offtopic
idõjós1010 2009 jún. 18. - 20:14:25
(548/2248)
Na talán ez a legnagyobb baj, de ez már csak a te bajod, mert én már nem vitázom itt senkivel.
Elfáradtam.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 18. - 19:56:18 Előzmény tombenko
(547/2248)
Én jobban igyekeztem :)
„A szadizmus abban az idõben egészen másból fakadt. Akkoriban nem pusztán a büntetés volt a cél, hanem demonstrálták is a bûnös és a bûn felszámolását.”
Ez számomra nagyon elméleti. Ha engem kérdezel, azt mondom, gonoszságból fakadt. A látványos kivégzések olyanok voltak, mint az ókori gladiátorjátékok. Látványosság, cirkusz. ( http://www.youtube.com/watch?v=OiIFx2lAAf8 ) Persze igazad van, elrettentés is, kétségtelen: a büntetés iszonya beleégett a nézõkbe: nehogy én is oda kerüljek. A büntetések nem csupán szigorúak voltak, hanem látványosak is. Az is számít valamit. Mert ha valakit bezsuppolnak pár évre, az nem olyan megfogható, mintha mindenki szeme láttára történik vele valami nemkívánatos.
Az a büntetés, amirõl írtál, valóban nevetséges. Sõt ijesztõ, hogy a rablás súlyosabb kategóriának számít a gyilkosságnál. Érdekes, hogy a magyar történelemben utólag azok a királyok lettek szent emlékezetûek, akik keménykezûeknek számítottak. Ki emlékszik az engedékeny Jagello Dobzse Ulászlóra? Ha emlékszik is, csak arra, hogy romlásba döntötte az országot, hagyta szétherdálni mindazt, amit Mátyás felhalmozott.
Az általános iskolások romlottsága sajnos nem tûnt fel, talán nincs a témában kellõ tapasztalatom.
Viszont kétlem, hogy a roma gyerekekre különösebben hatna a képzõmûvészet, filmmûvészet avagy a modern mesék. Nem valószínû, hogy pont õk vannak leginkább kitéve ezek ártalmas hatásainak. Szerintem õk sokkal kevesebb idõt töltenek filmek nézésével vagy számítógépes játékokkal, mint a magyar kortársaik. A modern mesékrõl nem is beszélve, amiket ugye fel kéne olvasnia valakinek. Hacsak nem mesefilmekre gondolsz. Egyébként szerintem nem volna baj az összetett jellem, esetleg a deviáns lehet probléma. A jó mesék szerintem régen is összetettek voltak. (Pl. Pinokkió). Az elbeszélõ mûvészetre pedig mindig jellemzõ volt az agresszió pozitív irányú ábrázolása, a hõskultusz. A kezdetektõl így van ez, és a Bibliában sincs másképp. Az pl. gyilkosságokkal végzõdik – a Jelenések könyvében angyalok öldökölnek, nem is beszélve az utolsó ítélet bosszúállásáról. Különben pedig: jelenleg csak az irodalom és a film szolgáltat borzalmakat – a régebbi korok gyermekeinek azonban mindez kézzelfogható tapasztalatuk volt. Még az ötvenes években is reális lehetõség volt emberek durva megalázása, elhurcolása, megkínzása és kivégzése. Korábban a világháború, elõtte gyermekmunka, éhezés és a többi. A történelem legnagyobb részében a gyerekkor sajnos nem tündérmese volt: nagyon is súlyos terheket kellett cipelniük, nagyon is korán szembesültek a világ borzalmaival. Ma is vannak gyermekkatonák.
„A csoport megmaradása miatt ugyanis a deviáns mintákat felmutató egyéneket nem elsõsorban kizárni, hanem beolvasztani igyekszenek, ami pedig sok létezõ probléma gyökerének tekinthetõk.”
Hm. A pártok (és a szavazóik) vajon nem ugyanezt teszik? Vajon nem elnézõek kedvencük bûneivel szemben? (Errõl a magatartásról szól a Féktelen folyó c. film is).
„:) Lókupecek voltak biztosan, erre utal a lovári név is, illetve hogy az egyik vonuló csoportjuk igen hosszú ideig az arabokkal és zsidókkal volt kapcsolatban. Az oláh jelzõ mifelénk egyébként sértés a cigányok között. :)”
Ilyesmikrõl nem tudok.
Azon gondolkoztam még, hogy ha összehasonlítom ezt a képet: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Munk%C3%A1csy_-_Cig%C3%A1nyt%C3%A1bor.jpg a pásztornépek jurtájával, aminek több ezer éves hagyományai vannak, akkor bizony gondolkodóba esek: mi okozta a különbséget? Munkácsy képe 19. sz. végi állapotokat rögzít, de talán a 20. sz. elsõ felében is ez volt jellemzõ. Hogy lehet, hogy a pásztorkodó nomádok több ezer éve sokkal igényesebb és bonyolultabb, több gondolkodást és erõfeszítést igénylõ lakhelyeket készítettek maguknak? Nem vagyok, legalábbis nem szeretnék elfogult lenni, ez csak kérdés: miért? Munkácsy direkt rosszindulattal a legalja romákat festette meg? Esetleg József Habsburg fõherceg elleni rosszindulatból, aki cigánybarát volt, megtanult cigányul és még a szótárukat is elkészítette? Nem hiszem.
Sára Sándor Feldobott kõ c. filmjének egy része romák közt játszódik. Egyikük ezt mondja: 30 éves vagyok, ugyanúgy dolgozom, mint a magyarok, de ágyban még sohasem aludtam. De hát miért nem? A következõ jelenetben közegészségügyiek jönnek az erdõbe, minden romát kopaszra nyírnak és tetvetlenítõvel szórnak le. Ezt Sára förtelmes megaláztatásként jeleníti meg. Nem értettem. Gyerekközösségekben jelenleg is állandó veszély a tetûfertõzés. Miért megalázó az ellene való védekezés?

Még egy: bocs, hogy téged vádoltalak meg vérvonal és genetika emlegetésével. Visszaolvastam, nem te írtad, hanem Shaba.
kgyuri0 2009 jún. 18. - 19:40:45
(546/2248)
Hát, a szellemi szintedet elnézve, nem csoda, hogy minden sz*rt ide másolsz.
Nyilván unatkozol, Nagyember!
kgyuri0 2009 jún. 18. - 19:38:45
(545/2248)
Ez a te szellemi szinted?
Nagyember?
tombenko 2009 jún. 18. - 19:38:19 Előzmény idõjós1010
(544/2248)
Szenvedek? Én nem érzem.
kgyuri0 2009 jún. 18. - 19:37:25
(543/2248)
Bukásra, de bukásra ám!!!!


Nanááááá!!!!!!!
kgyuri0 2009 jún. 18. - 19:35:45
(542/2248)
Nem tuggyuk!

Mesédeeeee!!!!!...Légyszilégyszi!!!
idõjós1010 2009 jún. 18. - 18:52:02
(541/2248)
Aki privatizál, és még több teret enged a multiknak, valamint nem kezeli a cigány bûnözést, az a kormány már nem lesz túl népszerû ebben az országban, ezt a Fidesz is észrevette, de szerintem ugyanúgy mint az MSZP már bukásra van ítélve.
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 18. - 18:21:02
(540/2248)
Már nem is érdekel,
belefáradtam
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 15:50:00
(539/2248)
Hát , ha nem nem. Én durváskodni nem fogok. :)
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 18. - 15:49:01 Előzmény meszag
(538/2248)
Ne fárasszál, fárasszál mást, én már unom.
Nem is szaporítom a topic sorait tovább.
Majd elmagyarázza neked valaki más.
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 13:38:44
(537/2248)
Mert?
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 13:38:27
(536/2248)
Mire gondolsz? Egyet mondj
idõjós1010 2009 jún. 18. - 13:35:17
(535/2248)
Teljesen mindegy hogy mennyiért adták el, itt azon van a hangsúly, hogy biztos, állandó, és komoly bevételi forrásokat adtak el. Könnyû, és gyors pénz, hosszútávon viszont meghalunk.

A tõkehiány? Hát pont ezért nincs tõkénk sem, részben ezért. A másik ok az, hogy zsebbe megy rengeteg bevétel.
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 18. - 13:28:43
(534/2248)
Ezt inkább nem kommentálom.
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 13:02:02
(533/2248)
A földet meg ne keverjük ide. Légy nyugodt, magyar pénzemberek kezében van, akik be nem vallott kereseteikbõl szépen felvásárolnak, aztán majd ha felszabadul, õk fogják eladni akik most hülyítenek a hõbörgésükkel.
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 12:49:18
(532/2248)
Nem a privatizáció, hanem az érte kapott összeg a baj. Szerinted a magyarok tisztességesebbek, mint a külföldiek, így nemes egyszerûséggel? Álmodtad.

A privatizáció az elején lett eltolva. Ismerõsök, bennfentesek igen kedvezõ szerzõsekkel jutottak az állami vagyonhoz. De ez megint egy másik dolog....

Egyébként az kéne már leessen végre, hogy a tõkehiány a legnagyobb baj nálunk. Azt meg valami módon meg kell oldani. A bank vállalkozónak nem ad, csak annak, akinek nincs is rá szüksége, vagy 100% ingatlanfedezetnek kell mögötte lennie. Forgóeszköz hitelhez végképp nem jut, válság van, és kössön esetleg még hozzá egy-két rossz üzletet és vége is, vagy olyasmit gyártson, amire most aztán kereslet nincs...vége

De a tõkehiány elmondható szinte minden területre, és ezért van a sok külföldi tulaj, de ennek örülni is lehetne...
idõjós1010 2009 jún. 18. - 12:25:07
(531/2248)
Az a sajnálatos hogy ez egyesekben nem jelent többet "primitív magyarkodásnál". Ugyanis nem errõl van szó.
Arról van szó, hogy igen mélyre ásták az országot, tönkretették a gazdaságot, az ipart, egyre nõnek a munkanélküliek, és egyre több magyar kisvállalkozó zárja be a üzletei kapuját. És mindez azért, mert a multi számára Magyarország talán egész Európa legkedvezõbb táptalaja. Adókedvezményt kapnak, és az õ dolgozóikra nem vonatkozik semmiféle európai norma. Gondolok itt a fizetésekre,ill munkakörülményeikre. Saját terméket hoznak be, nem a miénket árulják, a pénzünket meg kiviszik. Így õk jól járnak, de a magyar nem. Ha egyenlõek volnának a versenykörülmények, a magyar vállalkozók, és a multik között, talán nyugodtan tudnának egymás mellett mûködni.

Szerintem elég szomorú hogy egyre csak arra halad az ország, hogy lassan te is el kezdhetsz gondolkozni azon, hogy ebben az országban egyáltalán mi az ami még magyar tulajdonban van. Lassan azon kapod majd magad hogy az üzlet amiben r3endszeresen vásárolsz, ugyan Magyarországon van, de már külföldi tulajdonban, a föld amint állsz szintén magyar területen van, de de már az sem magyar tulajdonban, a tv csatorna amit otthon nézel szintén külföldi kezekben. Az államnak lassan bevételi forrása nem lesz másból, csak az adófizetõkbõl, mert mindent amit lehetett elprivatizálták.
Szerencsére még azért itt nem tartunk, de erre felé haladunk. És aki szerint ez nem szomorú, viszont primitív magyarkodás ellene tenni, az igencsak el van tévedve.
ondok 2009 jún. 18. - 11:29:38
(530/2248)
ja az egészen más,hiszen a 30as évek leventemozgalmának ideológiája szöges ellentétben állt a nyilasokéval:)
offtopic
meszag 2009 jún. 18. - 04:56:36
(529/2248)
Azt hiszem tegnapelõtt láttam a hvg-ben a videót.