Téma: Eredet

10/10
Bionika 2017 máj. 24. - 12:34:12 10/10
(2082/2202)
Ja szóval az elõtted szólónak írtad, hogy "zsigertroll".
Urquidez 2017 máj. 24. - 09:38:15
(2081/2202)
Ezek a pontszámok egyáltalán nem mérvadóak. Fõleg nem az idõ elõrehaladtával, amikor is egyre rosszabb filmek jönnek az ezredforduló után. A keresztapa, a star wars, a jó a rossz és a csúf hosszú hosszú évtizedekkel elõbbiek, mint a Nolan féle fosok. Batman, meg inception, na ne. Tulképp ez a film semmirõl sem szól, csak nagyon nagy a felvezetés, és a katarzisra való elõkészítés, de a legvégén nincs semmi ilyesmi. Ezek az álomszintek, meg tömeges együttálmodás, meg tudatalatti katonák, illetve hadsereg.....az egésznek semmi értelme. Ebbe nem lehet belemagyarázni valami magasabb, átvitt értelmû gondolatot. Akkor viszont egy sima akció film, némi scifivel vegyítve, de hát ahhoz ez kevés. Rettentõen túlhypeolt rendezõ ez a Nolan sajnos. Az elsõ filmje a Memento jó volt, meg a Tökéletes trükk is nézhetõ, de amik utána jöttek sehol nincsenek ezekhez.
perry 2017 máj. 23. - 22:33:56 Előzmény Bionika
(2080/2202)
Ha a filmet minõsítettem volna akkor arról írok, mint ahogy írtam is, a minõsítés az elõttem szólónak szolt.
Edmond Dantes 2017 máj. 19. - 09:37:57
(2079/2202)
Ritkán hagyok abba megkezdett filmet -mivel már elõre megválogatom, mibe kezdek bele- de ezt fél óra után abbahagytam. Kiderüt: végképp nem az én mûfajom, pedig LdC kedvéért sok mindent...
...de tiszteletben tartom h sokan másoknak meg tetszett, 9-hez közeli a pontszáma itt is, IMDb-n is, milliós kattintás ott, több ezres kattintás itt.
10/10
Bionika 2017 máj. 15. - 21:59:06 10/10
(2078/2202)
Nem kéregetek senkit. Csak hülyeségnek tartottam, hogy ez bukás lett volna csak azért, mert neki nem tetszett. Ettõl még a közvéleménynek igen. És valójában nem tõle számít, hogy ez jó film-e vagy csapnivaló, hanem a filmkatalógusok szerint. Õk azt mondták, hogy ez egy jó film, így nem az õ véleménye a döntõ. Igazából ez volt a bajom. Vagyis, hogy még azt is letagadja, hogy a közvélemény szerette csak õ nem. Tehát igazából lehet rossz a véleménye, azonban ezzel az volt a baj, hogy eltúlozta az egészet. Vagyis úgy mondta ki a véleményét, mintha ez mindenkinek a véleménye lenne. Nincs azzal baj, ha valakinek ez nem jön be, hanem a móddal, ahogy ezt kijelenti. Valójában csak ezért háborodtam fel és õszintén sajnálom az egészet. Már nem is szeretnék ezek után összefutni bárkivel, aki az utóbbi kommentjeimet elolvasta. Mindenkitõl hatalmas és õszinte bocsánatot kérek, mert ez tõlem tényleg borzasztó nagy hiba volt. És tanultam is belõle. És befejeztem.

Amúgy a nevemet a Laborpatkányok címû Disney sorozatból szedtem(mert az az egyik kedvenc sorozatom) a bionikus szupererõk alapján.
10/10
Bionika 2017 máj. 15. - 14:12:21 10/10
(2077/2202)
Hagyják már békén ezt az alkotást! Mostanában már így is rengeteg hideg-meleg vizet kapott egy csomó mindenkitõl. Úgy tûnik, hogy mostanában csak Véduska és Gabonna99 volt elég hõsies ahhoz, hogy mellém álljon. Figyelj csak ide kedves DiCaprioFan1, te magad vagy egy nagy hányadék, amiért ennyire gyûlölöd ezt a remekmûvet. Örülj annak, hogy mostanában a legtöbb vélemény errõl a filmrõl negatív. Többé a színedet sem akarom látni ezen az oldalon a csúfságaiddal. Gondolj csak bizonyos filmklasszikusokra pl: Vissza a jövõbe, Mátrix. Azok is teljesen elvontak. Például az idõutazás sem lehetséges, de ezt azért találták ki, hogy az emberek ne csak a hétköznapi, valóságos dolgokat nézhessék mindig a tévében. A Mátrix pedig nem biztos, hogy lehetséges lesz bármikor is ezzel a filmmel is ugyanez a helyzet: kitalált, de csak azért, hogy az emberek tudjanak rajta szórakozni. És persze nem azt mondom, hogy ez egy hibátlan darab. Igenis vannak hiányosságai pl: néha eltévesztik benne a számolást vagy egy-két dolog, ami valamicskét nem érthetõ vagy hogy úgy tûnik, hogy nincs tanulsága. Szóval arra a kérdésre, hogy ez egy tökéletes film-e: a válasz nem. De arra, hogy ez egy elgondolkodtató, magávalragadó és zsigeretik ható film-e: egyértelmûen igen. Hiába van pár hiányossága annyira sok tartalmat minõséget és szórakoztatást kínál mellé, ami képes maximálisan kárpótolni. És az elõbb említett mûvekkel is ugyanez a helyzet, ahogy ezzel is. Tehát bele lehet kötni, de ettõl még nagyon-nagyon szórakoztató. És ez az, ami miatt ez a film nekem is a szívem mélyébe zárta magát, de örökre, és ez az, ami miatt ezt az alkotást és a rendezõjét nem szép dolog (fõleg ennyire) lehúzni. Ez nem egy hányadék(sõt épp ellenkezõleg), ez egy tudományos fantasztikus film tele fantáziával, istenkirály akciókkal hihetetlen jó látvánnyal és hangulattal és jó ötletekkel. És nézd csak meg a baaad movies élménybeszámolóját errõl a filmrõl(csak mert az is van) és hatalmasat köpsz-nyelsz, ha megtudod, hogy nekik mi volt a véleményük errõl a filmrõl. És persze tudok neked ajánlani(ez valójában minden Eredet utálónak szól) olyan filmeket, amiket le lehet ugatni annak ellenére, hogy nekem bejöttek pl: Szupersuli, Ultraviola, Leépített szépség vagy mit tudom én, de nem egy ilyen remekmûvet! Szóval, ha ennyire nem tetszik ez az alkotás, inkább ne írjatok róla semmit! Oké? Sziasztok!
1/10
DiCaprioFan1 2017 máj. 14. - 22:19:03 1/10
(2076/2202)
Nem Cabrio, hanem DiCaprio...

A másik meg, hogy nem errõl a förmedvénynek nevezett valamibõl fogunk emlékezni Leo-ra :)
Ez egy össze-vissza logikátlan valami, amit csak Leo mentett meg a biztos bukástól.

És ha már ennyire tudatlan vagy, hogy szerinted ez a filmek filme, amiben DiCaprio szerepelt, akkor itt van pár, ami 16x kenterbe veri ezt az ótvar fost:

-Ez a fiúk sorsa
-Gilbert Grape
-Egy kosaras naplója
-Rómeó és Júlia
-Vasálarcos
-A part
-Kapj el, hatudsz
-Aviátor
-A tégla
-Véres gyémánt
-Hazugságok hálója
-Viharsziget

A teljesség igénye nélkül, persze.
Legközelebb gondolkodj, mielõtt badarságokat beszélsz.

Egyébként remélem Leo többet nem fog ezzel az elmebeteg Nolannal forgatni.
10/10
Bionika 2017 máj. 12. - 18:11:24 10/10
(2075/2202)
Miket zagyváltok ti itt össze már megint. szarházi?, zsigertroll?, értékelhetetlen ócska filmförmedvény?!!!!!!!!! Fejezzétek már be azt, hogy állandóan leugatjátok ezt a remekmûvet! Szerintem nincs túlbonyolítva. Ha ennyire nem értitek, akkor vagy megnézitek többször és minden alkalommal jobban oda tudtok figyelni. Vagy nem nézitek meg többször. De mégcsak negatív kommenteket se írjatok róla egyáltalán! Vagy ha mégis, akkor esküszöm megkereslek és jó alaposan elverlek benneteket. Megértettétek!!!!!!!! Nincs több kultfilmleugatás VILÁGOS?!!!!!!!!!! Akiket nem köt le ez a korszakalkotó remekmû inkább ne is írjon róla semmit! És csak hogy tudjátok elõször én se nagyon értettem, DE! (és itt jön az a bizonyos de) másodszorra már minden világossá vált nekem. Én, aki olyanokat is nézek, mint a Szupersuli, vagy a Viharmadarak, én jobban megértem, mint ti basszus! Hát nézzenek már oda! Az az elképzelésem, hogy ti gyengébb gondolatúak vagytok, vagy mi a tököm. És bocsánat, hogy csúnyákat írok, de én ezt egyszerûen nem tudom szebben kifejezni. ELÉG VOLT A ROSSZ KOMMENTEKBÕL!!!!!!!!!!!Többet egy ilyen lehúzást sem akarok látni! Érthetõ voltam?!
offtopic
perry 2017 máj. 07. - 23:25:20
(2074/2202)
Zsigertroll
10/10
Bionika 2017 ápr. 30. - 22:51:48 10/10
(2073/2202)
Ja és ha valakiki nem érti az nem a film hibája, hiszen sokan értették. Érdemes többször is megnézni és akkor talán megértik.(elõször én sem értettem, DE! másodszorra már inkább)
10/10
Bionika 2017 ápr. 25. - 18:14:55 10/10
(2072/2202)
Ahogy mondod. ZSENIÁLIS (csupa nagy betûvel hangsúlyozom).
10/10
Véduska 2017 márc. 21. - 11:59:13 10/10
(2071/2202)
Zseni`alis film!
Di Caprio mint mindig nagyon j`o alakít`ast ny`ujtott.
A Viharsziget ut`an a kedvenc filmem .
elemes 2017 febr. 18. - 17:20:43
(2070/2202)
Valóban döbbenetesen túlbonyolított sztori.

Az "inception" a gyakorlatban ennél sokkal egyszerûbb: a felsõvezetõ tanácsadói láncolatának ALSÓ szintjeit kell megvásárolni és azokon keresztül becsöpögtetni a manipulatív információt. A döntést ez alapján már a felsõvezetõ fogja meghozni.
3/10
idõjós1010 2017 febr. 18. - 16:37:39 3/10
(2069/2202)
Ritka tömény marhaság. Döbbenetes hányan értékelték, ráadásul magasan pozitívan. Az tény, hogy én magam fáradt is voltam hozzá. Jóllakott, és álmos, de attól tartok bárhogy ülök is le elé, sok lett volna. Már az elsõ pár perc is olyan, mintha valaminek a folytatása lenne. Késõbb lelassít, hogy az ember felvehesse a fonalat, de én addigra már bealudtam. Egészen odáig pedig csak azt kérdezgettem magamtól, hogy.: most mivan ? Véleményem szerint katasztrófa az egész. Igencsak haladó szellemûnek kell lenni ahhoz, hogy ezt a filmet egyáltalán meg akarja érteni bárki is. Az álmok egyébként sem ilyenek. Nem formálom a dolgokat kedvemre, miközben álmodom. Mindössze történnek velem dolgok. vagy olyan dolgok, amiket szeretnék, vagy pont hogy olyanok melyektõl rettegek. Saját félelmei temetik többnyire az embert elkerülhetetlenül a föld alá álmában, amire nemhogy neki, de másoknak sem lehet befolyása. ....és hogy most a film szerint az emberek belépnek mások álmába, hát egészen gigantikusan nagy marhaságnak hangzik.
8/10
Xxy92 2016 dec. 22. - 22:56:00 8/10
(2068/2202)
Elnézést, ha tévedek, de én eddig úgy láttam, hogy a Barátok közt és az Avatar után ez a film kapta a legtöbb szavazatot ezen az oldalon. Én láttam anno moziban, majd pedig újra idén szeptemberben, a Prime-on. A moziban még nem voltam elég érett hozzá, most viszont rájöttem, hogy ennél a filmnél is az a helyzet áll fent, amely általában fennállni szokott a nagy filmek esetén: nem jött úgy be. Szerintem tipikus példa arra, melynek színvonalát jóval megelõzi a népszerûsége. Természetesen, egyedülálló történetvezetést/vizuális effekteket/színészi játékot kaphat a nézõ, sõt, az üzenet sem marad ki - mégis, nálam valami hiányzott. Valami, ami talán pont a tökéletességre való hajazásban tûnt el.
8
5/10
ando888 2016 szept. 17. - 22:50:19 5/10
(2067/2202)
Szerintem egy nehézkes, erõltetett történet, amit nagy sztárokkal próbálnak feldobni. Nem szabad három órát rááldozni.
10/10
Nira1900 2016 aug. 18. - 22:58:16 10/10
(2066/2202)
Látványos film!

Szerintem annak is elfogadható fantázia-történet, aki az álmokról tud is valamennyit pszichológiai ismeretei alapján (vagy esetleg spirituális nézõpontból). Persze fantázia, tudjuk, de egészen jó "valós" alapokon nyugszik - engem nem zökkentettek ki a vitatható részletek.

Aki megérti, az bizonyára értékelni is fogja.
10/10
Kata Liesz 2016 aug. 15. - 12:03:50 10/10
(2065/2202)
Tökéletes beavató film. Mind a filmes effektek, mind a történet zseniális. Mélyreható film! One of the best ever :)
berci83 2016 aug. 02. - 15:34:07
(2064/2202)
Aki egy ehhez hasonló történettel filmélményhez is akar jutni, az nézze meg a javított verziójának tûnõ - noha jóval korábban készült - Existenzet.
3/10
nyugiss 2016 júl. 29. - 19:00:54 3/10
(2063/2202)
igen, ennek nagyobb a füstje, mint a lángja
unlomfaktor a köbön