Téma: Eredet

10/10
Tibet 2010 júl. 23. - 19:54:53 10/10
(222/2202)
Most jöttem a moziból, még eléggé a hatása vagyok, és szerintem még sokáig fenn fog állni ez az állapot.

Új, egyedi, eredeti ötletek hosszú sorát vonultatta fel ez a mestermû. Hiába a hosszú játékidõ, végig fent tudta tartani az érdeklõdést, nem voltak üresjáratok. A kivitelezés zseniális, a szereplõgárda szintén, a rendezõ úrról nem is beszélve :)

10/10!
8/10
PivarnyikKrisz 2010 júl. 23. - 19:40:43 8/10
(221/2202)
Nagyon jó film!!!
10/9!!!
10/10
FerGago 2010 júl. 23. - 19:30:54 10/10
(220/2202)
SPOILER!!

fivik:Szerintem azért nem ébredtek fel mikor az autó felborult mert akkor még az altató hatása alatt álltak,amikor a vízbe estek a legvégén akkor már véget ért az altató hatása.Direkt annyi idõre elegendõ mennyiségû altatót kaptak.Nekem sem tiszta még teljesen minden,jövõhéten megyek megint.
9/10
Andrew8 2010 júl. 23. - 18:47:13 9/10 Előzmény bende94
(219/2202)
Sajna itthon nem játsszák IMAX-ban pedig külföldön nagy siker ott a még jobb látvány miatt. Csak 2d-s IMAX--ban játsszák , szerencsére nem 3d-sítették utólag.
9/10
Andrew8 2010 júl. 23. - 18:43:26 9/10
(218/2202)
SPOILER: A sok félmosoly miatt és egymásra nézés miatt szerintem a repülõgépes jelenet a film végén inkább arra utalhat hogy a társai tudták Cobb lelki gondját már rég óta és így oldották meg ezzel az egész Incepciós dologgal és a végére rájött Cobb, hogy a gyerekeiért kell élnie a felesége halálát pedig elfelejtette, túl tudott a film végére lépni rajta, annak rá nehezedõ súlyával, felelõsségével egyetemben. De van aki szerint nem halt meg a valóságban Mal, Cobb felesége. Erre sajna nem emlékszek pontosan a filmbõl, hogy hol derül ki.
A lényeg hogy a film végén az elvileg a valóság a repülõs felébredõs résztõl.
10/10
CsomiTheKing 2010 júl. 23. - 17:48:33 10/10 Előzmény fivik
(217/2202)
Spolier


Azt a havas részt a kiscsaj tervezte, Cobb mondta is neki, hogy mi az az út ami átvezet az útvesztõn. Meg a csaj is mondta, hogy ezt útvesztõnek tervezte. :)
10/10
fivik 2010 júl. 23. - 17:38:07 10/10
(216/2202)
SPOILER

Én két dolgot nem értek: ha kellett nekik egy lökés, hogy felébredjenek, akkor miért nem ébredtek fel akkor, mikor az autó felborult, miért csak a vízbeéréskor ébredtek fel? A másik pedig az, hogy kinek az álmában voltak a havas résznél? Mert Fisherében aligha, hiszen az álmot a kiscsaj építette és be kell tanítani, ahogy az a film elején elhangzott. Valami elkerülte volna a figyelmem?
üreg 2010 júl. 23. - 17:32:29
(215/2202)
Ez a film Kemény
10/10
fivik 2010 júl. 23. - 17:28:49 10/10
(214/2202)
Egyszerûen képtelen vagyok elhinni, hogy egy Nolan-féle forgatókönyvben, mely több évig íródik, olyan hibák lennének, mint amik nekünk feltûnnek, vagy amikre nincs magyarázatunk.
Tapsihapsibb 2010 júl. 23. - 17:19:58
(213/2202)
bocs, de Mallnak az a lényege, hogy idegesítõ és zavaró legyen. Õ a lelkiismeret furdalás.
G.
Tapsihapsibb 2010 júl. 23. - 17:18:10
(212/2202)
Angolul néztem meg premier napon a MOMban, majd ma szinkronosan a Westendben. Mindegyik jól érthetõ és követhetõ. Szinkronnal sokkal több humort találtam a filmben. Talán az anyanyelvemen jobban levettem az iróniát és azt a kevés humort, amit beletettek. Vagy egyszerûen a magyar szinkron jobb, mint az eredeti. Több érzelem kerül a filmbe általa.
10/10
smudge 2010 júl. 23. - 16:55:43 10/10
(211/2202)
Nolan megmondta, hogy õ szórakoztató popcont filmeket készít, és ez így van az Inception-nél is. Vannak benne kis hibák, és Mal karaktere is idegesítõ, de remek szórakozást nyújt. A zene a színészek és a látvány is nagyon ott van, a sztori is jó. Arthur folyosós jelenete pedig szerintem az utóbbi idõk legötletesebb dolga, már csak azért megérte moziba menni. A film végén pedig tasolt az egész mozi, és azért ez jelent valamit.
10/10
Amane 2010 júl. 23. - 16:35:04 10/10
(210/2202)
Gondolkozz már egy kicsit...
Snoopyzit 2010 júl. 23. - 15:16:01
(209/2202)
Végre valami EREDETi és nem egy ezerszer látott sablon! Bár hajaz a Mementora, a Mátrixra, de mégis más, újabb, érdekesebb. A szereplõgárda csak hab a tortán.
Nekem bejött, magával ragadott abszolút arra a 2,5 órára.
10/10 Szép álmokat!
8/10
Randal Graves 2010 júl. 23. - 14:24:35 8/10
(208/2202)
***SPOILER***

Nincs igazad, az lehetetlen, hogy Saito érkezzen hamarabb a váróba,mint Cobb, mivel Saito még fedezte a halott célpontot az elõzõ szinten, és Cobbék indultak hamarabb a váróba, Saito késõbb csatlakozott hozzájuk, mikor meghalt, úgyhogy max. Cobb lehetne idõsebb, mint saito ha ezt így veszed. De sztem ha jól figyeltem végig, akkor nem lehetne akkora korkülönbség köztük, mivel Saito pár perccel tartózkodott többet csupán az elõzõ szinten, és így 20-szorozva azt az idõt, nem évek jönnek ki, max. órák. Mégha mindkettõ megöregszik együtt, mire felkelhetnek az altatóktól akkor okés lenne (talán). De mivel Cobb fiatal, és ezekszerint vagy 40 évet lehúzott a váróban semmi öregedéssel (mivel saito legalább annyit öregedett) majd 1 headshottal magához tért, így alapból azt sem magyarázták meg normálisan, hogy olyan létezik-e hogy a váróban egybõl kinyírják magukat és felkelnek-e nyugtató ide vagy oda.

***Spoiler vége***
8/10
Necromaniac 2010 júl. 23. - 13:56:31 8/10
(207/2202)
Ebbõl a sztoriból lehetett volna csinálni egy jó és látványos sci-fi-t kevesebb magyarázattal, vagy egy lélektanilag hitelesebb mozit csinálni akció nélkül a mélységeket megmutatva- mert a story megállt volna az akciók nélkül is... Csak valahogy pénzügyileg ez a megoldás látszott a jövedelmezõbbnek. Sajnálom ezért Nolan-t... 10 év munkája többet érdemelt volna...
8/10
Necromaniac 2010 júl. 23. - 13:50:00 8/10
(206/2202)
Sajnos egyet kell veled értenem. Azért egy film - egy TÖRTÉNET - amikor már túl okos akar lenni, akkor nem a moziban a helye, hanem a könyvespolcomon.Ahonnan bármikor elõvehetem és inceptálhatom magamat a történetbe... A film, sajnos sok tekintetben alul múlta a hasonló paradigmákra épülõ elõdöket; Mátrix, 13. emelet, Dark City,... Túl sok minden maradt a mozin kívülre... A látvány egyébként sajna engem se nyûgözött le, többször volt, hogy csak unottan bámultam az akciójeleneteket... Sajnálom. Persze ettõl még, ha regényben megjelenne az eredeti forgatókönyv - sic. - akkor arra nagyon vevõ lennék, de mint film, nekem bukott..
10/10
bende94 2010 júl. 23. - 13:48:04 10/10
(205/2202)
de nem is játsszák IMAX-ben meg 3D-ben???
4/10
Vad 2010 júl. 23. - 13:45:36 4/10
(204/2202)
"Semmi okunk visszafogottnak maradni: az Eredet az év, de talán az évtized legjobb filmje. Talán még több."

Mi van??? Ugyanazt a filmet lattuk? Nalam: 5/10

SPOILER
(Nehez kritizalni ugy egy ilyen filmet, hogy az ember nem hint el egy-ket dolgot.)

Azert adtam 5 pontot, mert szorakoztam egy jot, de csalodast okozott es kifejezetten zavar, hogy igy eljenzik igy utolag. :-)))

A film addig volt erdekes, amig Cobb at nem alakult Mr. Charles-a es be nem lepett Fisher almaba. Onnantol kezdve... csak lefele...

Nehez, sorolom ahogy jonnek.

Beleraktak ezt a szerencsetlen Ariadne-t, akire ugy ereztem nagyobb hangsulyt fektetnek, mint Cobb-ra, de csak vinnyogas es "anyuci" szerep jutott ra. :(
Latvanyilag pont az volt a legjobb resz, ahol Cobb-nak bemutatja a tervezesi kepesseget, erre mit kapunk belole es a maze-ekbol kesobb?? Semmit.. ?? Direkt megemlitik tobbszor is, hogy nem szabad
megemlitenie(foleg Cobb-nak), a terveket, erre mikor elkohint valamit, semmi.
Abbol amit bemutatott Ariadne, en arra szamitottam, hogy qva-ra megneheziti Cobb dolgat, sot alkotas kozben is latjuk. Ehhez kepest semmi. A vegen fejbelovi a nejet, de minek is? Mal ott letenek egyeduli (film szerinti logikus) magyarazata az lenne, hogy Cobb alma az egesz film, Fisher-tol inditva.

"Kungfubalett helyett DiCaprio"
Ahogy Arthur vegig verekedte a szintjet.. inkabb kungfubalettet valasztanam, arrol nem beszelve, hogy lebegve 3 perc mire is eleg, de ez egy film, maskepp telnek a percek es vegulis alomban vagyunk, csak valahogy a lentebb levo szinten(ahol 60 perc kelett legyen), ugyanannyi mindenre maradt ido. Borzalom volt az a csihi puhi meg uszkalas.

Varo(legalso szint):
Eredetileg Fisher jutott oda elsonek, az o almaba leptunk, ahol neki maganak ebren kellett volna lennie(ebernek), a projekcioi sem voltak sehol. Mit kaptunk, Cobb es Mal tervezte helyet, Mal altal iranyitva, de hogy a francba mikor Fisher ert oda elsonek, Mal-nak nem lehetett meg ott lennie(meg egyaltalan).

A sines(ongyilkossag a varoban) jelenet is total kaosz, mi a francert nem voltak oregek?

Saito a varoban OK volt, de Cobb miert nem volt oreg, sot oregebb? Hiszen elobb ert le oda, mint a masik, de legalabb itt jol mutattak, hogy Saito projekcio is ott voltak stb.

A totem dolog.. Saito atveszi, hozzaer, de ugye csak alomban vagy az nem szamit? Passz.
Mindenki keszit maganak egyet, de akkor Cobb-nak nem szamit, hogy nem o keszitette? Hulyeseg.

Az a resz, ami ertelmes lett volna a filmben is total rizikos, Mal-nak Cobb ultette el az agyaban a gondolatot, de hol es mikor? Gondolom mielott a varoba jutottak, mert a varoban.. vagy ott ez csak egy szimpla gondolat?

A gyerekek miert nem oregedtek? Az elejen ugy tunt egy ideje mar metortent(par honapja) a "tragadia", akkor a vegen, miert neznek ki ugy(gyereknel honapok baromira meglatszodnak) es miert vannak ugyanabban a ruhaban??
Idoutazas is volt? :-)

Sajna meg lehetne sorolni.

SPOILER VEGE

Jo volt Tom Berenger-t es Michael Caine-t is latni ujbol, DiCaprio is ujra szineszkedik vegre a Tegla ota, de ettol ez meg nem egy vilagrengeto film csak egy nyaresti kikapcsolodos. Mutathattak volna valami ujat is, ha mar ennyire igyekeztek.

Aki hasonlot, de jo filmet akar latni, az a 13. emeletet nezze meg. Nem szabad filmeket osszehasonlitani, de a temaban elso helyen all, aki meg nem latta ajanlom.
Tapsihapsibb 2010 júl. 23. - 12:52:37
(203/2202)
Aki még nem látta Nézze meg. Az év legkülönlegesebb filmje és valóban kihagyhatatlan.

Néhány gondolatot szeretnék leírni azoknak, akik már látták ezért a most következõ sorok tele vannak SPOILERekkel.!!!!

Ami szerintem a legkiválóbb a filmben, az Cobb lelkiismeret furdalásának és gyötrõdésének ábrázolása. Mind pszichológiailag, mind pedig színészileg zseniálisan felépített rögeszme.
Már ezért önmagában megérte megnézni, de a film alapötletét is zseniálisnak tartom.

Kétféleképpen tudom értelmezni a filmet.
Az egyik az egyszerûbb: Egy rosszul elsült akciót követõen Cobb kényszerpályára kerül és kénytelen élete legveszélyesebb akciójába belevágni. Végül az örökkévalóság mezején a mélytudatában sok szinttel lejjebb végre szembenéz ezzel azzal és megvalósítja saját mennyországát, amiben mostantól örökre élhet, hiszen számára nincs visszaút.
A bonyolultabb: Cobbot sosem láttuk ébren. Amit látunk az egy agy emlékekbõl és rögeszmékbõl felépített spirálja, ami egyszer körbe ér de mégsem pont ugyan oda jut vissza, ahonnan elindult, ahogy ez a spiráloknál már lenni szokott. Ebben a verzióban azt hiszem Cobb figurája a valóságban elkövette a felesége ellen, amit tett és valóban azzal foglalkozik, amivel a jelenlegi álmában is, de a jelen álma már egy végtelen spirál. Vagyis még mindig a felesége mellett fekszik a valóságban a szoba közepén. Olyan mélyre mentek le, ahol már végtelennek tûnik az idõ. Az inception miatt õ még ennél is mélyebbre ment, vagyis a visszafelé uton elakadhatott a szintek között. Az inception sikere, amit a feleségén elkövetett és a vonat hatása a mélytudatában annyira megviselte, hogy az ébrenlétben elviselhetõ lelkiismeret furdalás ott lent rögeszmés kínná alakult, amibõl minduntalan próbálja kidolgozni magát.
Számtalanszor elmondja, hogy "Ne dolgozz emlékekbõl", "én tudom mit csinálok és minden rendben lesz" és azt is, hogy ha egy gondolat befészkeli az agyadba magát, akkor azt onnan kiirtani nagyon nehéz. Ezek miatt a mondatok miatt gondolom azt, hogy Cobb álmának utolsó hurkát mutatja be a film, ahol emlékekbõl és improvizációból magának építi fel azt a paranoiás álomhadjáratot, ahol végre eljut arra a szintre, hogy szembe tudjon nézni bûnével és eltudja fogadni a gyászt, amit tagad. És meggyógyítva önmagát eme fordulatos mesés álommal egy egész örökkévalóságra biztosítsa magának a mennyországot, ahonnan tudja vagy nem tudja, a valóságba már nincs vissza út.

Most, hogy ezt a teljesen romboló hatású kicsontozást megtettem, amit soha filmmel nem szabad csinálni, azt is szeretném elmondani, hogy miért.
Nagyon vártam ezt a filmet, úgy éreztem ez lehet az új Mátrix, de csalódtam. Minden lehetõség megvolt rá, hogy ez a film jobb legyen a Neo sztorinál (szigorúan csak az elsõ részrõl beszélek, a többit inkább meg nem történtté kellene tenni), de sajnos ez nem sikerült.
Igaz Cobb figurája izgalmasabb és kifinomultabb, mint Neo, aki fõleg csak sodródik és ritkán dönt.

Négy nagy gondom van a filmmel:

1. kicsit unalmas, hogy bevezet egy újszerû dolgot, megtanítja a szabályait, aztán ezek mentén a film jelentõs részében akciókat dolgoz ki. Nem derülnek ki további titkok, nincsenek meghökkentõ fordulatok és a film lezárása sem meglepõ. Egy igazán komplex dologban a patternek a képen kívül másban is eltérhetnének.
2. kicsit unalmas, hogy miután megmutatják a gyakorlatok során, hogy mire képes az agy, (vagyis ami a lenyûgözõ látványokat eredményezi a filmben), ezt nem viszik tovább. Úgy folytatják a filmet, hogy a célszemély miatt hihetõ tereket kell létrehozni, vagyis nem gyönyörködhet a nézõ túl sok álomszerû folyamatosan változó világban eltekintve Cobb és Mall sivár háztömbjeitõl. Ennél szerintem a Mátrix, de még a Csodás álmok jõnek címû könnykupac is többet nyújtott fantáziában.
3. kicsit unalmas, hogy az autósüldözés, a lövöldözések és a verekedések ennyire egyszerûek. Mint egy nagyon régi akciófilmben, ahol elég egymásra durrogni és majd ha a rendezõ akarja, akkor valaki összeesik. Az akció jelenetek nem tartogatnak meglepetéseket, nincs egyedi látásmódjuk és a legkevésbé sem álomszerûek.
Igen, szerintem a forgó díszletben való verekedés is lehetett volna jobb. Hõsünk egy percig sem volt veszélyben vagy igazán szorult helyzetben.
4. zavaró, hogy mennyire kevés derül ki a Cobbot körülvevõ többi karakterrõl. Papírmasé figuráknak tûnnek, akiknek csak a jelenlétére van szükség. A fent leírt három probléma talán pont azért szúrt szemet, mert egyik személlyel sem nõttem össze. Nem szorítottam senkinek. Nem féltettem senkit. Nem tudtam azonosulni. Cobb ment elõre, mint a gép, a többi ember és a zene meg ment utána. Szinte nem volt humor a filmben, ami megint csak hasznos a rokonszenv kialakításához. Nem sikerült 140 percen keresztül fenntartania a feszültséget bennem.
A hómezõs James Bondot idézõ akció-összevisszaságnál már unatkoztam és nagyon vártam, hogy azon már túllépjünk végre.

Egész éjjel mentegettem magam elõtt a filmet. Ha a film fent leírt bonyolultabb értelmezését fogadom el, ami nekem jobban tetszik, akkor ez megmagyarázza, hogy a „Cobb ego” mellett megjelenõ karakterek a saját álmában miért ennyire sematikusak és az akciók miért nem agyonbonyolítottak (valós képekbõl, emlékekbõl építkezett- bár mindig azt mondta magának, hogy azt nem szabad, ellenétesen hatott rá).

Mindezt összeszedve azt gondolom, hogy a film kihagyhatatlan, de a Mátrix elsõ részének hatását (bármilyen bárgyú gyerekmese is az) produkció szinten nem tudta elérni. És ezt õszintén sajnálom. Nagyon szeretni akartam ezt a filmet,de valószínûleg már túl sokat láttam.

Köszönöm, hogy elmondhattam.