Téma: Eredet

6/10
1899 2011 jan. 16. - 20:32:09 6/10 Előzmény tanhu
(1486/2206)
Szerintem egyrészt bõven nem lett volna még szájbarágós egy kevés magyarázattal, másrészt így meg hiteltelen volt. Lehet, hogy te máshogy vagy vele, de én azért szívesebben állok fel azzal egy sci-fi után, hogy "mi van, ha ez tényleg igaz?", mint így: "szép és jó, de hülyeség".
Valezius 2011 jan. 16. - 18:09:39
(1485/2206)
Általában sorozatoknál látok olyat, hogy bevágnak valami "izgalmas" jelenetet az elejére, aztán visszaugranak órákat vagy napokat. Eléggé utálom, egy film esetében nem is emlékszem hirtelen más ilyenre.
Mivel ez egy teljesen fölösleges és csak hatásvadászatra jó eszköz, így utálom is.
Eléggé zavarossá tette a film elejét, és gagyivá a végét, úgyhogy ez nálam -2pont a szokásos -1 helyett.

Egy sci-finél nálam elvárás, hogy elgondolkodtasson, de ebben nem volt ilyen momentum.

Amit nem értek:

Spoiler
A ember agyában vannak, B ember álmodik, akkor B építi fel a világot és A népesíti be a projekcióival.
Ha nem Coob agyában járnak, akkor Mal mit keres ott?
Amikor megöli Mal a csávót, akkor miért a Coob által felépített váróba került? Hiszen nem Coob agyában voltak.

Amikor Coob és Mal kijött a váróból miért lettek öngyilkosok? Vagy miért nem lettek 40évvel korábban?

Spoiler vége

+1 pont jár, amiért kitalálták, hogy lehet súlytalanságban zuhanni. Bár ez is kissé zavaros volt, most az volt a lényeg, hogy mire a kocsi beesik a vízbe már ébren legyenek azon a szinten, és amikor beér a kocsi azzal teljesen fölébreszti õket? De Adriene meg az egyik csávó még Coobról beszélgetett a vízbõl kiúszva.

Jó film, de eléggé túlértékelt, 8/10, mert nem akarom lehúzni.
tanhu 2011 jan. 16. - 15:38:10
(1484/2206)
Több magyarázattal,már szájbarágós lett volna...
6/10
1899 2011 jan. 16. - 14:06:12 6/10
(1483/2206)
Szerintem többet lehetett volna kihozni belõle, ennyi. Ez így szép és jó, de lehetne sokkal jobb, nekem leginkább ezért voltak felemás érzéseim, miután végignéztem.
Az összehasonlítgatást meg hagyjuk, egyik filmet se azért hoztam fel. A viharszigetet csak azért, mert szerintem kb. ugyanazt a szerepet játszotta DiCaprio itt is, ott is, és nagyjából ugyanúgy (jól!). A mátrixot meg azért, mert én a témának egy ahhoz hasonló kibontását jobban tudtam volna értékelni.
Egyébként szájbarágást nem vártam, de azért több magyarázat kellene, hogy hihetõbb legyen a sztori.
perry 2011 jan. 16. - 07:28:29 Előzmény portponthinnye
(1482/2206)
Szívesen:)
tanhu 2011 jan. 16. - 04:27:39
(1481/2206)
Ja és a mindezt mondom annak ellenére, hogy rühellem a nõgyûlölõ pszichopata gnóm freudot így kisbetûvel.Ja és elfelejtettem kiemelni a film zenéjét 10-bõl 12!!! Hans Zimmer az Oroszlánkirály óta nem írt ilyen kiváló, és a filmhez tökéletesen illõ ennyire erõs muzsikát...
tanhu 2011 jan. 16. - 04:06:35 Előzmény 1899
(1480/2206)
Nem igazán értem a fanyalgókat ahogy téged sem.Ebben a filmben az akció csak kellék volt, a többi pedig minden szinten gyönyörûen ki volt bontva.Rejtett beolvasása,vagy inkább beintése a globalizációnak mesteri!Vagy ti az avatarról beszéltetek,mert annál ostobább és ótvarabb film kevés akad,ja a Titanic.Az eredetben benne volt a lehetõség,és az fényesen elõ is jött, csak érteni kell.Nézzétek még egy párszor, talán akkor érthetõvé válik minden, noha bevallom nekem elsõre is lejött,de kinek így kinek úgy forog a kereke, és az én eszem és szívem szerint ez az alkotás olyan lebilincselõ, aminõt angolszászoktól nem vártam el...a japánoknak vannak ilyen kellemes sztorijaik,és a film erre egyértelmûen utal is,ez is pl.egy kellemes kis adalék.Nem hasonlítható a mátrixhoz, mert alapból teljesen más világokban, és birodalmakban játszódik,és a filozófiája is teljesen más, a hangulata és szerkezetének egyes elemei tagadhatatlanul mátrixosak,na és, egyetlen ötletet sem lopott el onnan,mert más anyagból dolgozott...
A viharszigetet meg inkább felejtsük el,sz.v.sz a könyv is és a film is roppant gyenge,különösen, ha Lehane-t illetve Scorseset veszem alapul...mind a kettõt nehezen tudtam csak megemészteni annyira untam, ja és egyáltalán nem volt sem fordulatos, sem meghökkentõ, legalábbis számomra.Mintha Kinget próbálta volna követni sikertelenül...Az eredeten sem igazán lepõdtem meg, de minden egyes kockáját, és a történet hihetetlenül összetett kidolgozását,bármikor képes vagyok végignézni...mert ha a mozi mint jelenség ér valamit, akkor az éppen az Eredetnek és más nagyszerû filmeknek köszönhetõ,korántsem pusztán a látvány vagy a lövöldözés végett...
portponthinnye 2011 jan. 15. - 18:14:43 Előzmény perry
(1479/2206)
Köszönöm! Kissé elmaradtam a postolással itt az év végén!! :)
6/10
1899 2011 jan. 15. - 12:08:44 6/10
(1478/2206)
Spoileres lehet!

Hozzáteszem, hogy mindössze egy megtekintés után, és a lehetõségekhez képest (!), de gyengének tartom a filmet.
Adott egy sok helyen sántító, de alapvetõen jó ötlet, egy fõszereplõ, aki teljes mértékben alkalmas a szerepe eljátszására(aki látta mondjuk a viharszigetet, elhiszi). És véleményem szerint mindebbõl összehoztak egy középszerû, sokszor érthetetlen akciófilmet. Amolyan mátrixosan több részre kellett volna bontani, a lány beavatásával, szereplõk bemutatásával, egyebekkel... Részletezni a módszereket (alig derült ki valami arról, hogyan is mûködik ez az egész, amit megtudtunk, annak is nagy részét a film közepén, meglepiként vágták hozzánk). Tehát túl sok volt az akció, és kevés az olyan részlet, ami egy jó sci-fihez szükséges. Így is hosszú volt, simán jó lett volna két részre.
Lekötött, jó volt nézni, elgondolkodtató, de leginkább csak az ötlet miatt. A lehetõségek/teljesítmény és a kategórián belüli elhelyezkedést figyelembe véve tõlem csak 10/6-ot kap. Kár érte, több volt benne.

Spoileres lehet!
tanhu 2011 jan. 14. - 23:56:01
(1477/2206)
ja és 10-bõl 11!
tanhu 2011 jan. 14. - 23:54:05
(1476/2206)
Egyszerûen a tavalyi év legizgalmasabb és legelgondolkodtatóbb remeke angolszász berkekbõl.Az avatár nevezetû sz.v.sz nézhetetlen pocahontaszos valamit bármely kockája pirulásra késztethetné, noha nem ütött akkorát mint a mátrix, de azt sem mondom, hogy egy halovány utánérzés, mert nagyon is beleragyogott kõkeményen abba a sziruposan felszínes semmibe ami halivaúdi berkekben dívik.Nem mondom, hogy mindenkinek tetszik én már hatszor láttam és nem untam meg,és nem is fogom.Noha Nolan Batmanjét kétszer láttam,és nem kívánom többször, azok akik a Sötét lovagot szerették nem biztos, hogy ez is tetszeni fog
7/10
pencroft 2011 jan. 14. - 15:07:11 7/10
(1475/2206)
Én is megnéztem másodszor, sok minden érthetõbb lett, de korántsem lett sem hitelesebb, sem maradandóbb élmény a film.

Ez a film olyan, mint amit az álmokról mondanak benne: amíg nézed, úgy tûnik, minden rendben van, csak miután vége lett, jössz rá, hogy sok minden furcsa volt.
10/10
Defi 2011 jan. 14. - 10:06:38 10/10
(1474/2206)
Tegnap láttam másodszor a filmet, az összes dolog letisztult, ami az elsõ megnézés után bizonytalanságot okozott.
*SPOILER*
Teljesen egyértelmû, hogy a végén a valóságba kerül vissza, a pörgettyû pedig fel fog borulni. Nagy ötlet volt a végén bizonytalanságban hagyni a nézõket. :)
Ami még mindig nem teljesen tiszta, az a történetben, hogy amikor a végén az építésszel a váróba kerülnek, kisodrónak a tengerpartra, majd az építész visszamegy a lökéssel, onnan Caprio hogy jut el az öreg japánhoz? Mert utána megint partra vetõdik...
*SPOILER VÉGE*
10/10
MrAron91 2011 jan. 12. - 03:06:13 10/10
(1473/2206)
Én nem gondolom, hogy hasonlítani kellene bármihez is, szerintem nagyon egyedi és izgalmas, jól összerakott film. 10/9
7/10
soulles 2011 jan. 09. - 22:36:32 7/10
(1472/2206)
Nos, nem estem hanyatt tõle, egy kicsit talán túlspilázott látványfilm az egész - részemrõl. Valahogy érzem rajta a Dark City és a Matrix vonásait, legalábbis a "belépünk valami nem létezõbe, amit aztán a saját szájízünk szerint alakítunk" egyértelmûen a 'volt már' kategória. Azzal meg, hogy elsütötték ezt az álom az álomban dolgot, totál hiteltelenné vált részemrõl az egész film.

A végén úgy álltam fel elõle, hogy nem volt rossz, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy egy rossz film, de nem több egy akciófilmnél, ami nagyon látványos, pörgõs, de semmi több. Közel sem annyira forradalmi, mint a fentebb említett két elõd, de ettõl függetlenül jó szórakozást nyújt. Annyit sajnálok csak, hogy beletették ezt az álom az álomban bullshitet, aminek szerintem semmi helye nem volt itt. Simán megoldhatták volna egy álmon keresztül is az egészet, és talán a pörgõsségébõl sem vesztett volna.

Mindenesetre tetszett, egy nagyon jó akciófilm, ami többnek akar látszani, ami.
3/10
idõjós1010 2011 jan. 09. - 21:27:58 3/10 Előzmény Andibandi10
(1471/2206)
Hát ha ez a film valóban értelem nélkül is ennyire élvezhetõ, lehet hogy adok én is neki még egy esélyt :-)
1/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 16:39:01 1/10
(1470/2206)
Nekem annyira nem tetszik ez a film.
7/10
sawyerx 2011 jan. 09. - 16:20:44 7/10
(1469/2206)
Caprio mostani filmjei nekem nincsenek a topon, egyedül az Árva tetszik, amiben õ csak producer volt.
7/10
sawyerx 2011 jan. 09. - 16:17:51 7/10 Előzmény pillangókisasszony
(1468/2206)
pedig a vasálarcos igenis egyik legjobb filmje.
10/10
danab1 2011 jan. 08. - 20:40:41 10/10
(1467/2206)
Ne haragudj a "kötözködésért," de az Avatarban nem szerepelt DiCaprio. Szerintem az Aviátorra gondolsz. A szó pedig helyesen antipatikus.
A vélemény viszont szabad!:-)