Téma: Eredet

offtopic
horvi93 2010 júl. 28. - 00:28:10
(586/2206)
Hát én valahogy a film végét nem értem
****SPOILER*****
Valahogy úgy tudom elképzelni, hogy amikor meghalt a felesége, mármint a tudatalattijában, akkor valahogy újraformálta ezt a helyet és fel se ébredt
****SPOILER**** VÉGE
Egyébként én hallottam olyat, hogy képesek vagyunk irányítani az álmunkat, ha elfogadjuk, hogy egy álomban vagyunk:D Bár nem tudom, én általában nem is emlékszem rá, hogy álmodtam-e. Vagy csak egyszerûen nem alszok eleget, hogy elérjem azt az álmodási határt, vagy mit. Ezen a téren kicsit hiányos a tudásomXD
marcelllus 2010 júl. 28. - 00:24:11
(585/2206)
SPOILER!
Gondolom a rendezõ célja az volt, hogy a pörgõ (nem megboruló) kocsi hatásait vetítse ki az eggyel lejjebb lévõ (ergo lassabb) álom-dimenzióra. Ezért a szoba forgott (nem pörgött), hiszen ott lassabban múlt az idõ.
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:23:32 1/10
(584/2206)
az elõzõ volt az 599. hsz= 9+9+5=23. Ez tényleg mindenben ott van :)
De ez már a 600. lett
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:18:46 1/10
(583/2206)
szerintem az a baromság, hogy az egyik álomban össze vissza dobál a kocsi, de az abban az álomban álmodott álomban pedig megborul a folyosó.
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:16:16 1/10
(582/2206)
Az utolsó mondatom kissé túldimenzionált volt, de a lényeg, hogy mielõtt egymásra dobálunk filmeket, (eredet, mátrix,) azelõtt értelmezzük az álmot és ne keverjük össze az MI, vagy AI által kerált valóságokkal. Hiába jöttek ott a tervezõ Junos csajjal, aki kb annyira volt fontos a filmben mint az éttermekben a 22. kanál amit kipakolnak, de az álom nem megkreált, nem lehet befordulni sehova, nem lehet irányítani, alakítani. A mesterséges valóságot a mátrixban lehetett, de az nem álom volt. Megismétlem magam, az álom öntudatlan, ezért álom. A tudatos álomban rohangálás: 1, nem létezik és önmagát megsemmisítõen paradoxon, mert élve nem lehetek halott. Tudatosan nem álmodhatok. A film logikailag nem mûködik de ettõl még meglehet nézni.
marcelllus 2010 júl. 28. - 00:14:40
(581/2206)
Ne haragudj, de akkora marhaságokat írsz, hogy az már szörnyû. Amikor álmodsz, akkor az álom nem olyan, mint a valóság?

Ha nem valóság, akkor tudatában vagy annak, hogy ez nem valóság (lásd elõzõ kommentedet)?

Döntsd el végre mire teszed a voksod, mert ez így elég kusza!
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 28. - 00:09:30 1/10
(580/2206)
azért nem mindegy "NEKEM" mielõtt bárki megsértõdne, mert az álom mint tudjuk mi, és a mesterséges valóság nem ugyanaz. Talán nem jól fogalmaztam, de nekem az nem tetszett hogy Nolan az álmot úgy kezelte mint Wachowskiék a mesterséges valóságot. Az a gond, hogy a vita legfõképpen azért értelmetlen és a film készítés is egy témáról azért értelmetlen, mert ha nem definiáljuk mi az, baszhatjuk. Az álom nem olyan mint a mesterséges intelligencia által kreált, tökéletesen kidolgoztt mesterséges valóság. Az álom nem ilyen, ha ma álmodnál próbálj rá oldafigyelni. Vagyis ha egy filmkészítõ véleményt alkot a mesterséges valóságról, az bármilyen lehet, de leginkább valószerû lesz, de az álomról nem alkothat egy filmes a valósággal nem összeegyeztethetõt, mert az álomról mindenkinek tudomása van. Ez olyan mint a mátrixban a deja vu re adott magyarázat. Mindenki ismeri, ezért eldöntheti igaz e az alkotó elképzelése, vagy meghagyja a film részének. Az álomról viszont ne ábrázoljanak olyat, amirõl mindenki tudja, hogy nem olyan, mert az álom az megfoghatatlansága ellenére sokkal valósabb és kézzelfoghatóbb, mert az életünk része.
lpburny 2010 júl. 28. - 00:02:12
(579/2206)
Én ezt értem, de ahogy a kollega mondja, a Mátrixban is egy gépre voltak kötve, a fejük hátulján volt a csatlakozó és együtt kerültek be a mátrixba.
Ezek után miért lenne nagyobb fasság egy másik gép, ami ugyanaz, csak ott az álomba lépnek be?.....
Mindkettõ egy marhaság, de ettõl függetlenül állati jó nézni és elképzelni hogy ilyen van. Ennyi.
10/10
royald 2010 júl. 28. - 00:00:22 10/10
(578/2206)
Miért, mi volt a stáblista végén?

Vagy csak átvitt értelemben írtad ezt?

Nekem egyébként nagyon tetszett a film!

Érdemes megnézni! 10/10
marcelllus 2010 júl. 28. - 00:00:19
(577/2206)
SPOILER!

De az öregedés csak az álomvilágban volt öregedés! A valós világban nem!!!
Azért hitte a csaj ébren is hogy álmodik, mert elültette az EREDETi gondolatot benne! Ez itt a gond! Ha simán kivárja, hogy az altató hatása elmúlik, akkor visszatérnek a valós világba és kész, nincs film :)
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:56:45 1/10
(576/2206)
Látom jó sokat fogtál fel a mátrixból. Én hosszan kifejtve elmondtam a véleményem, mondtam egy kurva szóval is, hogy holnaptól zárjanak be a mozik. Persze, hogy mindenki maga dönti el mit néz meg, én is sajnos eldönthettem.
lpburny 2010 júl. 27. - 23:55:53
(575/2206)
SPOILER

Miért kell megölni magukat ha vissza akarnak térni? Talán azért mert mire elmúlik az altató hatása, már öregemberek lesznek, 20 évvel késõbb..
Miért ültette be a gondolatot? Azért mert a csaj már ébren is azt hitte hogy álmodik.
10/10
matesz88 2010 júl. 27. - 23:53:32 10/10
(574/2206)
Talán a Mátrixban nem egy székben ülve egy kábelre voltak cuppantva a fejük mögött ? :D Nonszensz sztem akkor is, e tény h mindenki maga dönti el mit hisz el, és hogyan és mennyire veszi be a "hülyeséget"... Sztem 10bõl 9,5ember megette a sztorit, miért is beszélnének ennyit minden fórumon a filmrõl? A legtöbb film összesen nem kapott ennyi hozzászólást mint ez pár nap alatt, igen is foglalkoztatja az embereket az univerzuma a filmnek (még a logikai buktatók és hibák ellenére is) és azt hiszen csakis ez számít és nem a liberális látás mód! pont.
lpburny 2010 júl. 27. - 23:51:59
(573/2206)
Hát igen, mert az sokkal elfogadhatóbb hogy Neo hangsebességgel repül, úgy hogy betörik az összes ablak és az aszfalt is elég. Hiszen ha benne van a filmben a buddhizmus egyik lényege, akkor már csak nem lehet hülyeség. Vagy én vagyok a hülye és ilyen tényleg van? :)

Minek nézel te egyátalán filmeket? A hozzád hasonlók kezébe adnék egy vasgolyót inkább, aztán szórakoztassák magukat azzal.
marcelllus 2010 júl. 27. - 23:48:13
(572/2206)
És a vége! Miért kell a stáblistát kivárni ahhoz, hogy eldõljön mi a történet lényege?!?!
Példát vehetne a rendezõ a Közönséges bûnözõk végérõl (ami a világtörténelem legjobb befejezése ;) )
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:47:36 1/10
(571/2206)
össze van kötve a tudatuk a szürketáskás géppel és zsinorokkal, gratulálok, jól odafigyeltél a hülyeségre
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:46:24 1/10
(570/2206)
mert az emberek kollektív bensõ vágya a repülés. Amúgy meg látvány. Harry Potter vajon miért repül?
marcelllus 2010 júl. 27. - 23:45:06
(569/2206)
Te Hannibal Lecter! Nagyszerû, hogy megmagyarázod az agy mûködését, amikor a jelenlegi tudomány sem tudja, hogyan mûködik :D
Neked viszont nyitott könyv az emberi agy... Terjeszd az igét!

A filmmel kapcsolatban:
SPOILER

Számos logikai bukfenc van benne -> Miért kell megölnöd magad ahhoz, hogy visszatérj a valóságba? Elég kivárni az idõt, amíg az altató hatása megszûnik -> az egész dráma a házaspárról itt megbukik, hiszen nem kellene elültetni a gondolatot a feleség agyában, csak megvárni, amíg letelik az altató...
A Cobbs házaspár (fiatalon) vonat alá veti magát, de van egy olyan kép, amikor 70 évesen sétálnak a maguk által teremtett világban...

SPOILER END
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:44:40 1/10
(568/2206)
létezhetnek, attól még, hogy nem tudunk róluk :)
1/10
Hannibal Lecter 2010 júl. 27. - 23:43:25 1/10
(567/2206)
Nézd a film nem ismeri a liberalizmust. Nem arról van szó, hogy az egyik hülyeség és akkor húzzuk le a másik nem hülyeséget is mellé. A mátrix ráépülve a korunk számítógépes gondolkodására elmondta ugyanazt az õsidõk óta ismétlegetett storyt. A mátrix sikere abban van, hogy ezt remekül tudta ábrázolni. Tényleg képtelenség lenne most elmondani teljes egészében mi is a mátrix forradalmian tökéletes ábrázolás módja, ehhez jártasnak kell lenni a filozófiában. A mátrix egyetlen negatívuma a mára már kissé viccesnek ható titokzatoskodások és félmondatok, de szerintem akkor is az az évszázad filmje.