Téma: Eredet

offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 20:26:05
(1606/2206)
Azt ugye tudod, hogy ha egy körön át húzok egy egyenest, az feltétlen metszeni fogja a kört?

(Amúgy ajánlom neked Graham Hancock - Istenek kézjegyei c. könyvét. Nem mintha hinnék abban amit ott kihoznak, de bizti tetszene neked, és mindenképpen alapos munka. Sokat foglalkozik mindenféle priamisokkal többek között.)
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 13. - 19:31:16
(1605/2206)
Hát idejük az volt nézni az eget az biztos:))) Hajdanában olvastam egy olyat valahol, hogy a romváros központi részén van a Nap, Hold piramis meg az Orion csillagai.Bár ez is csak feltételezés végül is.Láttam rajzot ahová beilleszthetõ az egész Orion csillagkép, de annyi rom közé bármit lehet illeszteni.Viszont ugyan ezen az elven láttam valamit amit ki is próbáltam anno, hogy ha a halottak útját meghosszabbítjuk jó messze ki a városból a Cerro Gordo- csúcsáig, akkor az azon lévõ épületek metszik a Naprendszerben lévõ bolygók pályáját méretarányosan. Ki is próbáltam akkor és valóban passzolt. A Jupiter volt a Nap piramis A Hold az a Szaturnusz és a hegy csúcsán meg a Plutó helyén van egy templomrom. Ez is elég meggyõzõ volt, de semmi több mint a másik verzió sejtése.Szóval csak erre mondom, ha ez nem véletlen, akkor hogy a rákba? De ilyeneken csak a végsõ elborulásban gondolkozom:))
Mindenesetre nagy barom volt az a Landa püspök, hogy minden írást elégetett, hogy rohadjon le a töke így utólag is.
Azon szoktam még jókat derülni itt a majáknál, hogy hogy megbecsüljük a tudásukat és valóban milyen pengék voltak.Miközben mekkora bénaság az, hogy feltalálják a kereket, amit használnak egyrészt a naptárkerekükön és a tologatós gyerekjátékaikon, de a napi életben nem hasznosítják ez döbbenet, pedig ilyen volumenû építkezéseknél milyen jól jött volna. Persze lehet megint csak mi tudjuk rosszul, mert ugye olyan fasza burkolt utakat építettek keresztül a dzsungelen mint a rómaiak.Mégis mifasznak, ha gyalog járnak?

Na jól elkanyarodtunk a témától baszki:)))))))
offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 11:30:19 Előzmény miénkittatér
(1604/2206)
Naprendszer, naprendszer - de milyen részekkel? Teotihuacán alaprajzában pl. mindössze a Nap, a Hold, és az Orion övének 3 csillaga kapott helyet. Többrõl nem tudok.

A páráról azt találtam, csak bizonyos napszakban van jelen, nem egész nap.

De ismételten: voltak a nagy ókori kultúrák mindegyikének (Egyiptom, Kína, délamerikai indiánok) csillagvizsgálói. Nyilván jó helyre rakták, és anno közvilágítás sem volt hogy elnyomja a csillagok fényét. Meg marhára unatkoztak.
Tudvalevõ továbbá, hogy ezen ókori civilizációk tudósai matematika-fanatikusok voltak (nyilván rohadtul ráértek), mely tudásuk segítségével eszelõs pontossággal bírtak kiszámolni sokmindent (pl. a Föld méreteit, csillagok és bolygók pályáit). De sokszor segítségükre volt a véletlen is (pl. az egyiptmi Nagy Piramisok méreteibe a pí a távolságmérési technika alkalmazása során került be szükségszerûen).
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 13. - 01:56:04
(1603/2206)
Maja piramisok nem voltak a hegyek tetején. A Yucatán-félsziget lapos trópusi õserdõvel borított terület.A templomok ,amelyekbõl kémlelhették az eget 50-70 méter magasak voltak.Szóval nem a csillagászok Kánaánja:)
Teotihuacán épületei meg a naprendszert modellezik le teljesen arányosan a központi piramistól indulva egy egyenes mentén és minden további kis piramis a naprendszer arányai szerint helyezkedik el.Persze ez puszta véletlen is lehet, de ha megfigyelésre van alapozva akkor mégis hogy? Mi elég késõn fedeztük fel a bolygó öv legnagyobb darabját a Cerest nem beszélve a többi távoli bolygónkról. Érdekes az is hogy a mi csillagászati értékünk az egy évre 365,242198 nap A Majáké 365,242169 nap ezt hogyan,mennyi idõ alatt voltak képesek kifigyelni a papok?

Szóval csak az ilyen kételyek miatt írtam, hogy lehet ezt a tudást "szerezniük" kellett valahonnan.De sokkal értelmesebb dolognak találnám, ha például inkább az eke vagy igás állatok használatát kapták volna "ajándékba" hogy ne fa kapával kelljen felásniuk a termõföldeket:)))
offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 01:12:48
(1602/2206)
A mayák nem láttak el a Plútóig. Pont addig láttak el, mint a többi ókori kultúra (ami a Jupiter-Szaturnusz bolygókat jelenti, csak mndíg elfelejtem pontosan melyik).

A pára meg a völgyekben gyûlik össze, nem pedig a hegyek tetejére épített kõvárosok közepére épített extramagas piramisok csúcsán (vagy fax tudja pontosan hova építették a csillagvizsgálóikat).
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 13. - 00:02:04
(1601/2206)
Ha a világegyetemben létre tud jönni az élet és létre is jött, akkor az elméletileg más helyen is megvalósulhat.Így értem,hogy erre bizonyíték a földi élet.A Mayáknál nem tudok arra magyarázatot adni ,hogy egy amúgy is párás környezetben, ahol eleve nehéz a csillagokat figyelni, hogy tudták meghatérozni,meglátni a kisbolygó õvet vagy a többi bolygót egészen a Plutóig.Szerinted, hogy?
offtopic
twillight 2011 febr. 12. - 23:45:21
(1600/2206)
Höhö, az emberiség mint a "földön kívüli élet bizonyítéka"!
A maják mint "földi megfigyeléssel kivitelezhetetlen" csillagászati ismeretek birtokosai! Ez is vezetõ hír lenne. Esetleg elárulnád mit tudsz amit egyetlen szakértõ se?
miénkittatér 2011 febr. 12. - 23:44:26
(1599/2206)
-Spoiler-

Érdekes volt még amikor Cobb elmesélte Ariadnénak utolsó találkozását Mallal.Végül is ez a filmnek a lényege errõl szól a film valójában, hogy mi történt Mallal. Az a jelenet a gyûrû szerint is álom, illetve Mall a szobának a "tükörképébõl" ugrott ki.Gondolom Cobb egy álomban másította meg a valóságot, hogy egy veszekedés során kilökte Mallt az ablakon.Erre utal a szobában a sok összetört felborított holmi.

A végével kapcsolatban:
Cobb tudja , hogy a pörgettyû forgása/feldõlése lényegtelen,hiszen nem az övé volt hanem Mallé.Ezért meg sem várja.Másik érdekesség, hogy a gyerekek arról beszélnek, hogy építettek egy igazi házat a sziklán. És a film pont így kezdõdik, hogy a gyerekek játszanak a tengerparton egy szikla alatt amin áll Saitó háza:)))
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 12. - 23:33:23
(1598/2206)
Igazi érzelem alkotása vagy kialakulása mesterséges agyban és testben összetettsége miatt nagy kihívás, de a Hold utazás is az volt hajdanán és még most is az.Elképzeléseimet hosszasan sorolhatnám de egyszerûsítem a dolgot azzal, hogy sok tudós szerint a jövõben elképzelhetõ és persze sokak szerint nem.De az, hogy esetleg az ember a maga tudásával nem tudja megvalósítani az nem jelenti azt, hogy ténylegesen nem hozható létre.Egy ló vagy egy kutya sem tud számítógépet csinálni, de attól még megvalósítható és mi emberek meg is valósítottuk.

"Ufók" létezésére gondolok itt minden földönkívüli létformára baktériumtól a civilizációkig számomra elfogadható, létezésük tudományosan magyarázható, konkrétan egyik bizonyíték rá az emberiség, ill az egész földi élõvilág.Azt, hogy az emberiség találkozott e valaha földönkívüli intelligenciával nem tartom valószínûnek bár az, hogy pl a Maya civilizáció olyan magas fokú csillagászati ismeretekkel rendelkezett ami földi megfigyeléssel kivitelezhetetlen azért elgondolkoztat.Szellemekre ,mint a testi élet utáni valamire semmi bizonyíték, illetve semmi olyan modern tudományos elõrejelzés ami ezt valószínûsíthetné nincsen.
Amúgy az asztalomon lévõ pohár kólát sem fogod látni soha, de attól még az itt van és ez tudományosan is elõrejelezhetõ dolog:)
10/10
Matthew89 2011 febr. 12. - 22:28:48 10/10
(1597/2206)
Gondoljunk csak Cobb Mollal való beszélgetéseire, lehet Cobb számára van egyfajta valóság ami igazából egy álom, ami az, hogy mindenáron látni szeretné a gyerekeit és haza szeretne jutni, ugye ez egy alapvetõ motiváció ami nála életcéllá vált, ez számára az egyetlen valóság, ami teljesül is neki végül....hisz mindenkinek van egyfajta elképzelt szemszöge/igazsága a valóságról:D....
10/10
Matthew89 2011 febr. 12. - 21:56:44 10/10
(1596/2206)
Elképzelhetõ hogy nem valóság, hisz a végén se egyértelmû a pörgettyû leesése, meg aztán a végén mindenki mosolya is olyan álomszerû, Fischer pedig úgy néz mintha ismerné?:D A váróban meg már lehet használni a pisztolyt a felébredéshez?-felébred a mély koktélból? picit nem egyértelmû bár meg lehet magyarázni:D de jó hogy a film még utólag sem hagy nyugodni senkit
10/10
Matthew89 2011 febr. 12. - 21:48:37 10/10 Előzmény miénkittatér
(1595/2206)
Azt én is tom, hoyg az ember agya és idegrendszere egy bonyolult szerkezetû, mindmáig általunk sohasem reprodukált vmi, de ez nemcsak egy szerkezet szerintem ami elpusztul oszt "gyóvan", persze a test az az elismerem lehet kísérletezni vele feltérképezni stb, mesterséges inteligenciájú robotok, de érzõ lényt mikor alkotsz? és az ufók? õk se léteznek?....nem mondom hogy találkoztam egy szellemmel is vagy ufóval én is csak akkor bizonyosodok meg ha látom õket....de nem mondom egyértelmûen hogy nem....
miénkittatér 2011 febr. 12. - 17:05:03
(1594/2206)
Most kivételesen a filmmel kapcsolatban tennék észrevételt,illetve várnék magyarázatokat.
Spoiler veszély fennáll. úgyhogy így tessék tovább olvasni:)

Szóval... A filmben Cobb jegygyûrûje tulajdonképpen egy indikátor ami mutatja, hogy álomban vagy valóságban járunk. A készítõk is nyilatkozták, hogy fontos a szerepe.
Elsõ ránézésre a gyûrû viselése/nem viselése valóban pontosan követi az eseményeket, minden jelenetben lecsekkoltam.De van egy kis gubanc!
Párizsból Cobb elmegy Mombasába elõkeríteni Eamest a hamisítót és ott szedik össze Yusufot is. Nos, elméletileg a ennek a valóságba kéne lennie (a gyûrû szerint is), pedig nem ott van,amit most alá is támasztok pár körülménnyel amik között van olyan is ami kizárja a valódiságot.

Elsõ dolog, Cobb pik pakk ott terem Párizsból Mombasába , noha ugye az Kenyában van, persze ráfoghatjuk, hogy nem mutatták az utazást, de úgye a"hirtelen ottermés" meg tipikus álombeli dolog.

Másodszor. Cobb találozik Eamessel aki épp elveszti az utolsó zsetonjait is, mondja is , hogy Cobbnak kell fizetni a piát.Majd a következõ pillanatban a kasszánál állnak két marék zsetonnal!!! Cobbs elvesz egy zsetont ránéz és azzal hecceli Eamest, hogy még mindig nem tud helyesen írni.Tehát a zseton csak egy álom része lehet!!

Harmadik. Cobb menekül nem véletlenül mutatják a várost felülnézetbõl.Tipikus útvesztõ ,labirintus ezt nem is kell magyarázni.Egy másik érdekesség amikor Cobb futás közben egy szûkülõ sikátorba ér ,ami egyre szûkül míg végül Cobb majd beszorul a legvégén.Ez tipikus álombéli eset, amit szerintem mindenki már átélt,amikor a menekülést, futást nagyon megnehezíti valami.
Majd hipp hopp Saito is pont ott jelenik meg a verdával és Eameis aki nem futotta át a várost Cobbal, hirtelen ott terem.

Erre várnék elképzeléseket.
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 11. - 22:29:37
(1593/2206)
Nem tudom melyik soromból szûrted le , hogy a film nem tetszik nekem? A film szerintem is nagyon állat! Csak egy gondolatot tovább boncolgattunk ,arról írtam véleményt offtopicban. Viszont még ha az õsrobbanás elméletét elfogadod, magát a tudományt vallásnak nevezni ostobaság.Szerencsére a tudomány már komolyabb szinten mûködik, mintsem hogy ilyen "hiszem ha látom" stílusban beszéljünk róla. Ha az õsrobbanás elméletével kapcsolatban a hit érzésén kívül többet is akarsz, akkor tanulmányozd a Hubble törvényt és a Friedmann–Lemaitre modellt vagy pl a nukleoszintézist.
jam2004 2011 febr. 11. - 22:11:28
(1592/2206)
Egy film egy szellemi/mûvészi alkotás, nem kell hogy egyetérts vele. Ez egy formája az alkotó gondolatainak valamirõl. Valami oknál fogva végignézted, de nem tetszett, van ilyen. Attól még ez egy jó film.
Az emberek nagy százaléka ezen a bolygón hisz valamiben/valakiben. A vallások közül nekem is a "big bang" elmélet a legszimpatikusabb, de az is csak egy hit, senki nem látta, akinek el is hinném...
A film ettõl függetlenül akkor is állat!
offtopic
miénkittatér 2011 febr. 11. - 19:01:55
(1591/2206)
A szellem vagy akár a 21 gramm mind az emberi tudatlanság terméke.Szellemek létezésérõl nincsen tudományosan elismert dokumentum.Ami "dokumentum" létezik az 80% direkt csaláson alapszik, a maradék 20% pedig az észlelõ által nem ismert vagy fel nem ismert természeti jelenségeken alapszik. Pl. egy sötét utcában éjszaka egy kis párafelhõcskét megvilágít az utca fénye , meg ilyesmikre gondolok.Olyasmi ez mint a Szent Elmó tüze, attól is régen fostak a tengerészek ,mert nem értették mi az oka csak rettegtek tõle, mert balszerencsét (vihart) hozott. Egy mai értelmes ember ilyentõl már nem félne, tudná mi az.Persze most is lehetne találni valami ajvékoló vénasszonyt aki összefossa a bokáját tudatlanságának köszönhetõen.

A 21 gramm pontosan egy ilyen marhaság az 1900-as évek elejérõl egy tudománytalan kísérletnek az eredménye ,amire van magyarázat bõséggel.Ilyen meséken csak röhögne egy mai orvos, bár nem kell orvosi végzettség sem hozzá.A sejtekben lévõ enzimek a halál után a szövetanyagokat folyadékká és gázokká alakítják,így jön létre a súlyvesztés.De nem 21 grammnyi az csak egy köztudatban megragadt baromság.

Lélek nincs, az éntudat az amit ennek "lehet" nevezni.Az agyunk ,ami tkp egy összetett elektronikai áramkör hozza létre.A mai világban ezt lassan(pár év/évtized) nagyon jól le lehet modellezni áramkörökkel.Ezt hívják mesterséges intelligenciának.

Hogy a Föld miként és hogy keletkezett, ill. a dinók az szintén nem lehet kérdés korunkban.Ezeket az eredményeket, holmi több ezer éves mesék hallatán sutba dobni ostobaság.Fõként úgy , hogy most is ezeknek a tudományoknak egyik vívmányaként olvasod soraimat az internet által a számítógépeden.

Ui.: Vigyél kaszát magaddal, mert ahol búza nõ ott aratni is kell.
offtopic
lilahagyma 2011 febr. 11. - 18:06:29 Előzmény miénkittatér
(1590/2206)
Ha logikusan gondolkozunk, akkor azt tudja majd csinálni, amit most nem (vagy most csak nagyon korlátozottan, megszorításokkal értve) - teremteni.
10/10
Matthew89 2011 febr. 11. - 18:01:57 10/10 Előzmény miénkittatér
(1589/2206)
A lélekkérdés engem is foglalkoztat, én mindig is olyan voltam, akit érdekelt az hogy mi lesz a halál után (1xerûen kiváncsiság), az biztos hogy a test elbomlik :D:D ("csak a teste"), de van lelkünk is-sztem ez szinte biztos, miért mondják azt a bizonyos 21 grammot? és a szellemes esetek?-nem hinném hogy mind alaptalan és "csak"legendák, hisz azoknak is mind alapjuk van-jó nincs rá bizonyíték, de ha vki látta a saját szemével az hiszi, persze más addig úgyse hiszi el, ha nem látta és nincs bizonyíték!-de léteznie kell léleknek!- A gladiátoros példa elég jó, tetszik és elképzelhetõ:D
kedves keszoka lehet várnak vhol, még keresem a választ, ezek mind fontos kérdések, hsizem, hogy nem ér véget csak úgy az élet, meg hát vmibõl kellett keletkeznie a földnek, dinóknak is, amit a biblia nem tom h ír e......de itt ezen a fórumon úgyse tudjuk meg a választ megadni, a lényeg az, hogy ettõl is kiváló film, hogy idáig eljutottunk egy "sima sci-fi"-bõl és még Nolan alig 40, még lesz bõven jó alkotása:D
10/10
andesz89 2011 febr. 11. - 15:50:54 10/10
(1588/2206)
most néztem meg a film készítésérõl szóló dokumentumfilmet és hihetetlen hogy mennyi mindent megcsináltak.nagyon kevés számítógépes effektet használtak, ami azért elég ritka a mai amerikai filmgyártásban.a forgó folyosó,a felrobbanó tárgyak Párizsban, a felépített épületek aprólékosan kidolgozva és kiválóan kivitelezve.le a kalappal Nolan és a készítõk elõtt!
keszoka 2011 febr. 11. - 02:44:15 Előzmény Matthew89
(1587/2206)
haljunk meg mi is hogy feljussunk mert ez mind csak álom amiben élünk, fennt már várnak!!!