Téma: Eredet

10/10
dab.aron 2010 júl. 23. - 12:52:22 10/10
(202/2202)
Nagyon ott van ez a film.Egy percig sem unatkozol rajta.10/10
Mindenkinek ajánlom:)
balijan2 2010 júl. 23. - 12:50:11
(201/2202)
Mullholland drive-hoz: ott a rendezõ maga is elismerte (lásd életrajzi könyv), hogy nincs értelme a filmnek:)

Az Eredet szertintem nagyon jó, de tudom, mindenbe bele lehet kötni:)
10/10
mbcy 2010 júl. 23. - 12:16:24 10/10
(200/2202)
Ha nagy tudósan kiderítjük a sok okos tojással és filmkritikussal egyût, hagy a film tele lenne lyukakkal,(szerintem nem) akkor is ott van, hogy elbújhat a mögé a mondat mögé, hogy de hát ez csak egy álom. Genyó ez a Nolan :)
9/10
Andrew8 2010 júl. 23. - 12:12:12 9/10
(199/2202)
http://tv2.hu/aktiv/video/magyar-agyakban-is-kemkednek

A magyar riporternek mondta Ken Watanabe is, hogy háromszor olvasta el a forgatókönyv elsõ 30 oldalát mire levágta mi a helyzet. :D
devilland 2010 júl. 23. - 12:11:42
(198/2202)
És akkor õ mondja is, hogy ezt és a férfi arcát már látta álmaiban valamikor nagyon régen (:-D
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 12:10:08 7/10
(197/2202)
Meg kell nézni még egyszer, az biztos. Csak idegesíteni fog a szájbarágós rész, azt már elõre látom. Egyébként, aki kivan ettõl a komplexitástól, az nézze meg a Mulholland Drive-ot. :) Na azt, tényleg ötször meg kell nézni - és akkor jössz rá, hogy nincs kulcsa a filmnek.
9/10
Andrew8 2010 júl. 23. - 12:03:07 9/10
(196/2202)
A színészek is csak 3.-ára 4. edjére értették meg igazán a forgatókönyvet de megértették!!! és ez a lényeg. Tehát tui nem hülyeség.
8/10
Necromaniac 2010 júl. 23. - 12:02:18 8/10
(195/2202)
Én az eddigi munkásságát ismerve, inkább a zsenialitás felé billenteném a mérleg nyelvét... Figyeljétek meg, hogy ez a film élni kezd majd a mozin túl is.
****** SPOiLER
A film elején mikor Saito elé viszik a megpörgetett búgócsiga eldõl....
****** END
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 11:57:02 7/10
(194/2202)
Egy újabb plot hole. Köszönjük.

Ez a fickó vagy zseniálisabb, mint azt bárki felfogná, vagy ez a film a leglyukasabb történet a 21. században.
8/10
Necromaniac 2010 júl. 23. - 11:50:10 8/10
(193/2202)
Sziasztok!
Nem kritizálni vagy értékelni szeretném a filmet, ahhoz még túl friss az élmény- szinte több szinten mozog , él most is bennem a legveszélyesebb parazita!!! Viszont lenne egy kérdésem zok felé akik látták:
******** SPOiLER ALERT !!!!!
Cobb nem azt mondja, hogy a totem-et mindenkinek saját magának kell elkészíteni a "valóságba" úgy, hogy azt senki más meg ne tapinthassa, érezhesse??? Akoor , hogy lehet , hogy Cobb toteme nem is az övé hanem a feleségéjé??? Amit ugye elzárt anno... Hol van Cobb saját toteme és saját valósága???
******** SPOiLER END
10/10
Andrew-R 2010 júl. 23. - 11:48:22 10/10
(192/2202)
Én úgy gondolom hogy a cím fordításA helytelen hiszen a film alapján úgy jött le hogy az Inception és az Extraction összetartózó szavak, pár országban nem is fordították le.

SPOILER
Viszont a riportban amit belinkeltem DiCaptio mond egy érdekes dolgot:
"Azt álmodtam hogy meg tudom változtatni a világot, és a környezetemet de a tudatalattimban végig ott volt, hogy ez csak illúzió." - Ezt vajon most magára érti vagy Cobb karakterére?
SPOILER VÉGE
devilland 2010 júl. 23. - 11:39:04
(191/2202)
Ez igaz is. De nem tévedek azzal, hogy a kezdet-amit jelent is a szó- az nem mond ellent annak amit írtam. Hogy a kezdet/eredet/inception meghatározza az utat és a célt is?
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 11:28:55 7/10
(190/2202)
Nem. Azért Inception a címe - hisz ez a címe - mert inception-nek hívják azt a folyamatot, amivel elplántálnak egy gondolatot valakinek a fejében.
9/10
butterfly, butterfly 2010 júl. 23. - 11:15:55 9/10
(189/2202)
Sziasztok!
Megnéztem tegnap én is.
Sok kérdésem van, de ami igazán zavar, az az ajánló szövege, látta a filmet, aki írta?
A Port-os kritika is túloz kissé.
Nem mondom, hogy nem tetszett, de összességében ahhoz hasonlít az érzésem a filmrõl, mint amikor nagy rajongója vagy egy együttesnek, tudod az összes dalt kívülrõl, elmész a koncertre, és az többségében a top hits-ekbõl áll. Persze, tudom, hogy mindenki élvezze...
A Mátrix nagyobbat ütött nálam.
10/10
Tiger205 2010 júl. 23. - 11:13:37 10/10
(188/2202)
Szia!

Elõször is: nekem is tetszett, és 10 pontot adok rá, amit harmadik filmre adok amióta itt vagyok. Mert elgondolkodtatott. Ugye Réz A. mondtam, azzal méri a filmet, meddig jár a vetítés után a fejében. Az avatarra a parkolóban már nem gondolt. Ez pedig éppen hogy nem ilyen film!

Másodszor: nem kínai, hanem japán. már ha számít valamit. Nekik állítólag sokat :)

Harmadszor: az álom kérdése:

*** spoiler ***
Hány szintet mehetsz le???
Ha a vége is álom, akkor az egész történet az emberek keresésével is az, akkor már legalább négy szint van, ami idõtlen idõ eltöltését jelentheti.
És valljuk be - sok jelent erõsen álomszerû a "valóságos" részekben is - az afrikai kergetõzés (sikátor egyre szûkebb, igen álomszerû) - tehát akkor az egész egy álom. De akkor álmodhatja azt, hogy a toteme valóságot mutat?
Miért ne?
És ha igen, akkor vajon tényleg mikor van valóság és nem álom?????
Amúgy nagy kérdés, hogy a váróban ha Saito 50 évet van, akkor õ lehet -e kevesebbet?
Miért ne?
Ha késõbb érkezett Cobb?
És Saito lelövi, meg utána magát is, akkor visszajuthat - de hová is? Mert az autóba beszorultak, vagy nem? Nekem ez kicsit maszatos.

De - szálloda van U alakú is. Mal itt balhét csinál, majd átslattyog a másik szárnyba szembe, és vár. Ez lehetséges- gondolom. Persze vannak elvarratlan szálak: ki menti ki gyilkossági helyzetbõl és miért, az apja miért nem tesz érte semmit, stb...

De akkor is jó film, megéri a 10/10-et.
üdv:TGR
devilland 2010 júl. 23. - 11:12:35
(187/2202)
Azt gondolom ezek direktek benne. Ettõl lesz az egész film is olyan, mint az álomvilág amirõl szól-bármi lehet igaz benne, és labirintusként vesz körül, útvesztõ. És azt gondolom azért is eredet a címe, mert az a titok nyitja. Ha megtalálod az eredeti szintet, a valóságot, ott a válasz és a titok megoldása a kezedben.
Ebben a magam részérõl biztos vagyok. Csak még nem találom ezt a kulcsot hozzá.
Azt hiszem ehhez nem elég egyszer látni.
De igazat adok a matematikusnak is vannak benne pontatlanságok- tényleg lehet félre fordítás-nem tudom, amatõrség lenne.
Ha egy film képes arra, hogy napokig ott legyen még az ember fejében és hisz abban, hogy nem azért, mert marhaság volt-akkor az már érték. Nem is kevés a mai (film)világban.
10/10
Andrew-R 2010 júl. 23. - 11:10:46 10/10
(186/2202)
10/10
Tiger205 2010 júl. 23. - 11:01:03 10/10
(185/2202)
Szia!

Szerintem nem kurvaszar a film
Egy dolgot kérdezek:
Ha erre egy csillagot adsz, mennyi jár az álom.hu vagy a szuperboyz c. filmekre????
egy dolgot pedig mondok:
Nem attól lesz valaki az emberbõl, ha csakazért is lefikáz valamit, és tudja, hogy ezzel másokat felidegesít.
Ha van VALÓS érved a film ellen, fejtsed ki!

üdv:TGR
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 23. - 10:58:13 7/10
(184/2202)
Ezek az anomáliák azért vannak, mert el lett cseszve a forgatókönyv. Meglepõdnék, ha ezek szándékosak lennének...
devilland 2010 júl. 23. - 10:50:19
(183/2202)
Lehet, hogy bennem túl sok a kétely, de azt érzem mindenki keresi a legegyszerûbb magyarázatot a filmre. Pedig valószínüleg nem szimpla eldõl-e vagy sem az a búgócsiga kérdés ez.
Innen az olvassa aki már látta-
Csak, hogy csepegtessek valamit ebbõl a kétkedésbõl. Mi volt az utolsó jelenet ami a valóság lehetett? Mert szerintem ez a kulcs annak eldöntéséhez, hogy mi a vége a filmnek.
Senki nem akadt meg azon, hogy mikor megmutatják teljes egészében Mrs. Cobb öngyilkosságát, akkor abba a szállodai szobába megy be hõsünk ahol az évfordulót szokták ünnepelni és az ablakon kitekintve a szomszéd épület ablakából akar ugrani a kedves felesége. Holott elõtte a szóban forgó szobát dühöngte ripityára(gondolom ezt a kupi miatt, ami fogadta a férjét).Lehet, hogy csak rossz volt az építészük? Mellesleg nem mutatnak semmit, ami bizonyítaná valóban meghalt a csaj. Nem lehet, hogy az volt tényleg álom, amit a nõ hitt annak és akkor nem is halt meg az ugráskor? A végén õ meg is kérdezi biztosan az e a valóság, amit a férje annak hisz.
Vagy mivel magyarázzátok az utolsó elõtti jelenetet, az anomáliát-Cobb fiatalként ül Saito elõtt aki vénember, és emlékszik is arra ki ül vele szembe.
Szóval nem egyszerû összerakni, bármelyik jelenetet tekinti a mozinézõ ember valóságnak, az az összes többit más fénytörésbe helyezi. Vagyis lehet több megoldása is vagy csak egy van, de azt k..va nehéz megtalálni.
Az utolsó pörgentyûs jelenet pedig csak egy poén-szerintem. Nem ez mutatja meg álomban vagyunk-e, itt már tudni kellene erre a választ.
De lõjetek le nyugodtan