tombenko 2009 jún. 17. - 23:10:40 Előzmény meszag
(508/2248)
Románián keresztül. Egyébként A Fekete-tenger északi partjai mellett vonultak el, meg talán a Kaszpinak is, de ebben nem vagyok biztos.
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 23:09:48
(507/2248)
Igazad van, ez össze lett mundérozva, de azért eszméletlen milyen értelmetlen sárdobálózásoknál tart ez a topic.
Persze én is csak szaporítom itt a fölösleges sorokat, de ti is, ti még inkább, mert már a témához sincs semmi köze.
(bár sok hsz-t nem olvasok)
Rahel 2009 jún. 17. - 23:08:58
(506/2248)
-De, csak itt kellett válaszolnom pár embernek, meg különben is szeretnék tõled valamit kérdezni, és majd írok privit, de azt hiszem azt csak holnap!!
tombenko 2009 jún. 17. - 23:07:58 Előzmény idõjós1010
(505/2248)
Én még nem. Remlem, engem nem sorolsz a szemvédõs emberek közé! :)
offtopic
hErO 2009 jún. 17. - 23:06:24
(504/2248)
Szia!:)Nem nézel be az aaaaaaa-ra? Kiraktam egy miezmiez-t.:)
Rahel 2009 jún. 17. - 23:02:33
(503/2248)
-Én nem mennék bele számháborúba, mert nem akarlak kellemetlen helyzetbe hozni!!!:PPP
Rahel 2009 jún. 17. - 23:01:00
(502/2248)
-Nem!
-Ezek nem az én soraimból kerültek ki, tehát nem engem minõsít!!!
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 22:43:48 Előzmény Rahel
(501/2248)
"szexuálisan aberrált" Ez tényleg a te soraid valamelyikébõl való?
Ez tényleg téged minõsít.
tiborz007 2009 jún. 17. - 22:04:41 Előzmény Rahel
(500/2248)
Szerintem háromnál több ember van, akivel te nem jössz ki. Azt hiszem vezetsz.
offtopic
meszag 2009 jún. 17. - 20:01:04
(499/2248)
Az oláhok jöttek a legkésõbb, Romániából, és a magyar cigányok( muzsikusok), sõt a többiek is lenézik õket. A bocsánat, de ez a réteg legalsóbb (tudás -mesterségbeli tudás alig, és azt hiszem nekik vajdájuk sincs). Egyébként volt szerencsém tavaly találkozni ilyenekkel (erdélyiek voltak), a lemaradásuk kultúra, magatartás, ill. bármely területen legalább 100 év ma is.
tombenko 2009 jún. 17. - 19:43:56 Előzmény Heathcliff
(498/2248)
Na, újra itt vagyok, némi punnyadás után. :)
A szadizmus abban az idõben egészen másból fakadt. Akkoriban nem pusztán a büntetés volt a cél, hanem demonstrálták is a bûnös és a bûn felszámolását. Jelenleg is szükség van a büntetés elrettentõ hatására. A jelenlegi büntetési tételek csak egyes emberek számára hatnak elrettentõen, ezért szerintem érdemes lenne átgondolni azokat. Nevetséges, hogy ilyen átfedések vannak: Az egyik ember rablásért nyolc évet kap, a másik gyilkosságért ötöt. Mindkettõ elõször volt büntetve, és mégis eltérõ a tétel.
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Nem a takarítás, tanulás, stb.-re gondoltam, amikor a magatartásformákról beszéltem, hanem a szociális tevékenységeket próbáltam valahogy megfogni. Érdekes, hogy a kultúrált viselkedésre való neveléssel szemben egyre nagyobb a gyerekek és fiatalok ellenállása, sõt, és ez még megdöbbentõbb, a felnõtt társadalomban is. Ez különösen az iskolákban, fõleg az általános iskolában tûnik fel, hiszen itt a környék társadalmának egy elég jelentõs részhalmazával dolgozik együtt az ember.
Nem csak pozitív, de sajnos negatív példát is látnak. És sajnos a deviáns viselkedés mindig erõsebb nevelõ hatású, az azonnali pozitív és csak késleltetett negatív következmények miatt. A pozitív példák pont fordítva mûködnek. Ráadásul itt a képzõmûvészetek, különösen a filmmûvészet szerepe igen jelentõs, ugyanis a jelenkor filmjeiben a hõsök egyértelmûen deviáns mintát mutatnak a komplex "jellemábrázolás" érdekében úgy, hogy ezt legalábbis kommentálatlanul hagyják, vagy, ami még rosszabb, pozitív mintaként mutatják be. A helyzet pedig még rosszabb a mesékben. A modern mesékben, eltekintve a legkisebbeknek szólóktól, egyre összetettebb, meghatározhatatlanabbak a szereplõk jellemei, ami olyan cselekményhez vezet, amit egy 10-12 éves gyerek még nem tud feldolgozni semmilyen módon. Ez pedig olyan módon erõsíti meg a deviáns magatarásformákat, amikkel szemben csak a kollektív nevelés veheti fel a kesztyût, amire viszont legtöbbször a szülõk nem kaphatók, vagy egyenesen ellene vannak. Itt pedig a cigányság súlyosan érintett, pont az erõs csoportosodási hajlamuk miatt. A csoport megmaradása miatt ugyanis a deviáns mintákat felmutató egyéneket nem elsõsorban kizárni, hanem beolvasztani igyekszenek, ami pedig sok létezõ probléma gyökerének tekinthetõk.
:) Lókupecek voltak biztosan, erre utal a lovári név is, illetve hogy az egyik vonuló csoportjuk igen hosszú ideig az arabokkal és zsidókkal volt kapcsolatban. Az oláh jelzõ mifelénk egyébként sértés a cigányok között. :)
Igen, errõl már én is hallottam, de sajnos egyetlen forrás kivételével máshol nem találkoztam vele, úgyhogy nem tudom bizonyítottnak venni.
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 19:17:34
(497/2248)
osztoba= ostoba

(ha megengeded, utólag pótlom ezt is hozzá)
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 19:15:14
(496/2248)
Én is örültem volna ha ennyivel lezárhattuk volna a témát, mert már nagyon unom, csak sajnos közben idegesít is a sok szemvédõs fanatikus ember(ill az a pár idefent).
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 19:11:37
(495/2248)
Te nem mentegettél senkit, és én esek túlzásokba?
Ki ment el egész a cigányság õsi nomád körülményeihez, és mi másért ha nem mentséget kerestél a viselkedésükre?
Ugyan már ne nevettess.
offtopic
meszag 2009 jún. 17. - 18:08:09
(494/2248)
negbízni = megbízni
offtopic
meszag 2009 jún. 17. - 18:05:05
(493/2248)
Na azért kellett volna a vajdákat negbízni, és felelõssé tenni, nem pedig ez az osztoba, költséges önkormányzatosdit játszani. :)
Shaba 2009 jún. 17. - 18:02:59 Előzmény idõjós1010
(492/2248)
Túlzásokba esel és elragad a hév. Kevered a mentséget a ténnyel, ami komoly fogalmi zavarra utal. Hiszen nem mentegettem senkit és semmit, sem azokat a dehonesztáló jelzõket nem említettem, miket te egyszeriben felhozol, és amiktõl azon melegében elhatárolni igyekszel a magad álláspontját. Na de miért is?

Ez az egész roppant mulattató, noha éppenséggel siralmasnak is felfoghatnám. Ismereted hézagos, ítéleted elhamarkodott. Sablonosra sarkított megállapításokkal élsz, s így nem jutunk egymással sokra. Ahogy az ország sem igen, s ebben ti egyek vagytok. Ám hogy ez utóbbi miért nem, abba jócskán belejátszik az a fajta megátalkodottság, ami szavaidból kicseng. Mentségedül szóljon, hogy nem csupán a tiedbõl.
tombenko 2009 jún. 17. - 18:00:04 Előzmény idõjós1010
(491/2248)
Na, ez egy korrekt összefoglalása volt a témának. Szerintem.
zampano 2009 jún. 17. - 17:26:47
(490/2248)
A cigányok már az õsi Indiában is kaszton és törvényen kívülinek számítottak (lásd a csandala kifejezés eredetét). Ezzel persze semmi determináltságot nem akarok sugallni, pusztán érdekességképp említem.
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 17. - 17:11:22
(489/2248)
Nem érted a lényeget, és nem én szépítek, hanem te, mégpedig azzal, hogy szegény gyerekeknek nincs kedvük tanulni sem, sõt igényük sem lesz semmi többre mert a körülmények áldozatai, és nem érted a lényeget ami az volna hogy a magyar családok gyermekei bizony (többségében) azért nõnek fel jobb körülmények között, mert a magyar családok tesznek arról hogy normális környezetbe szülessenek gyermekeik, vagy épp arról gondoskodnak, hogy amennyiben anyagi okok miatt az elfogadható környezet még nincs biztosítva egy felnövekvõ gyermek számára, ne születhessen meg a baba. Egyébként pedig akármilyen környezetben is nõjön fel egy gyerek, az sosem törvényszerû, hogy felnõtt korára ne legyen igénye valami többre. Szerintem aki a legszegényebb abban van meg leginkább a vágy a jobb anyagi lét felé. Márpedig ha ez a vágy megvan, már csak tenni kéne érte, ha gyerekként nem is tud, de felnõttként már annál inkább, és ha tesz is érte, akkor az õ utódai már ideálisabb körülmények között jöhetnek a világra. Csak az a baj, hogy a cigányok mindig a könnyebb utat választják, ami soha nem ide vezet.