
vega63 2010 nov. 17. - 17:14:44
(1290/2206)
Nagyon jó film
10/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 16:23:32 10/10
(1289/2206)
Pedig olyan nagyon nem is különbözik a véleményünk. Én csupán azt gondolom, hogy nem kéne ajnározni valakit ezért vagy azért. Ráadásul jössz te is Lynch-el, azt sem tudom, melyik filmeket csinálta. Amikor filmet nézek nem érdekel a háttér és nem akarok egyes részletekre jobban odafigyelni, mert ez vagy az a rendezõ, így vagy úgy szerkeszti a dolgokat. Vagy tetszik egy film vagy nem és hidegen hagy ki rendezte.


Jó példa, ha azt elmondom hogy én egy zenekartól mondjuk 1-2 számot szeretek, de attól még hogy a többi is az õ számuk még nekem nem fog tetszeni. Hiába írták azt is õk. Ez különböztet meg engem akkor a többi embertõl, hogy nem a készítõk alapján döntök valamirõl hogy tetszik-e vagy sem, csakis a végeredménytõl. Ha látok egy jó filmet, nem fogom a rendezõt halálba magasztalni és nem várom el tõle hogy a köv.filmje is jó legyen.

Van még egy érdekes dolog a tarsolyomban, hogy értsétek a rendezõ személye iránti kételyeimet. A Kontroll egyik kedvenc filmem, imádom...Antal Nimród rendezte, úgyanígy a Ragadozókat is õ rendezte, ami sztem egy b-kategóriás akciófilm...nah ennyit a rendezõrõl...mindekttõnél a sztori a lényeges, rendezhet ez akárhogy szarból nem tud várat építeni, és ami eleve jó, azt nem tudja elrontani. Ennyi.
Sammy Jankis 2010 nov. 16. - 11:57:12
(1288/2206)
Zotyo04: nem egészen értek Veled egyet, mivel szerintem egy film egyik legfontosabb eleme a rendezõ. Az õ egyénisége teremti meg a film hangulatát, tempóját és gyakran képi világát. Gondolj csak David Lynchre, vagy gondolj bele, mi lett volna a Stalkerbõl Tarkovsky nélkül. Fontos szerepe van a rendezõnek, és nézhetünk meg egy filmet csak azért, mert egy rendezõ filmje vagy filmjei bejöttek elõtte. De ettõl persze még nem kell ajnározni meg elszállni tõle. Számomra a legnagyobb csalódás az elsõ Nolantõl Batman volt, és sajnos azt a filmkészítési szerkezetet azóta minden filmjében használja. Reméljük majd leszokik róla, és csinál még egy olyan remekmûvet, mint a Memento, vagy egy olyan szerkezetû vagy típusút, mint a Following.
10/10
offtopic
zotyo04 2010 nov. 16. - 10:00:25 10/10
(1287/2206)
Nem az!