Téma: Eredet

10/10
themovie 2010 júl. 25. - 09:08:37 10/10
(346/2206)
Pont ezért vontak be az álomba építészt, hogy elég részletgazdag legyen a "terep". Azt, hogy milyen módon tette konkrétan, az persze nem derül ki. Pl fûrész 1-2-3-4-5-6-7 is kb ugyanarról szól, mégis van rá vevõ. Itt legalább el lehet gondolkodni rajta pár napig. Még több ilyen filmet!!! :)
diszk 2010 júl. 25. - 08:46:58
(345/2206)
Az eddigi legborzalmasabb matrix utánzat. Nem tudom minek kell lehúzni megannyi bõrt errõl a témáról, amikor az elõzetesben láttam, hogy álmokkal variálnak, reménykedtem benne hogy nem sütik el a már megszokott - az egész egy nagy álom, VR, bekattant ember képzelete - csattanót. De elsütötték újra. Mellesleg, ahhoz, hogy ilyen részletgazdag világot álmodjunk, kicsit kevés az agyunk. A tudatalattink meg nagyjából az elmúlt pármillió év emlékein alapul. legalábbis a tudomány mai állása szerint. Legalább kapribogyó jól játszott és viszonylag látványosabb volt. A totális sokk a poénok voltak. Minek egy ilyen filmbe poén? Csalódás a köbön.
10/10
barogabi 2010 júl. 25. - 03:39:53 10/10
(344/2206)
A filmtõl sokkot kaptam! :)
Gondolkodni azt lehet rajta...Pl. Prestige, Time Machine, Éli könyve, Dark City, Forrás, Egy csodálatos elme, Butterfly Effect, stb...

SPOILER:

A végén nincs eldõlés hisz senki nem látta eldõlni! DE ide is raktak egy paradoxont: a filmben már eldõlt szerintem elõtte, erre nem emlékszem pontosan...
- A gyerekekrõl alkotott utolsó emlékei amit kb. 100x mutattak!!! Érdekes módon nem öregetek ill. ruhát se cseréltek és a szituáció is ugyan az(test helyzet, a 2 gyerek pozíciója,ill. cselekvésük)
- A filmben notóriusan voltak Deja vu képek Cabrionak pl.:függöny lobogása stb.mindig megakadt a szeme valamin.

Hibák:
Ha akarom a lurkókat 1000 módja van. Kamu papírok, a gyerekek is tudnak utazni,plasztikai sebész(még nõt is tudnak belõle csinálni szerintem már most is félig az :), új személy azonosság.
Ha olyan fontos a céget darabolni. Az örököst kell EGY golyóval lelõni azt kész az széthullik mint a kártya vár.

Egy idézet egy katolikus paptól:
"Az Élet: a halál elvesztése és Isten azt mondta az embernek, hogy amit elvesztettél azt meg is találod.
Mr. D 2010 júl. 25. - 02:55:05
(343/2206)
Én nem azt állítom, hogy megértettem, hogy Nolan fejében mi zajlik, hanem azt, hogy számomra minden kérdés valamilyen módon meg lett válaszolva. De mondom, valamilyen módon, mert itt minden egyes jelenet egy új variáció, amelybõl további százféle úton lehet elindulni. A filmnek nincs egyetlen egy valódinak vehetõ szála sem. Általában az ilyen filmek végén letisztul, hogy mi is a valóság, de itt minden a valóság és semmi sem az. Nolan nem akarta, hogy bárki meglelje a valóságot. Szal ilyen szinten senki sem tudja megérteni a filmet, de nem maradnak elõttem kérdések, mert saját magamban megértettem, hogy mi is történt, viszont ha megnézem mégegyszer a filmet, egészen biztos vagyok benne, hogy már másképp fogom látni az egészet.
8/10
bitor 2010 júl. 25. - 02:01:52 8/10
(342/2206)
Nem értek veled egyet, mivel csak te hiszed azt, hogy teljesen megértetted. De mi van ha tévedsz, ha rosszul értelmezel valamit, ha valami elkerülte a figyelmed, ha a rendezõ másra gondolt, ha hibázott a történet felépítésében, netán valahol túlságosan nagyvonalúan kezelte azt....? Továbbá, ahogy alant írtam nem tudható, hogy mi hiba a filmben és mi a míves gondolat. Már az sem biztos, hogy a kiinduló pont valóság-e vagy az is csak álom és még sorolhatnám. Fenntartom az állításom továbbra is. Ennek a filmnek abban rejlik az értéke, hogy nem felejted el rögtön, ahogy kilépsz a terembõl, hanem még órákat tudsz elmélkedni és beszélgetni róla, miközben újabb és újabb értelmezések születnek benned.

De ha ha neked úgy tetszik, hát biztosan mindent megértettél. Sajna én ennyire nem vagyok magabiztos, hogy ezt állíthassam magamról.
Mr. D 2010 júl. 25. - 01:27:29
(341/2206)
húú bocsi, ezt jól elírtam:) azt akartam írni, hogy jobban oda tudunk figyelni olyan dolgokra, amik felett elõször átugorhattunk.:)
Mr. D 2010 júl. 25. - 01:24:49
(340/2206)
Szerintem mindent meg lehet érteni. A lényeg, hogy nem lehet elégedetten hátradõlni a moziszékben, és várni, hogy mindent megmagyarázzanak nekünk. Részt kell venni a filmben, oda kell figyelni minden egyes apró részletre, és legalább kétszer ajánlott megnézni, mert másodszorra jobban oda tudunk figyelni olyasmik felett elõször átugorhattunk. Amit pedig tényleg nem lehet megérteni magából a filmbõl, az sem katyvasz, hanem ezekre a dolgokra egyénileg kell rájönnie mindenkinek. Nolan néhány dologban a nézõre hagyta a döntést, szal az Eredet-re mondhatjuk, hogy annyi film, ahány ember. Nekem ez nagyon tetszik, mert az utóbbi idõben a rendezõk mintha már nem bíznának a nézõk értelmi képességeiben, és mindent meg akarnak magyarázni nekik már az elsõ percben. Remélem, emiatt nem lesz bukás a film, merthát lássuk be, manapság inkább az agytalan, mintsem az igényes filmeknek van nagyobb piaca.:(
8/10
bitor 2010 júl. 25. - 01:09:58 8/10
(339/2206)
Egy fan.:)
8/10
bitor 2010 júl. 25. - 01:08:10 8/10
(338/2206)
A kukacoskodóknak. Ezt a filmet nem kell teljesen (nem is lehet) megérteni, elég ha elgondolkodsz rajta. Elképzelhetõ, hogy aminek a megértésén erõlködsz az csak egy dramaturgiai hiba illetve fordítva....
10/10
ozzdomy 2010 júl. 25. - 01:05:01 10/10
(337/2206)
Eszméletlen ez a film, én már akkor sejtettem ,hogy nagy lesz mikor az elsõ elõzetes láttam, na meg a neveket. Hibát lehet keresni a filmben ,de nem találsz , ezt nagyon átgondolta a rendezõi stáb és ha mégis találsz valamit amit nem értesz akkor szerintem a nézõben van a hiba.
Egyértelmû ,hogy eddig az év filmje és Oscar-díjat is fog kapni szerintem.A látvány zseniális.
KidneyTT 2010 júl. 25. - 00:50:56
(336/2206)
Sziasztok!

Érdekes, hogy senki sem említette a film metaforáját, alapgondolatát, ami dettó Mátrix: mit választassz, a valóságot, vagy az álmot? Az kell neked, amiben hiszel, vagy az igazság? Kék vagy piros? Ott akarsz-e ragadni a kényelmes, magad kreálta, kontrollált világban, vagy vállalod a veszélyeket, a szomorúságot, a nehézségeket? Akarod-e tudni, ami tudattalan?

Szerintem jó film, fõleg a súlytalanságban lévõ verekedõs jelenetek tesztettek, de a Mátrixhoz képest nem hoz újat. A látványvilágot, filozófiát onnan veszi a rendezõ. Amit pluszban tudnék említeni és a film érdeme, hogy a tudattalan megismerését helyezi a központba, az önismeret fontosságára hívja fel a figyelmet (bár ahogy a kommenteket olvasom, ez nem mindenkinek esett le). Ami ugye ha meglett volna a fõszereplõnél, nem csúszik hiba a gépezetbe és simán végre tudja hajtani a feladatot.

Várom, hogy legyen olyan film, ami a Mátrixnál több, sajnos ez nem az volt, nekem jó élmény volt, de azért 10 pontot nem ér. Alapvetõen hozott anyaggal dolgozik, az évtized filmjének nem nevezném.
8/10
bitor 2010 júl. 25. - 00:46:55 8/10
(335/2206)
Kicsit csalódás volt a film, mivel az elsõ 45 perc elég unalmas, nem is inkább picit vontatott, fõleg az elõzetes tükrében. Hangsúlyozom, hogy jó film, de a 9 pont feletti átlagot nem értem. A látvány semmi különös, manapság sztem ez a minimum, bár a furgon felborulása közbeni folyosós akció jelent nagyon profi, az nagyon teccett :) . A történet tulajdonképpen a szokásos VR kérdéskörben mozog, szerintem újat nem tesz hozzá. A mátrixhoz nem hasonlítanám, az szerintem nem nagyon feszegeti a melyik a valóság és melyik az álom kérdést. Az eXistenZ és a 13. emelet az idevágó filmek. Azoknál szerintem annyival jobb, hogy a száraz "elmélethez" tol egy nem is kevés akció "öntetet", amivel fogyaszthatóbbá teszi azt. Bár így sem lesz érthetõbb a kevésbé fogékonyak számára, ez látszik a bejegyzésekbõl.
8, max. 9 pont szerintem.
balashka 2010 júl. 24. - 23:46:32
(334/2206)
Sztem pont aki figyelt az nem értette. Aki meg nem figyelt az meg úgy se kérdezgetne :)
balashka 2010 júl. 24. - 23:44:37
(333/2206)
Szerintem a szar szinkron miatt nem értünk ezt-azt. Le kéne vágni a kezeit aki fordította. Meg kell nézni eredeti nyelven, ott biztos kiderül minden részletes info.
10/10
themovie 2010 júl. 24. - 23:18:56 10/10
(332/2206)
Spoiler

Az öreggel mikor beszélt akkor a gyerekek is szóba kerültek. Ha az nem álom, akkor léteznek.
Mermaid. 2010 júl. 24. - 23:11:22 Előzmény smudge
(331/2206)
Na igen, de egyenlöre az is kérdés még hogy visszatértek e valaha a valóságba. Ha nem tudtak (ami ugye nem derül ki a filmbõl sem egyértelmüen), akkor nem is lehetett soha gyerekük. Vagyis azok is csak részei voltak az álmuknak. Szerintem.
10/10
iceblade 2010 júl. 24. - 22:56:23 10/10
(330/2206)
akkor te biztos a step up-ot nézted mert sztem nagyon jó film volt, és egyáltalán nem volt kesze-kusza csak kicsit jobban oda kellett figyelni hogy megértsed a történetet.
10/10
themovie 2010 júl. 24. - 22:56:10 10/10
(329/2206)
Hát igen, a történet megértése igényel némi koncentrációt. Betintázva beülni csak kidobott pénz :)
5/10
Szasza112 2010 júl. 24. - 22:45:57 5/10
(328/2206)
Hát gyerekek ezt tényleg gagyi! Hol van ez a top filmekhez képest? Hogy lehet ez az iMDB-n a 3. legjobb film? Ugyan... Látványnak nem rossz, de a történet gagyi és kesze-kusza. A Matrix bemutatóján leesett az állam, de ez, Jennifer Lopez film szintet üt ;)
10/10
Shapira 2010 júl. 24. - 20:23:42 10/10
(327/2206)
Egyébként ezen kívül olvastam többtucatnyi teóriát (a legegyszerûbbektõl kezdve a legkomplikáltabbakig).