Téma: Eredet

10/10
offtopic
Thomasfrank8 2010 dec. 04. - 16:13:53 10/10
(1346/2206)
igazából én 10 ezer forintokat sajnálok kiadni filmekért, de ami érdekel azt mindig megnézem a moziban és ha jó volt csak aztán töltöm le. A 3D-hez annyit tudok hozzáfûzni, hogy szerintem hihetetlen mû, egyszerûen elveszi az élményt, amit egy film nyújt, ráadásul nekem 3-4 perc után nekem megfájdul tõle a fejem (és nem egy 3D-s filmen jártam így, nem is kettõn...). Szóval én igyekszem kikerülni most már a 3D-s elõadásokat, inkább megvárom hogy megjelenjen a BluRay verzió, de sajnos most már Transformers 3, Vasember 3 is 3D-s lesz szóval nem tudom mihez kezdek :S
offtopic
Sonicated 2010 dec. 04. - 00:27:33 Előzmény Kendy
(1345/2206)
Szinte teljesen igazad van. Én is csak az olyan filmekre ugrok be mozikba, amiket várok már jó ideje, vagy ami hozzám szól.
A 3D-vel kapcsolatban viszont teljesen más véleményen vagyok, a 3D a filmipar halála. Felesleges. Ami látványos, oda nem kell 3D. Lebutítja a filmeket, elveszik a tartalom, én biztos hogy soha nem ülnék be egy 3D-s filmre.

A filmhez még:
SPOILER
Rengeteg összefüggést és néhány hibát fedez fel az ember ha már néhányszor látta, a vége pedig még mindig nem könnyen emészthetõ. A legvalóságosabban úgy lehet felfogni, hogy visszatért a saját világába, ami szintén egy álom, és az egész egy álom volt. Talán a felesége álma, vagy valaki más álmodta az egészet.
SPOILER
5/10
offtopic
Kendy 2010 dec. 01. - 23:20:44 5/10 Előzmény LaciG
(1344/2206)
Ma néztem meg 3D-ben moziban Budapesten a Fûrész 3D-t.
Direkt nem írom le melyik mozi mert nem akarok reklámot.
Max privátban ha gondolod.

A 2 jegy kedvezményes napon 2700Ft volt

Plusz a kukorica és az üdítõ simán elment az 5000Ft-om.
Azért tudom mert 10000 volt nálam és mikor hazaértem 5000 volt nálam.

A 3D-s filmeket csípem és arra szívesen költök mert az szerintem hatalmas élmény és ez lesz a mozi új forradalma szerintem.
Ezt nem lehet otthoni filmnézéssel pótolni.

Pl ha a Vb meccseket vagy a Bl meccseket is adhatnák a 3D-s termekben az olyan lenne mintha kinnt lennék a stadionban.
vagy koncerteket is lehetne így nyomni stb....
Élõben menne és teljesen szuper szórakoztatási forma kerülne bevezetésre.
Bevallom õszintén gõzõm sincsen vannak-e egyáltalán ilyen tervek?
Meg technika feltételek készen állnak ilyen élményekre.

Egyébként amit írsz azzal nem vitatkozom mert jók a válaszaid és nem sértegetõ vagy becsmérlõek.
Csak sajna én nem mindenben egyezik a véleményünk.
10/10
offtopic
LaciG 2010 dec. 01. - 22:47:40 10/10 Előzmény RoKKfish
(1343/2206)
Tényleg eléggé félreérthetõen fogalmaztam. Nem választom ilyen élesen ketté a társadalmat. Csak abból a szempontból, hogy valakinek az-e a természetes, hogy megveszi a DVD-t, vagy hogy letölti a filmet. Például volt olyan alkalom, hogy a barátaim egyenesen hülyének néztek, hogy megveszem a filmet, minthogy letölteném. És azzal nincs szerintem se semmi gond, ha alkalmanként interneten néznek filmeket. Persze, vannak olyan filmek, amikre az ember nem szívesen költ, de érdekli. Például egyszer nagyon meg akartam nézni a Scooby-doot, de persze pénzt ezért a büdös életbe nem fogok adni. Csak, ha az ember minden egyes filmnél egybõl a géphez nyúl, azt nem bírom.
Ha a TV-k leadják, akkor ugyanúgy ingyen nézed a filmet, mintha internetrõl szetted volna le, tehát akkor se baj, ha utána azon még egyszer megnézed. Én ezeket csak azokra a filmekre értettem, amiket moziban játszanak, vagy még nem adták le a TV-ben.
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 dec. 01. - 18:43:38 7/10 Előzmény LaciG
(1342/2206)
Részben igazad van, nem is nagyon "folynék" bele, csak néhány gondolat:
1.) Én eddig kizárólag olyan embereket ismertem - barátok, rokonok, kollégák -, akik eljártak moziba, vásároltak filmeket, de ez mellett ugyanúgy van tévébõl felvett cuccuk, vagy akár írott cédéjük...
Tehát elég furcsa számomra, ha különválasztjuk az embereket "moziba járó, DVD-vásárló tisztességesekre" és "online hekkelõ bûnözõkre". Biztosan akadnak végletek, de aligha ez a jellemzõ.
2.) Példa: Mondja a kollégám, holnap kölcsönadna egy DVD-t, nézzem meg.
Mondom, ne fáradj, mondd a címét, megoldom...
3.) Példa: Retekklub vasárnap esti fõmozija. Kedvet kapok, de utálom a reklámokat, a kivágott jelenetek hiányát, meg a 4 sarokba biggyesztett logókat. Megoldom...
4.) A '80-as években többször is megnézem moziban ugyanazt a filmet. Nagy kedvenc lesz, kiadják VHS-en, megveszem. Majd piacra dobják a DVD-t, úgy is megveszem. Most itt a Blu-Ray... Kezdek neheztelni...
5.) Nyugat-Európa egyik leggazdagabb országában lakom, ahol az emberek az mellett, hogy eljárnak moziba, szívfájdalom nélkül használják az online letöltõoldalakat... (Nem, nincs ez jól így, de õk sem jobbak nálunk.)
10/10
offtopic
LaciG 2010 dec. 01. - 17:16:12 10/10
(1341/2206)
"Csak tudod Magyarországon nem csak ez az 1 iparág ami mesterségesen tönkre van téve.
Szinte mind."

És szerinted ez így jól van?

"Alapon 1 mozi min 5000Ft."

Hát, azt nem tudom, hogy melyik városban laksz, de Budapesten egy IMAX 3D jegy 1500 Ft

"Nem azok lopnak el itt nagy lovékat ebben az orzágban akik pl otthon megnéznek 1 filmet."

Gondolj bele, hogy egy film, amit ingyen megnéz az ember, az a boltokban 500-2000 Ft. Ha megnézel 50 filmet online évente (ami azért kis szám), akkor az már sok pénz. És ez csak egy ember. Persze, a tisztességes emberek is interneten nézik a filmeket, azt mondtam, hogy az átlag magyarok ezt teszik. Ez teljesen más, mint ha valaki bûnözõ... vagy politikus.

"Sok film nagyon jó minõségben van fennt az on-line oldalakon"

Oké, lehet. De nem ez a lényege annak, amit mondtam.

"Nem hinném,hogy töbségében off-shore céges szuperfehérgallérossikasztózsenik és közpénzlenyúlósimlispolitikusok nézik az on-line filmeket. Speciel én sem vagyok az. Ezért nekem pl semmilyen lelkiismeret furdalásom sincsen ha megnézek pár filmet on-line oldalon."

Ez egy kicsit olyan, mintha egy ember megverne egy másikat, de nincs lelkiismeret furdalása, mivel jobban is megverhette volna.
Mert ha nem lopsz nagy pénzt, lophatsz kicsit, ugye? Jó, persze, megértem azokat, akik letöltik a filmeket, csak én biztos nem tenném a helyükben. És bár én is néztem filmeket az interneten, a természetes nekem mindig is a mozi és a DVD marad.
5/10
offtopic
Kendy 2010 dec. 01. - 13:02:42 5/10 Előzmény LaciG
(1340/2206)
Semmi baj nem veszem magamra és valahol igazad van szerintem.
Remélem téged sem bántalak meg a válaszommal.

Csak tudod Magyarországon nem csak ez az 1 iparág ami mesterségesen tönkre van téve.
Szinte mind.

Meg ez olyan dolog,hogy sajna nem mindenkinek van pénze elmenni moziba.
Alapon 1 mozi min 5000Ft.
Ez olcsóbb.
Meg még ez olyan,hogy szerintem nem azok lopnak el itt nagy lovékat ebben az orzágban akik pl otthon megnéznek 1 filmet.
Nem hinném,hogy töbségében off-shore céges szuperfehérgallérossikasztózsenik és közpénzlenyúlósimlispolitikusok nézik az on-line filmeket.
Speciel én sem vagyok az.
Ezért nekem pl semmilyen lelkiismeret furdalásom sincsen ha megnézek pár filmet on-line oldalon.

Szerintem sok film nagyon jó minõségben van fennt az on-line oldalakon

Mondjuk nekem össze van kötve a tv-vel a gépem és a hang meg a házimozival is tehát én jó minõségben élvezem a filmeket az on-line oldalakról.

Ha ez a lehetõség nem lenne tutti,hogy sokkal de sokkal kevesebb filmet tudnék megnézni.
Na meg abszolut rá lennék kényszerítve a tv-csatornák mûsorkínálatához.
10/10
offtopic
LaciG 2010 nov. 30. - 21:41:05 10/10 Előzmény h.tibi91
(1339/2206)
Szerintem meg az ÉVEZRED legjobb sci-fije (eddig). De a többiben 100%-ig igazad van. Lezuhanni egy álomban az nagyon rossz. Fõleg, hogy miután felébredsz olyan, mintha még mindig zuhannál.
Ja, és én már akkor eldöntöttem, hogy meg kell vennem DVD-n, mikor még a Sötét Lovagot néztem.
10/10
offtopic
LaciG 2010 nov. 30. - 21:27:48 10/10 Előzmény Kendy
(1338/2206)
OFF


Úgy imádom azokat az embereket, akik letöltik, vagy online nézik a filmeket, és természetesnek veszik, hogy valójában lopnak (ezt ne vedd magadra, te vagy az átlag). Pedig, csak egy picit kéne belegondolni abba, hogy ha nem veszik a DVD-ket, nem mennek el moziba, akkor nem lesz belõle bevétel, és nem is fogják egy idõ után csinálni a filmeket. Szerencsére az amerikaiak döntõ többsége moziba megy, nem a kis monitoron "élvezi" a rosszfelbontású vackokat, Ezért Hollywood még nincs veszélyeztetve. De a magyar mozikban a filmek általában nagyot buknak, mivel az emberek inkább maradnak otthon, és nem képesek csak egy kicsit adni magukra. És ezért nincs pénz a magyar filmekben, és ezért nem csinálnak nagy költségvetésû magyar filmeket. Lehet, hogy az emberek ezt le se sz*rják, de azért jó, ha tudják, hogy csak ezzel tesznek tönkre Magyarországon egy iparágat. A másik meg az, hogy sokkal jobban néz ki úgy egy film, ha eredeti bolti DVD-n vannak, szép borítóban, mintha egy írható lemezre alkoholos filccel ráfirkáljuk a címet, és tudjuk rajta nézni a gagyi minõségû filmet. Esetleg még a DVD-hez lehet nyomtatni egy életlen, elmosódott borítót is. És nem kerül sokkal többe. Épp annyiba, hogy meglegyen az alapvetõ igényességi szintünk, és hogy ne lopott legyen a film.
adamnagysweetmovie 2010 nov. 30. - 13:43:05
(1337/2206)
Ahogy a személyes dráma, a karakterábrázolás az Éjszakai õrségben szerintem kiválóan mûködtek, átélhetõ volt a konfliktus, itt az Eredetben inkább a cselekmény összetettségén volt a hangsúly, a vágtató, tulbúrjánzó akciók csak egydimenziós emberek bemutatására hagytak idõt. A tempó elidegenített, az agyam kattogott de a szív - hát az hiányzott a filmbõl...
adamnagysweetmovie 2010 nov. 30. - 12:50:50 Előzmény adamnagysweetmovie
(1336/2206)
SPOILER
Kicsit zavaros a tartalomleírás, nem a kiszemelt ellenfél a rejtõzködõ profi... Nem tudom jól értettem-e, de az inception kifejezést a filmben nem eredetre, hanem a gondolatbeültetés folyamatára értik.
A többi tartalom jó, és jó helyen hagyja abba:)Watch it!
SPOILER vége
adamnagysweetmovie 2010 nov. 30. - 09:03:38
(1335/2206)
Ok, látványos film, szerintem nem a mondanivalója, hanem a barokkos történethalmozása miatt. A felszín alatt jól ragadja meg a filmkészítés és filmnézés aktusát, tehát igazán mozivászonra való történet.
Nekem a Memento sokkal mélyebbnek, átélhetõbbnek tûnt, de elismerem, a popcornmozikat ilyen filmekkel lehetne kicsit megreformálni.
10/10
h.tibi91 2010 nov. 29. - 19:40:02 10/10
(1334/2206)
Az elmúlt év (sõt évek) legjobb sci-fije!
Óriási az ötlettõl a megvalósításig. Kitûnõ szereposztásban, egy viszonylag könnyen emészthetõ, ám kissé mégis drámai film.
Érdekes dolog ez. Vajon ki ne gondolt már arra, hogy milyen lenne azt álmodni, hogy álmodik. Furcsa, mert az álmokkal kapcsolatos alaptéziseket remekül megvizsgálták, majd megjelenítették a filmben. pl.: Mindenki riadt már fel arra szerintem, hogy épp leesik a buszlépcsõrõl, megbotlik a padkában stb. (de rossz is ez), vagy, hogy senki nem emlékszik egy álom kezdetére, egyszer csak ott találja magát valahol egy történet közepében. Tehát magát a témát kellõképpen körüljárták a megvalósítás elõtt.
Tetszett a különbözõ szintek felépítettsége, az elkülönülõ és egymástól különbözõ tér idõ síkon való párhuzamos ábrázolás mód. (Amiért külön + Lee Smithnek).
Igazából nem találni hibát a filmben, akárhogy is keresnék, nekem minden perce tetszett.
Ami a film díjazását illeti, én 4 kategóriában gondolkoznék az akadémia helyében: rendezés, vágás, operatõr, smink.
Persze a legjobb 10be is elfér, ha meg a tavalyi listát nézzük, akkor pláne...
Elõször szinkronnal akartam megnézni, de aztán úgy gondoltam, hogy DiCapriot nem szabad Hevér Gáborral helyettesíteni, így utólag rájöttem, ez remek döntés volt.
Mindenestre a film visszakerül a TK-ba de hamarosan mindenképpen beszerzek egy saját példányt, mert végre egy film ami megérdemli.
Mindenkinek ajánlom, aki bírja követni a gyors eseményeket (bevallom párszor én is visszapörgettem) és aki egy tartalmas érdekes, sõt mélyebb mondanivalóval megáldott filmet keres.
10/10
scripter 2010 nov. 29. - 10:33:19
(1333/2206)
A totem eldõlése vagy el nem dõlése nem azt hivatott mutatni, hogy álom-e vagy valóság. A totem azt közli, hogy a saját álmában van-e, vagy valaki máséban.
A film egésze egy álom, egy olyan történet, ami végig az emberi elme díszletei között játszódik.
Michael Caine szeret nagyokat nyilatkozni.
Sonicated 2010 nov. 28. - 23:03:49
(1332/2206)
No rájöttem, igazából nincs vége és nyitva van hagyva, hogy az emberek hosszú idõkön keresztül elemezzék, majd jön még egy valaki aki megnézni, nem érti, és újra beszélnek róla. Ez a film stratégiája. Okos. Mindenki megkreálja a saját végét,
***spoiler***
de egyértelmû a tragikus befejezés.
Sonicated 2010 nov. 28. - 22:37:30
(1331/2206)
Ja és már biztos millióan megkérdezték, de valami hozzáértõ elmondhatná hogy a film vége mi lett? Mert én úgy értelmeztem, hogy

SPOILER
a totem nem dõlt el, szóval álomban volt a végén is. Meg ugye ha nem álomban lett volna, minek mutatták volna meg a totemet hogy pörög? Viszont Caine azt nyilatkozza, hogy happy end és nem álom. Lehet mivel kétértelmû a vége, így úgy érzem mint ha hazudna a végérõl egyik legnagyobb kedvencem, Michael Caine. Ugyanis akkor tisztán mutatták volna, hogy eldõl. Mindegy, lehet egyénfüggõ hogy ki-hogy értelmezi, én mivel nem láttam hogy eldõl, ezért nekem álom a vége. Szerettem volna ha hazatér, de így a realitásra alapozva csak álomként tudom értelmezni, még ha a rendezõ máshogy is gondolta. Ha máshogy gondolja, egyértelmûvé teszi.

SPOILER vége
Sonicated 2010 nov. 28. - 22:14:15
(1330/2206)
Te itt is?:)) Pont ma néztem én is meg elõször, még nem tudom eldönteni hogy 8/10 vagy 9/10, az biztos hogy nagyon jó és bár elõszörre is sikerült nagyjából megértenem, inkább 2x nézõs film. Vagy többször. A szintek közti ugrálás és az eközötti logika viszi a filmet. Az elején egy kicsit túl sokat akar az ember fejébe tömni, úgy az elsõ 50 percben. Kevesebb hadarással, szöveggel is érthetõbb lett volna minden, így kicsit sok volt az információ. Biztos megnézem még egyszer, lehet már holnap többed magammal, ez a film egy nagyon okos mindennapi dologra épít egy nem mindennapi szinten, az álomra.
7/10
RoKKfish 2010 nov. 28. - 21:56:21 7/10
(1329/2206)
Nos, közeleg a "jó fogyasztók csere-bere ünnepe", ezért nem meglepõ a sûrû menetrend...
5/10
offtopic
Kendy 2010 nov. 28. - 21:38:20 5/10
(1328/2206)
Huuha akkor igen hamar kiadják dvd-n.

Speciel én 1 on-line filmnézõ oldalon láttam ma a filmet.
Csípem az ilyen oldalakat le sem kell tölteni a filmet hanem csak mintha youtube-oznék nézem a filmet.
:)

Tutti megnézem még 1-szer mert lehet akkor sokkal jobban fog tetszeni.
10/10
LaciG 2010 nov. 28. - 20:45:18 10/10
(1327/2206)
Végre valaki, aki nem kezdi el rögtön szarozni a filmet, ha neki nem tetszik. Mindenképp adj neki még egy esélyt.

Amúgy kevés olyan filmet láttam, amit, miután már nem játsszák a mozik, rá 5 napra kiadják DVD-n.
Utolsó vetítés (legalábbis Cinema City Arénában): december 01
DVD megjelenés: december 06