tiborz007 2009 jún. 13. - 19:18:18
(368/2248)
"Te szittya" Ennyi telik tõled? Olvasd el az én nicknevemet, lehet ezt is kifordítani, gúnyolni K és ondok már megtette, gyerünk tedd meg te is. Hogy ki mit ír, az számít? Nem. Gyerünk életkorom, lakhelyem, nemem még nem lett kiforgatva. Nosza.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 13. - 19:13:03
(367/2248)
Fáraszt az érvelésed. Sok sorozatgyilkos is - sõt, talán mind - azt vallotta a kamerák elõtt, hogy gyilkolászni öröm a köbön, akkor ebbõl az következik, hogy mindenki minimum potenciálisan kéjgyilkos?
idõjós1010 2009 jún. 13. - 19:10:52
(366/2248)
"én a gyerekeiket elvenném a szüleiktõl, mert amilyen közegbe nõ fel, olyan lesz a gyerek. bármit tesz az iskola, a közösség, ha otthon azt látja, hogy õ bemehet kertekben lakásokba és kirabolhatja, megtámadhat embereket fényes nappal az utcán, ez változni nem fog. ebbe nõ fel"

Na épp ezt mondom én is tombenko-nak.
Az ha ebbõl a környezetbõl kiszakítanak egy gyereket csak a hasznára válhat, (én azt mondom) ha árvaházba kerül, ha nevelõszülõkhöz, mindenképpen jobban jár.
idõjós1010 2009 jún. 13. - 19:05:01 Előzmény tombenko
(365/2248)
A cigány gyerekekre olyan túl sok kultúra otthon a szülõktõl nem igen ragad, olyan túl sok nevelésben sem lehet részük, tehát nem igazán tudok hinni abban, hogy csak vesztenek azzal ha ilyen szülõktõl elkerülnek. Ilyen szülõkre senkinek sincs szüksége.
"Az általános iskolában a felvilágosítás elképesztõen alacsony színvonalon áll"
Igen ezt lehetséges, de a szülõ pont azért szülõ hogy ezt pótolja. sajnálatos hogy a roma gyerekek ezt otthon nem kapják meg.
Miután nem egy cigány ember már be is simerte kamerák elõtt is, hogy "hülye lenne elmenni dolgozni ha a családi pótlékból jobban meg tud élni, mint sok hülye magyar akik sokszor havi 60 ezerért dolgoznak" már ebben nem tudok hinni.
idõjós1010 2009 jún. 13. - 18:54:24
(364/2248)
Ez engem hidegen hagy.
bayswater 2009 jún. 13. - 17:57:45 Előzmény Rahel
(363/2248)
"-Esetleg a kulcsszavakat említeném meg:

-Néplázítás;
-Az igazságszolgáltatás lejáratása;
-Fajgyûlölet;
-Népszavazás;
-Magyar gárda;
-Jobbik;"

Ezeket mind Orbán tette volna?
Mindre tudsz bizonyítékot is szolgáltatni? Vagy csak a ballib médiában hallottad/olvastad.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 13. - 16:52:43
(362/2248)
Orbán és pártja haptákba vágódva szavazta meg az EU-hoz való csatlakozást, úgyhogy innentõl fogva nincs mirõl beszélni.
fredi60 2009 jún. 13. - 16:41:28
(361/2248)
Elég érdekes módszer az egyik ostobaságát megtámogatni egy hasonlóan ostoba politikus nyilatkozataival.
Rahel 2009 jún. 13. - 16:20:43
(360/2248)
-Tegnap láttam V.Gábort nyilatkozni, és ahogy osztotta az észt, azon meditáltam, hogy ezt az idióta szöveget vajon õ is elhiszi, vagy csak titeket kajáltat meg vele!!!:DDD

-És arra jutottam, hogy ha nem vigyáz rá, akkor a végén õ is dumája fogjává válik mint a kis Napoléon, és neki is eltorzol majd a feje!!:DD

-Pedig most még némi jóindulattal azt is mondhatnám, hogy jóképû!!!:PP
Rahel 2009 jún. 13. - 16:12:12
(359/2248)
-Te szittya!!

-Ezek az ellenséges megnyilvánulások, csak nem a Nyilas uralom elsõ jelei???:PP
Rahel 2009 jún. 13. - 16:08:19
(358/2248)
-Gondoltam, hogy ez csak amolyan fedõnév!!!:PP

-És még valamit!

-Azt mondtad, hogy nem szeretitek az EU-t!

-De akkor a Jobbik miért hajtott arra, hogy kijusson?
-Esetleg az ottani fizetések csábították Nyilast Barbiékat??:PP
Rahel 2009 jún. 13. - 16:03:26
(357/2248)
-Jó tudni, hogy dolgozik, ezzel még nem is lenne baj!!

-De azzal már nagyobb gond van, hogy mi az amin munkálkodik!!!
tombenko 2009 jún. 13. - 15:30:31
(356/2248)
Kihagytam egy részt:
A második fele, onnantól, hogy "tv-ben szereplés...",...
tombenko 2009 jún. 13. - 15:26:57
(355/2248)
Az elsõ felével maximálisan egyetértek. Viszont a második fele nem kapcsolódik az elsõhöz. A minimális normákat kb. azonos mértékben múlják alul bármilyen népcsoportban. Más kérdés, hogy, mint más írtam, az ember alapvetõen diszkriminatív lelkivilágú, százezer éve még a törzs túlélése múlott ezen, azóta sem bírt kiveszni. Fõleg, hogy a különféle vallásokba is beépült. A diszkriminatív gondolkodás következménye, hogy a saját csoportomba tartozók hibáit kisebbítem, külsõ körülmények behatásának tudom be, a más csoport tagjainak bûneit erõsen felnagyítom, esetleg kollektivizálom is. Ettõl modern korunkban illene már megszabadulni, abszolút nem életszerû dolog, de sajnos sokan még mindig kihasználják ezt a saját céljaikra.
kgyuri0 2009 jún. 13. - 12:30:28
(354/2248)
Feljelentéssel fenyegetsz, mert kijavítom a nyelvtani hibádat?!!

Persze, ti már engem nem tudtok meglepni.

Vagy netán felségsértésért?
Sz@rházi.
tombenko 2009 jún. 13. - 11:35:58
(353/2248)
A kuckuc informátorát hallottuk. :)
tombenko 2009 jún. 13. - 11:34:48
(352/2248)
Ez csak egy érdekes törénet volt, nem akarom idekeverni õket. Remélem, tetszett.
Én még mindig azt mondom, hogy a gyereknek legjobb helye a szüleinél van. Ha a szülõknél nincs biztonságban, akkor esetleg nevelõszülõknél, de a családi környezetbõl való kiszakítást semmiképpen sem látom indokoltnak azzal, hogy a család a szegénységi küszöb környékén, vagy az alatt él.
Nem, nincsenek tisztában, ahogy nagyon sokan mások sincsenek. Az általános iskolában a felvilágosítás elképesztõen alacsony színvonalon áll a mai napig, és erõsen ellene dolgozik némely vallásos közösség. Aki esetleg feljebb jut, középiskolában néminemû ismeretet szerez a születésszabályozásról, de hatékony információkat sokszor többet kap egy erotikus mûsorból éjszaka.
Hogy a gyereket üzletnek tekintik-e? Egyértelmûen nem, azonban a támogatási rendszer olyan szinten szar, hogy amikor látják: a gyerek után pénz is jár, azt megkövetelik. Még egyszer: Nem a pénzért van a gyerek, hanem a gyerekért van a pénz. Márpedig ami jár, azt megkövetelik, ahogyan bárki más is tenné. A stíluson ugyan van még mit javítani, de a követelésekért nem õk a felelõsek.
Shaba 2009 jún. 13. - 09:56:56
(351/2248)
Noha a fórum alapvetõen nem politikai ihletésû, látom már, ezt nem kerülhetjük ki. De ha már egyszer szociológiai boncolgatásba merülünk, nem árt tisztázni a "mi miért van" kérdéskörének okadatolt tényeit.

1, A cigányság nem homogén közeg. Sem vagyonilag, sem kulturálisan.
2, Jelenlétük a honi társadalmi rétegzõdésben mindig a legalsóbb szinten volt értendõ.
3, Nomád alapvetésû a kultúrájuk, ergo vándornép. Integrációjuk ezért sem mehet bevált sablonok szerint.
4, Ami számukra üzlet, azért az, mert a törvénytelen vagyonszerzés kisstílû eszközein túl (lopás, rablás, csencselés) nagy tömegükben olyan nagyon más megélhetési forrásuk nincsen. Zömükben képzetlenek, mondhatni: tudatlanok, s igényük sincs arra kimutatható, hogy ebbõl tovább lépjenek, netán nagyobb számban betagolódjanak. Módjuk sem igen, tegyük hozzá. A társadalmi környezet ebben bár érdekelt lenne (egyfajta önvédelem), jórészt mégis közönyös. Mondván, megvan itt mindenkinek a maga baja bõséggel, a dzsipszik nyomorával már hadd ne neki kelljen foglalkozni.
5, Mint minden familiáris közösség, vérség szintjén vett külsõ erõkkel szemben (vö.: gádzsók) rendkívüli módon ellenségesek, és összezárnak. A magyarban ez a fajta összetartás rég nincs már jelen.
6, Az iskola, az oktatás bár tudást adhat, intelligenciát nem. Ahhoz kimûvelt nemzedékek hosszú sora kell. Ez már nem is szociológia, hanem, bárhogy csûrjük-csavarjuk, elemi biológia. Vérmes következtetésektõl mindenkit óvnék, mégsem tagadható: szüleink öröksége, mit a vérvonal predesztinál számunkra, az egyén szintjén meghatározó jelentõségû, gyakorlatilag egy generáción belül minõségileg feljavíthatatlan.
7, Az elõzõ pont tekintetében kiegészítéssel kell éljek: a társadalmi belátás biztosította lehetõségek ellenben esélyt teremthetnek ehhez az idõkorlátos változáshoz. Hogy meglépjük, elkerülhetetlen. Ez viszont hosszú távú program, húzós meló, azaz komoly áldozatokat kívánó. Türelem, akarat, kitartás - olykor önuralom -, valamint pénz, pénz és pénz igen elõkelõ helyen szerepelnek a listán. Másik lehetõség: vicsorítunk, fogcsikorgatunk, öklözünk a levegõbe, és szép komótosan bevárjuk a pedig kiszámítható katasztrófát.
8, Értékbesorolástól független szempont, itt kell álljon: minden egyes emberi élet értéke. Akármilyen bõrszínnel van e Földön jelen. Az egyén viselkedése pedig jórészt környezetfüggõ - szûkebb és tágabb értelemben egyaránt. A "tágabb" itt jórészt - mi vagyunk.
idõjós1010 2009 jún. 13. - 09:09:37
(350/2248)
Az afrikaiakat ne keverjük ide, nekik esélyük nincs a védekezésre, mert még sosem hallottak róla, de nem azért szülnek mert segélyeket kapnak a gyerekek után.
A cigányok nagyon is tisztában vannak a fogamzásgátlással, csak nekik jobban megéri világra hozni azokat a gyerekeket, mert segély jár értük. A gyerekek meg élhetnek a nyomorban. Ez pedig embertelenség.

"És abban sem vagyok biztos, hogy árvaházban jobb helyen van a gyerek, akárcsak a nevelõszülõknél."
Igazad van, nõjön inkább fel egy putriban, és maradjon sötét egész életére, ahogyan az a cigány családoknál szokás.

Azt kéne csak felfognod hogy a cigány anyák azért tartják meg gyerekeiket, mert üzlet számukra, üzlet az értük felvehetõ segélyek miatt.
idõjós1010 2009 jún. 13. - 08:58:42
(349/2248)
"Hogy jösz te ahhoz, hogy engem ismeretlenül is meggyanúsítasz azzal, hogy eladnék valamit, ami nem az enyém?"
Azt a pártot képviseled amelyiknek ez a politikája.
Ez épp elég. (nem szó szerint értettem hogy eladod, bár azzal hogy ilyen pártoknak adtok hatalmat a kezébe, valahol pont azt csináljátok)

"Az, hogy te ennyire indulatból, dühöngve viszonyulsz hozzám"
Kíváncsi lennék ezt mely soraimból szûrted le, mert én veled ellentétben addig amíg te nem kezdtél el személyeskedni, én sem tettem.
"Nem is gondoltuk komolyan, hogy bármely szerzõt is ismernél!"
Arról hogy melyikünk a felindultabb szerintem beszélhetnénk.

"cigányok, más etnikai kisebbségek, határon kívüli magyarok, külföldi vállalatok, gazdagok, külföldiek, általában: veled nem egyetértõk"

Lát ez az, ezt csinálod te, kisarkítasz, úgy formálod a soraidat ahogy az neked jó legyen, de az igazságot nem tükrözöd. Még örülhetek, hogy nácinak, vagy fasisztának nem neveztél. Képzeld a jobbik sem az, mint ahogyan én sem. A határon túli magyarok érdekei mellett pl kiáll a párt, a roma családok mellett meg annyiban nem, hogy nem szeretne ingyenélõket támogatni, eltartani. Viszont munkát biztosítana számukra, amiért cserébe fizetés jár, és nem segély, vagy munkáért cserébe segély (ahogy tetszik). It minden roma és nemroma azzal érvel hogy nem jutnak munkához, a Jobbik garantálná nekik (minimum a közmunkát), szóval innentõl kezdve hagyjuk már ezt a szlogent hogy a Jobbik cigányellenes.

"Az emberek közötti érintkezés normái adják az ízlést, a kultúrát, az erkölcsöt(nagy tévedés azt gondolni, az erkölcs pusztán szexuális életbõl és szokásokból áll)"
Itt nem a szexuális szokásokról van szó, itt konkrétan ebbõl eredõen embertelenségrõl, és ingyen élésrõl, mosdatlanság, és tanulatlanságról.
Embertelenek mert nyomora szülnek 5, 6 gyereket, aztán az utánuk járó segélyeket felélik, a gyerekeknek meg se normális ruhájuk, se foglalkozva nincs velük. Innentõl kezdve marad a sötétség, és a mocsok az utódok számára is.