Téma: Érkezés

offtopic
lng 2017 febr. 05. - 08:48:43 Előzmény mimzy
(206/386)
Azt hiszem oda itelhetjuk neked a Darwin dijat. Az elet ennyire fekete es feher nalad gondolom, ja es gondolom gyereked sincs.
lng 2017 febr. 05. - 08:47:06
(205/386)
Az a baj hogy mindenki a sci-fit varja a filmtol pedig ez egy szintiszta drama. Csak egy nagon jo scifivel van felepitve.

Nalam ez a film megy 10 es, de tuti hogy kell egy kor es csalad gyerek hogy rendesen megertsd a mondanojat.

Spoiler

Ha egy mondatban kene megfogalmaznom a film lenyeget akkor en ezt emelnem ki:

"Ha ismerned elore az eleted, akkor valtoztatnal rajta?"

Ez a film errol szol es ha ezt az ember megerti akkor all ossze minden. Elvenned e magadtol es a gyermekedtol az eletet es a boldogsagot ha tudnad elore hogy meg fog halni. Hogy elned meg a pillanatokat amit egyutt toltottok ha ismered elore ezt.

Az egez urlenyes sztori erre volt felepitve, hogy Loussie kap egy olyan nyelvet amibe bele asva magat o is ezen a nyelven kezd gondolkozni es ezaltal neki is az ido relaitvva valik. Ezert mondtak az urlenyek hogy Louisse az eszkoz. Igy gyorsan vegig gondolva en nem talaltam benne logikai hibat, nekem teljesen osszeallt.
10/10
tibericus1 2017 febr. 02. - 09:15:43 10/10
(204/386)
Szerintem nagyon jó film és egy egy teljesen új megközelítése az életünknek.
9/10
elemes 2017 jan. 31. - 20:44:01 9/10
(203/386)
hát, az eddigi felhozatalhoz képest, pedig...
7/10
Xxy92 2017 jan. 31. - 18:29:23 7/10
(202/386)
Az online média a magaslatokig ajnározta ezt a filmet. Megnéztem én is. Természetesen nem mondanám róla, hogy rossz, vagy értelmetlen, hisz nagyon érdekes film. Külön tetszik, hogy valami újat mutat az \"Alien-movies\"-kategóriában: világmegváltó hõs férfi helyett, egy melankolikus tanárnõ menti meg a világot, még ha saját magát végleg el is veszti.
Tetszik a filmben a csavar, és már bõven túl jártuk a film közepén, mikor elkezdtem megérteni, mirõl is van itt szó.

Mindettõl függetlenül nem jött át annyira nekem, és rám \"Az évtized sci-fije\" és hasonló állítások enyhén exagerrálóan hatnak.

8
9/10
elemes 2017 jan. 31. - 07:33:43 9/10 Előzmény spidermeeen001
(201/386)
"Nem egy Emmerich, vagy Bay féle amerikai hadsereg az biztos. :DDD"

Hát nem, de sajnos reális kép az amerikai hadseregrõl, rászoktak az erõszakra, kb az a szemléletük, hogy kilenc nõ egy hónap alatt ki tud hordani egy gyereket.
9/10
elemes 2017 jan. 31. - 05:38:10 9/10
(200/386)
Igen, tudom. De ez nem ment fel téged a gondolkodás alól.
bildiko56 2017 jan. 30. - 12:41:58
(199/386)
Én a novellát nem olvastam, de szerintem anélkül is értelmezhetõ a film - már ha szemfülesek vagyunk.
SPOILER
Van egy olyan rész vhol a közepe táján, amikor a fõszereplõ tudós hölgy és a férfi beszélgetnek arról, hogy egy bizonyos elmélet szerint a nyelv nagyban befolyásolhatja a gondolkodásunkat, világlátásunkat. (A nyelvészetben egyébként ezt hívják Sapir-Wholf hipotézisnek.) Nos, a film alapján a heptapodák gondolkodása, pl. az idõfelfogásuk teljesen más, mint az embereké: nem lineáris, nem úgy van, mint az embernél, hogy a jelen után jön a jövõ, hanem minden mintha egyszerre történne számukra, egybemosódna múlt, jelen, jövõ, nem lenne különbség az idõsíkok között. És amikor a nyelvész hölgy túlságosan belemélyed a heptapodák nyelvének tanulmányozására, az õ gondolkodása is átáll erre az idõfelfogásra, azért látja közben a jövõbeli eseményeket is. Szerintem érdekes elgondolás, és érzelmileg is nagyon átjönnek a dolgok, bár egyes részeket megérte volna jobban kibontani...
9/10
elemes 2017 jan. 29. - 19:44:39 9/10
(198/386)
Így van: minden teherbeesés egy emberölés.
1/10
mimzy 2017 jan. 29. - 18:35:45 1/10
(197/386)
Elég vontatott és unalmas volt.
Spoiler!
.
.
.
A végén mikor rájöttem, hogy a nõ ismerte a jövõt, mielõtt teherbe esett a késõbb halálos betegségben elhunyt lányával... ez felér egy emberöléssel!
3/10
spidermeeen001 2017 jan. 26. - 21:01:08 3/10
(196/386)
Nem állt össze?
Vajon miért? :D
Az utóbbi idõk legszarabb mozija...

...Spoiler?...

-Hölgyem maga a legjobb nyelvész a világon. Maga van a lista élén. Itt a diktafonon hallhatja az idegen civilizáció kommunikációját (hörgését) és ha most 15 percen belül nem fejti meg itt a saját otthonában, akkor megyünk máshoz.
-nekem látnom kell õket
-Nem lehet, akkor keresünk mást. Viszlát!
De kihez mennek B+ ha a legjobb nem jó?
Diktafonról? DIKTAFONRÓL FEJTSE MEG AZONNAL??? :DDDD Nem egy Emmerich, vagy Bay féle amerikai hadsereg az biztos. :DDD

...Spoiler vége....

Végülis jó a film ha az ember félredobja minden értelmét és eszét jól beszív, vagy atomrészeg és van két meztelen nõ a foteleddel szemben az ágyon..és az ilyen logikai csodák egy cseppet sem zavarják
Mert kb. 10 darab van az elsõ 15 percben...arról nem is beszélve, hogy amikor 10 percig csigában közelítik az idegeneket a hajójukon és amikor odaérnek és az idegenek kezdenek megjelenni, akkor a következõ vágás - jelenet, hogy a táborban vetkõznek mert visszaértek onnan.
Ki az a szerencsétlen aki képes 4-esnél magasabbra értékelni. Szar történet, szar rendezés...nem bírtam végignézni. Logika??? Hahahaha
kareshu@citromail.hu 2017 jan. 24. - 00:39:20
(195/386)
Hah, annyira vártam, hogy megnézhessem! De mi a franc volt ez? Nekem nem állt össze, a vége csak egy mû-elgondolkodtató idõhúzás volt. Én legalábbis nem kaptam elementáris választ semmire. Sajnálom, de ez a sci-fi nekem inkább csalódás. Nem mondom, hogy nem szórakoztatott, de a várt titok fellebbentésre, katartikus megvilágosodásra hiába vártam. Akik naaagy csavart, lelki körbefordulást ígértek filmkritikáikban, nos azok egyszerûen kamu értelmiségiek a szememben.
Reiner Werner 2017 jan. 23. - 10:09:08
(194/386)
(g). Köszi, így már tisztább.Viszont errõl az optikai törvényrõl mintha a filmben nem esne szó.Elolvasom a novellá(ka)t.
9/10
elemes 2017 jan. 22. - 22:43:04 9/10
(193/386)
*** SPOILER ***

A novella az írott szöveg eszközeit használva másképpen építette fel azt a gondolatmenetet, hogy a jövõbelátás, pontosabban a jövõ eseményeinek meglátása: tanulható. A hétlábúak azért tanították meg a nyelvüket a földieknek (azoknak, akikben volt erre hajlandóság), mert az írott nyelvük a kulcs ehhez. Ted Chiang novellái mind egy kulcsmomentumra épülnek, az Érkezés kulcsmomentumát a novellában egy fizikai analógián keresztül mutatja meg, talán a fénytörésen keresztül.

A fénytörés szabálya: a határfelületen megtörõ fénysugár olyan úton halad, amelyen a legrövidebb idõ alatt tudja megtenni a fényforrástól az észlelõig terjedõ utat. Ebben a megfogalmazásban benne rejlik, hogy a fénysugár elõre ismeri az összes lehetséges utat, felméri melyik lesz a leggyorsabb és azt választja. A fénytörésnek persze van egy másik meghatározása is, amely a hullámfront megtörését elemzi a határfelületen, és ez sokkal egyszerûbbnek tûnik, mert nem szükséges hozzá a fénysugár részérõl feltételezni a "jövõbelátást."

A kvantummechanika törvényei azonban épp fordítottak: a jelenségek és megfigyelések nem magyarázhatóak meg józan ésszel (ahogy például a fénytörés a hullámfront megtörésével). Albert Einstein élete utolsó évtizedeit azzal töltötte, hogy a kvantummechanika paradox jelenségeit mutató kísérleteket tervezett (két kollégájával, Nathan Rosennel és Satyendra Boseval együtt), viszont világosan magyarázható úgy, hogy a kvantumos objektum elõre tudja milyen akadályok várnak rá mielõtt útja végén észlelik. Ebben az értelmezésben az idõ "felülnézetbõl" látható. Ezt felülnézeti szemléletet (a novellla gondolatmenete szerint) meg lehet tanulni, és ennek megtanulására alkalmas eszköz a hétlábúak írott nyelve. A fõszereplõ a hétlábúakkal hosszú idõn át együtt dolgozva készségszinten megtanulja a nyelvet és az idõ "felülnézetét", minden cselekedet és történés következményeit elég elõre látja.

A kérdés, amit a novella (és a jövõbelátást kevésbé bonyolultan bevezetõ film) ezután feltesz: ha ismerjük a jövõt, a ránk váró szenvedéseket, mai cselekedeteink jövõben megfizetendõ fájdalmas árát: akkor is vállaljuk-e? Vagy gyáván megfutamodunk? A filmben a fõszereplõ (késõbbi) férje elfutott. A novellában ez a szál másként kanyarodik (a lány nem rákos lesz, hanem balesetben hal meg, a férfi nem azért hagyja el a nõt, mert az elárulja, hogy ismeri a lány sorsát, hanem egyszerûen becsajozik ahogy mi férfiak szoktunk, nemritkán, nincs háborús fenyegetés, nincs kínai tábornok, nincs búcsúzóul "egyszer majd mi és kérünk valamit"), nincsenek buggyant radikális katonák, stb.
Reiner Werner 2017 jan. 22. - 19:09:42
(192/386)
Akkor ez egy olyan film, amihez használati útmutatót - értsd a novellát - kell elolvasni ahhoz, hogy megértsük , mirõl is szól :).De most már kíváncsi vagyok és elolvasom.
9/10
elemes 2017 jan. 22. - 18:23:40 9/10
(191/386)
Csapdába csaltál :-)
A novella kb negyven oldal, és a kétharmada ezzel foglalkozik (ezzel a jövõbelátás dologgal), nem fogom tudni pár sorban leírni.
Reiner Werner 2017 jan. 22. - 18:09:14
(190/386)
Érkeznek az ûrhajók, próbálnak kapcsolatot felvenni velük, sikerül,az idegenek elhagyják a Földet,és persze némi jövõbe látás. Ez számomra nem két óra idõtartam.Magyarán mindent le lehetett volna rövidíteni benne.De a kérdésem továbbra is : Mi a történet értelme ? Magyarázd el ! Mi ez a jövõbe látás történet ?
9/10
elemes 2017 jan. 22. - 13:30:44 9/10 Előzmény Reiner Werner
(189/386)
nem biztos, hogy értem a kérdésedet.
meséld el, mi az, ami szerinted belefért volna egy 45 perces filmbe, és akkor elmondom, hogy mire kellett a többi :)
Reiner Werner 2017 jan. 22. - 09:32:25
(188/386)
Legyen szíves valaki írja meg, hogy mirõl is szól ez a film,mert nekem nem világos.Maga a történet egy Végtelen határok sorozatba való lenne, és számomra - bár a kérdésem továbbra is fennáll - biztosan elmesélhetõ lett volna 45 percben is.
10/10
Bodellger 2017 jan. 21. - 10:42:10 10/10
(187/386)
Még annyi észrevételem lenne, hogy megnéztem most IMDbn és a Drama, Misyteri, Sci-fi kategóriákba sorolják. Szerintem elõbbi kettõben igen is erõs a film, s a fanyalgók, vagy inkább úgy mondanám, hogy akiknek nem tetszik, õk a 3. kategóriába kapaszkodnak, azt vesézik ki, azzal foglalkoznak. Úgy vélem a sci fibe hiba volt belesorolni, mert szerintem ez nem egy sci fi film, és nem is egy ufós film szimplán. Ez valami teljesen más.