Téma: Erõszakik

9/10
CsengoZoli 2009 febr. 25. - 20:57:07 9/10
(117/437)
Jó,de õ a Dolgozók Általános Iskolájáról beszél,haggyadmá :)
6/10
offtopic
zee944 2009 febr. 25. - 20:55:59 6/10
(116/437)
Oké, Zoli. Küldöm neked, mert te szereted. :)
9/10
CsengoZoli 2009 febr. 25. - 20:52:37 9/10
(115/437)
Imádom ezt a filmet, 10 pontos! Szerintem eszméletlenül jó!
6/10
zee944 2009 febr. 25. - 20:49:33 6/10
(114/437)
***SPOILER***Nézd, van akinek már az is extázist okoz, ha r*bancok, bérgyilkosok, és törpék együtt kokóznak egy bárban***SPOILER VÉGE*** - már önmagában ez nagyszerûvé teszi a filmet, érted? -, úgyhogy ezen igazán ne akadj fent.

A legtöbb (jó) film lényegét általában egy mondatban meg lehet fogalmazni (nem a sztoriját, hanem hogy mi hozza mozgásba az egészet), de ennél a filmnél ez csõdöt vall. Azért, mert nem tudja eldönteni, mi akar lenni. Vagy nem akarja.
3/10
delamico 2009 febr. 25. - 20:39:09 3/10 Előzmény e_balazs
(113/437)
Hogy megmondtam...
Ez szép és jó, amit mondasz, csakhogy:
1. Engem a film nem tudott se kikapcsolni, se szórakoztatni, pont a verselemzésben említettekbõl kifolyólag.
2. Ady nincs benne az általános tananyagban.
7/10
ada1 2009 febr. 25. - 20:20:56 7/10
(112/437)
en sem voltam ugy oda tole, mert vegulis semmirol sem szol es az ilyen vicces-hulyeskedos filmeket alapbol nem szeretem. de ezen azert megis nevettem jo parszor. tobbszor nem kivanom megnezni, plane nem dvd-n megvenni, de egy 7-est mindenkepp megerdemel.
4/10
csizirita 2009 febr. 25. - 15:55:15 4/10
(111/437)
Ez a film nagyon-nagyon ROSSZ! Sajnálom, hogy akkor, amikor én néztem ki ezt a filmet nem volt negatív kritika hozzá, mindenki halálra dicsérte. Most már látom, hogy van olyan még rajtam kívül, akinek nem tetszett, de sajnos már késõ....Megnéztem...
9/10
e_balazs 2009 febr. 24. - 23:00:18 9/10
(110/437)
Nem értem ezt az egészet, úgy elemzitek ezt a filemt mint az általános iskolások az Ady-verseket... Amit a film (szerintem) akart, azt pöpecül elérte: kikapcsolt és szórakoztatott. Nem érdemes keresni benne a morális töltést, az erkölcsi mondanivalót, se pedig a high-tech akciófilmek pörgõ-forgó jeleneteit. Sõt, mikor tényleges erõszak kerül elõ, az pont elég sokkoló, hogy felrázzon az oldott hangulatból. Akiknek bejött a "Torta", vagy a "Durr, durr és csók", azok értékelni fogják.
3/10
delamico 2009 febr. 24. - 19:34:08 3/10
(109/437)
Nekem sem tetszett, ezek szerint bennem is van hiba... Én mondjuk nem húznám le 1-esre, meg van az 4-es is - sokkal szarabb filmek is vannak ettõl (ajánlom figyelmedbe a Margot az esküvõnt...vagyis inkább mégse...szegény figyelmedet inkább ne tedd ki neki). Igazából erre a filmre nem is a "szar" a jó szó, mert nem az, de ettõl függetlenül mégsem jó. És most jöjjön a kifejtés, mert aztán kapok a fejemre, hogy nem fejtegetek, ha már azt mondom, hogy nem tetszik. Habár, ha az ember belemerül a fejtegetésbe, akkor rendszerint azért kap a fejére, mert fejtegetett és túlságosan lehordta szegény filmet... nyuszika-sapka effektus...
Tehát, a magam részérõl aláírom, hogy van egy jellegzetes hangulata a filmnek - legalábbis a végének -, de az már nem stimmel, hogy más filmben (vagy akár magában egy üres kisvárosi utcában hóesés közben, hideg pizzát nyammogva) ne lenne meg ugyanez. Nekem legalábbis ennek a filmnek a hangulata egyáltalán nem volt annyira maradandó, hogy felmentette volna a süket történet, a groteszk karakterek és az unalmas oda nem illõ vérfröcsi alól. Bennem õszintén szólva semmi különösebb nyomot nem hagyott, ezt viszont általában elvárjuk egy filmtõl, nem? És azt kell mondjam, hogy nekem az érdeklõdésemet sem tudta fenntartani, még a feléig sem. Tényleg vannak benne jó párbeszédek, jó ötletek, még jó jelenet is (a végén, mikor Harry azt hiszi, egy gyereket lõtt le és Ray megpróbálja elmondani neki, hogy mi a helyzet és megakadályozni az öngyilkosságát), de ugyanúgy vannak benne szép nagy sablonok, erõltetett/jellegtelen/unalmas részek és gyenge ötletek is. Összességében az a legnagyobb baja, hogy a végén "Ez volt az In Bruge. Aha. Jó. Igyunk egy kávét." hangulattal/szavakkal álltam fel, a legfrusztrálóbb benne pedig az, hogy a film nem tudta eldönteni, hogy jó fekete komédia vagy közepes dráma akar lenni és az a "a rendezõ/forgatókönyv író vajon tudta, melyiket csinál?" érzés, ami nem hagyott békén a másfél óra alatt.
synyster 2009 febr. 24. - 18:23:14 Előzmény sZoMy
(108/437)
Kifejtenéd, hogy mi nem tetszett benne?(ha már csak ezért regeltél, akkor biztos kiverte a biztosítékot:D)
1/10
sZoMy 2009 febr. 23. - 22:29:02 1/10
(107/437)
Ez a film elérte azt, hogy végre beregisztráljak erre az oldalra és beírjam neki az 1-est. Igen egyes, majdnem kettétörtem a Tv-t a felénél. Három nekifutásból tudtam csak megnézni... Gondoltam, hogy bennem van a hiba, de aznap este még 3 ismerõsöm nézte meg egymástól függetlenül... Tegnap találkoztam velük, majdnem megvertek...
heyjude00 2009 febr. 22. - 20:16:40 Előzmény csilisbab16
(106/437)
Szerintem igazán érdekes volt, és formabontó, hiszen ehhez hasonló hangulatú filmmel nem igen találkoztam eddig még. teljesen magával ragadott, és végig fenntartotta az érdeklõdést.
A kis embernek pedig elég fontos jelentése lesz a legvégén a filmnek pedig, ha végig nézted, akkor biztosan észre is vetted...elég szembeötlõ, és fontos esemény/ek kapcsolódnak hozzá...szerintem akkor újra meg kellene nézned a filmet, nem vagyok teljesen biztos benne, hogy eljutott Hozzád minden...
Egyébként pedig a film 10es, egyértelmûen..
6/10
Cobass 2009 febr. 22. - 20:09:55 6/10 Előzmény csilisbab16
(105/437)
Érdekes volt, de a "vígjáték" besorolás miatt "nem egészen" ezt vártam. 6/10
8/10
csilisbab16 2009 febr. 22. - 13:49:43 8/10
(104/437)
jó film, bár a vége nem tetszett. Nekem így nem lett kerek az egész.Igaz, hogy valakinek így jó h ugy fejezheti be a történetet ahogy õ akarja de nekem ez nem nagyon jön be. A története nagyon jó, az alakítások is. Bár a törpét nem nagyon tudtam hová tenni:) 10/8
9/10
Vértes Ezékiel 2009 febr. 22. - 00:19:30 9/10
(103/437)
9/10

Jelezném, egyszer néztem meg a filmet, de tervbe van véve legalább még egyszer.

Alapvetõen a film igen komoly jellemütköztetésekrõl szól. Harry (Fiennes) zseniális karaktere, és az, hogy a film elsõ szakaszában nem látjuk, el van dugva a nézõk elõl, de mégis érzõdik, hogy egy illusztris emberrõl van szó; fenntartják a kellõ ingerenciát az egész film alatt.

A csönd. A csöndet kibontakoztatni, jelentéssel felruházni, majd hatásosan továbbvezetni mindig is, hogy úgy mondjam, tapasztalatot igénylõ feladat elé állította a rendezõt, vagy akár a színészeket, stábot. Amikor Harry megtudja, hogy a gyermek halálát végül is nem sikerült "szõnyeg alá söpörni"; ami szintén komoly kérdéseket vet fel, és darabokra veri a telefont, majd az a beszélgetés, ami a nõvel folytat: a történet drámaisága és a iróniával teli angol humor kissé talán meglepõ esszenciáját adja a filmmûvészetnek.

Az egy pont mínusz az elvarratlan szál miatt jár, ez ízlés dolga, számomra esztétikai szükség, hogy a szál megfelelõ varrási technikával legyen elvarrva. :-)

Kiváló film, csak ajánlani tudom!
synyster 2009 febr. 21. - 17:06:35
(102/437)
Javítom:*Az más kérdés, ha valaki azt szeretné tudni, hogy miért nem tetszett neked a film.*
synyster 2009 febr. 21. - 11:22:04
(101/437)
Az 1/10 mondjuk elég ledöbbentõ, de amit írtál azzal teljesen egyet értek.
Mindenki a filmrõl írja le a véleményét, ne pedig más fórumozókat "zaklasson".
Az más kérdés, ha valaki azt szeretné tudni, hogy miért nem Más: Jelölték a filmet az Oscar-ra bármilyen kategóriában?
leopard26 2009 febr. 20. - 15:37:34
(100/437)
Csak sajnálni tudom az olyan embereket,akiknek az ilyen filmek úgymond"nem jönnek át"!Akkor ajánlanám nekik a Hülyék Paradicsoma nevezetû alkotást!Abból a filmbõl magatokra ismerhettek
bourne 2009 febr. 20. - 15:22:55 Előzmény synyster
(99/437)
no az már mennyiség, ha azt vesszük :))))) ... én mondjuk annyiszor nem láttam, de nekem is nagyon bejött a film ... és azért ne feledjük, hogy az alapkonfliktus abból alakult ki, hogy meghalt egy ártatlan gyermek ...
jól csinálták a készítõk, mert mire ezt a tényt közlik velünk, addigra a gyilkos alakja szerintem maximálisan megszerethetõ és itt jön a dilmma ugye ...
Herry álláspontja is megérthetõ, amikor azt mondja, hogy õ ilyen helyzetben azonnal fejbelõtte volna magát ... aztán hogy az élét vegyék a dologknak egy totális félreértés miatt megöli magát ...
frankón meg van hát fogalmaza, hogy az értékrendek csöppöt felborultak a mai világban és bármennyire is szeretnék emberek, az élet már nem csak feket és fehér ...
szerintem azért is volt jó a film, mert napokkal a megnézése után még mindig tudok kattogni rajta ... és vélhetõleg ez volt a rendezõ célja ...
2/10
kiralyfifi 2009 febr. 18. - 19:52:16 2/10
(98/437)
kb 5perce néztem meg de a 75%-ára nem emlékszem nekem 2/10. Olvastam a hozzászólásokat sokan dicserik, nekem nem tetszet!