gladiátor1 2007 jún. 04. - 21:44:57
(58/158)
Pár perce kapcsoltam ki a dvd lejátszót, együltömben végignéztem mind a 4 részt és teljesen el vagyok varázsolva, ez a film valami gyönyörû! Igazatok volt mindenben.
darcliz 2007 jún. 01. - 09:05:20
(57/158)
gaskell13!!!
Köszi ezeket a jó idézeteket!
Várom a folytatást, ha kedvet érzel és idõd van, akkor hajrá, avass be bennünket is a "regény relytelmeibe"! :-)
gaskell13 2007 jún. 01. - 07:14:07
(56/158)
És így kezdõdött: "Még folyt a beszélgetés, amikor a férfi már nagyjából eldöntötte magában, hogy nem rokonszenves neki a lány -- ezzel akarta kárpótolni magát a megbántottságért, amelyett amiatt érzett, hogy valahányszor palástolhatatlan csodállattal nézett a lányra, az büszke közömbösséggel nézett vissza. Nyilván annak tekintette, aminek ingerült bosszúságában a férfi is gondolta magát -- nagy darab, durva fickónak, akiben nincsen semmi finomság vagy jólneveltség."
gaskell13 2007 máj. 31. - 13:35:27
(55/158)
A szíve hevesen vert arra a gondolatra, hogy mindjárt belép Margaret. Nem tudta elfelejteni, milyen volt karjának érintése, ahogy átkarolta a nyakát; akkor, amikor megtörtént, csak ingerülté tette, de most, ahogy visszagondolt rá, hogyan ölelte át, hogy megvédelmezze, minden porcikáját mintha villamos áram járta volna át – és ettõl az érzéstõl minden elszántsága, minden önuralma úgy elolvadt, mint a viasz a tûz közelében. Attól félt, hogy kitárt karral fog a lány elé lépni, mintha némán azért esedezne, hogy vesse magát a keblére, ahogy egy nappal korábban tette, bár õ akkor jóformán észre sem vette – de soha többé nem fordulhat elõ, hogy ne vegye észre!
gladiátor1 2007 máj. 31. - 12:33:33 Előzmény darcliz
(54/158)
Atyavilág, majdnem más Robin Hoodot jelöltem be vasárnapra!Tehát 06.03. 17.30 rtl Richard Armitage-zsal az angol Robin, míg a viasat3-on az amerikai megy kora du.
gladiátor1 2007 máj. 31. - 11:09:57
(53/158)
Azt hiszem, meg kell vennem a könyvet ezek után!
darcliz 2007 máj. 31. - 10:59:55
(52/158)
Kösz a forditást!!!! :-)
Nagyon örültem neki!!!
Ha van még érdekes dolog, amit bemásolnál ide, mert feltételezem a könyvbõl irtad ki, akkor nagyon szivesen venném :-)
gaskell13 2007 máj. 30. - 14:02:05
(51/158)
Nekem már megvan:) : Megkönnyebülés lett volna számára, ha leülhet a küszöbre, és együtt sírhat azzal a kisgyerekkel, aki ott tombolt és toporzékolt , szenvedélyes könnyek között valami gyermeki sérelme miatt. Azt bizonygatta magának, hogy gyûlöli Margaretet, de a szerelem olyan vadul és élesen hasított bele tompa, haragos érzései ködébe, mint a villám, jóllehet agya éppen abban a pillanatban gyûlölködõ szavakat formált. Legfõbb vígasza az volt, hogy magához szoríthatta ezt a szenvedést; és hogy úgy van, ahogy mondta is a lánynak: Margaret megvetheti, lenézheti õt, büszke, uralkodói közönnyel bánhat vele, õ maga ettõl jottányit sem változik. Azon a lány sem tud változtatni, hogy szereti és szeretni fogja, és szembeszegül vele és ezzel a nyomorúságos testi kínnal.l
darcliz 2007 máj. 30. - 10:41:18
(50/158)
Itt van még egy szép jelenet a könyvbõl!

"It would have been a relief to him, if he could have sat down and cried on a door-step by a little child, who was raging and storming, through his passionate tears, at some injury he had received. He said to himself, that he hated Margaret, but a wild, sharp sensation of love cleft his dull, thunderous feeling like lightning, even as he shaped the words expressive of hatred. His greatest comfort was in hugging his torment; and in feeling, as he had indeed said to her, that though she might despise him, contemn him, treat him with her proud sovereign indifference, he did not change one whit. She could not make him change. He loved her, and would love her; and defy her, and this miserable bodily pain. "
És ami engemet nagyon megfogott, még igy is szereti a lányt, ha õ nem is viszonozza az érzéseit.

És a szenvedésének a tetõfoka:
"No one loves me,--no one cares for me, but you, mother."
Ez a mondat el is hangzott a filmeben is, azt hiszem ...

Ezt a mondtatot akárhányszor elolvasom, mindig meghasad a szivem, újra és újra, mert ezt már a végsõ elkeseredés mondatja vele, amikor már nincs mit tenni csak tûrni, amit még sorsa rázúdit ... :-(
darcliz 2007 máj. 30. - 09:45:46 Előzmény Lisa111
(49/158)
'Oh, my Margaret--my Margaret! no one can tell what you are to me! Dead--cold as you lie there, you are the only woman I ever loved! Oh, Margaret--Margaret!'

Ezt Thornton akkor mondja, amikor beviszi az ájult Margareth-et a tömegbõl.
A kõdobálós résznél erre gondoltál talán? Ez a rész tényleg igazi szerelmes férfit mutat! Tényleg kár, h nem tették bele a BBC filmbe ... Amilyen jó arcjátéka van RA-nak, tutira élethûen tudta volna eljátszani ezt a jelenetet.

Ami pedig a végét illeti, nekem nagyon tetszett! De abban igazat adok neked, h abban a korban ilyen szenvedélyesen nem illett, sõt nem is szabadott csókolózni még a házasoknak sem, nem hogy két embernek, akik még csak most kezdenek "közösen valamit az életben".
Lisa111 2007 máj. 28. - 10:55:06
(48/158)
lehet, most megköveztek, de szeritnme bár szép volt a film vége, de nem illett bele abba korba..
Én jobban örültem volna, ha meghagyják az eredetit, vagy a kõdobálós résznél is van egy nagyon jó jelenet, azt is kihagyták sajna. Én már csak ilyen könyvmániás vagyok.
darcliz 2007 máj. 28. - 10:31:45
(47/158)
Nem vagyok a legjobb angolból, de egyszerûen nem birtam ki, h ne keressek rá a regényre az angol oldalakon. Most keresgetem ki a legizgisebb részeket a regénybõl! Most találtam meg a lánykérés-es részt. Röktön rá is vetem magamat!
De persze az elsõ dolgom volt, h elolvassam a végét, h lássam a regény szerint milyen a befejezés, mert azt tudjuk, h nem olyan romantikadús, mint a BBC sorozatban. És tényleg nem csattan ki a romantikától, de (aki látta a sorozatot, az tudja, h Thornton vitt Marharethnek a virágból ami a lány Helstone-i házuknál nõtt), szóval ez a jelenet benne van a könyvben is.
Na, megyek vissza olvasni!
gladiátor1 2007 máj. 25. - 15:53:32
(46/158)
Úgy tûnik, hogy hála nektek, meglesz nekem a sorozat! A Robin Hoodot is nagyon várom, jövõ héten lesz a magyaron hétvégén és benne Richard A. Ilyen ördögi és vonzó Guy-t még életemben nem láttam!
darcliz 2007 máj. 25. - 11:00:20
(45/158)
Arra gondoltam, h talán azért nem ismétlik, mert ugyanolyan jó és népszerû sorozat mint a B&B. Arra pedig nagyon vigyáznak, h azt évente csak 1x adják le. A B&B-t már jó pár évre visszamenõleg mindig csak karácsony vagy újév tájékán adják és utána semmi ... Észrevettétek már? Én minden évben lesem a mûsorújságokat, de csak az emlitett idõpontokban szoktam rátalálni. Ne legyen igazam !!!!!, de ha az van, akkor csak kb. 1 év múlva láthatjuk viszont Margareth-et és Thornton-t :-(((
darcliz 2007 máj. 25. - 10:53:38
(44/158)
Sajnos, nincs meg sem DVDn sen VHSen ... pedig de jó lenne ha meg lenne ... Esetleg menj át az Észak és dél index fórumára ott vannak olyanok akikkel meg tudod beszélni az átmásolás dolgot. Vannak egy páran, akik megcsinálják neked, csak vissza kell olvasnod, h megtaláld õket!
gladiátor1 2007 máj. 23. - 16:23:04
(43/158)
És nincs meg valakinek közületek, hogy esetleg átvenné nekem dvd-re? Költségeket megbeszélhetnénk magánban. Annyra felcsigáztatok vele.
Lisa111 2007 máj. 23. - 12:26:23
(42/158)
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad !! Nem tudom, miért maradtak le róla olyan sokan..több tvújságban is ajánlották, meg nekem még a spanyol levelezõtársam is...
Az mtv meg béna, hogy nem ismétli, bár lehet csak 1szeri sugárzási joggal vette meg...
darcliz 2007 máj. 23. - 10:58:19
(41/158)
És itt van még egy, ezzel a sorozattal foglalkozó oldal:

<a target="_blank" href="http://www.cleobulle.perso.cegetel.net/northandsouth/northandsouth.html" title="www.cleobulle.perso.cegetel.net/northandsouth/northandsouth.html">www.cleobulle.perso.cegetel.net</a>
darcliz 2007 máj. 23. - 10:10:32
(40/158)
Hát, sajnálhatod, h lemaradtál róla, mert frenetikus, fantasztikus, eszméletlen jó volt! A B&amp;B-vel tudom csak kiegyenliteni! És számomra rengeteg hasonló tulajdonsága van Darcynak és Thorntonnak - Richard Armitage, a férfi fõszereplõ. És mellékelek neked egy képet, h lásd, ebben a sorazatban is, mint ahogy irtad, a Robin Hoodban is, szivdöglesztõ szerepe van. Azt a sorozatot én egyébként még nem láttam, de kiváncsi vagyok rá!!! És meg fogom nézni az RTL-en, tuti!

Itt egy oldal, ahol szuper részleteket és zenés összeállitásokat találsz a sorozatról: <a target="_blank" href="http://www.daydreaminglaura.com" title="www.daydreaminglaura.com">www.daydreaminglaura.com</a>
itt egyébként vannak szintén zenés "csomagok" a B&amp;B-bõl, Jane Eyre-bõl is!!! Szuperek!!!

Itt van még néhány oldal a kiváncsiaknak errõl a sorozatról:
<a target="_blank" href="http://www.foolishpassion.com" title="www.foolishpassion.com">www.foolishpassion.com</a>
<a target="_blank" href="http://www.bbc.co.uk/drama/northandsouth" title="www.bbc.co.uk/drama/northandsouth">www.bbc.co.uk</a>
Kiskirálylány 2007 máj. 22. - 22:04:41
(39/158)
Az RTL Klubra gondolok (ez talán nem volt egyértelmû).